بواسیر خونی چیست?(درمان خونریزی هموروئید در خانه)

بواسیر خونی

بواسیر خونی چیست؟ هموروئید خونی در اثر پاره شدن عروق هموروئیدی ایجاد می شود. علت بواسیر خونی را بیشتر فشار وارد آمده به بواسیر و یا مدفوع سفت و سخت تشخیص داده اند. “بهترین دارو برای درمان بواسیر خونی در خانه” و “پماد جلوگیری از خونریزی بواسیر” برای بند آوردن خون بواسیر پماد هیدروکورتیزون، پراموکسین و آنتی هموروئید بوده و همچنین مسکن ها، آنتی بیوتیک ها و ملین ها برای کاهش عفونت و درد موثر است.

عکس دستمال خونیبا شدت یافتن خونریزی هموروئید اگر درمان نشود، بدن ضعیف و بی حال شده و در صورت ادامه دار بودن ممکن است برای فرد خطر کم خونی هم داشته باشد. علاوه بر این خطر ترکیدن بواسیر هم به دلیل فشار وارد شده در اثر تجمع خون و ترومبوزه شدن وجود دارد به این معنی که با کوچکترین فشار بواسیر می ترکد و خونریزی می کند.

به همین دلیل اولویت درمان بواسیر در حالتی که هموروئید خونریزی پیدا کرده بیشتر می شود و باید هرچه سریعتر جهت رفع آن اقدام شود. خون مشاهده شده روی دستمال توالت یا هنگام مدفوع معمولاً به رنگ قرمز روشن می باشد.

بواسیر خونی چیست

زمانی که رگ های انتهای مقعد در اثر فشار وارد آمده (یبوست، زور زدن و …) ملتهب و متورم می شوند به بیماری بواسیر شناخته می شوند. زمانی که بواسیر خونریزی میکند به بواسیر خونی شناخته می شود. هم بواسیر داخلی و هم هموروئید خارجی ممکن است دچار خونریزی شوند. بیشترین علت خونریزی بواسیر هنگام دفع مدفوع نیز بواسیر داخلی یا بریدگی شقاق مقعدی می باشد.

دو نوع بواسیر داخلی و خارجی میتوانند به ترومبوز تبدیل شوند. این بدان معنا است که خون در رگ لخته میشود. ترومبوز ها خطرناک نیستند اما باعث درد و تورم میشوند. بواسیر داخلی,خارجی و ترومبوز میتوانند خونریزی کنند که به بواسیر خونی تبدیل شده و برای درمان آن باید اقدام کرد.

? مطلب درمان خانگی بواسیر خارجی را مطالعه کنید.

فشار در هنگام دفع مدفوع منجر به خونریزی میشود. این اتفاق هم برای نوع داخلی و هم برای نوع خارجی می افتد. اگر ترومبوز(خون لخته شده در رگ ها) بیش از حد بزرگ شده باشد میترکد و خونریزی میکند و خون آن قرمز روشن است. برای  درمان هموروئید با لیزر به پزشک بواسیر مراجعه کنید زیرا بهترین راه درمان است.

مطلب مرتبط: بعد از عمل بواسیر چند روز باید استراحت کرد

ایا بواسیر خونی خطرناک است

در مورد خطرناک بودن بواسیر خونی باید بگوییم که به دلیل تجمه خون در پوکه هموروئید، بواسیر خونی کمی خطرناک تر از نوع عادی آن است و در صورت ترکیدن هموروئید خونی، باید سریعاً به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید. عارضه جدی که در اثر از دست دادن خون زیاد ایجاد می شود: سرگیجه، غش یا حتی افت فشار خون است.

اما توجه داشته باشید، هر خونریزی مقعدی بواسیر خونی نبوده و می تواند نشانه خاصی از سایر بیماری ها، مانند سرطان روده بزرگ و کانال مقعد باشد.

به نقل از medicalnewstoday

Bleeding hemorrhoids can cause concern, but they do not always need medical intervention. If bleeding is heavy or persistent, however, or there is severe pain, a person should contact a doctor.

خونریزی بواسیر می تواند باعث نگرانی شود، اما همیشه نیازی به مداخله پزشکی ندارند. با این حال، اگر خونریزی شدید یا مداوم است، یا درد شدید وجود دارد، فرد باید با پزشک تماس بگیرد.

برای جلوگیری از بواسیر خونی در بارداری نیز سعی کنید یبوست خود را کنترل کنید و ورزش های سبک مثل حرکت کگل را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : بواسیر بارداری چیست و چگونه درمان می شود؟

ترکیدن بواسیر

با تورم رگ های بواسیری در داخل و خارج مقعد ممکن است در اثر فشار وارد شده بواسیر بترکد که در اینصورت فرد خونریزی و خون به رنگ قرمز روشن را تجربه خواهد کرد. در صورت ترکیدن بواسیر پیش از هر اقدامی حتماً باید به پزشک مراجعه کنید چرا که خونریزی مقعدی دلایل متفاوتی دارد و اگر حتی خون قرمز روشن هم باشد ممکن است بخاطر خونریزی راست روده هنگام دفع باشد.

عکس بواسیر خونی

شکل و عکس بواسیر خونی

پیش از اینکه علائم بواسیر خونی را در ادامه بگوییم تا بتوانید آن را راحت تر تشخیص دهید لازم است بدانید که مشاهده هر خونریزی از مقعد چه با درد همراه باشد و چه بدون درد باشد به جز بواسیر ممکن است علت های دیگری هم مانند شقاق مقعدی، فیستول، سرطان مقعد و … داشته باشد.

پس بهتر است در صورت تداوم خونریزی و قطع نشدن آن حتما به پزشک متخصص برای تشخیص دقیق تر مراجعه نمایید. در ادامه شکل بواسیر خونی را برای شما قرار داده ایم:

?? باباسیل چه شکلی است

عکس بواسیر خونی

علائم بواسیر خونی

رایج ترین علائم و نشانه های بواسیر خونی شامل موارد زیر می باشد:

 • اولین و مهم ترین علامت بواسیر خونی مشاهده خون روشن هنگام اجابت مزاج یا بعد از آن می باشد.
 • خونی که دیده می شود در مدفوع مخلوط نشده بلکه بیرون آن است.
 • ملتهب شدن و ورم مقعد و اطراف آن
 • مشاهده یا لمس زائده ها و بیرون زدگی های گوشتی در مقعد که همان ترومبوزه می باشد.
 • احساس دفع ناقص
 • خارش و سوزش مقعد
 • درد مقعدی
 •  آزار و ناراحتی به خصوص در هنگام نشستن میباشد.

با مشاهده یک یا چند مورد از علائم بواسیر خونی که در بالا ذکر شد تشخیص آن کار ساده ای است اما ممکن است سایر بیماری ها مانند سرطان مقعد نیز نشانه های مشابه با خونریزی بواسیر داشته باشند، به همین دلیل بهتر است برای تشخیص دقیق تر به پزشک مراجعه نمایید.


تماس با پرتو کلینیک و مشاوره رایگان:


انواع بواسیر خونی

 • بواسیر خونی داخلی و خارجی : در هموروئید خونی داخلی التهاب عروق خونی داخل رکتوم یا مقعد موجب خونریزی شده و بیمار نشانه های کمتری را تجربه می کند در نتیجه فقط دچار خونریزی داخلی می شود و ممکن است از آن اطلاعی نداشته باشد اما در بواسیر خونی خارجی بیمار التهاب و تورم را در زیر پوست اطراف مقعد تجربه می کند این نوع بواسیر خونی درد بیشتری دارد و خونریزی از مقعد را هم شامل می شود.
 • بواسیر خونی بدون درد : بسیاری از بیماران که به این مشکل دچار هستند در سوالات خود هنگام مشاوره از ما می پرسند که خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست و یا اینکه دیدن خون روشن بعد از مدفوع بدون درد به چه دلیلی می باشد؟ باید بگوییم که این موارد نشانه های بواسیر خونی بدون درد هستند که اگر در کمتر از یک هفته بهبود یافت جای نگرانی نیست اما در صورت تداوم و عدم درمان می تواند به هموروئید خارجی و در نتیجه ترومبوزه تبدیل شود.

درمان خونریزی بواسیر

خونریزی بواسیر نشان دهنده ی آن است که دیواره ی هموروئید آسیب دیده است. این مشکل به مرور زمان به خودی خود از بین میرود اما برای درمان بواسیر خونی راهکارهای زیادی وجود دارد.

 اگر دلیل خونریزی را نفهمیدید یا بعد از یک هفته علائم از بین نرفت حتما به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کنید. گاهی اوقات این عوامل خطرناک میباشد. بعضی از بیماری ها مانند سرطان یا بیماری التهابی روده این نشانه ها را دارند و تشخیص درست آن بسیار مهم است.

برای درمان هموروئید خونی و معاینه تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️

درمان بواسیر خونی با لیزر

در این روش پرتو اشعه لیزر به بواسیر برخورد کرده و آن را کوچک کرده و از بین میبرد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و توسط بی حسی موضعی انجام میشود. سریعترین و قطعی ترین راه درمان بواسیر است و مانند سایر روشها بیمار دچار آزار یا ناراحتی نمیشود. امکان برگشت پذیری وجود ندارد و جای زخم باقی نمی ماند.

مطلب مرتبط: هزینه جراحی بواسیر با لیزر  چقدر است؟

رابربند

با استفاده از یک ابزار ویژه، پزشک یک باند لاستیکی ریز را دور بواسیر می بندد که  فوراً خونریزی را قطع می کند. طی یک هفته، بواسیر خشک و کوچک و از بین می رود. امکان برگشت پذیری پس از چند سال در این روش وجود دارد و بیمار نیاز به درمان مجدد دارد.

جراحی

جراح هموروئید را توسط یک چاقوی پزشکی میبرد. درد زیادی پس از عمل دارد  و جای زخم بزرگی را برجای می گذارد. نیاز به بیهوشی دارد و بیمار یک روز را در بیمارستان بستری میشود. جراحی آخرین راه پیشنهادی همه ی پزشکان است.

مطلب مرتبط: عمل جراحی بواسیر  با تیغ چگونه است؟

درمان بواسیر خونی در خانه

روش های زیر برای درمان خانگی بواسیر خونی درد، ناراحتی و خونریزی هموروئید را کاهش میدهند:

حمام نشسته یا سیتز. در وان آب داغ که آن را با چند سانتی متر آب پر کرده اید بنشینید. برای عملکرد سریع , مقداری نمک اپسوم به آب اضافه کنید.

از دستمال مرطوب استفاده کنید. دستمال کاغذی موجب تحریک بواسیر خارجی میشود. دقت کنید که از دستمال های مرطوب بدون الکل استفاده کنید.

وازلین برای درمان بواسیر با نرم کردن دهانه مقعد و در نتیجه خروج مدفوع و دفع راحت تر موثر است.

از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر بواسیر خونریزی کند برای جلوگیری از خونریزی هموروئید چه کنیم؟ کمپرس یخ را به دور یک حوله بپیچید و روی آن بنشینید اینکار تورم و درد را کاهش میدهد.

مدت طولانی در دستشویی ننشینید: به رگ های مقعد فشار می آورد.

از داروهای بدون نسخه استفاده کنید. کرم ها و پماد آنتی هموروئید علائم بواسیر را کاهش میدهند اما درمان قطعی محسوب نمیشوند.

مطلب مرتبط: روش های خانگی برای بهبود بواسیر چیست؟

مرحله ی بعدی مدفوع را نرم کنید تا سیستم گوارش به درستی کار کند تا مدفوع به بواسیر اسیب نزند:

 • هیدراته بمانید:در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید تا از یبوست جلوگیری شود.
 • فیبر بخورید. به وعده های غذایی خود فیبر اضافه کنید مانند, غلات, سبزیجات و میوه های تازه. این کار از یبوست جلوگیری کرده و مدفوع را نرم میکند.
 • نرم کننده ی مدفوع: نرم کننده ی مدفوع باعث آسان تر شدن دفع میشود و از یبوست جلوگیری میکند.
 • مکمل های فیبردار: میتوانید از مکمل های فیبردار مانند ملین استفاده کنید.
 • فعالیت های بدنی: گردش خون را بیشتر میکند و از یبوست جلوگیری میکند. 
 • پلی اتیلن گلیکول استفاده کنید. این محصول موجب میشود سیستم گوارش آبرسانی شود و مدفوع نرم تر شود.

اگر اینکارها باعث بهبود نشد حتما به پزشک مراجعه کنید تا درمان های دقیق تری صورت پذیرد.

درمان بواسیر خونی در طب سنتی

درمان هموروئید با طب سنتی

گاهی اوقات درمان خانگی هموروئید فقط در نوع خفیف موثر است. اگر به نوع مزمن دچار هستید حتما باید به پزشک مراجعه کنید. روش های سنتی و خانگی برای بواسیر خونی تنها در مراحل ابتدایی بیماری موثر بوده و در حالت پیشرفته فقط به سریع تر شدن روند درمان کمک می کند. موارد زیر روش های سنتی برای جلوگیری از خونریزی بواسیر یا هموروئید می باشد:

 • چای کیسه ای را چند دقیقه درون آب گرم قرار دهید و سپس برای مدت ۱۰ دقیقه ۲ الی ۳ بار در روز بر روی قسمت بواسیری قرار دهید.
 • پیاز را داخل آب رنده کرده و سپس کمی شکر به آن اضافه کنید. این ترکیب را دوبار در روز استفاده کنید تا شاهد کاهش علائم بواسیر خونی باشید.
 • نوشیدنی های حاوی آلوئه ورا بسیار برای این بیماری مفید می باشد.
 • مالیدن روغن نارگیل بر روی نواحی هموروئیدی
 • هر شب چند عدد انجیر را در آب بخیسانید و صبح ناشتا آن را میل کنید. انجیر هم به رفع یبوست کمک می کند و هم حرکات روده را منظم می نماید.
 • استعمال سرکه سیب با پنبه به ناحیه مورد نظر و یا اینکه سرکه سیب را با آب ترکیب کرده و روزانه چند دقیقه داخل آن بنشینید.
 • به طور کلی مصرف میوه ها و حبوبات حاوی فیبر، غلات، سبزیجات و میوه هایی مانند گلابی، موز، آلو، تمشک و … در بهبود علائم بواسیر خونی و کمک به سرعت درمان آن موثر می باشد.

داروی بواسیر خونی

 • به طور کلی این بیماری با دارو بهبود نمی یابد و استفاده از دارو فقط در مراحل اولیه که هموروئید پیشرفت نکرده باشد توصیه می شود.
 • از میان داروهای موجود می توان به پماد یا شیاف آنتی هموروئید، شیاف گلیسیرین به عنوان بهترین دارو برای بواسیر خونی اشاره نمود.
 • برای تسکین درد و جلوگیری از عفونت می توانید از مسکن ها و یا آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • داروهای ملین در جلوگیری از یبوست و تنظیم حرکات گوارشی مفید هستند.

پماد آنتی هموروئید دارویی است که می توانید بدون نسخه از داروخانه ها تهیه نمایید اما توجه داشته باشید که اگر پس از نهایت ۷ روز از مصرف این دارو علائم بیماری و یا خونریزی کاهش نیابد باید حتما به پزشک مراجعه کرده و مصرف دارو را قطع کنید.

سوالات متداول درباره بواسیر خونی

ایا بواسیر خونی خطرناک است؟

ممکن است با مشاهده خون فرد دچار ترس و وحشت شود اما بواسیر خونی تنها در مراحل پیشرفته با خونریزی شدید خطرناک بوده و باعث کم خونی می شود.

بهترین دارو برای بواسیر خونی چیست؟

پماد یا شیاف آنتی هموروئید بهترین دارو برای بواسیر خونی هستند.

آیا مشاهده هر خونی از مقعد به معنی بواسیر است؟

خیر. خونریزی مقعدی بدون درد ممکن است به دلایلی مانند شقاق، فیستول و یا سرطان مقعد باشد و برای تشخیص دقیق تر لازم است که به پزشک مراجعه کنید.

علائم بواسیر خونی چیست؟

افرادی که دچار خونریزی بواسیر می شوند معمولاً درد ندارند و خون به رنگ قرمز روشن می باشد که روی مدفوع مشاهده می شود نه داخل آن.

برای قطع خونریزی بواسیر چه باید کرد؟

استفاده از کمپرس یخ، شیاف هموروئید حاوی هیدروکورتیزون و مصرف موضعی روغن نارگیل می تواند موثر باشد.

ایا بواسیر باعث کم خونی می شود؟

خیر، بواسیر در حالت عادی موجب کم خونی نخواهد شد. فقط در صورتی که بواسیر خونریزی شدید کند یک گزینه خطر برای کم خونی خواهد بود.

36 دیدگاه دربارهٔ «بواسیر خونی چیست?(درمان خونریزی هموروئید در خانه)»

 1. سلام میخاستم بدونم شکل بواسیر خونی چه فرقی با بواسیر معمولی داره و اینکه ایا بواسیر خونی خطرناک تر از بواسیر عادی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه بواسیر دچار خونریزی می شود کمی خطرناک تر است اما راه درمان دارد. شکل بواسیر خونی در همین مطلب نشان داده شده تفاوت آن با بواسیر معمولی وجود پوکه و لخته های خونی در بالشتک هموروئیدی می باشد.

  2. من چندساله که واواسیل دارم وباپمادهای مختلف درمان شدم ولی الان ده روزمیشه که خونریزی شدید دارم و دل درد و شکم درد و نمیدونم چیکارکنم

 2. سلام من چند سالی هست که هموروئید خونی دارم و همش پشت گوش انداختم و دکتر نرفتم حالا جدیدا روی لباس زیرم لکه های خون هم میبینم و بواسیرم خونریزی کرده ایا الان هم میتونم لیزر کنم با وجود خونریزی؟

  1. سلام دوست عزیز
   با پشت گوش انداختن فقط روند درمان را طولانی تر می کنید . بله با لیزر امکان درمان بواسیر خونی هست.

 3. من فکر کنم که بواسیر خونی بدون درد دارم اخه همش از مقعدم خون میاد ولی هیچ درد و علائم دیگه ای هم ندارم اما خونریزی با گذشت زمان زیاد میشه و شبیه به پریودی هست باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به حجم بالای خونریزی که گفتید حتما برای تشخیص دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید ممکن است به جز بواسیر نشانه سایر بیماری های مقعدی باشد و خطر کم خونی برای شما خواهد داشت.

 4. من هموروئید داشتم که فکر کردم خودش خوب شده اما الان خونریزی کرده و فعلا هم شرایط مراجعه به پزشک و دارم میشه پماد و دارو برای بواسیر خونی معرفی کنین؟ بهترین دارو برای بواسیر خونی چی هست؟ لطفا راهنمایی کنین ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   سعی کنید حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید و با دارو خوددرمانی نکنید. می توان پماد آنتی هموروئید ، پماد هیدروکورتیزون، پماد ام جی و داروی روهمورین را برای توقف گردش خون در هموروئید استفاده کنید.

 5. من چن باری خون توی مدفوعم دیدم و یبوست هم دارم یعنی ممکنه که بواسیر خونی باشه و خونریزی کرده؟ ایا خطرناکه؟ داروی بواسیر خونی چی هست و حتما باید عمل کنم تا خوب بشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بدون معاینه نمی توان تشخیص داد خون در مدفوع یا خونریزی از مقعد ممکن است علائم بیماری های دیگری به جز بواسیر باشد.
   در مورد دارو می توانید مطلب داروی بواسیر را مطالعه نمایید : https://partoclinic.com/?p=1849
   اما دارو و پماد درمان قطعی نمی باشد و راه حل موقتی برای تسکین درد و کاهش علائم است.

 6. من هموروئید داشتم و دور مقعدم توده و برجستگی های گوشتی بود که خودش کوچک شد و فک کردم داره خوب میشه دنبال درمان نرفتم اما امروز موقع دفع یهوی خون زیادی از مقعدم اومد یعنی ممکنه بخاطر خونریزی بواسیر بوده باشه ؟

 7. سلام من اصلا بیرون زدگی و درد هم ندارم اما خونریزی دارم بدون دلیل. مشکل یبوست هم اصلا نداشتم .ولی پلاکت خونم خیلی پایین هست و روی ۵۰ هزار مونده بخاطر همین الان که خونریزی دیدم خیلی نگران شدم ایا ممکنه خونریزی بدون درد نشونه بواسیر باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله خونریزی بدون درد و بیرون زدگی یکی از نشانه های بواسیر داخلی می باشد که با توجه به مشکل شما و خونریزی باید سریع تر برای درمان اقدام کنید.

 8. سلام من بواسیر خونی در بارداری داشتم که پزشکم گفتن بعد از زایمان خودش خوب میشه الان چند ماهی هست که زایمان کردم ولی هنوز بواسیرم خونریزی داره باید چیکار کنم ؟ برای لیزر مشکلی نداره بیام؟ چون من بچه شیر میدم

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر خودش خود به خود درمان نمی شود و تنها راه درمان قطعی جراحی و لیزر می باشد.
   خیر مشکلی در دوران شیردهی ندارد اما می توانید برای تعیین وقت درمان بواسیر بعد از زایمان تماس بگیرید و در مورد شیردهی با مشاوران ما راهنمایی شوید .

 9. ایا عمل بواسیر خونی هم با لیزر انجام میشه؟ خیلی میترسم از عملش چون خونریزی داره فک کردم باید جراحی بشه ولی یکی از دوستام هم بواسیر داشت خونریزی نکرده بود برا اون گفتش که با لیزر خیلی راحت درمان شد و اصلا دیگه مشکلی نداره

 10. سلام دکتر من موقع دفع مدفوع خیلی درد و خونریزی دارم و همیشه هم یبس هستم بیرون زدگی هم فقط موقع قضای حاجت هست و بعدش میره تو اما خونریزی نگرانم کرده ایا بخاطر باباسیل خونی هست این مشکل؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله با توجه به بیرون زدگی ممکن است بواسیر باشد که خونریزی می کند. برای تشخیص دقیق تر باید معاینه شوید.

 11. سلام وقت بخیر من الان سه روزه که برای دفع درد زیادی می کشم و خون هم میاد و خونریزی مقعدی دارم انگار مقعدم تنگ شده و زخمم شده دکتر بهم انتی هموروئید و شیاف داد به همراه قرص مترونیدازول ۵۰۰ ولی انگار باباسیل خونی دارم و هیچ فرقی نکرده لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

 12. سلام من چن وقت یه بار دچار هموروئید میشم و بعد از یک هفته خارش و سوزش می ترکه و پاره میشه و خونریزی هم میکنه ولی این بار زمانش بیشتر شده و درد زیادتری هم دارم و باز هم پاره شد و خون ازش خارج شد اما موقع دفع مدفوع درد زیادی ندارم لطفا راهنماییم کنید ایا ترکیدن بواسیر خطرناکه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر با ترکیدن بواسیر خون زیادی خارج شود و این خونریزی بیش از ده دقیقه ادامه داشته باشد بله خطرناک است و بهتر است به یک جراح روده دکتر بواسیر مراجعه کنید.

 13. ایا بواسیر باعث کم خونی می شود ؟ من بواسیر معمولی دارم و خونریزی نکرده هنوز اما احساس بی حالی و ضعف میکنم انگار که اهن خونم کم شده باشه میخاستم بدونم ایا بین بواسیر و کم خونی ارتباطی هست یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   خیر بواسیر خونی فقط در مراحل پیشرفته برای کم خونی خطرناک بوده و بواسیری که خونریزی نکرده موجب کم خونی نخواهد شد.

 14. سلام یه سوالی برام پیش اومده ایا خون بواسیر نجس است و نماز و روزه را باطل می کند؟ من متوجه نشدم و بعد از نماز دیدم لباس زیرم خونی هست و بواسیرم خونریزی کرده میخاستم بدونم شما میدونین حکمش چی هست و ایا این خون نجسه یا خیر

 15. سلام من دخترم و نمیتونم برم دکتر چند روزه که باسیلم خونریزی کرده و موقع اجابت مزاج خونریزیش بیشتر میشه یکی بهم گفت سرکه سیب مثل دارو برای قطع خونریزی هموروئید هست ایا درسته و چجوری میتونم استفاده کنم؟

 16. سلام خسته نباشید من ۷ تا ۸ ماه از مقعدم خون خارج میشد چند بار کولونوسکوپی کردم چیز خاصی متوجه نشدن و مدتی دارو مصرف کردم بهبودی حاصل نشد
  و در آخر تشخیص بواسیر دادن.عمل کردم و تا مدتی خوب بودن الان دوباره خونریزی دارم..آیا دوباره برگشته؟ باید چه کاری انجام دهم؟

    1. سلام دوست عزیز
     روش لیزر که در پرتو کلینیک انجام می شود احتمال عود خیلی خیلی کمی دارد و آن هم بیشتر بخاطر رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل از طرف بیمار می باشد. در مورد شما باید معاینه شوید تا تشخیص داده شود که نشانه عود مجدد است یا خونریزی دلیل دیگری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا