مراقبت ها و طول درمان بعد از عمل بواسیر+علائم عفونت

بعد از عمل جراحی بواسیر چه باید کرد

بعد از عمل بواسیر چند روز باید استراحت کرد؟ این سوالی است که بیشتر بیماران پیش از درمان هموروئید در مورد دوران نقاهت  از پزشک خود می پرسند .

بعد از عمل بواسیر ناحیه مقعد شما به مدت ۲ تا ۴ هفته دردناک خواهد بود. و ممکن است به داروی مسکن نیاز داشته باشید. معمولاً خونریزی خفیف و ترشح مایعات شفاف یا زرد از مقعد وجود دارد(هنگام اجابت مزاج) این علائم ممکن است ۱ تا ۲ ماه پس از جراحی باقی بماند.

پس از ۱ تا ۲ هفته، شما باید بتوانید بیشتر فعالیت های عادی خود را انجام دهید. اما کارهایی که نیاز به تلاش زیاد دارند را انجام ندهید. مهم است که در حین بهبودی از بلند کردن اجسام سنگین و زور زدن با حرکات روده اجتناب کنید.

بواسیر یا هموروئید از بیماری های شایع نشیمنگاهی می باشد و به تورم و التهاب رگ های مقعد و راست روده گفته می شود. برای شناخت بیشتر این بیماری و آشنایی با انواع بواسیر داخلی و هموروئید خارجی مطلب زیر از پرتوکلینیک را مطالعه نمایید:  دلیل اصلی این بیماری مشخص نیست اما یبوست و زور زدن هنگام اجابت مزاج بیشترین تاثیر را در پیدایش بواسیر دارد. 

بواسیر یا هموروئید چیست

بعد از عمل بواسیر چند روز باید استراحت کرد

برای یک یا دو هفته اول، باید راحت باشید، در خانه بمانید و از فعالیت‌های سنگین، از جمله بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید. پس از یک تا دو هفته، باید بتوانید به فعالیت های عادی بازگردید. با این حال، هنوز باید از فعالیت هایی که نیاز به تلاش زیادی دارند اجتناب کنید.

در صورتی که برای درمان بواسیر از لیزر استفاده شود طول درمان و دوران نقاهت بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها خواهد داشت و معمولاً یک الی دو روز پس از عمل بیمار می تواند به کارهای روزمره و زندگی عادی خود برگردد.

با توجه به اینکه از لحاظ اقتصادی هم  هزینه جراحی بواسیر با لیزر به صرفه تر از عمل به شیوه سنتی می باشد، پیشنهاد اکثر پزشکان انتخاب لیزر برای درمان است.

برای درمان بواسیر راه های مختلفی مثل دارو، روش های خانگی دشمن بواسیر، جراحی و لیزر وجود دارد که درمان های خانگی بیشتر در مراحل اولیه برای کاهش شدت علائم موثر بوده و درمان قطعی محسوب نمی شود.

درمان اصلی و تضمینی این بیماری همان جراحی یا لیزر می باشد که در این مطلب به مدیریت درد بعد از عمل و ارائه راهکارهایی برای کاهش ورم و خارش و سوزش مقعد در طول درمان هموروئید می پردازیم. 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های درمان خانگی بیماری هموروئید (مواد غذایی دشمن بواسیر)

اگر هموروئید هرچه زودتر توسط یک پزشک متخصص بواسیر تشخیص داده شود دوران نقاهت کمتری داشته و بهبودی سریع تر حاصل می شود. پس نکته مهم برای کاهش درد بعد از عمل هموروئید انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در یک کلینیک مجهز با دستگاه های پیشرفته می باشد که ما در پرتو کلینیک این موارد را برای بیماران عزیز فراهم نموده ایم. 

بواسیر خارجی یا پرولاپس شده

طول درمان بعد از عمل هموروئید

هر جراحی مستلزم طی شدن دوره ای برای بهبودی کامل است که به آن طول درمان یا دوران نقاهت بعد از عمل می گویند. جراحی بواسیر نیز از این قاعده مستثنی نیست و بیمار پس از عمل هموروئید باید دوران نقاهت را طی کند تا بتواند دوباره به زندگی عادی خود برگردد. 

بیشتر بخوانید: تفاوت بواسیر و سرطان مقعدی

دوره نقاهت عمل بواسیر چند روز است؟ دوران نقاهت بعد از عمل بواسیر به مواردی مثل درجه و نوع بواسیر (داخلی یا خارجی) ، انتخاب پزشک متخصص و با تجربه و انتخاب روش درمان بستگی دارد.

مثلا اگر فردی بواسیر داخلی درجه چهار داشته باشد و با جراحی سنتی درمان شود مدت زمان بیشتری تا بهبودی کامل او طول می کشد و یا اگر پزشکی که برای درمان خود را به او می سپارید، تجربه هزاران عمل مشابه دیگر را داشته باشد، در مقایسه با یک پزشک کم تجربه یا غیر متخصص، سریع تر و راحت تر می تواند موارد و اتفاق های حین عمل یا بعد از عمل را مدیریت نماید.

انتخاب نوع روش درمان نیز ارتباط مستقیمی با طول درمان و مدت زمان بهبودی دارد. درمان قطعی بواسیر دو روش جراحی با لیزر و جراحی سنتی می باشد. در روش سنتی به دلیل اینکه زائده هموروئید با تیغ و چاقوی جراحی بریده می شود بیمار درد بیشتری دارد و امکان عود مجدد بواسیر هم هست. این روش دوران نقاهت بیشتری نسبت به لیزر دارد و نیازمند بستری شدن در بیمارستان است. 

اما طول درمان در روش عمل هموروئید با لیزر بسیار کمتر بوده و معمولاً نیم ساعته بدون خونریزی و درد و به صورت سرپایی انجام می شود و بیمار همان روز می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی کند.

طول درمان عمل بواسیر

عمل هموروئید چقدر طول میکشد؟

عمل بواسیر با لیزر معمولاً نیم ساعت الی یک ساعت طول می کشد ولی تخمین زمان دقیق آن به شدت بیماری، درجه بواسیر و بزرگی آن بستگی دارد.

عمل جراحی به شکل سنتی نیز با توجه به فرایند بیهوشی و انجام مراحل بیمارستانی معمولاً یک نصفه روز کامل از بیمار وقت می گیرد و پس از آن نیز نیازمند بستری شدن می باشد. 

دوران نقاهت لیزر هموروئید بیشتر است یا جراحی سنتی؟

بعد از عمل لیزر بواسیر چه باید کرد:

 • پس از اینکه فرد با لیزر درمان شده نهایتاً یک روز بعد می تواند به روال عادی و روزمره زندگی خود برسد.
 • اگر اندازه بواسیر بزرگ باشد و وسعت زخم ها زیاد باشد یک هفته تا بهبودی کامل طول می کشد.
 • اما اگر بیماری را به موقع تشخیص دهید و فوراً برای درمان با لیزر اقدام کنید مدت زمان بهبودی کامل دو الی سه روز خواهد بود.
 • درد بعد از عمل هموروئید با لیزر بسیار ناچیز است و درد غیرقابل تحملی نیست. برای همان درد کم هم پزشک مسکن تجویز می کند.
 • مراقبت بعد از عمل هموروئید با لیزر به گونه ای نیست که نیاز به مراقبت های شدید و پیچیده باشد.

بعد از عمل جراحی هموروئید چه باید کرد:

 • طول درمان بعد از عمل هموروئید به شکل سنتی، به حداقل یک ماه الی سه ماه طول خواهد کشید.
 • درد مقعدی شدید بعد از عمل و خونریزی را نیز به دوران نقاهت طولانی در این روش اضافه کنید و سپس برای درمان از طریق جراحی سنتی تصمیم بگیرید!
 • عفونت بعد از عمل هموروئید: استفاده از لیزر پرتوان برای درمان باعث عفونت نمی شود در حالی که جراحی با چاقو ممکن است با عفونت محل زخم و خروج ترشحات چرکی و بدبو برای بیمار همراه باشد. 
بعد از عمل بواسیر چکار کنیم

بعد از عمل جراحی بواسیر چه باید کرد

برای کاهش درد و ورم بعد از عمل بواسیر و کوتاه تر شدن طول درمان لازم است که اقدامات زیر را انجام دهید: 

 • از نشستن روی سطوح سفت و سخت خودداری کرده و بالشتک های طبی مخصوص تهیه کنید. همچنین اگر زیاد در حالت نشسته هستید هر ۳۰ دقیقه یکبار از جای خود بلند شده و دوباره بنشینید. 
بالشتک طبی مخصوص هموروئید
 • جهت کنترل ورم بعد از عمل بواسیر می توانید از یخ یا کمپرس سرد روی ناحیه استفاده کنید. سعی کنید روی شکم خود دراز بکشید و یک بالش زیر باسن خود قرار دهید تا تورم کاهش یابد.
 • در مورد تعویض پانسمان ها در روش جراحی سنتی طبق گفته پزشک خود عمل کنید و برای پیشگیری از علائم عفونت بعد از عمل هموروئید آن را به موقع تعویض کنید. 
 • فیبر و نوشیدن آب کافی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا به یبوست دچار نشوید و فشاری به زخم ها وارد نشود. در عین حال مراقب باشید که اسهال نشوید. 
 • حین اجابت مزاج هرگز زور نزنید( این کار موجب عود بواسیر خواهد شد.)
 • برای دفع راحت تر بعد از عمل بواسیر بهتر است از غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ استفاده کنید.
 • در سه روز اول پس از عمل از ورزش های سنگین و فعالیت های شدید فیزیکی خودداری نمایید.
 • پماد بعد از عمل هموروئید: داروهای مسکن و یا آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشکتان را به موقع مصرف کنید و بعد از هر بار اجابت مزاج می توانید از پماد یا شیاف آنتی هموروئید جهت کاهش درد و بهبود زخم استفاده کنید.
درد بعد از عمل بواسیر
 • حمام سیتز یا نشستن در وان آب گرم روزی سه مرتبه برای مدت ۱۵ دقیقه . سعی کنید در وان آب گرم محل عمل را باز و بسته کنید تا از آبسه مقعدی پیشگیری شود. در این خصوص می توانید از لگن روی توالت فرنگی نیز استفاده کنید. 
 • خونریزی بعد از عمل هموروئید تا کی ادامه دارد؟ ممکن است تا ۶ الی ۸ هفته بعد از عمل بواسیر بیمار مقداری خونریزی جزئی داشته باشد که در صورت زیاد بودن حجم خون و غیر طبیعی بودن خونریزی حتما به پزشک خود اطلاع دهید. 

مقدار خون باید کمتر از یک فنجان تخم مرغ در روز باشد. در طی چند روز آینده، خونریزی باید کاهش یابد. با این حال، ممکن است شما همچنان به مدت ۶ تا ۸ هفته خونریزی یا لکه بینی داشته باشید.

 • تا زمان بهبودی کامل از شستن ناحیه با صابون و مواد شوینده معطر خودداری کنید. تمیز و خشک نگه داشتن مقعد و اطراف آن بسیار ضروری است.
بعد عمل بواسیر چه باید کرد

کاهش درد و درمان سوزش بعد از عمل هموروئید

 • علاوه بر داروهای مسکن عمومی، ممکن است به شما گفته شود که از کرم یا پمادهای بی‌حس‌کننده نیز استفاده کنید تا حرکات روده درد کمتری داشته باشد.
 • کمپرس سرد یخ می تواند درد کف پا را پس از جراحی تسکین دهد.
 • حمام گرم
 • رژیم غذایی پرفیبر
 • نرم کننده های مدفوع و ملین
 • خواب و استراحت عمیق
 • ارتباط با پزشک جراح و گزارش وضعیت سلامت عمومی

“بعد از عمل بواسیر درد دارم” بعد از عمل بواسیر چند روز درد دارد؟ معمولاً دو سه روز اول پس از جراحی سنتی بیمار درد زیادی را متحمل می شود (مخصوصاً هنگام اجابت مزاج)  و تا قبل از فروکش کردن درد به بالاترین اوج خود می رسد. 

برای این منظور شب قبل از عمل برای تخلیه روده ها و دفع کامل، طبق تجویز پزشک، بیمار از شیاف بیزاکودیل استفاده می کند و تا ۴۸ ساعت بعد از عمل نیازی به اجابت مزاج نخواهد داشت.

برای کاهش درد بعد از عمل بواسیر پزشک انواع مسکن ها، آنتی بیوتیک، پماد، ملین و داروهای ضد یبوست را تجویز می کند که باید سر ساعت مصرف کنید. 

بعد از عمل بواسیر چگونه مدفوع کنیم؟ اگر مدفوع تان را نرم نگه دارید درد کمتری خواهید داشت همچنین برای کاهش فشار و درد بعد از مدفوع می توانید از دستمال مرطوب بدون الکل برای پاک کردن ناحیه مقعد استفاده کنید.

کوتر و تیغ جراحی ماند لیزر برش ظریف ایجاد نمی کنند و باعث آسیب به بافت مقعدی شده در نتیجه با درد شدیدی برای بیمار همراه است علاوه بر این لیزر در حین برش عروق و اعصاب بافت اطراف را ترمیم می کند که تیغ جراحی این خاصیت را ندارد.

علائم عفونت بعد از عمل هموروئید

از کجا بفهمیم بعد از عمل هموروئید زخم عفونت کرده است؟ علائم عفونت زخم بعد از عمل هموروئید شامل موارد زیر است:

 • افزایش درد، تورم و التهاب، گرما یا قرمز شدن ناحیه
 • رگه های قرمزی که در ناحیه دیده می شود.
 • ترشحات بعد از عمل هموروئید: ترشح چرک سفید یا زرد رنگ از ناحیه
 • تب بالا
 • خروج خونابه
 • بوی بد و نامطبوع

بیرون زدگی بعد از عمل هموروئید

معمولاً بیمارانی که بیرون زدگی بعد از عمل بواسیر را تجربه می کنند گمان می کنند که بواسیرشان خوب نشده و مجدد عود کرده است در صورتی که بیرون زدگی بعد از عمل هموروئید تا حدی طبیعی است و به مخاط اطراف مقعد مربوط هستند. در نتیجه لازم نیست اقدام خاصی را انجام دهید. عکس قبل و بعد از عمل بواسیر را میبینید

بیرون زدگی بعد از عمل هموروئید

عکس قبل و بعد از عمل بواسیر

معمولاً با گذشت چند هفته بعد از عمل این بیرون زدگی ها برطرف می شود و در صورت رفع نشدن نیز، به این معنا نیست که بواسیر درمان نشده است. نشستن در آب گرم و استفاده از پماد آنتی هموروئید در این خصوص خیلی موثر است. 

علت خارش بعد از عمل بواسیر چیست (درمان سوزش)

خارش بعد از عمل بواسیر تا حدود یک هفته طبیعی است. در صورت انجام روش های سنتی جراحی مانند بریدن بواسیر خارجی، پوست اضافی اسکار ایجاد میکند.

سپس ناحیه اسکار می تواند ملتهب شده و خارش داشته باشد و در همان زمان پس از جراحی نیز شروع به خاریدن کند.

برای درمان سوزش بعد از عمل هموروئید پزشک جراح تان پماد های ترمیم کننده حاوی هیدروکورتیزون یا بی حس کننده مثل لیدوکائین را تجویز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: علت سوزش مقعد و طریقه درمان آن در خانه

بخیه های عمل بواسیر

در روش جراحی سنتی از بخیه های جذبی یا کشیدنی برای بستن محل زخم استفاده می شود در صورتی که در لیزر درمانی به دلیل ترمیم همزمان ناحیه مورد نظر حین برش با لیزر، نیازی به استفاده از بخیه نمی باشد.

دوران نقاهت بعد از عمل بواسیر با توجه به شدت بیماری و علائم آن در هر فردی متغیر بوده و به همین دلیل نمی توان در پاسخ به سوالاتی مثل بعد از عمل بواسیر چند روز باید استراحت کرد؟ یا اینکه بعد از عمل بواسیر چند روز درد دارد؟ عدد و ارقام دقیق و مشخصی را بیان کرد. 

بعد از عمل بواسیر چه بخوریم

بعد از عمل هموروئید چه غذاهایی بخوریم

بعد از عمل هموروئید چه غذاهایی بخوریم؟ پیروی از یک رژیم غذایی مناسب در دوران نقاهت تاثیر بسزایی در روند درمان و بهبودی دارد:

 • برای جلوگیری از یبوست بهتر است حداقل ۸ لیوان آب در روز و مایعات فراوان مصرف کنید. 
 • مواد غذایی حاوی فیبر و نان های سبوس دار بهترین مواد غذایی بعد از عمل بواسیر هستند . فیبر موجب حجیم تر شدن مدفوع و دفع راحت و بدون فشار می شود.
 • میوه و سبزیجاتی مثل انواع توت ها، کرفس، اسفناج و … با تقویت عروق خونی موجب کاهش خونریزی می شود.
 • روغن های طبیعی مثل روغن زیتون را جایگزین روغن جامد کنید. 
 • غذاهای ملین بعد از عمل جراحی هموروئید مثل انواع سوپ های مقوی با آب قلم را میل کنید.

بعد از جراحی هموروئید چه چیزی نخوریم؟

از غذاهایی که باعث یبوست می شوند مانند محصولات لبنی، گوشت قرمز، غذاهای فرآوری شده مانند پیتزا، غذای منجمد، پاستا و محصولات قندی مانند کیک، پای، شیرینی، دونات و نوشیدنی های حاوی کافئین و الکل خودداری کنید.

سوالات متداول درباره دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید

طول درمان بعد از عمل هموروئید در کدام روش کمتر است؟

درمان بواسیر با لیزر دوران نقاهت و عوارض کمتری دارد و از یک الی سه روز تا بهبودی کامل طول می کشد در حالیکه در جراحی سنتی این زمان به دو الی سه ماه می رسد. 

علت خارش بعد از عمل بواسیر چیست؟

تا یک هفته بعد از عمل بواسیر خارش مقعد و سوزش طبیعی بوده و کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه کمک کننده است. 

دفع مدفوع پس از جراحی هموروئید چگونه انجام می شود؟

شب قبل از عمل با شیاف بیزاکودیل بیمار دفع کامل انجام می دهد و تا دو روز بعد نیازی به دفع ندارد بعد از آن نیز برای نرم شدن مدفوع پزشک ملین توصیه می کند.

دوره نقاهت عمل بواسیر چند روز است؟

حداقل ۴ هفته. بستگی به نوع عمل جراحی و مهارت پزشک و شرایط بیمار دارد.

خونریزی بعد از عمل هموروئید تا کی ادامه دارد؟

خونریزی بعد از عمل هموروئید معمولاً تا ۶ الی ۸ هفته بعد از عمل ادامه دارد.

116 دیدگاه دربارهٔ «مراقبت ها و طول درمان بعد از عمل بواسیر+علائم عفونت»

 1. سلام من ۴ روزه عمل کردم و احساس میکنم خودم خوبم ولی بازم باید استراحت کنم ؟ طول درمان بعد از عمل هموروئید چقدره؟ عجیبه اخه دوستم هم عمل کرده و الان ده روزه چیزی به جز شیر نمیتوه بخوره و خیلی توی دفع مشکل داره ولی من اینطوری نشدم اصلا بعد از عمل

  1. سلام دوست عزیز
   طول درمان بعد از عمل به عوامل مختلفی مثل تجربه پزشک، نوع بواسیر ، درجه بواسیر و … در هر فردی متغیر است

   1. سلام من ۹ روزه عمل کردم زیاد دستشویی می کردم خیلی درد داشتم ولی ظاهر عملم خیلی خوب بود گفتن غذای سبک تر بخور منم غذامو نصف کردم از اون موقع هر روز ده بار می رم دستشویی هر بار اندازه ی یه نصف بند انگشت دفع دارم بعد از دو روز محل بخیه هام ورم کرده و بیرون زدگی پیدا کرده همشم احساس می کنم دفع کامل انجام ندادم انگار مدفوع می خواد بیاد ولی راهش بسته هست و فشار بهم می یاد دکتر گفته فقط بشین توی آب گرم تا اگه مدفوع سفت شده تخلیه بشه ولی فایده ای نداره

    1. سلام دوست عزیز
     بله متاسفانه این موارد از عوارض عمل بواسیر با بخیه هست که ما در پرتو کلینیک عمل با لیزر بدون نیاز به بخیه انجام می دهیم. بهتر است از پزشک جراح خود راهنمایی بخواهید.

    2. سلام جناب شما ظاهرا مشکل روده تحریک پذیردارید تعادل خودتو حفظ کن ملین به اندازه کافی بخور نه کم نه زیاد بنده هم عمل کردم با تیغ جراحی

   2. سلام من ۱۰ روزه عمل جراحی با لیزر انجام دادم میخاستم بپرسم احساس ایجاد بواسیر کنار مقعد آیا به معنای تشکیل آن هست مخصوصا با دردی که به هنگام دفع ایجاد می کند

     1. M.r seid hosein sajjadiniya

      سلام وقت بخیر.من ۴روز که عمل بواسیرم رو لیزر کرده ام.فقط موقعی که خودمو جمع میکنم یه دردی دور تا دور مقعدم میگره که سخت اذیت میشم.چه باید بکنم که دردش ساکت بشه یا کمتر بشه؟

     1. با سلام
      من الان ۶ روزه عمل جراحی هموروئید انجام دادم تا ۴ روز اول درد و سوزش آنچنانی نداشتم ولی از روز پنچم به بعد سوزش شدید با درد به سراغم اومد که شبها اصلا نمیتونم بخابم میخاستم بدونم سوزش و درد طبیعی هستش.

      1. سلام دوست عزیز
       در روش عمل جراحی سنتی معمولاً تا دو هفته درد و سوزش از عوارض عمل است و به همین دلیل لیزر را همیشه توصیه می کنیم. اگر درد خیلی شدید است از جراح معالج تان بخواهید مسکن تجویز کند

 2. سلام من ۳سال پیش بواسیر درجه سه داشتم که اخر سر دوبار ترومبوزه شد و خیلی سخت بود واقعا ۷ روز پیش جراحی کردم که خیلی درد کشیدم ولی بعد از عمل رفته رفته داره دردم کمتر میشه اما هنوز دور مقعدم ورم کرده و ترشحات خونی هم دارم که فک کنم تا چند روز دیگه اونم بهتر میشه خاستم بگم اصلا از عمل نترسید دوستان بعد عمل شاید یکم اذیت بشین اما دردش از قبل از عمل و تحمل بواسیر کمتره هرچی بیشتر بمونه نقاهتتون سخت تر سپری میشه

  1. من ۳ روزه به روش سنتی پیش بهترین دکتر اصفهان عمل کردم و هر دفعه تو این ۳ روز دفع مزاجم مرگ و جلو چشمام میبینم خدا کمکم کنه زود خوب بشم من اصلا تحمل این درد و ندارم به غلط کردنم به خدا از درد زیاد دلم میخواد دیگه زنده نباشم

   1. سلام دوست عزیز
    متاسفانه عمل جراحی به روش سنتی درد و عوارض زیادی بعد از عمل دارد و به همین دلیل این همه توصیه به عمل با لیزر میکنیم.

    1. به راحتی میگین عمل با لیزر خبر ندارین قبل اینکه بخوام به روش سنتی عمل کنم پیش چند تا دکتر رفتم و همه هزینه هایی بالای ۴۰ میلیون تراشیدن برام خب شرایطشو نداشتم مجبور بودم عمل کنم و حالا هم که عمل کردم خدا میدونه شب و روزم شده گریه و زاری از درد و خونریزی و سوزش دیگه نمیخوام زندگی کنم میام اینجا نظراتو بخونم شاید یه چیزی بفهمم قوت قلب بگیرم یه کم از دردم کمتر بشه متاسفانه فقط اینجا تبلیغات عمل لیزره جا اینکه مردمو راهنمایی کنین بعد از این عمل سنگین یه کمکی بهشون کرده باشین

     1. سلام دوست عزیز
      اولاً که هزینه جراحی بواسیر با لیزر ۴۰ میلیون تومان نیست! و از شما خیلی هزینه بالایی گرفته اند.
      در مورد مطالب هم با توجه به عنوان به صورت کامل طول دوران نقاهت بعد عمل و مراقبت های لازم را توضیح داده ایم. با توجه به مزایای لیزر و محبوبیت این روش پیشرفته نیازی به تبلیغات آن نیست و اگر می گوییم عمل با لیزر انجام دهید به این خاطر است که بعداً از عوارض و درد زیاد و عود مجدد بواسیر و خونریزی و سوزش ناشی از عمل سنتی خودتان اذیت نشوید.

     2. سلام امیدوارم تا بحال خوب شده باشید بنده هم عمل جراحی سنتی کردم اما اینجوری که شما میگید نیستم بنظر بنده اول بستگی به جراح داره بعدش نوع همورویید من خودم پیش بهترین متخصص عمل کردم و ازشون واقعا راضی ام یکماهه عمل کردم البته همچنان درگیرم ولی دردش قابل تحمله

 3. به نظرم طول درمان بعد از عمل هموروئید به تخصص پزشک، نوع بواسیر، درجه هموروئید، تجهیزات کلینیک، نوع عمل (سنتی یا لیزر) خیلی بستگی داره و نمیشه فقط به یک مورد نوع درمان اشاره کرد

 4. من برای عمل بواسیر مراجعه کردم دکتر گفتن شما نمیتونید لیزر انجام بدین
  مگه عمل با لیزر برای همه نوع بواسیر مناسب نیست؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید ویزیت و معاینه شوید تا مشخص شود. ممکن است در تخصص پزشکی که مراجعه کرده اید نبوده و یا دستگاه لیزر مناسب را نداشته اند.

  1. سلام دوست عزیز
   با لیزر عمل کردید؟ در جراحی سنتی تا چند هفته بعد از عمل ورم طبیعی است . بهتر است با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 5. سلام منم عمل لیزر کردم بعد چند روز خوب شدم فقط تو دفع مزاج یه بیرون زدگی کوچیک میاد و بعد دو دیقه برمیگرده دکترمم میگه تا ۲۵ روز طبیعیه چون ورم لیزره خواستم بدونم کسایی که عمل کردن هم اینطور شدن

  1. سلام من برج ۶ عمل جراحی با لیزر انجام دادم دکتر گفت نهایت دو ماه دیگه خارش و سوزش از بین میره ولی همچنان خارش سوزش دارم منم موندم چیکار کنم ولی بعد دکتر گفت برا همیشه باید پرهیز غذایی باشی من فکر میکنم بخاطر رعابت نکردن برنامه غذاییم هست

   1. سلام دوست عزیز
    معمولاً بعد از لیزر همچین عوارضی وجود ندارد و اگر هم باشد خیلی کوتاه مدت و موقتی می باشد. بستگی به دکتر شما و نحوه لیزر انجام شده دارد ممکن است بخشی از بافت مقعد دچار آسیب شده باشد که باعث سوزش می شود. رعایت رژیم غذایی بعد عمل بواسیر نکته مهمی است که بیشتر برای جلوگیری از یبوست توصیه می شود. اگر فرک می کنید دلیل آن حساسیت به مصرف ماده غذایی خاصی است برای مدتی مصرف را قطع کنید و ببینید خارش و سوزش کم می شود یا نه.
    در مطلب خارش مقعد کامل توضیح داده شده است.

 6. سلام من نزدیک به چهل روز عمل جراحی هموروئیدکتومی کردم تا یک هفته پیش که زخم جراحی کاملا بسته شود همچی طبیعی بود من مشکلی نداشتم ولی العان ی هفته میشه زخم بسته شده کامل ولی ورمی درست روبه روی زخم ایجاد شده که دیگه طاقت شو ندارم بیشتر از درد خود مریضیم قبل عمل دکترم برام پنی سلین تجویز کرده العان ی دونشو زدم خواهشا چه اتفاقی برام افتاده

  1. سلام دوست عزیز
   این روش جراحی بواسیر متاسفانه عوارضی مثل عفونت ناحیه جراحی و خونریزی در پی دارد. بهترین روش لیزر می باشد . با پزشک جراح خود مشورت نمایید ما بدون ویزیت و معاینه نمی توانیم حدس بزنیم چه اتفاقی افتاده است.

 7. سلام دکتر من حدود ۴ماه میشه عمل بواسیر وشقاق انجام دادم اما از روز اول جراحی متوجه شدم که دچار تنگی مقعدشدم وخیلی سخت اجابت مزاج دارم بعد از ۴ماه همونطوری هست وکامل عمل دفع رو انجام نمیدم به دکتر خودم که مراجعه کردم گفتن عادی هست فکر نمیخواست کار خودشو خراب کنه الان احساس میکنم با دفع مایع سفید رنگی هم دفع میشه خودم احساس میکنم دچار عفونت روده شدم…به نظرتون چیکار کنم دوباره عمل نیاز دارم؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر عمل جراحی بواسیر و شقاق را به روش سنتی انجام داده اید و به جای لیزر از تیغ جراحی استفاده شده است بله این عوارض را دارد متاسفانه . ترشحات سفید هم ممکن است به خاطر عفونت دستگاه گوارش باشد و عادی نیست. باید به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید و ازمایشات لازم را انجام دهید.

   1. سلام من عمل هموریید با لیزر رو انجام دادم یه روز. پیش و الان خیلی درد دارم مثل حالتی ک مقعد دل بزنه.میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

    1. سلام دوست عزیز
     روز اول کمی درد و سوزش طبیعی است اما به مرور تسکین پیدا می کند. جراح معالج تان باید مسکن تجویز می کرد.

 8. سلام
  من یک ماه عمل کردم قرارشد لیزرباشه ولی زخم عمیق بود به چاقوهم رسید،الآنم درد دارم دسشویی رفتن برام شده کابوس،،،،،،چکارکنم؟؟؟؟،

  1. سلام دوست عزیز
   لیزر جای زخم ندارد و عوارض و درد پس از آن بسیار ناچیز است. بهتر است با پزشک جراح خود مشورت نمایید. لیزر بواسیر در پرتو کلینیک بدون درد و زخم انجام می شود.

   1. سلام وقت بخیر من الان سه روزه لیزر انجام دادم ولی دور مقعد یکم متورم هستش و خون آبه از مقعد دارم و همش یبوست میشم و به مقعدم فشار میاد به نظرتون چیکارکنم

    1. سلام دوست عزیز
     بعد از ۳روز کمی طبیعی است این موارد اما اصلا نباید یبوست باشید و سعی کنید مصرف فیبر و مایعات خود را افزایش دهید و یا با پزشک جراح خود حتما مشورت کنید

   2. من ۳روزه عمل کردم با لیزر هم بود ولی بخدا دردش ناچیز نیست خیلی اذیت کننده هست مخصوصا موقع دفع و حتا وقتی اثر قرص مسکن میره
    از درد به خودم میپیچم

    1. سلام دوست عزیز
     درد لیزر خیلی ناچیز هست و تمام بیماران من بعد از عمل نهایت یک روز مسکن استفاده کردند و بعدش دیگه دردی نداشتند. به مهارت پزشک و دستگاه لیزر و خیلی موارد دیگر هم بستگی دارد.

 9. سلام کسی در مورد نخ بخیه بعد از عمل چیزی نگفته به من گفتن بخیه جذبی هست ولی هر روز یه نخ ازم آویزان میشه خیلی بلنده چکارش کنم طبیعیه ؟بچینمش اشکال داره؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است با پزشک جراح خود مشورت نمایید. نخ بخیه را نباید دستکاری کنید و مراقب باشید که نیفتد. بخیه جذبی ۳ الی ۷ روز خودش ناپدید می شود و بخیه کشیدنی نیز معمولاً بعد از ۱۰ روز باید کشیده شود در صورتی که بیشتر بماند منجر به عفونت خواهد شد.

 10. سلام وقت بخیر
  من ۵ روز پیش عمل هموروئید با لیزر انجام دادم ، خونریزی موقع اجابت مزاجم سه روز بعد از عمل قطع شده ولی سوزش شدید هنگام اجابت دارم که کلافم کرده، حتی مسکن هایی که دکتر داده و پماد لیدوکائین هم چاره ساز نیست، آیا راهی برای کاهش سوزش هست و این حالت تا کی ادامه داره؟
  ضمناً روزی یکبار پماد ام جی باریج هم استفاده می کنم .

  1. سلام دوست عزیز
   مسکن ها را زیاد مصرف نکنید زیرا موجب یبوست و تشدید درد و سوزش می شود. باید مطمئن شوید که یبوست نداشته باشید و از شربت های ملین برای نرم شدن مدفوع تان استفاده کنید. روزی ۳ مرتبه برای ۱۰ دقیقه داخل لگن آب گرم بنشینید. باید مراق باشید که زخم عفونی نشده باشد. در صورت ادامه دار شدن حتما به پزشک جراح خود اطلاع دهید.

 11. درود بر شما و عرض ادب و احترام.
  من نزدیک ب ۱۰ روز هستش ک عمل هموروئید انجام دادم(لیزر)

  درد زیادی ندارم ولی حس میکنم دوباره برگشته بزرگ شده سرویس بهداشتی رفتنی هم سوزش دارم

  1. سلام دوست عزیز
   عمل هموروئید با لیزر امکان عود خیلی کمی دارد ممکن است بعد از عمل التهاب و ورم دارد ولی برای اطمینان بیشتر با پزشک جراح خود مشورت نمایید.

 12. درود بر شما من پنج روز پیش جراحی سنتی بواسیر کردم .با وجود رعایت تمام موارد رژیم سبک غذایی و نشستن در آب گرم با بتادین ، و استفاده به موقع داروها الان بیرون زدگی بزرگ دارم و کلا اون ناحیه درد دارم بخیه های منم جذب شدن .خیلی استرس دارم آیا باز هم عود کرده و یا عوارض عمل سنتی هست؟
  اصلا موقع دفع زور نزدم.

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است از عوارض جراحی باشد یا بعد از ۵ روز خیلی زود است که بگیم مجدد عود کرده. به هر حال عود مجدد و بیرون زدگی در روش جراحی سنتی متاسفانه دیده می شود و برای همین همیشه لیزر را پیشنهاد می دهیم. بهتر است با پزشک جراح خود مشورت نمایید.

 13. سلام من نزدیک ۲۳ روزه عمل بواسیر به صورت سنتی داشتم و الان یه بیرون زدگی دارم میترسم عود کرده باشه و اینکه هنگام اجابت مزاج خیلی درد دارم و زیر آب ولرم انجام میدم .وبرای تسکین درد از چه دارویی استفاده کنم ،دکترم جدا از پول بیمارستان ک نزدیک ۱۰ تومان شد۶ تومان داخل مطب شون زیر میزی گرفتن یه جواب درست حسابی نمیدن .اهواز هستم

  1. سلام دوست عزیز
   ۱۶ تومن برای عمل بواسیر سنتی پرداخت کردید؟؟؟دوست عزیز با کمتر از نصف این قیمت در تهران به صورت سرپایی و با لیزر بدون درد و خونریزی درمان می شدید . اینکه برخی بیماران نسبت به هزینه لیزر گارد دارند و فکر می کنند زیاد است در صورتی که برای جراحی سنتی ۱۶ میلیون هزینه کرده اید! بیرون زدگی و درد و تورم بعد از جراحی متاسفانه جزو عوارض این عمل هست و برای همین پزشکان ما همیشه لیزر را توصیه می کنند. پماد آنتی هموروئید استفاده کنید ممکن است کمی موثر باشد.

 14. سلام من الان سه روزه عمل همورئید با دستگاه pph انجام دادم ولی الان هنگام دفع خیلی درد دارم و در ناحیه مقعد هم احساس سنگینی شدید می کنم و احساس می کنم کمی هم اسهال شدم.

  1. سلام دوست عزیز
   این موارد متاسفانه جزو عوارض روش های جراحی مثل استاپلر یا همان دستگاه pph می باشد . بهتر است با پزشک جراح خود مشورت نمایید.

 15. سلام من حدود ۵۰ روزاست عمل فیستول شقاق همروئید انجام دادم بالیزر
  همچنان درددرناحیه مفعد دارم موقع دفع مدفوع بعضی اوقات خونریزی هم کمی دارم خیلی سخت است برایم نشستن وهنوز نتونستم کامل به کارهای روزانه ام برگردم

  1. سلام دوست عزیز
   این ۳ عمل را با هم یکجا انجام دادید؟ درد و کمی خونریزی پس از هر یک از این عمل ها به تنهایی هم طبیعی است و جای نگرانی ندارد مخصوصاً که هم هموروئید داشتید هم شقاق و هم فیستول. با پزشک جراحتان مشورت کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً کمی درد در ناحیه مقعد بعد از عمل طبیعی است می توانید برای دفع راحت تر غذاهای نرم و آبکی مصرف کنید. بهتر است این موضوع را با پزشک جراح خود مشورت کنید.

   1. سلام مادرم ۲ سال پیش عمل جراحی سنتی بواسیر انجام داده الان درد داره رفته همون دکتری که عمل کرده
    گفته نه اینم یه توده است که از استرس دراومده باید بازم بیاری اون توده رو بردارم آخه استرس به توده چه ربطی داره

    1. سلام دوست عزیز
     استرس ممکن است موجب تضعیف دستگاه گوارش و در نتیجه یبوست و بواسیر شده باشد اما دلیل اصلی نیست و به طور غیر مستیقم تاثیر دارد. بهتر است برای توده جدید با لیزر اقدام کنید تا عوارض و برگشت پذیری جراحی سنتی را نداشته باشد

 16. سلام منم آلمان عمل کردم گرفتگی مثانه تا پنج ساعت بعد عمل عادیه بعدش برید تو حموم آب گرم رو باز کنید تمرکز کنید رو صدای آب همزمان اندازه عادی فشاربیارید ک راحت ادرارتون بیاد ولی همینکه اومد فشار رو بیشتر کنید نزارید قطع بشه چون بازم مثانه قفل میکنه به هیچ عنوان برای دفع مدفوع به خودتون فشار نیارید چون خودش به موقع میاد وقتی رفتین دستشویی حالت آماده باش منظورم اینه همینکه میخواد مدفوع بیاد خودتونو یکم جمع کنید ک باریک بیاد بیرون بعدش کم کم جا باز میکنه راحت میشید اصلا نگرانی نداره حتما حتما روزی سه دفعه در لگن آب بتادین گرم بشینید موثره

   1. درود
    من ۱۱روزه با لیزر پرتوان سه تا هموروئید گرید ۳ داخلی بودن، دکتر درآوردن الان دو تا بر آمدگی بیرون مقعدم هست ک میخوره جای هموروئید ها باشه و باعث آزارم هستن چیکار کنم هر روز چهار الی پنج بار داخل آب گرم میشینم آیا کمپرس یخ تاثیری داره احتمالش هست یدونش هموروئید باشه ک عمل نشده

    1. سلام دوست عزیز
     بدون معاینه نمی توانیم تشخیص دهیم که بواسیر هست یا جای عمل. باید با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

 17. سلام من عمل هموروئید بالیزر انجام دادم بعد از دفع خیلی درد دارم. دوکتورم گفته باید پنج جلسه دوباره مراجعه کنید برای لیزر هزینه اش را ندارم نمیدانم چه کار کنم اگر مراجعه نکنم مشکیل خواهد شد

  1. سلام دوست عزیز
   لیزر نیازی به ۵ جلسه ندارد معمولاً در یک جلسه انجام می شود. برای مشاوره با کلینیک تماس بگیرید : ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  2. درود
   دکتر شماهم پولکی بوده و میخاد فقط هزینه اضافه ازتون بگیره
   اصفهانید؟!
   درد و سوزش بعد دفع مخصوصا اون ۵ روز اول طبیعی هست از زور زدن حین دسشویی پرهیز کن من بعضی وقتا ب دسشویی نمیرسیدم لگن میزاشتم چون نگه داشتن خودش باعث فشار میشه
   دارو ها ک دادن استفاده کن سوپ و داخلش مرغ باشه بخور و سبزیجات و میوه مخصوصن سیب با پوست و تخم مرغ آب پز گوشت قرمز و جیگر و اینا نخور دارو ها من شیاف دیکلوفناک آمپول پیروکسیکام قرص مترونیدازول۲۵۰قرص باکلوفن ۱۰و قرص کلردیازپوکسایم شربت لاکسی ژل کپسول فارژزیک پماد لیدوکائین بودن هر کدوم برا ی چی هست از مسکن تا چرک خشک کن تا برا هضم غذا و..
   بعد هر اجابت مزاج داخل تشت آب گرم بشین ده الی پونزده دقیقه
   و شاید دفعات دفعت زیاد باشه ک ایراد نداره شاید روزی ۳ دفعه دفع داشته باشی یا از توالت فرنگی استفاده کن یا ب صورت زانو زده تا فشار کمتری بهت بیاد

 18. سلام من الان ۸روز عمل بواسیر انجام دادم به روش سنتی وتا به امروز ژلوفن برای دردهایم استفاده میکردم ولی از دیشب که سلکسیب هر ۱۲ساعت استفاده میکنم امروز چند قطره خون تومدفوع دیدم بخاطر دارویی سلکسیب هست ؟ ژلوفن استفاده کنم ؟ ممنون میشم پاسخ دهید
  یه مسکن دیگه بفرمایید چون ژاوفن معده ام اذیت میکنه

 19. سلام دوست عزیز من ۲۵ روز عمل بواسیر کردم موقع مدفوع خیلی درد دارم غذا شام ناهار سوپ صبحانه هم نمیخورم از ترس درد ولی باز شکمم سفت کار میکند خواستم بگم چکار کنم خوب بشم خیلی درد دارم

  1. سلام دوست عزیز
   درد موقع مدفوع احتمالا به دلیل یبوست و سفت شدن مدفوع است که باید یبوست تان را درمان کنید و با نخوردن چیزی درست نمی شود.

 20. ح ر ط
  با سلام. من جراحی با لیزر انجام دادم. با کنترل رژیم غذایی دفع مناسبی هم دارم. دردهای بعد از اجابت مزاج قبل از عمل دیگه ندارم. میخواستم بپرسم آیا بعد از جراحی لیزری ورم کنار مقعد طبیعی هست؟ و برای زود برطرف شدن آن چه کارهایی باید انجام داد؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   ورم بعد از عمل بواسیر تا چند هفته بعد از عمل طبیعی است شما چند وقت است که لیزر انجام داده اید؟ برای کاهش ورم می توانید از پماد انتی هموروئید بمالید روی ناحیه و یا در لگن آب ولرم بنشینید.

 21. سلام من حدود ۴۰ روز عمل جراحی همورویید انجام دادم الان بعد از ۴۰روز هنوز درد و خون ریزی دارم موقع دست شویی میخواستم بدونم خوب میشم به من گفتن تا سه ماه طول میکشه

  1. سلام دوست عزیز
   بله در این روش دوره نقاهت بسیار طولانی تر است و درد بعد از عمل بیشتر می شود به همین دلیل بیشتر پزشکان بر روی لیزر تاکید دارند تا بیمار درد و ناراحتی کمتری داشته باشد.

 22. سلام من حدود یک ماه عمل کردم یک هفته درد شدید داشتم و کمی خون ریزی ولی الان چند روزی خون ریزی دارم موقع دستشویی ودرد ندارم و داروهایم کامل مصرف میکنم خواستم دلیلش را بدونم

  1. سلام دوست عزیز
   عمل سنتی انجام دادید یا با لیزر؟ معمولاً در روش جراحی تا حدود دو ماه بعد از عمل مشاهده خونابه طبیعی است ولی اگر زیاد است با جراح معالج خودتان مشورت نمایید.

 23. سلام من ۸ روز عمل همورئید با لیزر کردم موقع دستشویی درد دارم کم ولی تا چند ساعت دردش هست آیا طبیعی بعد از ۸ روز

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً در روش لیزر درد بعد از اجابت مزاج تا دو الی سه روز طبیعی می باشد. بستگی به مهارت پزشک و دستگاه لیزر دارد. بهتر است با جراح معالج تان در میان بگذارید. بیمارانی که من با لیزر عمل می کنم بعد از ۳ نهایتاً ۴ روز بهبودی کامل دارند.

 24. سلام من سه روزه عمل هموروئید انجام دادم تازه بعد سه روز شکمم کار کرد اونم از بس روغن کرچک و شربت مسهل و اینا خوردم تا کار کنه ولی از درد مردمممم الانم خیلی درد دارم فکر میکنم عملم با کوتر بود الان من باید چجوری این درد و‌ تسکین بدم باید برم سرکار
  تا کی استراحت نیازه و این درد تا کی می‌خواد همینجوری باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه کوتر به دلیل سوزاندن ناحیه درد و سوزش زیادی بعد از عمل دارد و به همین دلیل همیشه عمل با لیزر را توصیه میکنم. برای تسکین درد می توانید از کدئین استفاده کنید.معمولاً تا دو ماه بعد از کوتر بیمار عوارض این عمل را تجربه می کند. داخل آب گرم و بتادین بنشینید و انتی بیوتیک ها را به موقع مصرف کنید. بهتر است از جراح معالج خود یک ترمیم کننده مناسب برای ترمیم التهاب مقعد بخواهید و سعی کنید فیبر بالایی مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید.

 25. سلام
  من ۵ سال پیش جراحی بواسیر داخلی و بیرونی داشتم که شدت اون زیاد بود که راه رفتن هم واسم سخت شده بود. تا یک روز داخل بیمارستان از درد زیاد مسکن قوی بهم میدادن.
  از اون موقع تا حالا نفخ معده زیاد دارم و کنترل اون هم واسم سخته!!! آیا ارتباطی داره و راه حلی واسش هست؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز
   نفخ بعد از عمل جراحی یک مشکل رایج است اما نهایت تا ۱ ماه یا یک ما نیم بعد از عمل باید بهبود یابد نه بعد از ۵ سال. بهتر است با جراح معالج که شما را عمل کرده مشورت نمایید و به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید.

 26. من ۱۰ روز لیزر همورویید ترمبوزه با لخته های زیاد انجام دادم همورویید خیلی بزرگ بود و دکتر گفتن تا به حال همچین چیزی ندیدن… الان بعد ده روز خونریزیم قطع شده ولی موقع دفع باوجود اینکه یبوست ندارم سوزش وحشتناکی میگیریم حس میکنم از یه زخم رد میشه و میسوزه خصوصا وقتی به داخل عضله های اسفنکتر بر میگرده امروز یه بار با انگشت چک کردم حس کردم اندازه یه عدس هم برامدگی هنوز هست خیلی میترسم دوباره عود کرده باشه 😭 جون ندارم دوباره عمل کنم… در ضمن الان پریود هم شدم میتونم داخل اب گرم بشینم ضرر نداره؟ پماد هم برام پماد زینک اکساید نوشتن فقط بعد عمل

  1. سلام دوست عزیز
   عمل با لیزر معمولاً عوارض شدیدی ندارد. پماد انتی هموروئید قبل از دفع بزنید و برای ترمیم جای عمل هم می توانید پماد سیکالفیت اون را بزنید تا التهاب و جای عمل را ترمیم کند.

  2. سلام دوست عزیز
   شما هنوز هم درد داری؟ من میخام لیزر کنم میترسم اخه میگن درد بعد از عمل هموروئید با لیزر خیلی کمه که پس چیکار کنیم.😨

 27. سلام
  من دوروز پیش عمل هموروئید انجام دادم با لیزر دو توده درون و یک بیرون زدگی داشتم
  دوبار دفع داشتم که همراهش خونریزی هم داشتم بدون درد البته
  اطراف مقعد هم ورم داره
  طبیعی هست این موارد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله خونریزی جزئی معمولاً تا یک هفته بعد عمل و کمی ورم و التهاب طبیعی است. در صورت تشدید علائم یا بیشتر شدن خونریزی، با جراح معالج تان مشورت کنید.سعی کنید آب زیاد مصرف کنید و یبوست نشوید.

  2. سلام عزیزم ترشح هم داشتی شما؟ منم عمل کردم خیلی ترشح دارم نمیدونم میگن ترشحات بعد از عمل هموروئید نشونه عفونته و یا اینکه خوب نشده خیلی نگرانم

   1. سلام دوست عزیز
    ترشح در حد چند قطره خونابه بعد از عمل طبیعی است اما اگر زیاد است و یا با بوی بدی همراه است طبیعی نبوده و ممکن است نشانه عفونت یا عود باشد. با جراح معالج تان مشورت نمایید

 28. سلام من ۲۲ روز پیش در اثر افتادن به زمین با شدت زیاد از ناحیه ی باسن دچار هموروئید ترومپوزه شدم چون خیلی درد داشتم بلافاصله با لیزر جراحی انجام دادم ظاهرا بیرون زندگی ندارم ولی از داخل بنظر تنگی مقعد بدلیل چند ضایعه کوچک دارم که نمیدونم هموروئید داخلیه یا ورم مجدد به دکترم مراجعه کردم میگن مشکلی نداری زمان اجابت مزاج درد دارم ولی یکی دوساعت بعد تقریبا خوب میشم واقعا نمیدونم هموروئید داخلی دارم یا دکتر بهم راستش رو نمیگه موقع باز و بسته شدن مقعد احساس خوبی ندارم و همش احساس میکنم چیزی داخل مقعدم هست
  ضمناً یبوست هم ندارم بنظر شما هموروئید مجدد بوجود آماده یا زمان بگذره بهتر میشم

 29. عوارض بعد از عمل هموروئید با تیغ جراحی خیلی زیاده پدر من عمل کرد بیچاره شدیم از همون اول لیزر کنید خیلی اشتباهه عمل جراحی الان دیگه منسوخ شده اصن نمیدونم چرا بعضی ها هنوز می پرسن عمل بهتره یا لیزر!

 30. میشه بگین چه غذاهایی بعد از عمل هموروئید بخوریم؟ لطفا چن تا غذا نام ببرید من تازه عمل کردم واقعا نمیدونم چی بخورم؟ برنج هم میشه خورد یا ضرر داره؟

  1. سلام دوست عزیز
   رژیم غذایی حاوی فیبر و مایعات داشته باشید تا برای دفع مدفوع اذیت نشوید.
   پوره سیب زمینی
   نان های سبوس دار
   سبزیجات پخته شده
   روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و آووکادو
   در مورد برنج هم بهتر است از برنج قهوه ای که فیبر بیشتری دارد استفاده شود.

 31. من یه هفتس عمل کردم هنوز خونریزی دارم که هرچی خون داشتم رفت پس خونریزی بعد از عمل هموروئید تا کی ادامه دارد اخه

  1. سلام دوست عزیز
   خونریزی بعد از عمل هموروئید با لیزر معمولاً از یک هفته ده روز بعد از عمل تا حدود ۶ الی ۸ هفته بعد از عمل ممکن است به صورت خیلی کم و ناچیز و قطره قطره ادامه داشته باشد.اما اگر جراحی به روش سنتی باشد مدت و میزان خونریزی بیشتر است.

 32. سلام من هفته دیگه باید عمل کنم در مورد دفع بعد عمل میخاستم بدونم راهی برای درمان درد بعد از مدفوع هست؟ بعد از عمل بواسیر چگونه مدفوع کنیم که درد کمتری داشته باشه لطفا راهنمایی کنید

  1. درد بعد از مدفوع اول بعد از عمل بواسیر معمولاً طبیعی است و پزشک معمولاً مسکن و ملین برایتان تجویز خواهد کرد تا کمتر درد داشته باشید.

 33. من عمل کردم و بخیه زدن ایا اگه جذبی بود خودش میره یا باید بکشم؟ الان دور بخیه ها خیلی ورم داره میخاستم بدونم ایا این ورم بعد از بخیه طبیعی است؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله بخیه های جذبی نیازی به کشیدن ندارد و بعد از ۷ الی ۱۰ روز خودش ناپدید می شود. اگر ورم زیادی دارد ممکن است جای بخیه عفونت کرده باشد و باید با جراح معالج تان مشورت نمایید

 34. سلام من ۸ روزه که عمل با لیزر انجام دادم و بخیه هاشم جذبی بودن و بعد چند روز افتادن ولی الان جاشون خیلی ورم داره و مثل جوش شده تقریباً چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً در عمل با لیزر باید بعد از یک هفته جای بخیه ها رو به بهبودی باشد در غیر اینصورت با پزشک جراح خود مشورت نمایید

   1. سلام من سه هفته میشه که جراحی لیزری هموروئید و شقاق انجام دادم و درد داشتم ولی قابل تحمل بود ولی الان دو روز هست که درد خیلی شدید مثل قبل از عملم دارم اسهال شدم و اینکه هموروئید داخلی هم دارم منتهی دکترم میگن دردت بخاطر هموروئید داخلی نیست میگن که همه هموروئید داخلی دارن ، ممکن بخاطر اسهالم باشه و اینکه چیکار باید بکنم؟

    1. سلام دوست عزیز
     به احتمال زیاد درد بخاطر اسهال است. درد بعد از عمل با لیزر بسیار ناچیز است و با یک مسکن ساده برطرف می شود

 35. سلام ، من آلمان زندگی میکنم ، الان دو هفته است که عمل همورویید درجه ۳ با دستگاه جوش انجام دادم ، بعد از یک روز مرخص شدم و دکتر قرص نوالژین ۵۰۰ داد که هر روز ۸ تا میخوردم تا یک هفته ، بعد از یک هفته دیگه درد نداشتم ، هیچگونه پماد برای بعد از عمل تجویز نشد ، فقط گفت روزانه پنج تا شش مرتبه با دوش آب ولرم پشت خود را بشویم و با حوله تمیز خیلی نرم خشک کنم ، گفت بعد از مدفوع از دستمال برای خشک کردن استفاده نکنم از شامپو و صابون بهیچ عنوان برای شستشو استفاده نکنم فقط آب ولرم ، روزانه تا یکی دو ساعت پیاده روی میکنم و با تیوپ دونات شکل بعد از دو هفته رانندگی میکنم با توجه به خون آبه که ترشح می‌شود از نوار های بهداشتی بلند ۳۰ سانتی استفاده میکنم ، برای ۶ هفته طول درمان به من داده ، الان نگاه میکنم مقعد کاملا باز است ، میخواهم بدانم بعد از چه مدت بسته می‌شود. ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً نقاهت سایر روش ها به جز لیزر بیشتر است و معمولاً از ۲ یا ۴ هفته تا دو ماه ممکن است زمان ببرد. بستگی به نوع عمل و شدت بواسیر شما دارد.

 36. سلام و عرض خداقوت
  من ۶ روز پیش شیراز پیش بهترین دکتر شیراز عمل هموروئید انجام دادم.
  چندین سال بواسیر بزرگ با بیرون زدگی زیاد داشتم و چند ماه پیش هم حدود یه ماه با خونریزی زیاد همراه شد.
  دکتر بعد از معاینه عمل جراحی با عنوان pph رو تشخیص داد.
  دقیق نمیدونم ولی احتمال زیاد جراحی سنتی بود. چون بعدش گفتن بخیه جذبی دارم.
  به هرحال به لطف خدا تا اینجا رو که خیلی خوب و راحت سپری کردم.
  شب ساعت ۸ عمل شدم با بی حسی موضعی، فردا صبحش حدود ساعت ۹ بدون درد و مشکل دفع انجام دادم و ساعت ۱۱ هم ترخیص شدم.
  فقط یکی دو روز اول یه درد جزئی داشتم.
  البته تا میتونستم سعی کردم رعایت کنم.
  بلافاصله بعد از ترخیص روزی دوسه بار تو آب ولرم نشستم همرا با ماساژ ملایم محل.
  غذا سعی کردم حجم کم بخورم و چیزهایی که روون و ملین باشن.
  دارو ها رو هم به موقع استفاده که کردم یکیش هم ملین بود.
  در کل الحمدلله فعلا که حتی یه بار هم برای دفع مشکل نداشتم، البته مشخص بود که اگه کمی یبوست می‌داشتم قطعا خیلی درد متحمل میشدم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا