عکس بواسیر، بیرون زدگی و شکل واضح از هموروئید

عکس بواسیر

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین عارضه های نشیمنگاهی می باشد که بیشتر افراد تا سن ۵۰ سالگی یک بار آن را تجربه خواهند کرد. هموروئید به دلیل فشار به عروق خونی و رگ های مقعدی ایجاد می شود و علت این فشار هم ممکن است یبوست، زور زدن، زایمان، بلند کردن وسایل سنگین و … باشد. در عکس بواسیر میبینیم که این عروق ملتهب شده امکان دارد از مقعد بیرون بزند که در این صورت به پرولاپس یا بواسیر خارجی تبدیل می شود.

با مشاهده تصاویر بواسیر در ادامه اگر دچار شک شدید که بواسیر دارید یا نه مشاوران ما در پرتو کلینیک آماده ارائه

مشاوره رایگان و تعیین وقت برای تشخیص و درمان فوری می باشند:


☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


شقاق و بواسیر چه تفاوتی با هم دارند؟

(هموروئید)که توده نیز نامیده میشود, ساختار عروقی(سیاهرگ و سایر رگ ها) در کانال مقعدی میباشند. در شرایط عادی این عروق (سیاهرگ و سایر رگ ها) نقش بالشتک هایی جهت کنترل مدفوع را ایفا میکنند و زمانی که متورم یا ملتهب میشوند به بیماری تبدیل می شوند. عکس بواسیر به خوبی نشان دهنده ی بیماری است. اگر شکل بواسیر فردی مانند زیر است برای درمان بواسیر باید به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کند.

بواسیر بر دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود. نوع خارجی تورم و التهاب رگ ها در اطراف مقعد است و نوع داخلی تورم و التهاب رگ ها درون کانال مقعدی است و باعث خونریزی میشود. در ادامه ی مطلب عکس بواسیر و انواع آن مشاهده می شود.

مطلب مرتبط: برای کاهش درد بعد از عمل بواسیر چه باید کرد؟

عکس بواسیر داخلی

عکس بواسیر داخلی
عکس بواسیر داخلی

هنگامی که بواسیر داخلی بزرگ میشود، درد خفیفی داشته و همراه با خونریزی مقعدی است. هنگامی که بافت بواسیر داخلی به خارج کانال مقعدی راه یابد پرولاپس نامیده میشود.

پروپلاس به آرامی ظاهر میشود و ممکن است منجر به سوزش و خارش مقعد شود. منظور از پروپلاس همان زائده های پوستی انتهای کانال مقعدی میباشد که در اثر تحریک و فشار زیاد به بواسیر داخلی بوجود می آیند.

مطلب مرتبط :  درمان بواسیر داخلی – سرپایی و بدون بیهوشی و بستری

درجه های بواسیر داخلی

  • هموروئید داخلی درجه ۱: بواسیر درجه یک هنگام اجابت مزاج در کانال مقعد برآمده شده و فرد متوجه بیرون زدگی یا توده در بیرون مقعد خود نمی شود.
  • هموروئید داخلی درجه ۲: هموروئید درجه دو موقع دفع مدفوع در کانال مقعد برآمده شده و سپس خود به خود به داخل رکتوم برمیگردد. در این حالت ممکن است احساس کنید چیزی در رکتوم شما گیر کرده است.
  • هموروئید داخلی درجه ۳: بواسیر داخلی درجه سه هنگام دفع مدفوع بیرون از مقعد پرولاپس شده و باید با انگشت به داخل برگردند. این حالت می تواند موجب درد شود.
  • هموروئید داخلی درجه ۴: بواسیر گرید ۴ حالتی است که پرولاپس و ترومبوزه شده و با دست هم به داخل برنمی گردد و باید با جراحی یا لیزر درمان شود. در این مورد فرد معمولاً دردی دائمی و خونریزی را تجربه می کند.

 عکس بواسیر خارجی

بواسیر خارجی (ترومبوز) در اطراف مقعد ظاهر میشود و با فشار تحریک میشود. ترومبوز یک لخته ی خون ایجاد میکند که منجر به تورم و التهاب میشود. ترومبوز بسیار دردناک است و ممکن است با خونریزی همراه باشد. عکس بیرون زدگی بواسیر در تصویر زیر قابل مشاهده است.

عکس بواسیر خارجی

مطلب مرتبط : درمان هموروئید خارجی – سریع بدون درد در خانه

عکس بواسیر خونی

عکس بواسیر خونی

بواسیری است که در هنگام دفع مدفوع خونریزی میکند و خون آن به رنگ قرمز روشن است که یا روی مدفوع و یا روی دستمال کاغذی مشاهده میشود. گاهی اوقات خونریزی بدون درد است. با مشاهده ی عکس بواسیر خونی میتوان فهمید که آیا به این بیماری مبتلا هستید یا خیر.

2 دیدگاه دربارهٔ «عکس بواسیر، بیرون زدگی و شکل واضح از هموروئید»

  1. سلام بخاطرترس ازعمل بیش از یکسال نرفتم دکترتااینکه ۲۰روزپیش اورژانسی رفتم کلنیک وبخاطرسهل انگاری دکتر۲بارعمل شدم الان از ناحیه مثانه در شدیدی دارم وامروزدراینستاگرام پستی دیدم که در مورد سرطان مثانه که خیلی باعث ترس نگرانیم شده آیابعدازعمل بواسیردردمثانه طبیعیه یاخیرممنون میشم پاسخ بدین ممنون

    1. سلام دوست عزیز
      خیر ارتباطی بین درد مثانه و هموروئید وجود ندارد . برای مشکل مثانه خود باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا