عکس بواسیر[بیرون زدگی و شکل ظاهری انواع هموروئید]

عکس بواسیر

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین عارضه های نشیمنگاهی می باشد که بیشتر افراد تا سن ۵۰ سالگی یک بار آن را تجربه خواهند کرد. هموروئید به دلیل فشار به عروق خونی و رگ های مقعدی ایجاد می شود و علت این فشار هم ممکن است یبوست، زور زدن، زایمان، بلند کردن وسایل سنگین و … باشد.

درمان بواسیر در خانه با روش های گیاهی و سنتی برای مراحل اولیه بیماری ممکن است در کاهش علائم و تسکین درد موثر باشد اما برای درمان قطعی باید لیزر یا عمل جراحی بواسیر انجام شود.

در عکس بواسیر تازه میبینیم که اگر بواسیر درمان نشود، این عروق ملتهب شده امکان دارد از مقعد بیرون بزند که در این صورت به پرولاپس یا بواسیر خارجی تبدیل می شود.

عکس بواسیر تازه

اگر می خواهید بواسیری که تازه ایجاد شده چه شکلیه تصاویر زیر را مشاهده کنید:

عکس بواسیر تازه شبیه توده های قرمز متورم یا برجستگی هایی است که از مقعد شما خارج می شوند. اگر از آینه برای بررسی این ناحیه استفاده کنید، ممکن است بتوانید آنها را ببینید

به نقل از سایت health.harvard.edu:

بواسیر معمولاً به دلیل افزایش فشار ناشی از بارداری، رابطه مقعدی، اضافه وزن یا زور زدن در هنگام اجابت مزاج ایجاد می شود. در میانسالی، هموروئید اغلب به یک شکایت دائمی تبدیل می شود. در سن ۵۰ سالگی، حدود نیمی از جمعیت یک یا چند مورد از علائم هموروئید را تجربه کرده اند که شامل درد مقعدی، خارش، خونریزی مقعد و احتمالاً افتادگی (بواسیرهایی که از کانال مقعد بیرون زده اند) می باشد. اگرچه هموروئید به ندرت خطرناک است، اما می تواند یک حمله عود کننده و دردناک باشد. خوشبختانه، کارهای زیادی می توانیم در مورد بواسیر تازه ایجاد شده انجام دهیم که از شدت پیشرفت علائم آن جلوگیری می کند.


عکس بواسیر نر و ماده

برخی بواسیر را در اصطلاح به دو نوع بواسیر نر و ماده تقسیم می کنند که در ادامه عکس بواسیر نر و ماده را مشاهده می کنید:

 • بواسیر نر همان که حالت گوشت اضافه و ساچمه ای شکل دارد.
 • بواسیر ماده به شکل شیاری است و با خونریزی مقعد همراه است.

درمان بواسیر نر سخت تر از درمان بواسیر ماده است. بواسیر نر با زائده و گوشت اضافه مقعد همراه است.

عکس قبل و بعد از عمل بواسیر

بعد از عمل بواسیر ناحیه مقعد شما به مدت ۲ تا ۴ هفته دردناک خواهد بود. عکس قبل و بعد از عمل بواسیر را در ادامه مشاهده می کنید:

عکس قبل و بعد از عمل بواسیر

قبل از عمل جراحی بواسیر تمام داروهایی که مصرف می کنید از جمله ویتامین ها، مکمل ها و رقیق کننده های خون را به پزشک خود اطلاع دهید و از خوردن و آشامیدن خوارکی های سنگین خودداری کنید.

عکس بواسیر بعد از زایمان طبیعی

عکس بواسیر بعد از زایمان طبیعی

ایجاد هموروئید در دوران بارداری یا بعد از آن، به ویژه پس از زایمان طبیعی، غیرعادی نیست. در اکثر موارد بواسیر بعد از زایمان به خودی خود ظرف چند هفته از بین می رود، اگرچه برخی ممکن است ماه ها باقی بمانند.

هموروئید در سه ماهه سوم بارداری و یک ماه پس از زایمان شایع است. در مطالعه ای که روی ۲۸۰ زنی که زایمان کردند، ۴۳ درصد هموروئید داشتند. بسیاری از این زنان شرایط مرتبطی مانند یبوست در دوران بارداری و فشار بیش از ۲۰ دقیقه در طول زایمان داشتند.

بیشتر بخوانید: علت اصلی بواسیر بارداری چیست و راه های پیشگیری از آن

با مشاهده تصاویر بواسیر در ادامه اگر دچار شک شدید که بواسیر دارید یا نه مشاوران ما در پرتو کلینیک آماده ارائه

مشاوره رایگان و تعیین وقت برای تشخیص و درمان فوری می باشند:


☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


شقاق و بواسیر چه تفاوتی با هم دارند؟

(هموروئید)که توده نیز نامیده میشود, ساختار عروقی(سیاهرگ و سایر رگ ها) در کانال مقعدی میباشند. در شرایط عادی این عروق (سیاهرگ و سایر رگ ها) نقش بالشتک هایی جهت کنترل مدفوع را ایفا میکنند و زمانی که متورم یا ملتهب میشوند به بیماری تبدیل می شوند.

عکس بواسیر به خوبی نشان دهنده ی بیماری است. اگر شکل بواسیر فردی مانند زیر است برای درمان بواسیر یا عمل هموروئید باید به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کند.

درمان خانگی بواسیر بیرون زده تقریباً غیر ممکن است و تنها راه حذف گوشت اضافه مقعدی جراحی یا لیزر می باشد پس بهتر است از ابتدا برای درمان های پزشکی و اصولی تر اقدام نمایید.

بواسیر بر دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود. نوع خارجی تورم و التهاب رگ ها در اطراف مقعد است و نوع داخلی تورم و التهاب رگ ها درون کانال مقعدی است و باعث خونریزی میشود. در ادامه ی مطلب عکس بواسیر و انواع آن مشاهده می شود.

مطلب مرتبط: برای کاهش درد بعد از عمل بواسیر چه باید کرد؟

عکس بواسیر داخلی

عکس بواسیر داخلی
عکس بواسیر داخلی

هنگامی که بواسیر داخلی بزرگ میشود، درد خفیفی داشته و همراه با خونریزی مقعدی است. هنگامی که بافت بواسیر داخلی به خارج کانال مقعدی راه یابد پرولاپس نامیده میشود.

پروپلاس به آرامی ظاهر میشود و ممکن است منجر به سوزش و خارش مقعد شود. منظور از پروپلاس همان زائده های پوستی انتهای کانال مقعدی میباشد که در اثر تحریک و فشار زیاد به بواسیر داخلی بوجود می آیند.

مطلب مرتبط :  درمان بواسیر داخلی – سرپایی و بدون بیهوشی و بستری

درجه های بواسیر داخلی

 • هموروئید داخلی درجه ۱: بواسیر درجه یک هنگام اجابت مزاج در کانال مقعد برآمده شده و فرد متوجه بیرون زدگی یا توده در بیرون مقعد خود نمی شود.
 • هموروئید داخلی درجه ۲: هموروئید درجه دو موقع دفع مدفوع در کانال مقعد برآمده شده و سپس خود به خود به داخل رکتوم برمیگردد. در این حالت ممکن است احساس کنید چیزی در رکتوم شما گیر کرده است.
 • هموروئید داخلی درجه ۳: بواسیر داخلی درجه سه هنگام دفع مدفوع بیرون از مقعد پرولاپس شده و باید با انگشت به داخل برگردند. این حالت می تواند موجب درد شود.
 • هموروئید داخلی درجه ۴: بواسیر گرید ۴ حالتی است که پرولاپس و ترومبوزه شده و با دست هم به داخل برنمی گردد و باید با جراحی یا لیزر درمان شود. در این مورد فرد معمولاً دردی دائمی و خونریزی را تجربه می کند.

مطلب مرتبط: علت درد مقعد + داروی درمان تیر کشیدن مقعد در خانه

 عکس بواسیر خارجی

بواسیر خارجی (ترومبوز) در اطراف مقعد ظاهر میشود و با فشار تحریک میشود. ترومبوز یک لخته ی خون ایجاد میکند که منجر به تورم و التهاب میشود. ترومبوز بسیار دردناک است و ممکن است با خونریزی همراه باشد. عکس بیرون زدگی بواسیر در تصویر زیر قابل مشاهده است.

عکس بواسیر خارجی

مطلب مرتبط : درمان هموروئید خارجی – سریع بدون درد در خانه

عکس بواسیر خونی

عکس بواسیر خونی

بواسیری است که در هنگام دفع مدفوع خونریزی میکند و خون آن به رنگ قرمز روشن است که یا روی مدفوع و یا روی دستمال کاغذی مشاهده میشود. گاهی اوقات خونریزی بدون درد است. با مشاهده ی عکس بواسیر خونی میتوان فهمید که آیا به این بیماری مبتلا هستید یا خیر.

47 دیدگاه دربارهٔ «عکس بواسیر[بیرون زدگی و شکل ظاهری انواع هموروئید]»

 1. سلام بخاطرترس ازعمل بیش از یکسال نرفتم دکترتااینکه ۲۰روزپیش اورژانسی رفتم کلنیک وبخاطرسهل انگاری دکتر۲بارعمل شدم الان از ناحیه مثانه در شدیدی دارم وامروزدراینستاگرام پستی دیدم که در مورد سرطان مثانه که خیلی باعث ترس نگرانیم شده آیابعدازعمل بواسیردردمثانه طبیعیه یاخیرممنون میشم پاسخ بدین ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی بین درد مثانه و هموروئید وجود ندارد . برای مشکل مثانه خود باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید.

  2. سلام آقا دکتر محترم من ۵ سال پیش در ترکیه بودم یک عملیات بواسیر انجام دادیم الان ایران هستم باز درد دارد نمی‌دانم چه کار کنم چه بخوریم چه نخوریم به که مراجعه کنم ممنون!

   1. سلام دوست عزیز
    با این شماره تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳
    بعد از معاینه اگر نیازی باشد همان روز با لیزر درمان می شوید.

 2. سلام ممنونم از عکس های واضحی که گذاشتید خیلی مفید بود منم هموروئید داشتم قبل عمل دقیقاً همین شکلی بودن الان تقریباً ۱۴ روزه که عمل بواسیر کردم و مشکلی ندارم میخاستم بپرسم که میتونم رابطه جنسی داشته باشم الان مشکلی پیش نمیاد؟

 3. سلام ممنون از مطالب مقید و کاربردی من از روی عکس ها فهمیدم که بواسیر خارجی دارم درست بیرون مقعدم اما من خونریزی هم به همراه دفع دارم یعنی ممکنه هم بواسیر داخلی داشته باشم هم بواسیر خارجی؟ میتونم عکس بفرستم شما راهنماییم کنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله ممکن است بواسیر داخلی و خارجی به صورت همزمان هم ایجاد شود. برای ارسال عکس از طریق این آدرس جیمیل اقدام کنید:
   seo244613@gmail

 4. سلام من یبوست طولانی دارم و هروقت خوراکی های سفت میخورم مدفوعم با درد و خون میاد بیرون به نظرتون الان بواسیر دارم؟ بیرون مقعدم هم اندازه عدس بیرون زدگی هست کجا میتونم عکسشو بفرستم راهنماییم کنید از روی عکس

  1. سلام دوست عزیز
   اگر بیرون زدگی هست و یبوست هم دارید بله ممکن است بواسیر باشد. باید معاینه شوید تا تشخیص داده شود. می توانید عکس خود را به این ادرس جیمیل ارسال نمایید:
   seo244613@gmail

 5. سلام من نمیدونم بواسیر دارم یا نه ولی وقتی زور میزنم یه چیزی از مقعدم میاد بیرون ولی خونی نیست و موقع مدفوع هم خون نمیاد در ضمن اندازش خیلی کوچیکه چیزی شبیه عدس ، ممکنه بعد چند روز خود به خود از بین بره؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است بیرون زدگی بواسیر باشد که تازه ایجاد شده و فعلا درد و خونریزی ندارد. اگر در مراحل اولیه باشد و قدیمی نباشد ممکن است با کنترل یبوست خودش به داخل برود اما اگر قدیمی باشد خودش از بین نمی رود و باید با جراحی یا لیزر برداشته شود.

 6. سلام من یک سال پیش یکبار از مقعد رابطه داشتم وبعد از رابطه جنسی خونریزی کم وبدون درد داشتم الان هنگام دفع مدفوع اندازه عدس تیکه گوشت میاد بیرون آیا بواسیر گرفتم

  1. سلام دوست عزیز
   رابطه مقعدی همون یک بار هم عوارض خودش را نشان می دهد بهتر است کلا نداشته باشید. بله بیرون زدگی بواسیر هست در یک جلسه سرپایی کمتر از نیم ساعت با لیزر براتون بر میدارم با کلینیک تماس بگیرید

 7. سلام وقتتون بخیر،من چندسال یه بیرون زدگی خیلی کوچیک دارم ولی درد و خونریزی ندارم.فقط ناراحتم که بیرون زدگی دارم،ایا راهی برای درمانش هست

  1. سلام دوست عزیز
   بله بیرون زدگی به راحتی با لیزر در یک جلسه کمتر از نیم ساعت به صورت سرپایی برداشته میشه. برای تعیین وقت و مشاوره با کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  2. سلام منم همین مشکل و داشتم و همه میگفتن اگه اذیتت نمیکنه کاریش نداشته باش اما واقعا از لحاظ روحی دلم میخواست اون گوشت اضافی نباشه چند ماه پیش با لیزر بر داشتم و خیلی راحت شدم مثل اولش شد مقعدم

 8. سلام خسته نباشید
  من الان یکسالی هست گاهی موقع اجابت مزاج درد دارم و دهانه مقعدم یه تیکه اندازه عدس گاهی حس میکنم هست
  اینم بگم گاهی این درد هست و گاهی یه ماه دوماهی خبری ازش نیست
  میتونه بواسیر باشه؟
  و دوم اینکه اگه لیزر کنیم چقد استراحت برامون نیازه چون کار من نشسته هست

  1. سلام دوست عزیز
   بله اگر بیرون زدگی یا گوشت اضافه مقعدی دارید به احتمال زیاد بواسیر هست و در صورت یبوست با زور زدن موقع دفع بزرگتر می شود. با لیزر به راحتی به صورت سرپایی برداشته می شود و همان روز می توانید به منزل برگردید نهایتاً دو الی ۳ روز بعد از عمل استراحت نیاز دارید.

 9. محمد زارع پور

  سلام من درداخل مقعدم دودونه تقریبا هم رنگ باپوست. نرم ولی یه رگهای خیلی نازکی رو دونه ها دیده میشه که موقع مد فوع بیرون میان بعد با دست باید بزاری برن داخل بسته بشه درمانش چیه یا چه نوع بیماری چکارکنم

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر داخلی درجه سه هست. برای تشخیص و درمان با لیزر اقدام نمایید. از کلینیک برای ویزیت وقت بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 10. سلام من چند روز خارش مقعدی دارم وقتی با کاغذ دستمالی میخارونم یه قطره خون دیده میشه رو‌دستمال میشه بگید علت این چی میتونه باشه

 11. سلام من احساس میکنم بواسیر دارم میتونم عکسشو بفرستم تا شما ببینید یانه .
  در ضمن برای معاینه باید به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟.

 12. سلام ببخشیدمن چندسالی هست مقعدم خارش داره وخیلی اذیت میشم ازخارش، و وقتی ورزش میرم خارشش خوب میشه ولی بخاطر مشکلاتی نرفتم ورزش دوباره خارشم برگشته این خارش که دارم میشه ازنشان دهنده از بواسیر باشه

  1. سلام دوست عزیز
   خارش مقعد ممکن است نشانه هموروئید باشد اما در بیشتر موارد به دلیل عفونت و مشکلات پوستی و التهاب یا بیماری های مقاربتی می باشد. مطلب خارش مقعد را مطالعه کنید

 13. سلام وقت بخیر من چند روز قبل یه کمی احساس درد میکردم از مقعد خودم بعدش حدود یه هفته خوب شدم اصلا دردی نداشتم حالا ۲ روز میشه که دوباره شروع کرده به درد و سوزش میتوانم عکس بفرستم

 14. با سلام هفته بیس ویکم بارداری هستم وحدود یک ماه بود که در حین استفاده از شیاف پروژسترون احساس درد خفیف در مقعد میکردم الان نزدیک به یک هفته است که متوجه بیرون زدگی یک توده گوشتی در ناحیه مقعد شده ام که هم درد و هم خارش دارد و هم نشستن و راه رفتن رابرایم سخت کرده، نمی‌دانم آیا دچار بواسیر شده ام یا نه؟

 15. شکل بواسیر در مقعد همین شکلی هست که گذاشتید؟ من چند سالیه باباسیل دارم ولی روم نمیشه برم دکتر نمیدونم چیکار کنم موقع اجابت مزاج خیلی اذیت میشم

  1. سلام دوست عزیز
   برای هر فردی متفاوت است. اصلا نباید خجالت بکشید پزشک متخصص روزانه صدها مورد شبیه شما ویزیت می کند و فقط شما نیستید پس بهتر است سلامتی تان را به خطر نیندازید

 16. سلام من الان عکس هارو دیدم و فهمیدم مقعدم شبیه مقعدهای نرمال نیست و با بقیه متفاوته یعنی تازه متوجه شدم بواسیر دارم ولی هیچ اذیت و دردی نداره ایا لازمه برم دکتر یا همینجوری بمونه

 17. سلام یه سوال من به تازگی متوجه شدم که اطراف مقعدم یه تیکه کوچیک نمیدونم احتمالا بواسیر هست دارم ولی نه درد وخارش واذیت نمیشم موقع دستشویی هم مشکل ندارم بنظر شما نیاز به درمان داره

 18. سلام خسته نباشید .من بعد از زایمانم دچار بواسیر شدم تازگی خیلی اذیتم میکنه ب حتی ک تو راه رفتن حس میکنم شیشه خورده داخل معقدم هست دکتر زنان هم رفتم دارو و پماد هم داده استفاده کردم ولی تاثیری نداشته میشه راهنمایی کنید چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا