عکس بواسیر، بیرون زدگی و شکل واضح از هموروئید

عکس بواسیر، بیرون زدگی و شکل واضح از هموروئید

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین عارضه های نشیمنگاهی می باشد که بیشتر افراد تا سن ۵۰ سالگی یک بار آن را تجربه خواهند کرد. هموروئید به دلیل فشار به عروق خونی و رگ های مقعدی ایجاد می شود و علت این فشار هم ممکن است یبوست، زور زدن، زایمان، بلند کردن وسایل سنگین و … باشد. در عکس بواسیر میبینیم که این عروق ملتهب شده امکان دارد از مقعد بیرون بزند که در این صورت به پرولاپس یا بواسیر خارجی تبدیل می شود.

با مشاهده تصاویر بواسیر در ادامه اگر دچار شک شدید که بواسیر دارید یا نه مشاوران ما در پرتو کلینیک آماده ارائه

مشاوره رایگان و تعیین وقت برای تشخیص و درمان فوری می باشند:


☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۶۱ ☎️


(هموروئید)که توده نیز نامیده میشود, ساختار عروقی(سیاهرگ و سایر رگ ها) در کانال مقعدی میباشند. در شرایط عادی این عروق (سیاهرگ و سایر رگ ها) نقش بالشتک هایی جهت کنترل مدفوع را ایفا میکنند و زمانی که متورم یا ملتهب میشوند به بیماری تبدیل می شوند. عکس بواسیر به خوبی نشان دهنده ی بیماری است. اگر شکل بواسیر فردی مانند زیر است برای درمان بواسیر باید به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کند.

بواسیر بر دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود. نوع خارجی تورم و التهاب رگ ها در اطراف مقعد است و نوع داخلی تورم و التهاب رگ ها درون کانال مقعدی است و باعث خونریزی میشود. در ادامه ی مطلب عکس بواسیر و انواع آن مشاهده می شود.

عکس بواسیر داخلی

هنگامی که بواسیر داخلی بزرگ میشود، درد خفیفی داشته و همراه با خونریزی مقعدی است. هنگامی که بافت بواسیر داخلی به خارج کانال مقعدی راه یابد پرولاپس نامیده میشود.

پروپلاس به آرامی ظاهر میشود و ممکن است منجر به سوزش و خارش مقعد شود. منظور از پروپلاس همان زائده های پوستی انتهای کانال مقعدی میباشد که در اثر تحریک و فشار زیاد به بواسیر داخلی بوجود می آیند.

مطلب مرتبط :  درمان بواسیر داخلی

 عکس بواسیر خارجی

بواسیر خارجی (ترومبوز) در اطراف مقعد ظاهر میشود و با فشار تحریک میشود. ترومبوز یک لخته ی خون ایجاد میکند که منجر به تورم و التهاب میشود. ترومبوز بسیار دردناک است و ممکن است با خونریزی همراه باشد. عکس بیرون زدگی بواسیر در تصویر زیر قابل مشاهده است.

عکس بواسیر خارجی

مطلب مرتبط : درمان هموروئید خارجی

درجه های بواسیر

  • بواسیر درجه یک: بواسیری که خونریزی میکند اما پرولاپس ندارد. این نوع بزرگ شده اما بیرون زدگی از مقعد ندارند.
  • بواسیر درجه دو: بواسیرهایی که پرولاپس دارند و به خودی خود از بین میروند(با خونریزی یا بدون خونریزی) این نوع در هنگام زور زدن در دفع بیرون زدگی پیدا میکند و بعد از دفع به داخل مقعد بازمیگردد.
  • بواسیر درجه سه:هموروئیدی که دارای پرولاپس است و باید با انگشت به درون مقعد بازگردد.
  • بواسیر درجه چهار: هموروئیدی که دارای پرولاپس است و به درون مقعد عقب رانده نمیشود. این نوع که ترومبوز(لخته شدن خون) نامیده میشود باعث میشود آستر قسمت انتهایی روده به مقعد راه یابد و بیرون زدگی پیدا کند.

عکس بواسیر خونی

عکس بواسیر خونی

بواسیری است که در هنگام دفع مدفوع خونریزی میکند و خون آن به رنگ قرمز روشن است که یا روی مدفوع و یا روی دستمال کاغذی مشاهده میشود. گاهی اوقات خونریزی بدون درد است. با مشاهده ی عکس بواسیر خونی میتوان فهمید که آیا به این بیماری مبتلا هستید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرتو کلینیک در نظر دارد تا در محیطی کاملا آرام و بهداشتی، درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی با لیزر را به مشتریان ارائه دهد