درمان بواسیر داخلی ”سریع-قطعی” [عکس انواع هموروئید داخلی]

بواسیر داخلی چیست

در حال حاضر بهترین راه درمان هموروئید داخلی و بهترین گزینه برای درمان بواسیر داخلی لیزر می باشد. زمان لیزر درمانی حدود نیم ساعت و بسیار کم است. بیمار هیچ علائمی از درد مقعدی و سوزش را نیز دیگر حس نمی کند. در ادامه برای شما فیلم عمل هموروئید داخلی با لیزر را قرار داده ایم.

ممکن است شما بواسیر داخلی داشته باشید و مدت ها خونریزی نداشته باشد یا اینکه فقط خونریزی بدون درد داشته باشید و در نتیجه آن را جدی نگرفته و اقدامی برای درمان نمی کنید. سایت mayoclinic درمورد بواسیر داخلی بدون خونریزی و خونریزی مقعدی بدون درد گفته است که :

Internal hemorrhoids lie inside the rectum. You usually can’t see or feel them, and they rarely cause discomfort. But straining or irritation when passing stool can cause: Painless bleeding during bowel movements. You might notice small amounts of bright red blood on your toilet tissue or in the toilet

ترجمه متن بالا: هموروئید داخلی در داخل راست روده و رکتوم قرار دارد. معمولاً نمی توانید آنها را ببینید یا احساس کنید و به ندرت باعث ناراحتی می شوند. اما زور زدن یا تحریک در هنگام دفع مدفوع می تواند باعث خونریزی بدون درد بواسیر داخلی در هنگام اجابت مزاج شود. ممکن است متوجه مقادیر کمی خون قرمز روشن روی دستمال توالت یا داخل توالت شوید.

انواع روش های درمان هموروئید داخلی

مقعد در انتهای دستگاه گوارش می باشد که عمل دفع را انجام می دهد. حساسیت بالای این ناحیه به دلیل وجود عروق و عصب هایی است که در دیواره آن وجود دارد. به همین دلیل بیماری های ناحیه نشیمنگاهی بسیار زیاد است که بواسیر یا هموروئید شایع تر می باشد. هنگامی که رگ های مقعدی آسیب ببینند و کشیده یا پاره شوند و یا دچار تورم شوند باعث بیماری بواسیر یا هموروئید شده که این بیماری هم خود به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شود.


برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر تماس بگیرید: ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات در مورد این بیماری می توانید به مطلب بواسیر(هموروئید) چیست؟ مراجعه کنید.

بواسیر جزو بیماری های شایع مقعدی می باشد که حداقل ۵۰ درصد افراد در طول زندگی خود یکی از انواع آن را تجربه کرده اند. در این مطلب از پرتو کلینیک قصد داریم به مواردی مثل بواسیر داخلی چیست با عکس، راه درمان هموروئید داخلی، علائم بواسیر داخلی، بواسیر داخلی چگونه است، بواسیر داخلی چگونه درمان میشود، علائم بواسیر داخلی در زنان، خطرات بواسیر داخلی و … بپردازیم.

بیشتر بخوانید : بهترین دکتر متخصص بواسیر یا هموروئید

بواسیر داخلی – هموروئید داخلی چیست

راه های درمان بواسیر داخلی

بواسیر داخلی چیست با عکس : بواسیر یا هموروئید داخلی درون کانال مقعدی میباشد و زمانی که متورم میشود به بیرون مقعد راه پیدا میکند  و صورتی رنگ است. بواسیر داخلی(هموروئید داخلی) معمولا دردناک نیست و منجر به خونریزی مقعد میشود. گاهی اوقات به خودی خود به درون مقعد باز میگردد و اگر این اتفاق نیفتد راه حل هایی برای از بین بردن آن وجود دارد.

تصاویر بواسیر داخلی

بواسیر داخلی چیست با عکس
تصاویر بواسیر داخلی
تصاویر بواسیر داخلی
بواسیر داخلی چیست با عکس
عکس بواسیر داخلی
عکس بواسیر داخلی

بواسیر رگ های ملتهب شده در انتهای کانال مقعد میباشند. گاهی اوقات این رگ ها چنان متورم میشوند که به بیماری بواسیر یا همان توده شناخته میشوند و باعث خونریزی و درد میشوند. برای انواع بواسیر داخلی(هموروئید داخلی) بسته به نوع و اندازه ی آن راه حل های بسیاری وجود دارد.


بواسیر داخلی (Internal hemorrhoids) با وجود اینکه دردناک نیست اما در صورتی که بزرگ شود و از مقعد بیرون بزند باعث پرولاپس می شود. بواسیر داخلی معمولاً دلیل بسیاری از خونریزی های مقعدی می باشد. البته در برخی از افراد همزمان نوع داخلی و خارجی بواسیر اتفاق می افتد.

انواع هموروئید داخلی به صورت توده هایی داخل کانال مقعد می باشد که با گذشت زمان و پشت گوش انداختن درمان به بیرون راه پیدا می کنند. در مقابل نوع دیگری از بواسیر زیر پوست اطراف مقعد ظاهر می شود که به بواسیر خارجی معروف است. برای آشنایی با بواسیر خارجی می توانید مقاله ما را با عنوان درمان سریع بواسیر خارجی مطالعه نمایید.

در ادامه به درمان هموروئید داخلی و راه درمان بواسیر داخلی می پردازیم و انواع هموروئید داخلی و درجه های آن را (۱-۲-۳-۴) به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

بواسیر داخلی چگونه درمان میشود – درمان هموروئید داخلی

برای درمان هموروئید داخلی راه حل های زیادی وجود دارد اما پیشنهاد اکثریت پزشکان لیزر است. بهبود بواسیر با استفاده از سایر روش ها، امکان برگشت پذیری داشته و بیمار باید از غیر قابل برگشت بودن آن اطمینان حاصل نماید که روش لیزر بیمار را از غیر قابل برگشت بودن آسوده خاطر می کند.

با پزشک خود در مورد طول درمان و دوران نقاهت بعد از عمل صحبت کنید و سوالات خود را راجع به بخیه ها و بیرون زدگی بعد از عمل بواسیر از او بپرسید چرا که اگر این دوران به خوبی طی نشود امکان عود و بازگشت بیماری هست.

رفع هموروئید داخلی با دارو و یا پماد، روش های خانگی و اینکه برای درمان بواسیر چه بخوریم ممکن نیست و این روش ها فقط موجب کاهش علائم شده اما بهبودی قطعی فقط با جراحی و لیزر می باشد که بیماری به طور کل از بین می رود.

در بین روش های جراحی هم فقط لیزر بواسیر است که به طور ۱۰۰% می توان گفت بازگشتی ندارد و باقی روش های جراحی سنتی و … هم ممکن است پس از مدتی عود کند.

💡 برای بواسیر چی خوبه + دشمن بواسیر

راه درمان بواسیر داخلی این است که توده های هموروئیدی از داخل رکتوم یا همان راست روده بوسیله جراحی بیرون آورده شود. در ادامه انواع روش های جراحی برای بهبود هموروئید داخلی را توضیح داده ایم و به معرفی بهترین روش درمان بواسیر داخلی یعنی لیزر می پردازیم:

درمان هموروئید داخلی با لیزر

اشعه ی لیزر به بافت بواسیر برخورد کرده و تورم و هموروئید را از بین میبرد و جای زخمی برجای نمیگذارد. درمان بواسیر با لیزر برای درجه ی یک، دو، سه و چهار قابل انجام است. درد در طول این روش احساس نمیشود و خونریزی بعد از آن وجود ندارد. این روش نسبت به سایر روش ها عوارض، درد و سختی ندارد و بیمار پس از عمل به فعالیت های روزمره ی خود ادامه میدهد و نیازی به استراحت چندین روزه ندارد. از همه مهم تر می توان به این نکته اشاره کرد که این روش بدون عمل بیهوشی انجام می گیرد.


☎️۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


اسکلروتراپی

درمان با اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یک روش ساده و کم تهاجم برای بواسیر داخلی می باشد. به طور کلی در اسکلروتراپی محلول شیمیایی خاصی را به رگ های واریسی شده تزریق می کنند تا به حالت عادی برگردد. این ماده شیمیایی که اسکلروزان نام دارد باعث کوچک شدن عروق خونی بواسیر می شود.  این روش یکی از قدیمی ترین روش های درمان است که در آن یک ماده ی شیمیایی به بافت بواسیر تزریق میشود و توده خشک میشود. لخته ی خون و التهاب از بین میرود. درد در روزهای اولیه درمان وجود دارد و علائم بواسیر در این درمان پس از چند سال بازمیگردد و نیاز به درمان مجدد است.

اسکلروتراپی بدون نیاز به بیهوشی است و تنها در چند دقیقه انجام می شود. ممکن اسن نیاز به تکرار دفعات تزریق اسکلروزان باشد و باید در چند هفته با فاصله مشخص انجام شود.

رابربند(بندینگ)

درمان با رابربند(بندینگ)

 در این روش یک بند به قسمت انتهایی هموروئید بسته میشود و هموروئید خشک میشود و می افتد و جای زخم روی مقعد باقی میماند که زخم شروع به خوب شدن میکند. این روش برای بواسیرهایی با درجه ی یک، دو و سه استفاده میشود و از اسکلروتراپی موثرتر است. علائم پس از چند سال باز میگردد و نیاز به درمان مجدد است. درد آن بسیار زیاد است و خونریزی تا یک یا دو هفته بعد ادامه دارد و امکان عفونت نیز وجود دارد.

بستن شریان هموروئید

در این روش به جای برداشتن توده، شریان خونرسانی را قطع میکنند. این روش برای درجه های دو و سه موثر است و اکثر بیماران پس از بهبودی با این روش در هنگام دفع خونریزی دارند. طی این روش از باند های پلاستیکی نیز کمک گرفته می شود که یکی از رایج ترین راه ها می باشد. بستن شریان هموروئید روشی است که برخورد غیر مستقیم با بالشتک داشته و موجب قطع جریان خون به عروق اصلی هموروئید می شود.

جراحی بواسیر داخلی( هموروئید داخلی)

جراحی بواسیر داخلی

اکثریت پزشکان گزینه ی جراحی را در مرحله ی آخر قرار میدهند زیرا عوارض پس از عمل بسیار زیاد است. جراحی که به هموروئیدکتومی نیز شناخته میشود برای درجه های سه و چهار بواسیر پیشنهاد میشود. در حین عمل توده ی داخلی یا خارجی بریده میشود. زخم به جا مانده بخیه زده میشود یا همانگونه باقی میماند تا خود به خود بهبود پیدا کنند. درد پس از عمل بسیار شدید است که افراد را اذیت می کند و بیمار تا چند مدت مجبور به استفاده از قرص یا دیگر دارو های مسکن است.

بیشتر بخوانید: عمل جراحی هموروئیدکتومی باز و بسته چگونه انجام می شود؟

هموروئیدکتومی نوین

این روش جراحی نوین برای نوع سه بواسیر میباشد. در این روش توده برداشته نمیشود بلکه بافت توده از بین میرود.

مراحل:

 • یک لوله دایره ای توخالی درون کانال مقعد وارد می شود و بافت بواسیر بخیه میخورد.
 • انتهای نخ بخیه از طریق لوله ی تو خالی از مقعد خارج می شود.
 • انتهای بخیه توسط استیپلر کشیده میشود و بافت بواسیر نیز با آن کشیده میشود.
 • بواسیر به عقب کشیده میشود.
 • استیپلر خارج میشود و بافت کشیده شده ی بواسیر نیز قطع میشود.
 • در همین زمان استیپل ها لبه های بالایی و پایین بافت بواسیر را برش داده و جمع می کنند.

این روش از جراحی قدیمی سریع تر و درد نیز کمتر است. زمان عمل ۳۰ دقیقه است.

داروی درمان بواسیر داخلی

درمان هموروئید داخلی با دارو
آیا هموروئید داخلی با دارو درمان میشود؟
 • پمادها
 • کرم ها
 • ژل ها
 • شیاف ها
 • فوم ها
 • پدها

در زمان استفاده ی پماد، کرم و ژل، باید لایه ی نازکی از آنها روی ناحیه مالیده شود. این داروها با انگشت یا سرنگ استفاده می شوند. بهتر است سرنگ از دو طرف سوراخ باشد و قبل از مصرف سطح سرنگ چرب شود. شیاف ها یا فوم ها نسبت به پماد، کرم یا ژل هیچ برتری ندارند.

قرص برای درمان بواسیر داخلی : برای درمان بواسیر داخلی قرص خاصی وجود ندارد و قرص های مسکن و … به عنوان درمان این بیماری محسوب نمی شود و تنها برای درمان درد بواسیر داخلی نوعی اثر موقت و گذرا دارند.

درمان خانگی بواسیر داخلی

به طور کلی درمان بواسیر داخلی در خانه با روش های خانگی و روش هایی مثل بستن بواسیر با نخ در خانه برای بواسیر داخلی درجه ۳ و ۴ جواب نمی دهد و حتما به جراحی و یا لیزر نیاز است. اما در بواسیر داخلی نوع ۱ و ۲ با رعایت برخی موارد در خانه می توان از شدت علائم کاست:

حمام نشسته: روزی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در وان آب گرم بنشینید. اینکار تورم را کاهش میدهد و بعد از اینکار ناحیه را با حوله ی نرم خشک کنید زیرا رطوبت باعث حساسیت بیشتر اطراف مقعد میشود. 

نرم کننده ی مدفوع: باعث نرم و روان شدن مدفوع می شود.

برای مشاهده مطلب کامل روش های خانگی درمان بواسیر کلیک کنید: درمان خانگی بواسیر(هموروئید) چیست

علائم بواسیر داخلی چیست 

 • خارش
 • ترشح مخاطی
 • سوزش در اطراف مقعد
 • درد شدید
 • احساس گیر کردن مدفوع
 • خونریزی بدون درد، خون به رنگ قرمز روشن است و روی دستمال کاغذی یا مدفوع قابل مشاهده است. گاهی اوقات خونریزی خود به خود رفع میشود اما خونریزی در هنگام دفع مدفوع اصلا عادی نیست و حتما باید به پزشک مراجعه شود.

به جز بواسیر داخلی(هموروئید داخلی) هموروئید دلایل دیگری نیز میتواند منجر به خونریزی شود:

این عارضه نیز مانند اکثر بیماری ها دارای دو نوع حاد و مزمن می باشد که هر کدام علائم منحربفرد خود را دارند.

علائم بواسیر داخلی در زنان

زنان به علت زایمان و بارداری و …  بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند و احتمال بروز بواسیر در زنان بیشتر است اما به طور کلی یک عارضه مشترک در بین مردان و زنان و با علائم شبیه می باشد.

بسیاری از زنان در اولین تجربه بارداری خود دچار بواسیر بارداری می شوند اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که این بیماری مشکلی برای جنین به وجود نمی آورد و در بسیاری از موارد هم پس از بارداری علائم آن از بین می رود.

از علائم بواسیر داخلی در زنان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • خارش مقعد
 • احساس سنگینی پس از دفع
 • دفع دردناک
 • مدفوع همراه با خون
 • حرکات روده ای همراه با درد
 • توده های بیرون زده از مقعد

بیشتر بخوانید: علائم بواسیر در زنان و راه های درمان آن در خانه چیست؟

علائم بواسیر داخلی طولانی مدت

هموروئید مزمن تورم و بیرون زدگی دارد. بواسیر داخلی به وسیله ی عبور مدفوع مخصوصا در هنگام یبوست آسیب بیشتری می بیند که تروما نامیده میشود و منجر به درد و خونریزی میشود. علائم زیر منجر به خارش میشود:

 • مدفوع
 • تورم
 • رطوبت

بواسیر مزمن به خودی خود یا توسط انگشت به درون کانال مقعد بازمیگردد اما با هر بار دفع مدفوع مجدد خارج میشود و در بعضی مواقع قابل مشاهده است:

 • احساس کردن توده ی بواسیر خارجی
 • مشاهده خون روی مدفوع و دستمال کاغذی
 • احساس بواسیر مزمن بعد از دفع

علت هموروئید داخلی چیست

عوامل بواسیر داخلی(هموروئید داخلی)
 • چاقی
 • بارداری
 • نشستن یا ایستادن طولانی مدت
 • زور زدن زیاد در هنگام دفع مدفوع
 • یبوست یا اسهال شدید
 • رژیم غذایی کم فیبر
 • سرفه کردن
 • عطسه کردن بیش از حد
 • استفراغ
 • حبس کردن نفس در هنگام انجام فعالیت های فیزیکی

انواع هموروئید داخلی

انواع هموروئید داخلی
درجه های بواسیر داخلی
 • بواسیر درجه یک: رگ های درون مقعد متورم و ملتهب می شود و بواسیری که خونریزی میکند اما پرولاپس(بیرون زدگی) ندارد و بزرگ است و بیرون زدگی ندارد.
 • بواسیر درجه دو: بواسیرهایی که پرولاپس دارند و به خودی خود از بین میروند(با خونریزی یا بدون خونریزی) این نوع در هنگام زور زدن در دفع بیرون زدگی پیدا میکند و بعد از دفع به داخل مقعد بازمیگردد.
 • بواسیر درجه سه: هموروئیدی که دارای پرولاپس است و باید با انگشت به درون مقعد بازگردد.
 • بواسیر درجه چهار: هموروئیدی که دارای پرولاپس است و به درون مقعد عقب رانده نمیشود. این نوع که ترومبوز(لخته شدن خون) نامیده میشود باعث میشود آستر قسمت انتهایی روده به مقعد راه یابد و بیرون زدگی پیدا کند.

روش تشخیص بواسیر داخلی

نحوه تشخیص بواسیر داخلی در هنگامی که بیرون زدگی داشته باشد آسان است. همچنین معاینه توسط انگشت با دستکش میتواند سایر بیماری ها را نیز مشخص کند. برای معاینه از آناسکوپ که مشابه پروکتوسکوپ ولی کوچکتر از آن است استفاده میشود. اگر خونریزی در قسمت انتهایی روده باشد نشان دهنده ی سایر بیماری ها مانند: 

خطرات بواسیر داخلی

معمولاً بواسیر داخلی بدون خونریزی در ابتدا خطری نداشته و بدون عارضه می باشد اما اگر پیشرفت کند باعث پرولاپس و بیرون زدگی و بیرون ماندن توده از مقعد می شود و در نتیجه درد بواسیر داخلی شروع می شود. در موارد حادتر هم بواسیر داخلی می تواند منجر به کم خونی شود. به طور کلی خطرات بواسیر داخلی شامل موارد زیر است:

 • درد و ناراحتی در مقعد
 • فراهم شدن زمینه برای سایر بیماری های مقعد مثل آبسه مقعدی و یا عفونت، شقاق مقعدی و …
 • کم خونی و فقر آهن
 • درد هنگام دفع مدفوع
 • بروز مشکلات روده ای

چه چیزهایی در زمان ابتلا به بواسیر داخلی( هموروئید داخلی) بخوریم؟

کسانی که به این بیماری مبتلا هستند باید با خوردن غذاهای پرفیبر مدفوع خود را نرم کنند. فیبرها شامل:

 • میوه ی تازه و خشک شده
 • سبزیجات
 • انواع غلات ها

به طور کلی روزی ۲۰ تا ۳۰ گرم فیبر باید مصرف شود. مکمل های فیبر مانند، متیل سلولز و کلسیم پلی کربوفیل نیز جایگزین مناسبی برای فیبر است. نرم کننده ی مدفوع و نوشیدن مایعات زیاد مانند ملین های فله ای نیز موثر است.

سوالات متداول درباره درمان بواسیر داخلی

از کجا بفهمیم بواسیر داخلی داریم؟

اگر علائم بواسیر داخلی شامل خونریزی بدون درد بعد از دفع، درد، سوزش مقعد، خارش مقعد هنگام دفع دارید برای تشخیص دقیق به پزشک مراجعه می کنید و با استفاده از معاینه با آنوسکوپ تشخیص داده می شود.

لیزر هموروئید داخلی در بارداری هم انجام می شود؟

بله. باید طبق شرایط بیمار و تجویز پزشک صورت بگیرد.

آیا بیرون زدگی بدون درد و خونریزی هم نشانه بواسیر داخلی است؟

بله ممکن است نشانه بواسیر داخلی درجه ۳ و ۴ باشد و اگر درمان نشود به پرولاپس و ترومبوزه تبدیل می شود.

35 دیدگاه دربارهٔ «درمان بواسیر داخلی ”سریع-قطعی” [عکس انواع هموروئید داخلی]»

 1. سلام
  من ۲ سال و نیم بواسیر داخلی داشتم همه راه ها رو امتحان کردم

  سرانجام هم عمل کردم

  اگر نمیتونید عمل کنید پس فقط پرهیز غذایی داشته باشید

  قبل غذا یه قاشق روغن زیتون

  با هر وعده سالاد کاهو و…

  کدو سبز هم خیلی خوبه من خرد میکردم رو سالاد

 2. سلام

  ۴ سال پیش همین موقعا هموروئید داخلی گرفتم، اول خونریزی داخلی، بعد یه هفته شقاق اولش زیاد جدی نمی گرفتم بعد ده روز رفتم دکتر هر پمادی دادن تاثیر نکرد و هر ۵ تا فوق تخصص جراحی عمومی که پیششون رفتم، گفتن عمل اما چون فکر می کردم خودم با درمان خانگی خودمو خوب میکنم بحرفشون گوش ندادم و تا ۴ ماه با درمان خانگی همه جور درد رو تحمل کردم، اما وضعم روز به روز بدتر شد، به پیشنهاد یکی از دوستانم عسل به مقعدم میمالیدم تا خونریری بند بیاد، تاثیرم داشت اما عسل جلو یه سری حفره ها رو انگار تو مقعدم گرفت و باعث شد یه مرض دیگه ای بیاد سراغم که الان اسمش یادم نیست اما زیر پوست باسنم پر چرک شد و مجبور شدم‌ یه عمل درست و حسابی بکنم، خوشبختانه بعد عمل خوب شدم و تا دو روز پیش هیچ مشکلی نداشتم اما الان مجدد دو روزه که خون میبینم، تنم مثل چی میلرزه، تجربه خیلی بدی داشتم، افسردگی گرفتم، فعلا شیاف آنتی هموروئید رو چند روز استفاده می کنم همراه با آب گرم

  1. سلام دوست عزیز
   بله درمان های خانگی مثل استفاده از عسل و… فقط برای مدتی به طور موقت در کاهش علائم موثر هستند و بیماران به دلیل نا آگاهی متاسفانه گمان می کنند که با این روش ها برای همیشه درمان می شوند. درمان قطعی همان جراحی و لیزر می باشد که از میان این دو نیز لیزر موثرتر و قطعی تر و بدون عوارض و بازگشت می باشد. احتمالاً شما هم به شیوه سنتی عمل جراحی را انجام داده اید. بهتر است یک بار برای همیشه با لیزر راحت شوید.

 3. سلام خسته نباشید من موقع دفع خونریزی بدون درد دارم و هیچ زائده یا بیرون زدگی حس نمیکنم ایا ممکنه که هموروئید داخلی داشته باشم و خونریزی از علائم بواسیر داخلی باشه؟ اگر باشه تنها راه درمان برای من جراحی و لیزر هست؟ راه دیگه ای نمیشه مثلا دارو یا قرص و…

  1. سلام دوست عزیز
   بله از اولین نشانه های بواسیر داخلی مشاهده خونریزی هنگام دفع می باشد و راه درمان قطعی برای آن تنها با جراحی و لیزر امکان پذیر است. روش های دیگر فقط به تسکین و کاهش علائم کمک می کنند و درمان قطعی نیستند. برای مشاوره و تعیین وقت لیزر می توانید با پرتو کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 4. سلام یه سوالی داشتم ایا نفخ و ورم شکم هم میتونه از علائم بواسیر داخلی در زنان باشه؟ یکی از دوستای من چن وقت نفخ داشت و اخر دکترا گفتن بواسیر داخلی داشته و متوجه نبوده

 5. میخاستم بدونم نظرتون درباره درمان بواسیر داخلی در طب سنتی و یا درمان بواسیر داخلی با زالو چی هست؟ اخه هیچ اشاره ای بهش نکردین یعنی موردقبول نیست این روش ها و نتیجه ای نمیده؟

  1. سلام دوست عزیز
   این روش ها درمان های قطعی و دائمی برای بواسیر نبوده و فقط ممکن است در کوتاه مدت علائم را کاهش دهند. زالو درمانی برای بواسیر و یا درمان بواسیر داخلی در طب سنتی با روش هایی مثل روغن نارگیل، آلوئه ورا، عسل، دمبه، صابون مراغه و … هیچ یک پشتوانه علمی نداشته و مورد اعتبار نمی باشد.

 6. من بواسیر داخلی دارم که فکر میکنم پرولاپس یا ترومبوزه شده چون خونی هست میخاستم بدونم اگه بخام از لیزر برای درمان بواسیر داخلی خونی استفاده کنم ایا ممکنه و حین عمل خونریزی رو چیکار میکنن؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله می توانید برای درمان بواسیر داخلی خونی از لیزر استفاده کنید و پزشک و دستیارانش حین عمل جلوی خونریزی را می گیرند.

 7. ببخشید یه سوال اینکه اگه بیرون زدگی و برجستگی بیرون مقعد باشه و با دست هم حس بشه یعنی بواسیر داخلی نیست و خارجی حساب میشه؟ اگه هیچ درد و خونریزی هم نداشته باشه باید درمان بشه؟

 8. سلام روز بخیر
  من مدت ده سال قبل دوبار عمل انال فیستول در بیرون از ایران انجام دادم فک کنم همی بواسیر باشد اما نتیجه نگرفتم و حالا همیشه خونریزی ندارم خارش دور ناحیه مدت ها است که دارم اما اکنون یا بگویم مدت میشود مدفوع اگر شل هم باشد به سختی رفع می شود و موقع رفع حاجت مدفوع زور میزنم که ۸۰ در ۱۰۰ داخل معقد قفل است لطف کنید رهنمایی لازم فرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   فیستول مقعدی بیماری جدا و متفاوت از بواسیر است و روش درمان آن هم فرق می کند. احتمالاً عمل جراحی فیستول به روش سنتی انجام داده اید که از لیزر استفاده نشده است. در روش جدید درمان بواسیر و فیستول با لیزر هیچ یک از علائم باقی نخواهد ماند و بیماری به صورت قطعی بدون بازگشت و عوارض درمان می شود.

 9. سلام من چند روزی هست موقع مدفوع خونریزی دارم بیرون زدگی هم دارم که وقتی خودم جامیزنم خون بندمیادچکارکنم درمان بشم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه بیرون زدگی دارید و با دست به داخل می رود بواسیر داخلی درجه سه دارید و پیشنهاد میکنیم برای درمان با لیزر اقدام کنید.

 10. سلام خسته نباشید من موقع دفع بیرون زدگی دارم (خون ریزی ندارم ولی خارش بعضی وقتا چرا) موقع دفع دردی ندارم اما وقتی توده ها میخواد برگرده تو بعضی وقتا درد دارم چکار کنم بتونم این توده هایی ک میزنن بیرون رو از بین ببرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای جلوگیری از تبدیل بواسیر داخلی درجه سه به چهار و پرولاپس شدن آن باید با لیزر برای درمان اقدام کنید . اشعه لیزر توده و بیرون زدگی را هم از بین می برد.

 11. سلام من ۱۰ روزه که عمل هموروئید داخلی درجه ۳ انجام دادم ولی الان هم بی اختیاری باد معده دارم هم سوزش زیادی دارم میشه بگین بی اختیاری ایا دائمی هست یا خوب میشه و اینکه برای
  درمان سوزش بواسیر داخلی چیکار کنم چقدر طول میکشه تا کامل خوب بشه

  1. سلام دوست عزیز
   برای درمان سوزش بواسیر داخلی می توانید از مسکن های بدون نسخه برای کاهش درد به صورت موقت استفاده کنید و یا اینکه از محتویات کپسول ویتامین E روی مقعد و ناحیه بواسیر بمالید.

 12. سلام به من گفتن برای درمان بواسیر داخلی با زالو اقدام کنم و گفتن خیلی موثره میشه شما طریقه زالو انداختن روی بواسیر رو بگین و اینکه بعد از زالو درمانی بواسیر چه کنیم ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   روش های سنتی مثل زالو درمانی و … پشتوانه علمی ندارند و مورد تایید ما نیستند. قطعی ترین راه برای درمان همان لیزر می باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   هموروئید داخلی درجه ۱ و ۲ معمولاً با روش های خانگی مثل افزایش مصرف فیبر و مایعات و کنترل یبوست و روش های موضعی مثل استفاده از پمادها و یا شیاف بهتر می شود. اگر فقط هنگام دفع بیرون زدگی دارید و خود به خود به داخل بر می گردد؟ یا اینکه بیرون زدگی باقی می ماند؟خونریزی و درد هم دارید؟

   1. خونریزی ندارم ،و خودبخود بیرون زدگی برمیگرده البته بیرون زدگی به ندرت اتفاق میفته مثلا وقتی که مدفوع به راحتی خارج نمیشه ، ولی خروج گاز بیش از حد دارم از مقعد و کولونوسکوپی کردم دکتر تشخیص یک پولیپ و هموروئید۲ داد ، فقط از عمل هموروئید میترسیدم که خوشبختانه گفتید با درمان خانگی داره، فقط دلیل خروج گاز چیه ؟؟یعنی فقط بخاطر اون بیرون زدگی هست یا پولیپ ،

    1. دوست عزیز
     خروج گاز ارتباطی با بیرون زدگی ندارد و به دلیل پولیپ هست. مطلب خروج گاز زیاد از مقعد را مطالعه کنید. در مورد هموروئید و بیرون زدگی هم حتما حتما باید یبوست خود را کنترل و درمان کنید به دلیل یبوست مدفوع سفت و سخت شده و به راحتی دفع نمی شود. در این صورت ممکن است هموروئید پیشرفت کند و به درجه ۳ و ۴ تبدیل شود که با جراحی و عمل خوب می شود.

 13. با سلام خونریزی قبل و بعد دفع دارم که البته بدون درد و بیرون زدگی هست از شیاف انتی هموروئید استفاده میکنم به نظر شما ممکنه باعث جوش خوردن بشه چون من کولیت اولسترا دارم الان خاموشه دکترم گفته این خون چون با اسحال و زورپیچ نیست مربوط به همو داخلیه

 14. سلام من ماه ۵ بارداری هستم و حس میکنم علائم بواسیر داخلی رو دارم برای درمان میتونم الان با لیزر اقدام کنم و مشکلی نداره توی بارداری؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین کار برای درمان بواسیر در بارداری کنترل آن با روش های خانگی است تا پس از زایمان از روش های پزشکی استفاده شود. اما اگر خیلی درد دارد و باید با جراحی درمان شود و دیگر با پماد و روش های خانگی تسکین پیدا نمی کند بهترین گزینه لیزر بواسیر است که حتما باید هم با متخصص زنان و زایمان خود که تحت نظر هستید و هم با پزشک لیزر هموروئید مشورت نمایید تا خطری برای شما و جنین نداشته باشد.

 15. سلام مدتی است که احساس داشتن مدفوع اذیتم میکنه طوری که مخصوصا شبها با اینکه بیدارم احساس فشار و نیاز به دفع دارم که باعث بیخوابی من شده یکی دوبار هم خون دیدم در ضمن یکبار هم مجبور شدم با انگشت بررسی کنم که احساس میکنم توده بزرگی سر راه دفع است و باعث خشکی و بسته شدن راه دفع است

  1. سلام دوست عزیز
   مشکل شما یبوست و دفع ناقص مدفوع به دلیل یبوست می باشد. توده ای که دست زدید هم ممکن است بیرون زدگی بواسیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا