لیزر بواسیر یا هموروئید *قطعی-بدون جراحی-سرپایی*

درمان بواسیر با لیزر

بواسیر یا هموروئید از رایج ترین بیماری های نشیمنگاهی می باشد که هر فردی در هر سنی ممکن است به آن مبتلا شود. این تصور که تنها افراد میانسال و مردان مسن به این بیماری دچار می شوند اشتباه بوده و بسیاری از جوانان نیز گرفتار بواسیر می شوند. بیماری بواسیر در زنان به دلیل بارداری یا زایمان طبیعی بیشتر از مردان ممکن است رخ دهد.


پیش از بیان روش های درمان بواسیر ابتدا به تعریف این بیماری می پردازیم و سپس از میان روش های درمانی مختلف بهترین راه درمان هموروئید را معرفی خواهیم کرد.

هموروئید (hemorrhoids) یا بواسیر در اثر التهاب و ورم رگ های کانال مقعد به وجود می آید. با نازک شدن و کشیده شدن بیش از حد این رگ ها خونریزی مقعدی اتفاق می افتد.

هم بواسیر داخلی و هم نوع خارجی آن دچار خونریزی می شود و یکی از شایع ترین دلایل خونریزی از مقعد، بواسیر می باشد. گرچه این مورد خطرناک نبوده و تهدید کننده حساب نمی شود اما اگر بواسیر درمان نشود، می تواند موجب کم خونی و بیماری های دیگری در فرد شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت بواسیر و سرطان مقعدی چیست؟

دلیل اصلی بواسیر وارد آمدن فشار به مقعد ( به دلایلی مانند: یبوست، زور زدن، مدفوع سفت و سخت، بارداری و زایمان، رابطه مقعدی و …) می باشد.

برای اطمینان کامل از بحرانی نبودن بیماری بهتر است به پزشک مراجعه کرد. او میتواند هموروئید را از بین ببرد. گاهی اوقات هموروئید مزمن میشود که نیاز به عمل جراحی دارد و پس از عمل جراحی بواسیر شرایط سختی برای بیمار بوجود می آید. جراحی راه پیشنهادی آخر همه ی پزشکان است زیرا عوارض زیادی دارد.

برای تشخیص فوری و مشاوره رایگان تماس بگیرید:  ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


بسیاری از افرادی که بواسیر دارند به دو دلیل ترس از جراحی و یا خجالت، به دنبال درمان آن نمی روند و همین موضوع باعث پیشرفت بیشتر بواسیر و سخت تر شدن درمان می شود. باید بدانید که سلامتی شما مهم ترین موضوع بوده و در حال حاضر کمتر فردی است که برای درمان هموروئید خود با انتخاب روش سنتی جراحی، متحمل درد تیغ جراحی، بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان شود.


علائم بواسیر داخلی و خارجی چیست

بواسیر داخلی به دلیل قرار گرفتن در داخل رکتوم دیده نمی شود و شما نمی توانید آن را حس کنید. به دلیل اینکه در آن قسمت رگ های عصبی کمی وجود دارند، معمولاً هموروئید داخلی درد زیادی ندارد. از علائم بواسیر داخلی می توان به مواردی مثل مشاهده خون هنگام دفع مدفوع یا پس از آن اشاره نمود.

اما هموروئید خارجی به دلیل اینکه در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می شود و این قسمت پر از رگ های اعصاب می باشد که احساس درد را منتقل می کنند، به همین دلیل بواسیر خارجی دردناک تر بوده و شامل علائمی مثل درد، سوزش و خارش مقعدی، تورم و ملتهب شدن مقعد و اطراف آن، ظاهر شدن توده یا بیرون زدگی هایی در اطراف مقعد می باشد.

مشاهده این علائم ممکن است نشانه سایر بیماری های مقعدی نیز باشد به همین دلیل برای تشخیص دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

تشخیص بواسیر در پرتو کلینیک

عمل بواسیر (هموروئید) با لیزر

عمل سرپایی بواسیر با لیزر که در حال حاضر به جای روش های سنتی و جراحی با تیغ و چاقو به کار می رود یک روش قطعی و بدون بازگشت برای این بیماری می باشد. استفاده از لیزر در درمان تمامی بیماری های نشیمنگاهی روشی نوین، بدون عوارض و سریع بوده که انتخاب اکثر بیماران و پزشکان می باشد. در عمل لیزر هموروئید با تزریق بی حسی موضعی رگ های بواسیر از بین رفته و نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نمی باشد.

نکته مهم دیگر درباره طی کردن طول دوران بعد از عمل هموروئید می باشد که باید برای جلوگیری از عود مجدد و کاهش درد بعد از عمل بواسیر مراقبت های لازم که پزشکتان می گوید را رعایت نمایید.

در ادامه فیلم عمل بواسیر با لیزر را برای شما گذاشته ایم تا با دیدن آن درک صحیح تری از این روش درمان داشته باشید و آن را با جراحی سنتی دردناک مقایسه کنید. در فیلم لیزر بواسیر مشاهده میکنیم که در مرحله اول عروق و رگ های بالشتک های بواسیری با لیزر سوزانده می شود.

در مرحله دوم که برای بواسیر ترومبوزه و بواسیر خارجی کاربرد دارد بالشتک هموروئیدی با لیزر برداشته می شود.

فیلم عمل بواسیر با لیزر

لیزر از دو اشعه که یک نور باریک برای برش و یک پرتو برای تبخیر می باشد، استفاده می کند. در حالت برش ، پرتو فقط به بخش کوچکی از بافت نفوذ می کند ، بنابراین به ساختارهای زیرین آسیب نمی رساند. در حالت تبخیر، پرتوی لیزر به آسانی بواسیر را تبخیر می کند و جای زخم خشک کوچکی را به جای می گذارد. این کار با قیچی جراحی قابل انجام نیست. به همین دلیل بواسیر را می توان با لیزر، کاملتر اما با آسیب کمتر به بافت درمان کرد.

پس از اینکه برای عمل بواسیر خود به یک متخصص مراجعه کردید پزشک راه های درمان گوناگونی را به شما پیشنهاد می دهد و این انتخاب خود شماست که زیر تیغ جراحی هموروئید بروید و یا اینکه درمان با لیزر را انتخاب نمایید

درمان هموروئید با لیزر امکان پذیر است و با انجام آن یکبار و برای همیشه میتوان از شر آن خلاص شد.  لیزر بواسیر یک عمل سرپایی است. به بیمار آرامش بخش تزریق می شود تا هیچ دردی نداشته باشد. به همین دلیل می توانیم با خیال راحت بیماران را  درمان کنیم. بیمار دراز کشیده روی پشت معالجه می شود، به طوری که تنفس بدون فشار و آسان  است.

برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر تماس بگیرید: ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️


گزارش سایت bangkokhospital از درمان هموروئید با لیزر را با هم میخوانیم:

Laser hemorrhoidoplasty is a relatively new procedure for hemorrhoid treatment in which the hemorrhoidal blood flow is coagulated by the laser.
Due to an intense amount of heat, the laser beam cauterizes and seals off the blood vessels, therefore the hemorrhoid will simply shrink while reducing the risk of excessive bleeding during and after the procedure. Since laser hemorrhoidoplasty is a precise procedure, it leaves no effect to the surrounding tissues as well as the anal

درمان هموروئید با لیزر یک روش نسبتاً جدید است که در آن جریان خون هموروئیدی توسط لیزر منعقد می شود.
به دلیل گرمای شدید، پرتو لیزر رگ‌های خونی را سوزانده و می‌بندد، بنابراین هموروئید به سادگی کوچک می‌شود و در عین حال خطر خونریزی بیش از حد در حین و بعد از عمل کاهش می‌یابد. از آنجایی که درمان سرپایی بواسیر با لیزر یک روش دقیق است، هیچ اثری روی بافت های اطراف و همچنین مقعد ایجاد نمی کند.


عمل بواسیر با لیرز

پرتو لیزر توسط جریات برق قوی، چندین گاز تولید میکند. گاز موجود در لوله CO2 است و جریان الکتریکی CO2 را تحریک می کند و یک پرتوی باریک از نور ایجاد میکند. برای این که جراح بتواند پرتو لیزر را ببیند ، نور قرمز به آن اضافه می شود.

برای درمان هموروئید با لیزر در تهران به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از دغدغه های فردی که به این بیماری دچار شده این است که برای لیزر بواسیر در تهران و یا هر شهر دیگری به کجا مراجعه کنیم؟

لیزر هموروئید در تهران
لیزر هموروئید در تهران

عمل بواسیر با لیزر به صورت سرپایی و در کم ترین زمان ممکن و با پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و دستگاه های لیزر به روز دنیا قابل انجام است. لیزر درمانی هموروئید باید زیر نظر بهترین متخصص و پزشک بواسیر در محیطی آرامش بخش انجام شود.

برای بیماران خانم در پرتو کلینیک دستیار خانم وجود دارد که بیمار را قبل از عمل آماده کرده و با استفاده از پارچه های مخصوص فقط ناحیه ای که باید لیزر شود بیرون می ماند. 

بیشتر بخوانید: درمان بواسیر در زنان چیست

مزایای لیزر بواسیر

 • درمان هموروئید با لیزر در مطب و سرپایی با تزریق بی حسی به جای بیهوشی، قابل انجام است.
 • پس از لیزر بواسیر لازم نیست که بیمار بستری شود و می تواند به کارهای رزومره خود برسد.
 • در زمان کم (نیم ساعت الی یک ساعت) انجام می شود.
 • در عمل لیزر بواسیر به دلیل اینکه به بافت اطراف مقعد آسیبی وارد نمی شود بیمار درد کمتری خواهد داشت.
 • استفاده از لیزر برای درمان هموروئید عوارض جراحی سنتی (بی اختیاری، عفونت و …) را ندارد. همچنین احتباس ادرار (عدم توانایی در ادرار کردن) به ندرت اتفاق می افتد ، و تقریباً همیشه در مردان با سابقه بیماری پروستات وجود دارد. شاید سالانه ۲ نفر از ۷۵۰ بیمار به این مشکل دچار شوند.
 • در لیزر هموروئید بیماری برگشت پذیر نیست و معمولا بین ۱۰۰ نفر یک نفر به این مشکل دچار میشود.
 • عفونت پس از عمل ظاهر نمی شود پس نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نیست.
 • هرینه ی عمل بواسیر با لیزر نسبت به سایر روش ها کمتر است و شامل بیمه نیز میشود.
 • خونریزی بعد از لیزر هموروئید به ندرت اتفاق می افتد و فقط در یکی دو روز اول ممکن است مشاهده شود.

هزینه لیزر هموروئید

برای تعیین هزینه دقیق درمان هموروئید با لیزر باید توسط پزشک معاینه و ویزیت شوید. پزشک پس از معاینه و تشخیص نوع بواسیر و درجه آن، داخلی یا خارجی بودن هموروئید، بهترین روش درمان را پیشنهاد می دهد.

لیزر بواسیر در پرتو کلینیک

به صورت کلی هزینه درمان بواسیر با لیزر نسبت به درمان سنتی آن و هزینه های جانبی که دارد (مانند هزینه بستری، نقاهت، احتمال بازگشت عارضه و هزینه مجدد) بسیار به صرفه تر می باشد. برخی از بیمه های تکمیلی هم ممکن است قسمتی از هزینه عمل بواسیر با لیزر را تقبل کنند.

عوارض لیزر بواسیر

با توجه به تجربیات بیشتر بیماران پس از لیزر بواسیر و مشاهده کمترین و جزئی ترین عوارض در این روش می توانیم با قطعیت بگوییم که درمان هموروئید با لیزر هیچ عوارضی نداشته و به دلیل استفاده از بی حسی موضعی در این روش نوین درمانی عوارض بیهوشی نیز شامل حال بیمار نمی شود.

عمل سرپایی بواسیر با لیزر در پرتو کلینیک در کمتر از یک ساعت قابل انجام است و بیمار پس از آن بدون هیچ درد و خونریزی می تواند به کارهای روزمره خود برسد.

البته در صورت انتخاب اشتباه پزشک و کلینیک برای لیزر بواسیر و موفقیت آمیز نبودن درمان، ممکن است به عوارضی مانند درد و خونریزی، تنگی مقعد یا گشادی مقعد، بی اختیاری و … دچار شوید.

چرا پرتو کلینیک را برای لیزربواسیر انتخاب کنیم؟

 • محیطی آرام
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر
 • مجهز به دستگاه های پیشرفته
 • رعایت موارد بهداشتی
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد,دارای عوارض کمتر

سایر روش های درمان هموروئید

سایر روش های درمانی برای هموروئید مثل جراحی بواسیر (هموروئیدکتومی باز و بسته)، رابربند، استاپلر و … روش هایی پر خطر و همراه با درد و عوارض بوده که با این حال در برخی موارد نادر استفاده می شود.

هموروئید کتومی باز و بسته

روش هموروئیدکتومی باز و بسته

در هموروئید کتومی بسته توده یا زائده هموروئیدی با چاقو و تیغ جراحی برداشته می شود و سپس محل با بخیه بسته می شود. این روش بیشتر برای عمل بواسیر داخلی استفاده می شود. اما در جراحی بواسیر یا هموروئید کتومی باز، به جای بستن ناحیه با زدن بخیه، زخم به حال خود رها می شود تا با مرور زمان ترمیم بیابد.

مراقبت های لازم بعد از جراحی هموروئیدکتومی چیست؟

رابر بند(بندینگ)

عمل بواسیر با رابربند

پزشک یک بند کوچک لاستیکی , دور بواسیر داخلی که پرولاپس شده می اندازد تا خونریزی را قطع کند. هموروئید (فقط با یک بند) طی چند هفته از بین رفته و می افتد.

اگر مبتلا به بواسیر مزمن باشید هر چند هفته یکبار باید این عمل را انجام دهید. این روش می تواند دردناک باشد و یا موجب خونریزی شود و در موارد نادر می تواند باعث لخته شدن خون و عفونت شود.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی برای درمان بواسیر

پزشک ماده شیمیایی را به بافت بواسیر تزریق می کند. این مواد شیمیایی بافت بواسیر را خشک کرده و خونریزی را قطع می کند. ممکن است نیاز باشد هر چند هفته یکبار این کار را انجام شود تا بواسیر از بین رود و بعد از عمل بیمار درد خفیفی دارد.

هموروئیدوپکسی یا استاپلر

استاپلر برای عمل بواسیر

استاپلر معمولاً برای بواسیر بیرون زده درجه سه و چهار استفاده می شود. در این روش بیمار باید بیهوش شود و نسبت به عمل جراحی سنتی، روند بهبودی سریع تر طی شده ولی امکان بازگشت عارضه در استاپلر بالا می باشد.

ترمیم شریان هموروئید و ترمیم مقعد رکتو (HAL-RAR)

ترمیم آنالوگ رکتو (HAL-RAR)

ترمیم شریان هموروئید و ترمیم آنالوگ رکتو (HAL-RAR) روشی جدید است که طی آن یک سنسور در داخل مقعد برای تشخیص رگ های خونساز قرار می گیرد. جراح می تواند رگ های داخل مقعد را که باعث خونریزی می شوند را مشخص کرده و خونریزی را متوقف کند و بواسیر طی مدت چند هفته و سریعا از بین رفته و قابل مشاهده نیست. این روش موثر بوده و درد کمتری دارد.

درمان خانگی بواسیر

درمان بواسیر در خانه
 • مواد غذایی پرفیبر مصرف کنید زیرا باعث نرم و روان شدن مدفوع میشود.(مانند غلات و نخودها) : چه بخوریم تا بواسیر از بین برود؟
 • مقدار زیادی آب در طول روز بنوشید.
 • ورزش کنید (روزی ۱۵-۲۰ دقیقه)
 • مدت طولانی نشینید.اگر مدت طولانی می نشینید هر یک ساعت یکبار بلند شوید.
 • در وان آب گرم بنشینید.
 • روی ناحیه ی مورد نظر کمپرس یخ قرار دهید.
 • روی ناحیه ی مورد نظر وازلین بمالید. [آیا وازلین برای درمان بواسیر خوب است]
 • از خوردن مواد غذایی که موجب یبوست میشود پرهیز کنید.
 • در هنگام دفع زور نزنید.
 • مدت طولانی در دستشویی ننشینید.

 مطلب مرتبط: درمان خانگی بواسیر

سوالات متداول درمان هموروئید با لیزر

بهترین درمان بواسیر کدام روش است؟

طبق تجربه عمل بواسیر با لیزر، درمان سریع بواسیر راحت ترین و قطعی ترین روش درمان می باشد.

مزایای لیزر هموروئید نسبت به جراحی چیست؟

هزینه کمتر، بدون نیاز به بستری و بیهوشی، بدون درد و خونریزی و عوارض، در کمترین زمان ممکن از مزایای لیزر بواسیر می باشد.

هزینه عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟

هزینه لیزر درمانی بواسیر با توجه به محل و اندازه زائده ها متغیر می باشد.

مراقبت بعد از عمل هموروئید با لیزر چگونه است؟

بعد از لیزر بواسیر در صورتی که احساس درد داشتید می توانید از مسکن استفاده کنید. استفاده از وان آب گرم، نرم کننده مدفوع، رژیم غذایی سبک و حاوی فیبر، تمیز نگه داشتن ناحیه لیزر شده

آیا بعد از لیزر بواسیر احتمال عود و بازگشت مجدد وجود دارد؟

در صورتی که نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت نمایید به هیچ عنوان احتمال بازگشت وجود ندارد.

122 دیدگاه دربارهٔ «لیزر بواسیر یا هموروئید *قطعی-بدون جراحی-سرپایی*»

 1. احمد اسماعیلی

  من یکبار جراحی کردم بواسیرمو دو سال پیش ولی الان نزدیک یه هفته میشه که برآمدگی حس میکنم. کمی هم سخت اجابت مزاج دارم. امکانش هست دوباره عود کرده باشه؟؟ اخه دکتر بهم گفت که با جراحی برنمیگرده ولی من بازم برآمدگی حس میکنم

  1. سلام دوست عزیز روزتون بخیر. در موارد جراحی امکان عود وجود دارد. برای درمان قطعی باید لیزر انجام بدید. برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک ما هم می توانید تماس بگیرید. ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 2. دکتر بواسیر در پرتو کلینیک خیلی خوش اخلاق هستند و با حوصله وقت میگذارن خواستم تشکر کنم. من ۴ روز پیش بواسیرمو اونجا لیزر کردم و اصلا درد ندارم. ممنون

 3. دکتر جان من نزدیک ۳ سال پیش بواسیرمو عمل کردم پیشتون الان یکی از دوستانم به مشکل خورده و میخواست ازتون وقت بگیره. این روزا نوبت دهیتونبه چه صورته؟

   1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر. خیر. ممکنه نشونه ای از مشکلات گوارشی باشه. حتما به یک متخصص گوارش مراجعه کنید. همچنین می توانید با مشاوران ما نیز در ارتباط باشید ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 4. سلام وقتتون بخیر. ببخشید احتمال خونریزی بعداز لیزر وجود داره؟ من چند روزه که عمل کردم بضی وقتا لباس زیرم در حد دوتا لکه خونی میشه. میخواستم ببینم طبیعیه یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   درمان هموروئید با لیزر بهترین روش درمان قطعی و بدون درد می باشد که عوارضی ندارد. ممکن است قبلاً با روش های سنتی دیگر عمل کرده باشد. برای لیزر هموروئید در تهران می توانید با پرتو کلینیک تماس بگیرید و نوبت بگیرید در همان روز لیزر درمانی انجام می شود و می توانید به قم برگردید.

 5. سلام من سالهاست با مشکل شقاق و زخم در ناحیه مقعد مواجهم البته همورویید هم دارم ولی کمه و هر چند وقت یکبار مشکل من عود میکنه میخواستم بدونم با لیزر قابل درمانه چون خیلی اذیتم میکنه و اگر با لیزر قابل درمانه هزینش چقدره.

  1. سلام دوست عزیز
   بله هم بواسیر و هم شقاق مقعدی در پرتو کلینیک با لیزر و در کمتر از ساعت قابل انجام است. هزینه هم بستگی به اندازه و شدت بیماری دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه ها می توانید با کلینیک تماس بگیرید و توسط مشاوران ما راهنمایی شوید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 6. سلام خوبی من قبلا از پماد ام جی استفاده می‌کردم بهتر میشدم ولی الان جواب نمیده سوزش و درد داره اذیت میشم

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است هموروئید شما پیشرفت کرده باشد و دیگر با دارو درمان نمی شود برای مشاوره و درمان قطعی با لیزر تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه لیزر هموروئید بعد از ویزیت و معاینه توسط پزشک مشخص می شود و بستگی به اندازه و نوع بواسیر دارد.

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد بیمه بستگی به بیمه تکمیلی شما دارد. برخی از بیمه های تکمیلی بخشی از هزینه ها را به شما می دهند. برای این کار نامه بیمه به شما داده می شود.

 7. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید بعداز همون ساعت های اولیه بالشتک های بواسیر کلا محو میشن یا چند روز باید بگذره

  1. سلام دوست عزیز
   طی چند روز معمولاً ناپدید می شود. در ساعات اولیه که روی آن گاز وجود دارد و بهتر است از دست زدن و لمس توده های لیزر شده خودداری کنید. پس از یک هفته نتیجه کاملاً مشخص می شود.

 8. با سلام
  من دو روز لیزر همورودئید انجام دادم ، ولی هیچ یک از بیرون زدگیها برداشته نشده، دکتر میگه اگه برمیداشتم ، مجرا تنگ میشد! ایا جنین استدلالی درسته ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله درسته. با توجه به نوع هموروئید شما و تنگی دریچه مقعد حتما تشخیص پزشک صحیح بوده و در صورت اصرار بر این کار ممکن بود به بی اختیاری پس از عمل دچار شوید.

 9. من حدودا ده سال پیش عمل هموروئید وفیشر انجام دادم ،الان دوساله که دوباره دچار مشکل شدم ودکتر میگه اگه دوباره عمل کنی بی اختیاری پیدا میکنی،این حرف صحت داره؟لطفا راهنماییم کنید خیلی زجر میکشم

  1. سلام دوست عزیز
   این اتفاق بستگی به انتخب روش درمان شما دارد و اگر درمان های سنتی مثل جراحی با تیغ، رابربند یا استاپلر انجام داده باشید ممکن است با تنگی مقعد و یا گشاد شدن دریچه دچار بی اختیاری شوید. اما با استفاده از روش لیزر درمانی بواسیر این عارضه پیش نخواهد آمد.

  2. سلام دوست عزیز
   این اتفاق بستگی به انتخاب روش درمان شما دارد و اگر درمان های سنتی مثل جراحی با تیغ، رابربند یا استاپلر انجام داده باشید ممکن است با تنگی مقعد و یا گشاد شدن دریچه دچار بی اختیاری شوید. اما با استفاده از روش لیزر درمانی بواسیر این عارضه پیش نخواهد آمد.

 10. دو روز پیش به ایشان مراجعه کردم و قطعا منتظر عمل همورویید بودم ولی بسیار با حوصله و دقیق بدون دارو و فقط با چند دستور پزشکی ساده گفتن که ظرف ۷ تا ۱۰ روز خوب میشی و الان دو روز میگذره خیلی بهتر شدم و از ایشان تشکر و قدر دانی میکنم

  1. سلام دوست عزیز
   درما با لیزر کاملاً بدون درد بوده و با بی حسی موضعی انجام می شود و جای هیچ ترس و نگرانی نمی باشد.

 11. سلام آقای دکتر ببخشید، من زمان زیادی است که بواسیر داخلی دارم به نظر می‌رسد درجه ۳ باشد، هیچ نوع اذیتی برام نداشته و در حال حاضر ندارد، نه درد نه خونریزی و نه خارش. اما پس از دفع باید با دست آن را به داخل برگردانم. به نظر شما اگر درمان نکنم بعداً مشکل زا خواهد شد؟ اگر نیاز به درمان باشد، چه نوع درمانی لازم است؟ لیزر یا جراحی؟ با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر داخلی در صورتی که درمان نشود ممکن است موجب پرولاپس و بیرون زدگی شود. بهترین راه درمان بواسیر داخلی درمان با لیزر است که در کمتر از یک ساعت بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد و خونریزی انجام می شود.

 12. سلام و خدا قوت
  می خواستم بدونم اندازه اگه چقد باشه نیاز به لیزر داره؟من سه هفته هست لگن آب ولرم و پماد آنتی همورویید استفاده می کنم بعضی وقت ها اندازش کم بعضی وقت ها همون اندازه قبلی میشه.ولی درد و خونریزی اصلا ندارم.ایا نیاز به عمل هست؟
  ایا روی نعوظ هم تاثیر دارد؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه درد و خونریزی ندارید اگر از لحاظ ظاهری مشکلی ندارید خیر نیازی به عمل نمی باشد.
   خیر ربطی به نعوظ ندارد.

 13. سلام دختری دارم متاهل که ۲۱سال دارد ودچار هموروئید است و۳بار عمل جراحی انجام داده آیا می‌توان لیزر انجام داد ومشکل حل میشود

  1. سلام دوست عزیز
   بله درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر به راحتی ممکن است و با انجام آن یکبار و برای همیشه میتوان از شر آن خلاص شد.

 14. سلام خسته نباشید من ۹روزعمل جراحی هموروئیدکردم عمل ام باز وبسته است هنوزم اذیت میشم، خیلی عذرمیخوام هنگام سرویس رفتن میرم اون دنیابرمیگردم انقددردم زیاد، خواستم بدونم این عمل من چندروزطول میکشه تاخوب بشه

  1. سلام دوست عزیز
   اگر عمل جراحی سنتی کرده باشید این عوارض ناشی از تیغ جراحی می باشد. بهترین و راحت ترین روش درمان برای هموروئید لیزر درمانی است.

  1. سلام دوست عزیز
   ابتدا با شماره ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ تماس بگیرید و وقت خود را قطعی کنید. برای ۵ شنبه اگر مراجعه کنید پزشک پس از ویزیت و معاینه شما همان موقع لیزر را انجام می دهد و بیش از یک ساعت طول نخواهد کشید.

 15. سلام وقتتون بخیر من چندین ساله که بواسیر دارم و بالاخره تصمیم گرفتم عمل کنم توی بیمارستان لیزر نیست و جراحی انجام میدن که بیهوشی هم داره میخاستم بدونم عمل بواسیر با لیزر بهتره یا جراحی ؟؟ برای لیزر اگه بخام بیام تهران همون روز کارم انجام میشه و میتونم برگردم اراک؟

  1. سلام دوست عزیز
   در پاسخ به شما با قطعیت تمام لیزر را پیشنهاد میکنیم به دلیل مزایایی که این روش نسبت به جراحی سنتی دارد. برای تعیین وقت تماس بگیرید و روزی ویزیت شدید در صورت تمایل شما همان روز هم درمان در کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد و می توانید به شهر خود برگردید.

 16. دوستانی که شک دارن و سوال دارن که عمل بواسیر با لیزر چگونه است باید بگم خیلی راحت تر از اونی که فکر میکنید هست و یک بار واقعا برای همیشه راحت میشید بدون بیهوشی و درد و خونریزی. من الان نزدیک شیش ماهه که توی پرتو کلینیک انجام دادم و واقعا راضی بودم مممنونم

 17. منم دارم راستش از درد بعد از عمل هموروئید با لیزر خیلی میترسم تا حالا عمل نکردم ولی خیلی اذیت کننده هست و تصمیم دارم امسال لیزر کنم به نظرتون درد بعدش قابل تحمل هست یا نه اخه مگه میشه که اصلا دردی نداشته باشه

  1. سلام دوست عزیز
   درد بعد از عمل هموروئید با لیزر بسیار ناچیز بوده ولی با این حال پزشک برای شما مسکن تجویز خواهد کرد.

 18. من برای هفته دیگه از کلینیک شما وقت گرفتم فقط یه سوال داشتم که لیزر هموروئید با بیهوشی انجام میشه؟ اگه خودم بخام هم بیهوشم نمیکنن یعنی؟ اخه من میترسم بی حس نشم و درد و احساس کنم ???

  1. سلام دوست عزیز
   از مزایای لیزر بواسیر نسبت به سایر روش ها مثل جراحی این است که نیازی به بیهوشی نداشته و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. بی حسی درد خیلی خیلی کمی داشته و کامل ناحیه موردنظر بی حس خواهد شد.

  1. سلام دوست عزیز
   این موارد موقتی هستند و برای درمان همیشگی و بدون بازگشت باید برای لیزر اقدام نمایید. روش های خانگی و دارو تنها در تسکین علائم اولیه و درد به طور موقت موثر هستند.

 19. یک روشی که من خودم تجربه کردم وعالی بود البته برای بواسیر خارجی نشستن درون آب گرم وزردچوبه بود که بطرز معجزه آسایی هم درد رو ازبین برد وهم فقط دوبار نشستن هربار نیم ساعت باعث بهبودی ودرمان شد

  1. سلام دوست عزیز
   روش های خانگی مثل زردچوبه و … در مراحل اولیه بیماری به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارند کمی موثر می باشد اما درمان قطعی نیست.

 20. ممنون از راهنماییتون میخواستم بپرسم آیا ما خودمون میتونیم در منزل از کش لاستیکی برای بستن بواسیر بیرون زده استفاده کنیم ممنون میشم پاسخ دهبد

  1. سلام دوست عزیز
   خیر. به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید و به یک متخصص مراجعه کنید. ناحیه مقعد بسیار حساس است و نباید سرخود روش های درمانی را امتحان کرد.

 21. ممنون از مطالب مفید وکاربردی تون ، من چند روزه خیلی درد دا رم وزایده هم اطراف مقعد دارم.
  به نظر شما لیزر درمانی جواب میده ؟ قابل برگشت نیست ؟ مرسی از عنایتتون

  1. سلام دوست عزیز
   بله لیزر قطعاً بهترین روش درمان است با امکان عود و بازگشت صفر. تنها روشی که امکان برگشت بواسیر وجود ندارد لیزر می باشد.

 22. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید،میخواستم بپرم که اگه بواسیر بیرونی باشه من شنیدم که با عمل جراحی ممکنه کنترل مدفوع و یا باد شکم رو از دست بده طرف آیا درسته و اینکه آیا مراکز خاصی وجود دارد که بتونن این مشکل رو‌حل کنن ،بازم‌ممنونم ازتون

  1. سلام دوست عزیز
   بله درصورتی که جراح از تبحر کافی برخوردار نباشد و از روش های سنتی و تیغ جراحی برای درمان استفاده شود این عوارض ممکن است به وجود بیاید. اما در روش لیزردرمانی بافت هموروئید و توده های آن با لیزر به خوبی سوزانده می شود و هیچ یک از عوارض بی اختیاری و … را در پی ندارد.

 23. درود بر شما. من ۳۸ ساله مبتلا به صرع هستم و دارو مصرف میکنم و کنترل شدم .مدت طولانی هست بواسیر دارم همراه دفع درد شدیدی دارم .بعضی مواقع خونریزی دارم .و از جراحی هم میترسم چون ممکنه بازگشت داشته باشه فعلا از داروهای ملین استفاده میکنم لطفا مرا کمک کنید متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   جراحی بواسیر با لیزر هیچ بازگشتی ندارد و درمان قطعی این بیماری می باشد. داروهای ملین یبوست شما را کنترل می کنند و درمان دائمی بواسیر نیستند.

 24. ممنونم از اطلاعات خوبتون من دو ساله مشکلت یبوست دارم و بدرستی درمان نکردم الان بواسیر دارم خیلی اذیتم مدفوع سفت میشه و بدرستی دفع نمیشه و همش احساس دفع دارم ممنونم کمکم کنید و اینکه شاغلم و در روز چندین ساعت مجبورم بنشینم ۵ یا ۶ ساعت

  1. سلام دوست عزیز
   یبوست عامل اصلی بواسیر بوده و باید درمان شود حتی بعد از درمان بواسیر هم نباید به یبوست دچار شوید.
   بهترین روش که تمام پزشکان بواسیر آن را توصیه می کنند لیزر هموروئید می باشد.

 25. سلام من یه هفته میشه جراحی هموروییدوکتومی انجام دادم ولی مجدد از طرف مقابل منطقه جراحی شده یک زائده بزرگ از مقعد بیرون آمده.لطفا راهنمایی کنید این چیه و چکار کنم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است به پزشکی که هموروئیدکتومی را برایتان انجام داده مراجعه کنید و مجدد ویزیت شوید. بدون ویزیت نمی توان تشخیص داد.

 26. سلام بنده درد ندارم و اینکه راه که زیاد میرم باز میشه و میسوزه ناحیه مقعد کرم همرویید انجام دادم ولی درست نشده فقط باید عمل بشه

  1. سلام دوست عزیز
   کرم و پماد برای هموروئید تنها یک تسکین موقتی می باشد و برای درمان قطعی و بدون بازگشت بهترین راه لیزر است.

 27. سلام من تازه رفتم کولونوسکوپی کردم بهم گفتن هموروئید دارم آیا این مریضی باعث بی حالی ضعف و بی اشتهایی و چیزهای دیگه هم میشه یانه چون من این مشکلات رو هم دارم ممنون میشم جواب بدین البته آزمایش خون زیاد دادم گفت چیز دیگه نیست فقط همین رو تشخیص دادن ولی من خیلی مشکلات دیگه ای هم دارم که توضیح دادم

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر معمولاً مشکلات گوارشی و دفع با خود به همراه دارد و این موارد عمدتاً از عوارض بواسیر نیستند. برای هموروئید اقدام به درمان کنید و پس از آن اگر مواردی که گفتید تداوم داشت یک چکاپ کلی انجام دهید.

 28. سلام پدرم ۸۵ سال دارد و مبتلا به بواسیر بیرون مقعدی می باشد با توجه به سن بالای ایشان دارویی وجود ندارد که درمان شود؟
  در صورت جراحی از چه روشی استفاده شود؟
  متشکرم?

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر خارجی و یا بیرون زده معمولاً با دارو و پماد خوب نمی شود.
   بهترین روش جراحی با لیزر می باشد.

 29. سلام ببخشید شرمنده من بااین درد نزدیک ۳۰ساله کنار اومدم به خاطر شرم و حیا دکتر نرفتم
  و الان واقعا موقع دفع خیلی درد دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم اگه زحمتی نیست

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است که خجالت را کنار گذاشته و برای درمان اقدام کنید. حفظ سلامتی شما زا هر چیزی مهم تر است و متخصصان و پزشکان بواسیر هم روزانه ده ها مورد شبیه شما را درمان می کنند و برای آن ها تازگی ندارد تنها خودتان معذب هستید.

 30. من دچار این مشکل هستم متاسفانه خیلی درد را تجربه میکنم خون میبینم ویک توده ای هم بیرون زده دوبار دکتر مراجعه کردم معاینات خون ،ادرا ومدفوع گرفتن ازم گفت بدنت هیچ مشکل جدی را ما ندیدم ولی من یک مدت بهتر میشوم ویک هفته دیگه دوباره دچار این مشکل میشوم خیلی درد وگاهی خون هم میبینم نمیدانم چیکار کنم لطف نموده رهنمایی ام کنید ممنون میشم خیلی مشکل طاقت فرسا است

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر با آزمایش ادرار و خون قابل تشخیص نمی باشد. علائمی که شما دارید مشابه علائم بواسیر بوده و با یک بار مراجعه در یک جلسه با لیزر درمان می شوید.

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است بار اول و دوم به صورت سنتی و با تیغ جراحی درمان شده باشید که عارضه دوباره برگشته است. درمان با لیزر تنها روش قطعی و بدون بازگشت این بیماری می باشد. در مورد بار سوم هم باید توسط پزشک کلینیک ویزیت شوید تا بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد دهند.

 31. سلام به شدت درد دارم تا حدی که دیگر نیتونم غذای جامد بخورم وهر غذایی رو در میکسر بصورت اسموتی در میارم تا در موقع خروج تنش کمتری داشته باشم آندوسکوپ وکولونوسکوپی رفتم که نتیجه اش گفته هموروئید درجه ۲ دارم چه کار کنم چطور میتونم بیام مطب شما

  1. سلام دوست عزیز
   برای درمان و تعیین وقت تماس بگیرید:

   تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک ۱۴، طبقه ۵

   ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 32. Salam man alaeme kharesh va tavvarom ro daram , estefade az pomade anti hemoroid ro 2 3 rooze ba tajvize general dr shooroo kardam vali khareshe ziad hanooz edame dare 🙁 … ta che modat bayad estefade konam ? Lazem nis zoodtar jahate visit baraye jarahi be motekhases morajee konam ?:(

 33. سلام و وقت شما بخیر
  من مدتی میشود که احساس درد در ناحیه مقعد میکنم البت خونریزی وجود ندارد اما هنگام که برای خالی کردن خود مینشینم احساس می کنم چیزی در داخل نزدیک مقعد باقی مانده و گاهی وقتهای در دهن مقعد از ناحیه خارجی ورم دیده میشود سن من ۲۹است آیا من باباسیل دارم جناب لطفا راهنمایی ام کنید و اگر باشد هم پیش رفته نیست یک قرصی برایم توصیه کنید ممنون شما

 34. من بواسیر دارم اما هنوز هیج دکتری نکردم و نرفتم در اطراف معقدم یک توده بیرون میاد نه درد داره نه خارش و نه خونریزی نمیدانم این بواسیل است یا چیزی دیگه. ایا باباسیل بدون درد یا بدون خون هستش؟ بسیار کمی خارش دارم اما نه همیشه

  1. سلام دوست عزیز
   بواسیر داخلی ممکن است تا مدت ها دردی نداشته باشد. چرا که گیرنده های درد در نواحی داخلی مقعد بسیار کم هستند و به همین دلیل دردی حس نمی شود. به احتمال زیاد بواسیر درجه سه می باشد که با فشار دست به داخل می رود. اما برای جلوگیری از تبدیل آن به ترومبوزه و بواسیر خارجی دردناک باید هرچه سریع تر برای درمان اقدام کنید.

 35. سلام ۵۲ سالمه مردهستم….چندسال پیش بازور زدن خون از مقعد اومد و ترسیدم…..الان خونی نمیاد اما بواسیر دارم و دم مقعد بعد از پایان دفع مثل نخود باد کرده چکار کنم عزیز که بواسیر درمان بشه مرسی از راهنماییت

 36. یکى از اعضاى خانواده من بعد از چند سال تحمل ورم و درد و خونریزى بلاخره اورژانسى رفت جراحى کرد ولى متاسفانه توالت رفتن و خارج کردن مدفوع براش خیلى دردناک شده و از کوچک شدن مقعد شکایت داره ر حتى به پزشک هم مراحعه کرده ولى پزشک ایشون رو ترسانده چون بهش گفتند که ممکنه جراحى و بزرگ کردن مقعد اختیار از ایشان خارج بشه و نتونه مدفوع خودش رو کنترل کنه نظر شما چیه ممنون از توضیحات شما

  1. سلام دوست عزیز
   احتمالاً جراحی سنتی و با تیغ انجام داده اند که عوارض که گفتید را دارد. در مورد نظر پزشک هم صحیح گفته اند و در برخی موارد عمل دوباره موجب گشادی مقعد و بی اختیاری در بیمار شود. بهتر بود از همان ابتدا برای درمان با لیزر اقدام میکردید.

 37. خیلی ممنونم از زحمات شما وتلاشهای بی پایان شما بنده حدود چند ساله که هنگام مدفوع زائده یک سانتی از مقعدم بیرون میزنه وبعد از اتمام کار نزدیک به یک دقیقه باید بحالت نیم ایستاده قرار میگیرم تا زائده به داخل برمیگرده اگر مدفوع خشک باشه بعد از اتمام مدفوع احساس درد در ناحیه مقعد می‌کنم درضمن زائده خیلی نرم است بعضی وقتا شاید ماهی یکبار هنگام شستن خودم در صورت مدفوع خشک یه زره خون روی دستم میبینم وبعد از آن احساس سوزش می‌کنم لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون و سپاسگزارم

  1. سلام دوست عزیز
   علائمی که فرمودید مشابه علائم بواسیر است که بیرون زدگی هم دارد . بهتر است قبل از پیشرفت بیماری برای درمان آن با لیزر اقدام کنید.

 38. بنده چندماه قبل متوجه خونریزی بدون درد شدم. یه مدت از پماد رکتول استفاده کردم و ظاهرا بهبود پیدا کردم. ولی با یکی دوبار خشکیت شدن دوباره خون ریزی و درد سراغم اومد. بعد با بررسی متوجه زایده خارجی در مقعد شدم. ایا راهی بدون عمل و با پماد و دارو امکان پذیره؟ مرسی

  1. سلام دوست عزیز
   استفاده از دارو و پماد تنها در مراحل اولیه بیماری برای تسکین درد می باشد و درمان قطعی نیست. برای درمان دائمی و بدون برگشت بواسیر لیزر بهترین گزینه می باشد.

 39. من انگلیس زندگی میکنم و هفته پیش عمل سوم هیمروعید را انجام دادم….این بار که سومین بار هست خیلی درد دارم ..دکتر های اینجا هم به آسانی مثل ایران در دسترس نیستند که مشکلات بعد از عمل را باهاشون در میان گذاشت..
  لطفا .لطفا .لطفا …..بعد از عمل بواسیل چه کارهایی باید انجام بدهم و چه کارهایی را نباید انجام بدهم .
  و تا چه مدت بعد از عمل میتوانم کارهای اولیه خودم را انجام بدهم .مثلا بیرون رفتن برای غذا گرفتن و مغازه و پارک و……
  ممنون
  سپاس

  1. سلام دوست عزیز
   عمل لیزر را انجام داده اید یا جراحی سنتی؟ درمان بواسیر با لیزر در ایران به کمک دستگاه های لیزر جدید انجام می شود که بلافاصله در همان روز بیمار می تواند به کار و زندگی خود ادامه دهد. موارد زیر مراقبت بعد از عمل هموروئید با لیزر می باشد:
   استفاده از مسکن در صورت درد شدید
   استفاده از وان اب گرم
   تمیز کردن ناحیه با دستمال مرطوب
   مصرف مایعات و غذاهای سبک
   استفاده از ملین و نرم کننده مدفوع

 40. با عرض سلام وخسته نباشید منم مدت سه سالی میشه که گرفتار این مشکلم بعضی مواقع درد خصوصا ایام تابستان وهریک ماه تا چهل روز اندکی خون ریزی ولی هفته یا ده روز خارش مقعدی دارم که باعث تورم وبیرون زدگی میشه که وقتی دراین شرایط قرار میگیرم گذشته از اینکه ازجسمی اذیت میشم ازلحاظ روحی وروانیم میریزم بهم خواهشا برا درمان قطعی من چکار کنم که ازلحاظ مادی هم بهم فشار نیاد چون شرایط مالی تا حالا بهم اجازه نداده تا اقدام به درمان قطعی کنم وازاین رنج وعذاب خلاص بشم باتشکرازشما

  1. سلام دوست عزیز
   برای جلوگیری از پیشرفت بیماری هر چه سریعتر به درمان آن بپردازید. هزینه لیزر بواسیر در پرتو کلینیک بسیار مناسب و کمتر از هزینه های جراحی در بیمارستان می باشد. برای رزرو وقت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 41. سلام عرض ادب خدمت شما
  یک سوال داشتم سوالم این است آیا بواسیر بالای پروستات هم کدام مشکل وارد می‌کند یا نه من نمی‌دانم که کدام مشکل را دارم یکی میگه بواسیر است و دیگری می‌گوید که مشکل پروستاد است من در ناحیه بیضه کمر و یک پای من درد می‌کند و سوزش در ادرار هم دارم میشه جواب بدهید تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   مسله سوزش ادرار و پروستات مربط به آلت تناسلی بوده و ربطی به بواسیر نداد. بواسیر معمولاً با علائمی مثل درد هنگام مدفوع، مشاهده خون هنگام دفع و یا زائده و بیرون زدگی در اطراف مقعد ظاهر می شود.

 42. سلام من دوبار عمل هموروئید با تیغ جراحی انجام داده ام و بار سوم بوتاکس کرده ام الان دوباره عود کرده چکار کنم آیا الان با این شرایط چ روش درمانی پیش بگیرم عمل لیزر انجام بدم مشکل بی اختیاری مدفوع و …. تنگی مقعد برام پیش نمیاد لطفاً راهنمایی کنید نگرانم

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر بود که از ابتدا برای درمان با لیزر اقدام می کردید اما الان با توجه به اینکه قبلا دو بار جراحی انجام داده اید باید توسط پزشک معاینه شوید تا ناحیه جراحی و میزان آسیب آن به بافت های اطراف و یا عضله اسفنکتر مقعدی تان ویزیت شود و اگر شدن اسیب کم بوده باشد بله امکان درمان با لیزر هست. با کلینیک تماس بگیرید و برای ویزیت و معاینه یک وقت بگیرید در صورتی که مشکلی نباشد در همان جلسه درمان با لیزر برایتان انجام می شود : ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا