زگیل مقعد (درمان %100) + عکس زگیل داخل مقعدی

زگیل مقعدی

زگیل مقعدی به انگلیسی: Anal warts نوعی از زگیل تناسلی هستند که داخل و اطراف مقعد ظاهر می شوند. برای ابتلا به “زگیل مقعد” حتما لازم نیست که رابطه مقعدی داشته باشید بلکه هرگونه تماس با مقعد (تماس پوستی و دست زدن و یا ترشحات) می تواند این ویروس را انتقال دهد.

علائم زگیل مقعدی به شکل های متفاوتی در افراد ظاهر می شود. زگیل تناسلی مقعد زائده های گوشتی به رنگ پوست هستند که دور مقعد یا داخل آن ایجاد می شود به همین دلیل ممکن است فرد متوجه نشود که زگیل دارد.

در ادامه این مطلب از پرتو کلینیک به بررسی زگیل مقعدی، علائم آن و عکس زگیل مقعدی زنان و مردان و فیلم عمل جراحی زگیل مقعدی می پردازیم.

عکس زگیل مقعدی

زگیل مقعد یا همان condylomata acuminata می تواند به صورت مخفیانه داخل کانال مقعد رشد کند و فرد از آن بی خبر باشد. زگیل مقعد ابتدا به صورت تکی و در یک ناحیه رشد می کند و سپس با گذشت زمان به سایر قسمت ها سرایت می کند و تکثیر می یابد.

مطلب مرتبط: عکس واضح زگیل تناسلی

زگیل مقعد چیست؟

زگیل مقعد در زنان یا مردان با عنوان زگیل تناسلی نیز شناخته می‌شود و ضمن ایجاد زائده‌های کوچک در اطراف یا داخل مقعد همراه است. زگیل‌ تناسلی در مراحل اولیه این عارضه زندگی فرد را مختل نمی‌کند؛ در حالی که زگیل‌های مقعدی بزرگ باعث تحریک، درد و خارش مقعد می‌شوند.

در فیلم عمل جراحی زگیل مقعدی میبینیم که جراح با استفاده از تیغ جراحی (اسکالپل) اقدام به برداشتن زگیل های مقعد می کند.

زگیل‌ تناسلی در برخی بیماران درون و زیر رکتوم (مقعد) در حال رشد است؛ بنابراین امکان دارد که این افراد از عارضه‌ خود آگاهی نداشته باشند. زگیل‌ مقعدی معمولاً در ابتدای بیماری در یک ناحیه ایجاد می‌شود و ضمن گذشت زمان مشخصی به دیگر قسمت‌های مقعدی و یا آلت تناسلی گسترش می‌یابد.

چندین ده گونه از HPV وجود دارد. ۹۰ درصد زگیل های مقعدی توسط HPV 6 و HPV 11 ایجاد می شوند. این گونه ها معمولاً با سرطان مرتبط نیستند. با این حال، ۱۰ درصد زگیل های مقعدی توسط سویه های دیگر ایجاد می شوند. داشتن زگیل مقعدی (حتی آن گونه هایی که با سرطان مرتبط هستند) به این معنی نیست که شما سرطان دارید یا به سرطان مقعد مبتلا خواهید شد

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/24097-anal-warts

علائم زگیل مقعدی چیست؟

شناخت علائم زگیل‌ تناسلی مقعد در زنان و مردان به تشخیص زودهنگام این عارضه کمک می‌کند و در پیشگیری از بروز عوارض جبران ناپذیر نقش دارد. بسیاری از انواع زگیل‌ مقعدی بدون نشانه و درد هستند و ضمن انجام تست‌های آزمایشگاهی تشخیص داده می‌شوند. رایج‌ترین نشانه‌های زگیل مقعدی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

درمان زگیل مقعد در پرتو کلینیک
 • خونریزی از ناحیه مقعد یا دستگاه تناسلی به دلیل بزرگ شدن زائده‌های زگیل
 • ایجاد برجستگی‌های کوچک در اطراف یا درون مقعد که به رنگ قهوه‌ای شبیه به پوست دیده می‌شوند.
 • زخم شدن ناحیه مبتلا به زگیل تناسلی به دلیل خارش‌های مکرر
 • خروج ترشحات موکوسی از مقعد به دلیل وجود زائده‌های زگیل تناسلی
 • برخی مبتلایان این عارضه احساس وجود یک توده در ناحیه مقعد را تجربه می‌کنند.

اگر هر یک از این علائم را در خود مشاهده می کنید برای مشاوره و تعیین نوبت درمان سرپایی در پرتو کلینیک تماس بگیرید: ? ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

رابطه ی دهانی با شخصی که به این بیماری مبتلا است یا بوسیدن فردی که دارای زگیل دهانی است منجر به عفونت میشود.

بعضی اوقات این زگیل ها هیچ علائمی را از خود نشان نمیدهند و فرد متوجه نمیشود که به زگیل مبتلا شده است یا اینکه ممکن است آن را با بیماری ها و مشکلات دیگر مثل آبسه مقعدی یا بیرون زدگی بواسیر (هموروئید) و یا جوش مقعدی اشتباه بگیرد و این سوال برای فرد پیش می آید که از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش؟

مطلب مرتبط: از کجا بفهمیم زگیل تناسلی دارم

علت زگیل‌ مقعدی چیست؟

 • انتقال ویروس HPV به عنوان رایج‌ترین علت برای بروز زگیل‌ تناسلی در افراد محسوب می‌شود.
 • رابطه مقعدی با افراد آلوده HPV
 • علت زگیل مقعدی در مردان: می توان رابطه جنسی مقعدی بین مردان هم جنس باز و رابطه از پشت
 • تماس با پوست مقعد هم میتواند موجب زگیل در این ناحیه شود.
 • انتقال زگیل تناسلی مقعد از طریق لیزر موهای زائد هم به صورت غیر مستقیم ممکن است باعث ایجاد زگیل روی پوست شود.
 • وجود چندین شریک جنسی در مردان یا زنان
 • رابطه جنسی مقعدی در سنین کمتر از ۱۸ سال

زنان باید به نشانه‌های زگیل مقعدی اهمیت بیش‌تری دهند؛ زیرا احتمال انتقال زگیل از ناحیه مقعد به دستگاه تناسلی در بانوان بیش‌تر است.

زگیل‌ مقعدی در مردان نسبت به زنان خطر کم‌تری دارد؛ زیرا فاصله آلت تناسلی و مقعد در مردان بیش‌تر است.

مطلب مرتبط: ☠️ خطر زگیل تناسلی در دختر مجرد ☠️

زگیل مقعدی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک برای تشخیص زگیل تناسلی مقعد ابتدا وضعیت ظاهری اطراف مقعد را به شکل دقیق معاینه‌ می‌کند. اضافه کردن مقداری سرکه اسیدی به ناحیه اطراف مقعد باعث تشخیص ساده‌‌تر زگیل مقعدی می‌شود. در حالی که زگیل داخل مقعدی درون رکتوم قرار داشته باشد، متخصص‌ با استفاده از یک لوله به نام آنوسکوپ درون مقعد بیمار را معاینه می‌کند.

در صورتی که زگیل‌ در ناحیه تناسلی بیمار (زنان) وجود داشته باشد، پزشک انجام تست پاپ اسمیر را پیشنهاد می‌دهد. همچنین نمونه برداری (بیوپسی) از بافت‌های اطراف مقعد به تشخیص دقیق‌تر زگیل مقعدی کمک می‌کند

آیا زگیل مقعدی واگیر دارد؟

پس از پاسخ به سؤال زگیل‌ مقعدی چیست؛ باید مسری بودن این عارضه را بررسی کنیم. ویروس HPV به عنوان مهم‌ترین عامل زگیل‌ مقعدی، قدرت سرایت بالایی دارد. همچنین این ویروس خطرناک حتی در مراحل اولیه انتقال به فرد (پیش از ایجاد زگیل مقعدی) می‌تواند به دیگر افراد سالم منتقل شود. بیماران مبتلا به زگیل مقعدی در دوران درمان این عارضه می‌توانند شریک جنسی خود را آلوده کنند؛ بنابراین پیش از درمان کامل این عارضه از انجام هرگونه نزدیکی جنسی خودداری کنید.

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید به مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از سرایت این ویروس اهمیت دهند. به عنوان نمونه بیماران دارای نقص سیستم ایمنی اکتسابی به شکل خطرناک در معرض زگیل‌ مقعدی قرار دارند. بیماران مبتلا به این عارضه برای کنترل میزان سرایت زگیل‌ مقعدی باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنند و تست‌های غربالگری لازم را انجام دهند

زگیل مقعدی چگونه درمان میشود؟

درمان زگیل مقعدی

بسیاری از بیماران سؤال می‌کنند‌ که درمان زگیل مقعدی چیست؟ پزشک پس از تشخیص زگیل‌ مقعدی و بررسی تعداد یا اندازه زائده‌های این ناحیه، راهکار درمانی مناسبی را انتخاب می‌کند. HPV می تواند چندین سال در بدن غیر فعال بماند؛ حتی پس از درمان امکان دارد که زگیل های مقعدی عود کنند. مصرف دارو و پماد زگیل مقعد یک راهکار رایج برای درمان این عارضه است.

رایج‌ترین راهکارهای درمان زگیل مقعدی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

درمان قطعی زگیل مقعدی با لیزر

استفاده از لیزر نوری یکی از جدیدترین راهکارهای پزشکی برای درمان زگیل مقعدی است که آسیب‌ کمی را به دیگر بافت‌های اطراف ناحیه مبتلا وارد می‌کند. پایین بودن شدت درد لیزر درمانی و کاهش سطح جای زخم از دیگر فواید لیزر درمانی برای از بین بردن زگیل مقعدی است.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

کرایو و فریز زگیل مقعدی

کرایو زگیل تناسلی

متخصص برای انجام این کار از نیتروژن مایع استفاده می‌کند؛ این کار باعث انجماد و نابودی بافت زگیل‌های مقعدی می‌شود. استفاده از محلول اسیدی حاوی کلرواستیک اسید و تری کلرواستیک از دیگر راهکارهایی است که متخصص‌ برای سوزاندن زائده‌های زگیل مقعدی استفاده می‌کند.

مطلب مرتبط: کرایو زگیل تناسلی چند جلسه است؟

پماد برای زگیل مقعدی

پماد زگیل تناسلی

پزشک متخصص‌ برای کنترل این عارضه و جلوگیری از افزایش تعداد زگیل‌‌های مقعدی استفاده از یک پماد موضعی را تجویز می‌کند. انواع پمادهای موضعی باعث کنترل زخم و عفونت ناشی از زگیل مقعدی در ناحیه مبتلا می‌شوند؛ برای این کار کافی است که مقداری از پماد موضعی مثل پماد سینکاتچینز یا آلدرا را در ناحیه دارای زگیل بمالید.

مطلب مرتبط: بهترین پماد برای زگیل تناسلی مردان و زنان چیست + معرفی دارو و قرص

مصرف داروهای خوراکی

استفاده از قرص‌های خوراکی یکی از رایج‌ترین راهکارهایی است که متخصص‌ برای درمان زگیل مقعدی تجویز می‌کند. مصرف داروهای مسکن باعث کاهش درد ناحیه مبتلا به دلیل خارش می‌شود‌؛ همچنین قرص‌های ضدالتهاب در کاهش تورم و قرمزی ناحیه مقعد نقش دارند. برای مصرف هر قرص خوراکی جهت درمان زگیل مقعدی باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

عمل جراحی

در صورتی که زگیل‌ مقعدی اندازه بزرگی داشته باشد یا درون مقعد رشد کند، پزشک انجام عمل جراحی را تجویز می‌کند. متخصص‌ با در نظر گرفتن شدت پیشرفت این عارضه عمل جراحی مناسبی را پیشنهاد می‌دهد تا عوارض‌ ناشی از این پروسه کاهش یابد.

درمان زگیل مقعدی در خانه

درمان خانگی زگیل تناسلی
 • استفاده از سرکه سیب یک راهکار خانگی برای کنترل زگیل مقعدی است و به از بین بردن میکروب‌های این ناحیه کمک می‌کند.
 • سیر از دیگر ترکیبات خانگی برای درمان زگیل‌ مقعدی در خانه است که خواص ضد ویروسی و ضد میکروبی بالایی دارد.
 • قرار دادن پوست موز در ناحیه دردناک مقعد از دیگر راهکارهای خانگی برای درمان زگیل مقعدی است که به افرایش سرعت بهبودی کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: روش های درمان خانگی زگیل تناسلی

زگیل مقعدی در کودکان

عارضه زگیل مقعدی چرا در کودکان بروز می‌کند؟

 • انتقال ویروس HPV از مادر به نوزاد در هنگام تولد یکی از رایج‌ترین دلایل بروز زگیل مقعدی در کودکان است.
 • آلوده بودن پوشک نوزاد به ویروس HPV را می‌توان دیگر علت ابتلا به زگیل‌ مقعد در کودکان در نظر گرفت.
 • شنا کردن کودک در استخرهای آلوده با استفاده از حوله‌های عمومی یک دلیل رایج برای بروز زگیل‌ مقعدی در کودکان است.
 • همچنین آلوده بودن دست‌های کودک و تماس آن با ناحیه مقعدی یا تناسلی باعث بروز زگیل در این نواحی می‌شود.

?درمان زگیل‌ مقعدی در کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین کودکان مبتلا به این عارضه در اولین فرصت باید تحت درمان متخصص‌ قرار بگیرند.

برای درمان‌ زگیل مقعدی باید به چه دکتری مراجعه کنیم؟

بسیاری از بیماران مبتلا به این عارضه سؤال می‌کنند‌ که برای درمان زگیل مقعد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ متخصص‌ پوست یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای درمان زگیل مقعدی است. متخصص پوست ضمن تشخیص بیماری‌های مقعدی، راهکار مناسبی را برای درمان این عارضه انتخاب می‌کند. جراح گوارش و یا دکتر متخصص زگیل تناسلی از دیگر متخصصانی است که بیماران برای درمان‌ زگیل مقعدی به آن مراجعه می‌کنند.

مطلب مرتبط: بهترین دکتر زگیل تناسلی و متخصص اچ پی وی

چگونه از ابتلا به زگیل مقعدی پیشگیری کنیم؟

نحوه ی پیشگیری از زگیل مقعدی

ضمن رعایت برخی نکات ساده می‌توانید احتمال بروز زگیل در مقعد را کاهش دهید و از عوارض جبران ناپذیر برای سلامتی خود جلوگیری کنید. واکسن HPV بهترین راهکار ممکن برای جلوگیری از زگیل‌ مقعدی است که قبل از سنین ۱۲-۱۱ تزریق می‌شود. دیگر نکات لازم برای کاهش احتمال ابتلا به زگیل مقعدی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • عدم برقراری هر گونه رابطه جنسی واژینال، مقعدی و دهانی با بیماران مبتلا به زگیل تناسلی
 • کاهش تعداد شریک‌های جنسی و برقراری رابطه با افراد سالم
 • استفاده از وسایل مراقبتی مانند کاندوم، احتمال انتقال ویروس HPV و بروز زگیل‌ مقعدی را کاهش می‌دهد.       
 • در دوره‌های مشخص به همراه شریک جنسی خود به مراکز غربالگری مراجعه کنید و تست‌های لازم را انجام دهید.

فرق زگیل مقعدی و بواسیر

بواسیر (هموروئید) و زگیل مقعد هر دو در یک ناحیه ایجاد می شوند اما دارای علائم و نشانه های متفاوتی هستند. علت ایجاد زگیل مقعدی و بواسیر نیز با هم تفاوت دارد و روش های درمان آن ها با هم فرق می کند. علائم بواسیر شامل خونریزی هنگام اجابت مزاج و درد و سوزش در ناحیه مقعد می باشد در حالی زگیل مقعدی ممکن است هیچ درد و خونریزی نداشته باشد.

علت بواسیر افزایش فشار به ناحیه رکتوم و رگ های مقعدی، یبوست و زور زدن می باشد در حالی که علت زگیل مقعد عفونت مقاربتی و یا رابطه جنسی مقعدی با فرد آلوده می باشد.

اصلی ترین تفاوت بواسیر و زگیل مقعدی این است که زگیل مقعدی به شدت مسری بوده و از طریق تماس پوست به پوست سرایت می کند در حالی که در مورد بواسیر یا هموروئید اینگونه نیست.

نتیجه گیری

بسیاری از بیماران سؤال می‌کنند که زگیل مقعدی چیست؟ این عارضه به دلیل ابتلا به ویروس HPV ایجاد می‌شود. برقراری رابطه جنسی با افراد آلوده و وجود چندین شریک جنسی به عنوان مهم‌ترین عامل خطر برای ابتلا به زگیل مقعدی شناخته می‌شود. وجود زائده‌های حساس به لمس در اطراف یا درون مقعد مهم‌ترین نشانه زگیل مقعدی است که در برخی بیماران با خارش و التهاب ناحیه مورد نظر همراه است. متخصص زگیل تناسلی پس از تشخیص زگیل مقعدی با در نظر گرفتن شدت این عارضه، راهکار درمانی‌ مناسبی را انتخاب می‌کند.

زگیل مقعد تهدید کننده ی زندگی نیست و در بیشتر موارد منجر به سرطان نمیشود ولی با این حال زگیل تناسلی میتواند در بدن بماند و باعث عود مجدد شود و برای جلوگیری از عود مجدد مخصوصا ۳ ماه پس از درمان به پزشک مراجعه کنید.

دانلود pdf این مقاله

سوالات متداول درباره زگیل مقعد

آیا زگیل مقعدی باعث خونریزی می‌شود؟

برخی بیماران به دنبال پیشرفت این عارضه از خارش و خونریزی در ناحیه مبتلا خبر می‌دهند.

آیا زگیل مقعدی باعث یبوست می‌شود؟

زگیل‌ تناسلی به صورت معمول باعث توقف خروج مدفوع نمی‌شود؛ با این وجود برخی بیماران مبتلا به زگیل مقعدی شدید از یبوست خفیف خبر می‌دهند

آیا زگیل مقعدی خود به خود درمان می‌شود؟

زگیل مقعدی در برخی بیماران که سیستم‌ ایمنی قوی دارند ممکن است به صورت خود به خود درمان شود.

آیا زگیل مقعدی درد دارد؟

زگیل مقعدی به صورت معمول باعث درد نمی‌شود؛ با این وجود فرد بیمار ضمن لمس زائده‌های زگیل تناسلی از درد مقعد خبر می‌دهند.

آیا زگیل مقعدی درمان قطعی دارد؟

زگیل مقعدی ضمن انجام جراحی، لیزر درمانی‌ و… به صورت قطعی درمان می‌شود؛ یا این وجود احتمال عود مجدد زگیل مقعدی در آینده‌ وجود دارد.

آیا زگیل مقعدی خطرناک است؟

زگیل‌ مقعدی در مراحل اولیه این عارضه زندگی فرد را به صورت جدی در معرض خطر قرار نمی‌دهد اما پیشرفت زگیل مقعدی در بسیاری از بیماران باعث بروز سرطان می‌شود که احتمال بروز عوارض خطرناک و کشنده را افزایش می‌دهد.

آیا زگیل مقعدی نشانه ایدز است؟

زگیل مقعدی با بیماری ایدز در ارتباط نیست؛ با این حال افراد دارای زگیل مقعدی به دلیل رفتار پرخطر جنسی در معرض ایدز قرار دارند.

آیا زگیل مقعدی واگیر دارد؟

ویروس HPV (عامل زگیل‌ مقعدی) قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و از طریق رابطه دهانی، مقعدی و واژینال منتقل می‌شود.

بهترین روش درمان زگیل های داخل مقعدی چیست؟

اگر زگیل های داخل مقعد کوچک باشند با کرایو یا لیزر برداشته می شود ولی اگر خیلی بزرگ باشد باید با جراحی برداشته شود.

بهترین روش برای برداشتن زگیل های اطراف مقعد چیست؟

محلول پودوفیلوکس (با استفاده از سواب پنبه ای) یا ژل پودوفیلوکس (با استفاده از انگشت) باید ۲ بار در روز به مدت ۳ روز روی زگیل های مقعد اعمال شود.

37 دیدگاه دربارهٔ «زگیل مقعد (درمان %100) + عکس زگیل داخل مقعدی»

 1. سلام وقتتون بخیر من نزدیک ده ساله که هیچ گونه رابطه جنسی ای نداشتم و توی این مدت هم سرطان سینه داشتم و همزمان رادیوتراپی و شیمی درمان هم میشدم و بخاطر احتمال ابتلا به سرطان رحم تحت نظر دکتر زنان هم بودم قبلا هم فیشر داشتم که لیزر کردم و خوب شد ولی الان دور و ور مقعدم برجستگی و برامدگیهایی رو حس میکنم ایا ممکنه که زگیل تناسلی یا زگیل مقعدی باشه

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه این شرایط باید سیستم ایمنی بدن خود را با ویتامین های مخصوص تقویت کنید تا به از بین بردن ویروس کمک کند.

 2. سلام وقت بخیر من زگیل مقعدی داشتم و دوهفتس که لیزر کردم ولی الان جاش یه دونه هایی درومده دوباره ممکنه که زگیل عود کرده باشه؟ ازمایش پاتولوژیم جوابش خوب بود و مشکلی نداشت و فقط گفت پمادمو بزنم و واکسنشو بزنم ولی الان متوج شدم که توی دهنم و ته حلقم هم چن تا دونه زده اونارو باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   برای جلوگیری از عود مجدد زگیل ها باید سیستم ایمنی بدن خودتان را تقویت کنید و برای زگیل های دهان و ته حلق هم پزشک با کرایو یا لیزر زائده ها را از بین می برد.

 3. سلام من چن روزی هست که متوجه علائم زگیل مقعدی شدم و رابطه مقعدی داشتم اما هم من هم پارتنرم اولین رابطمون بوده و پارتنرم هم هیچ گونه نشانه ای نداشت از اون موقعی که فهمیدم تا الان خیلی تغییر نداشتن و فقط گاهی اوقات درد دارن ایا ممکنه زگیل باشع؟

 4. سلام من التم زگیل داره ایا بدون رابطه هم امکان داره زگیل از آلت به مقعد منتقل بشه ؟ ینی اگر هیچ رابطه ای نباشه

  1. سلام دوست عزیز
   بله زگیل تناسلی می‌تواند پخش شود، حتی اگر کسی رابطه هم نداشته باشد، و آلت تناسلی برای ابتلا به آن لازم نیست داخل واژن یا مقعد برود.

 5. سلام من الان حدود ۱۸سال است که در ناحیه مقعدم دونه هست که الان بیشتر شده البته من یبوست شدید داشتم که همیشه موقع اجابت مزاج دچار خونریزی ودرد میشدم والان هم گاهی میشم میخواستم بدونم این دونه ها بواسیر هستند یا زگیل

  1. سلام دوست عزیز
   ۱۸ سال هست که این دونه هست؟ با توجه به اینکه یبوست داشتید ممکن است بواسیر باشد و با توجه به اینکه الان بیشتر شده ممکن است زگیل باشد که تکثیر شده است اما باید معاینه و ویزیت شوید تا تشخیص قطعی داده شود بدون معاینه نمی توان تشخیص داد عکس خود را به دایرکت اینستاگرام پرتو کلینیک ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.

 6. سلام من به تازگی رابطه مقعد داشتم با اینکه هر دو سالم هستیم و بار اولمونه میخواستم ببینم مبتلا میشم به زگیل ؟چیکار کنم که مبتلا نشم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر ویروس در بدن شما نباشد خیر امکان ابتلا نیست. اما این ویروس به گونه ای هست که ممکن است پنهان باشد و فرد متوجه نباشد که ناقل است یا نه. پس بهتر است در هر صورت رابطه پرخطر نداشته باشید و از کاندوم استفاده کنید. تزریق واکسن گارداسیل هم برای هر دو موثر است.

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل داخل مقعدی را پزشک با وسیله ای به نام آنوسکوپ معاینه می کند. اگر داخل رکتوم زگیل باشد کرایو با نیتروژن مایع انجام می شود. برای داخل مقعد به هیچ عنوان نباید از محلول های موضعی زگیل استفاده کرد.

 7. سلام برای پماد درمان زگیل مقعدی هم میتونیم از پماد آلدرا استفاده کنیم توی صفجه پماد زگیل تناسلی معرفی کردید اما نمیدونم برای زگیل های مقعد هم میشه استفاده کرد یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید پزشک معاینه کند و اگر زگیل ها کوچک باشند و خونریزی نداشته باشند و یا زخم های زگیل خیلی خفیف باشند ممکن است قبل از روش های پزشکی پماد یا کرمی را زگیل های اطراف و دور مقعدی تجویز نماید.

 8. سلام خسته نباشید
  من رابطه مقعدی نداشتم فقط رابطه مون به صورت تماس آلت با مقعد بوده،کاملا هم هر دو سالم هستیم زگیل نداریم،امکان داره به زگیل مقعدی مبتلا شد در این حالت؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر هر دو زگیل ندارید و مطمئن هستید که ویروس اچ پی وی نهفته هم در بدنتان نیست چطور ممکن است مبتلا شوید؟از کجا؟ اما اگر مطمئن نیستید و واکسن نزده اید یا از کاندوم استفاده نکرده اید در صورتی که دخول انجام نشده و فقط تماس پوست به پوست برای انتقال زگیل کافی است و حتما نباید رابطه به شکل دخول باشد.

 9. سلام من از بچگی تقریبا دوازده سال پیش یه چیز گوشتی کنار مقعدم دارم رابطه مقعدی هم نداشتم این چی میتونه باشه پس

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است بیرون زدگی بواسیر باشد یا زگیل مقعدی. بدون ویزیت و معاینه نمی توان تشخیص داد. در صورت امکان عکس به دایرکت پیج اینستاگرام کلینیک که بالای سایت هست ارسال نمایید.

 10. سلام وقت بخیر
  من چند وقت پیش به پزشک مراجعه کردم تشخیص زگیل مقعدی دادن الان چند روزه احساس تورم و سوزش دارم عکس برای دکتر ارسال کردم گفتن ک بواسیر هستش خواستم ببینم دو مشکل همزمان‌چطور امکان پذیره و برای درمانش چیکار باید انجام بدم

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است هم بواسیر باشد هم زگیل به طور همزمان و هیچ ارتباطی به هم ندارند. زگیل مقعد ناشی از ویروس اچ پی وی هست که از راه رابطه جنسی منتقل می شود. اما بواسیر یا هموروئید ناشی از یبوست می باشد. در مورد بواسیر که با عکس تشخیص داده شده ممکن است تشخیص خیلی دقیق نباشد بهتر است ویزیت حضوری هم انجام دهید.
   برای درمان هم هر دو با لیزر قابل درمان است و در صورت امکان در یک جلسه سرپایی انجام می شود.

 11. سلام خسته نباشید
  من حدود یک هفته اس که متوجه ی چیز گوشتی کنار مقعدم شده ام اما تا الان رابطه مقعدی نداشتم ممکنه زگیل باشه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل مقعدی به این معنی نیست که حتما باید رابطه مقعدی داشته باشید اگر رابطه جنسی داشتید هم ممکن است زگیل در مقعد ظاهر شود.اما اگر به کل رابطه جنسی تا به حال نداشته اید احتمال زگیل خیلی کم است و ممکن است بیرون زدگی بواسیر باشد.

 12. سلام
  میخواستم بدونم این ویروس صرفا از طریق انواع رابطه جنسی منتقل میشه
  یا ممکن است از روش های دیگه حتی واسه اطرافیان هم پخش بشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بیشترین و شایع ترین راه انتقال آن رابطه جنسی می باشد و احتمال انتقال از طریق روش های دیگر کمتر از یک درصد می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا