درمان زگیل تناسلی با لیزر”صد درصد قطعی”+ فیلم لیزر زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟ سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی یا درمان صد در صد زگیل تناسلی چیست؟ ایا زگیل تناسلی با لیزر از بین میرود؟ بله

لیزر زگیل تناسلی روش نوین درمان این زائده های پوستی می باشد که با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. برخورد اشعه لیزر به زگیل ها آن را از ریشه خشک می کند و گاز CO2 موجب می شود زگیل تبخیر شود و از بین برود.

عکس زگیل تناسلی بعد از لیزر

خوشبختانه امروزه با پیشرفت در علم پزشکی می توان به راحتی زگیل تناسلی را حتی در یک جلسه درمان کرد. درمان زگیل تناسلی با لیزر روش بدون بازگشت برای حذف زگیل و برداشتن آن ها از روی پوست می باشد. نفوذ اشعه لیزر به اعماق بافت های آسیب دیده این کار را ممکن می سازد. در ادامه مطلب به هزینه لیزر زگیل تناسلی و مزایا و عوارض “از بین بردن زگیل تناسلی با لیزر” می پردازیم.

آیا زگیل تناسلی با لیزر درمان میشود؟

زگیل تناسلی از رایج ترین بیماری های مقاربتی و جنسی در میان زنان و مردان است. عامل آن یعنی ویروس اچ پی وی (HPV) موجب ایجاد زائده های گوشتی و برجستگی هایی به رنگ پوست در مردان و زنان می شود. که با نام زگیل تناسلی زنان و یا زگیل تناسلی در مردان شناخته می شود.

لیزر زگیل تناسلی در پرتو کلینیک

به طور قطع اگر برای درمان زگیل تناسلی به کلینیک های مربوط در این زمینه مراجعه کرده باشید، با روش های درمانی متعددی روبه رو شده اید. روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی (Genital Warts) وجود دارد که بهترین و قطعی ترین آن ها لیزر زگیل تناسلی توسط دکتر زگیل تناسلی است.

درمان زگیل تناسلی با لیزر بهترین روش برای از بین بردن این زائده ها است. امروزه “درمان زگیل تناسلی با لیزر co2” به عنوان یکی از موثرترین روش های درمانی در این زمینه معرفی شده است. که در ادامه به چگونگی و شرایط آن بیشتر خواهیم پرداخت.

درمان زگیل تناسلی با لیزر چگونه است؟

همان طور که اشاره شد لیزر co2 برای زگیل تناسلی یکی از شیوه های درمانی مؤثر و در عین حال ایمن است. پرتو لیزر به زگیل ها برخورد میکند و آنها را ازبین میبرد و با بی حسی همراه است. این روش موجب از بین رفتن زگیل تناسلی میشود. اینکار در بیمارستان یا کلینیک انجام شود. بی حسی موضعی یا عمومی بسته به نوع، اندازه و محل زگیل دارد.

بیشتر بخوانید: ایا لیزر موهای زائد باعث انتقال زگیل تناسلی میشود؟

این شیوه درمانی با استفاده از لیزر به وسیله گاز کربن دی اکسید (CO2) انجام می شود. اشعه لیزر در عین داشتن قدرت بالا در حذف این زائده ها دارای نفوذ بسیار بالایی به عمق بافتهای آسیب دیده است. با نفوذ به عمق بافت های پوستی سبب رفع کامل زگیل های موجود می شود. همین امر سبب گردیده تا لیزر زگیل تناسلی به طور کامل عامل بیماری را ریشه کن نماید. ریشه کنی عامل ویروس سبب حذف آن بدون بازگشت خواهد شد.

⚠️ اما درمان زگیل تناسلی در زنان باید به سرعت انجام شود چرا که در بعضی موارد ممکن است باعث سرطان دهانه رحم در آن ها شود. ⚠️

روش درمان زگیل تناسلی با لیزر بر اساس گزارش سایت manhattandermatologistsnyc :

Laser Treatment
The specific laser can be used to burn off warts directly or target the wart’s blood supply. Depending on the location and severity of your warts, your dermatologist may choose to use local or general anesthesia. In cases where medicine has failed, lasers are an option.

ترجمه متن بالا : لیزر یک درمان خاص برای سوزاندن مستقیم زگیل یا بسته شدن منبع خون زگیل می باشد. بسته به محل و شدت زگیل، متخصص پوست شما ممکن است از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده کند. در مواردی که درمان دارویی نتیجه نداده و شکست خورده است، لیزر بهترین گزینه است.

بیشتر بخوانید: علت زگیل تناسلی بدون رابطه در زنان و دختران مجرد چیست

فیلم لیزر زگیل تناسلی

در فیلم لیزر زگیل تناسلی که ابتدای همین مطلب قرار دادیم چگونگی برداشتن زگیل توسط لیزر را دیدیم. پس از ابتلا به این ویروس باید هرچه سریع تر درمان آغاز شود. در این مرحله زدن واکسن زگیل تناسلی (گارداسیل) تاثیری ندارد و فقط می تواند مانع از ابتلا به انواع دیگر ویروس شود. در میان روش های مختلف برای درمان زگیل تناسلی، لیزر تاثیر بیشتری دارد.

هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر

هزینه لیزر کردن زگیل تناسلی بسته به نوع و اندازه ی آن در هر فردی متغیر است و به همین دلیل نمی توان قیمت مشخص و دقیقی را بیان کرد. اما به‌طور کلی هزینه ی آن از روشهایی همچون عمل جراحی پایین‌تر است و درمان شما فقط و فقط در یک روز انجام می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت لیزر زگیل تناسلی تهران با کارشناسان ما در پرتو کلینیک تماس گرفته یا حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید.

💵 هزینه ی لیزر زگیل تناسلی

طبق آخرین مصوبه وزارت بهداشت می توان گفت که هزینه لیزر زگیل تناسلی مردان و قیمت لیزر برای درمان زگیل تناسلی زنان برای هر زگیل یا زائده از ۲۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان متغیر می باشد. اما معمولاً بیشتر افرادی که برای درمان به مراجعه می کنند به دلیل تاخیر در مراجعه و پخش شدن ویروس بیش از یک زگیل دارند.

https://partoclinic.com/هزینه-لیزر-زگیل/

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

استفاده از لیزر برای درمان مؤثر انواع زگیل تناسلی در زنان و مردان طی تحقیقات و انجام روی افراد مختلف به اثبات رسیده است. جالب است بدانید که طبق نتایج این تحقیقات و آزمایش‌ها زگیل تناسلی بیش از ۹۰ درصد از افراد تحت درمان به طور کامل حتی در یک جلسه درمان شد. این به معنای تاثیرگذاری و مزایای این شیوه درمانی نوین در درمان انواع زگیل های تناسلی، زگیل مقعد و زگیل دهانی است.
از این رو مزیت های درمان زگیل تناسلی با لیزر عبارتند از:

 • تعداد جلسات لیزر زگیل تناسلی کم بوده و در درمان زگیل تناسلی با لیزر در یک جلسه تمامی زگیل های موجود درمان خواهند شد.
 • عمل زگیل تناسلی با لیزر نیازی به مراجعه مجدد برای تکرار درمان ندارد؛ چراکه این شیوه درمانی تنها به یک جلسه نیاز دارد.
 • در روش لیزر زگیل تناسلی ویروس به سایر قسمت ها و بافت ها پخش نمی شود.
 • در درمان با لیزر ظاهر و زیبایی پوست از بین نخواهد رفت. چراکه این روش به عنوان ایمن ترین روش درمانی با حداقل آسیب به بافت پوست معرفی شده است.
 • لیزر زگیل تناسلی تنها روشی است که در دوران بارداری هم قابل اجرا است.
 • برداشتن زگیل با لیزر روشی سریع و فوری برای حذف زائده ها می باشد. (طول درمان حدود یک روز است)
 • عوارضی مثل عفونت، خارش، جای لیزر زگیل تناسلی، خونریزی و یا عود مجدد ندارد.
 • دوران نقاهت در روش لیزر کمتر از جراحی بوده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید.
 • از لحاظ هزینه برای فرد مبتلا به نسبت روش های سنگین جراحی به صرفه تر است.
 • زگیل هایی که داخل یا بیرون واژن و مقعد رشد کرده اند با لیزر به راحتی از بین می روند.

ناگفته نماند که برای دستیابی به چنین نتایج و مزایایی انتخاب کلینیک و پزشک باتجربه در درمان لیزر زگیل تناسلی بسیار مهم است.

عوارض بعد از لیزر زگیل تناسلی چیست؟

همانطور که گفتیم لیزر زگیل تناسلی تنها راه درمان قطعی با کمترین عوارض است. خوشبختانه در ۹۰ درصد از بیماران مراجعه کننده لیزر هیچ گونه عوارضی گزارش نشده است. در برخی افراد هم در صورت بروز عوارض لیزر زگیل تناسلی؛ کوتاه مدت بوده که امری کاملا طبیعی است.
ازجمله معدود عوارض بعد از لیزر زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • احساس درد، سوزش یا خارش بعد از انجام لیزر
 • جای زخم بعد از لیزر زگیل تناسلی
 • ترشح از ناحیه تناسلی
 • ریزش پوست مرده بعد از لیزر زگیل

“پماد بعد از لیزر زگیل تناسلی” توسط پزشک برای پیشگیری از این عوارض تجویز خواهد شد که باید طبق دستور پزشک مصرف نمایید.

مراقبتهای بعد از لیزر زگیل تناسلی

بعد از لیزر زگیل تناسلی چه باید کرد؟ شاید این سؤال برای شما نیز پیش بیاید که بعد از انجام این روش سریع درمانی برای بهبودی کامل چه اقداماتی را انجام دهید؟ درواقع انجام روش های مناسب و توصیه های پزشک در رسیدن به نتایج مطلوب بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
مراقبت های دوره نقاهت بعد از لیزر زگیل تناسلی عبارتند از:

 • استفاده از پماد بعد از لیزر زگیل تناسلی: استفاده از پمادهای موضعی تجویز شده توسط پزشک روند ترمیم و بهبودی را افزایش خواهد داد. این پمادها را به مدت دو هفته و روزانه ۲ بار پس از انجام لیزر روی محل درمانی قرار دهید.
 • پمادهای ترمیمی: از ایجاد جای زگیل تناسلی بعد از لیزر جلوگیری خواهد کرد. برای مثال پمادهای ترمیمی می توانید از پماد سیکالفیت در این زمینه استفاده نمایید.
 • خشک و تمیز نگهداشتن محل: برای جلوگیری از رشد و تجمع میکروب و باکتریها باید محل لیزر شده را تا زمان بهبودی کامل تمیز و خشک نگهدارید. برای مثال نواحی همچون کشاله ران، واژن یا مقعد دارای ساختاری مرطوب هستند، حتی الامکان این نواحی را خشک و تمیز نگهدارید.

درمان زخم بعد از لیزر زگیل تناسلی

از سوالات رایج مبتلایان به زگیل تناسلی این است که آیا پس از لیزر زگیل تناسلی پوست ما زخم می شود؟ پاسخ به این سؤال به عوامل مختلفی ازجمله؛ کلینیک، مهارت پزشک و دستگاه لیزری که استفاده می شود بستگی دارد.

در واقع اگر دستگاه روی دمای بالایی باشد و یا توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود احتمال سوختگی و زخم پس از لیزر وجود خواهد داشت. پس انتخاب یک مرکز مجهز و کلینیک پیشرفته برای درمان زگیل تناسلی توسط پزشک دارای تخصص اهمیت زیادی دارد. در صورت ایجاد هر گونه زخم باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

سایر روش های درمان زگیل تناسلی

گرچه لیزر از روشهای سریع و مطمئن برای درمان زگیل تناسلی است اما علم پزشکی، علمی نامحدود در درمان بیماری هاست. روشهای بسیاری برای درمان این عارضه پوستی وجود دارد که هر کدام به نوبه خود از مزایا و معایب خاصی برخوردارند. از این رو بهتر است با تمامی روشهای ممکن رای درمان زگیل تناسلی آشنا شوید تا بر اساس شرایط و حتی بودجه خود بتوانید آنها را انتخاب کنید.

روشهای قدیمی و سنتی صرفاً برای جلوگیری از پیشرفت بیماری استفاده می شوند. لیزر در واقع قطعی ترین و سریعترین روش درمان زگیل تناسلی محسوب می شود. دیگر روش های موجود برای درمان این ویروس به شرح زیر هستند:

جریان برق یا الکتروکوتر زگیل تناسلی ⚡

الکتروکوتر یکی دیگر از روشهای درمان زگیل تناسلی با استفاده از نیروی الکتریکی است. در این روش جریان الکتریکی و ایجاد حرارت سبب سوزاندن یا از بین رفتن زگیل ها می شود. این روش درمانی برای اغلب افراد در یک جلسه سبب نابودی زگیل های تناسلی خواهد شد. بعضاً در برخی افراد در صورت نیاز جلسات بیشتری انجام می شود.

به دلیل استفاده از جریان الکتریکی همزمان با برش ناحیه مورد نظر سبب انعقاد سلول های خونی نیز می گردد. این امر از خونریزی بافت جلوگیری خواهد کرد. بهبودی کامل و دوره نقاهت در این روش معمولا بین یک الی شش هفته در افراد مختلف است.

رعایت بهداشت و تمیز نگهداشتن محیط مورد نظر در روند بهبودی در این روش بسیار مؤثر است. از جمله معایب استفاده از الکتروکوتر برای زگیل تناسلی می توان به درد و سوزش پس از عمل اشاره نمود.

جراحی

روش جراحی از قدیمی ترین روش های درمان زگیل تناسلی است. در این روش با بیهوشی کامل و در برخی موارد بیهوشی موضعی ناحیه مورد نظر به طور کامل برش داده می شود. به دلیل استفاده از تیغ جراحی، برش و بخیه پس از به هوش آمدن و کاهش اثرات بیهوشی بیمار درد بسیاری را احساس خواهد کرد.

از دیگر معایب روش جرای برای درمان زگیل تناسلی به جای ماندن جای اسکار و جراحی، عفونت و خونریزی گزارش شده است. معمولا از این روش تنها برای مواردی بسیار نادر که دارای زگیل های بزرگتری هستند توصیه می گردد. روش جراحی حتما باید تحت نظر پزشکی باتجربه انجام گیرد.

منجمد کردن (کرایوتراپی)

کرایو زگیل تناسلی از جمله روشهای قدیمی برای درمان زگیل تناسلی است که توسط پزشکان با منجمد کردن زگیل ها انجام می گیرد. در این روش با استفاده از نیتروژن مایع سبب منجمد کرن یا به اصطلاح فریز کردن زگیل ها می شوند.

این شیوه درمانی در یک جلسه موثر نخواهد بود و باید بر اساس تعداد و نوع زگیل ها آن را طبق دستور پزشک تکرار کنید. به طور معمول با فریز کردن و منجمد کردن زگیل ها حدوداً یک هفته زمان خواهد برد تا به طور کامل از بین بروند.

از جمله معایب این روش ایجاد تاول ها بعد از فریز کردن زگیل هاست. در صورت ایجاد تاول باید محل زخم و زگیل را به طور مداوم ضد عفونی کنید تا از شدت و شیوع بیشتر تاول ها جلوگیری شود.

هزینه انجام کرایوتراپی

روش کرایو با استفاده از منجمد کردن زگیل ها برای نابودی آنها از رایج‌ترین روشهای قدیمی محسوب می شود. این روش درمانی اغلب برای زگیل های واژن و مقعد استفاده می شود. هزینه این روش درمانی بسته به تعداد زگیل ها و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز تعیین می شود. اما به طور کلی می توان گفت که روش کرایوتراپی از به صرفه ترین و ارزان‌ترین روشهای درمان زگیل تناسلی است.

درمان دارویی 💊

از گذشته داروهای بسیاری برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شدند. رفته رفته با پیشرفت عرصه پزشکی در حیطه درمان، این داروها جای خود را به روشهای نوینی چون لیزر دادند. بهتر است بدانید اغلب داروهای مورد استفاده دارای تاثیرات کوتاه مدتی هستند و پس از گذشت مدتی زگیل عود خواهد کرد.

از جمله داروهای مورد استفاده برای درمان زگیل تناسلی می توان به واکسن HPV، پماد برای زگیل تناسلی یا محلول اشاره نمود که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

آیا واکسن گارداسیل زگیل تناسلی را درمان می کند؟💉

واکسن زگیل تناسلی با نام علمی Gardasil بیشتر از شیوع آن جلوگیری می کند تا درمان کامل بیماری. این واکسن دارای بیش از صد نوع مختلف است. هر کدام از این واکسنها دارای تاثیرات مختلفی در هر فردی هستند. به طور کلی انواع واکسن زگیل تناسلی را می توان به تیپ کم خطر ویروس و تیپ پرخطر تقسیم بندی کرد.

انواع کم خطر این ویروس در نواحی تناسلی، واژن و مقعد به‌وجود می آیند. تیپ های پرخطر نیز علاوه بر ایجاد زگیل تناسلی در این نواحی می توانند عامل ایجاد سرطان های خطرناک به‌خصوص در دهانه رحم شوند. زمان مناسب تزریق، میزان دوز مورد نیاز و دفعات تکرار این روش توسط پزشک تعیین می گردد.

پماد زگیل تناسلی 🧴

داروهای دیگری همچون پمادها به عنوان روشی آسان و موضعی برای برخی از ویروسهای کم خطر زگیل تجویز می شوند. در برخی از افراد در مراحل اولیه بیماری با استفاده مرتب از این پمادها نتایج مطلوبی نیز به دست آمده است.

بهترین دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان چیست؟کشف داروی جدید*

اما به عنوان یک شیوه درمانی مطمئن در مقابل درمان زگیل تناسلی با لیزر قابل مقایسه نخواهد بود. چراکه این روشها تنها می توانند یک کنترل کننده و کاهنده سرعت روند بیماری محسوب شوند. در بسیاری از موارد نیز استفاده از پمادهای زگیل تناسلی با برگشت و عود بیماری گزارش شده است.

از مهمترین پمادهای قابل تجویز برای درمان زگیل تناسلی می توان به پماد آلدارا، پماد پودوفیلین و پودوفیلوکس، محلول اسید سالیسیلیک و پماد سینکاتچینز اشاره کرد.

💡در تمامی این روش ها (لیزر، کرایو، جراحی، دارو) زگیل ها ظاهراً از بین می روند اما در اکثر موارد ویروس آن در بدن فرد مبتلا (بسته به قوی یا ضعیف بودن سیستم ایمنی او) باقی می ماند. در برخی موارد هم ممکن است سیستم ایمنی فرد با ویروس عامل زگیل ها مبارزه کرده و بدون هیچ درمانی زائده ها از بین بروند. پس طول درمان و پاک شدن کامل بدن از این ویروس در هر شخصی متفاوت خواهد بود.

درمان زگیل تناسلی در خانه

درمان خانگی زگیل تناسلی

روش های سنتی و خانگی از دیرباز برای درمان بیماری های مختلف مرسوم بوده است. گرچه استفاده از روشهای خانگی هیچ گونه عوارض یا خطری نخواهند داشت اما نمی توان از نتایج کامل بهبودی نیز اطمینان حاصل کرد.

امکان بازگشت زگیل بعد از استفاده از روش های خانگی وجود دارد. یا این حال بسیاری از این روشها در کنترل و گاهی قطع آن نیز مؤثر هستند. از مهمترین روش های درمان خانگی زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عصاره چای سبز
 • روغن درخت چای و درخت فندق
 • استفاده از سرکه سیب (موثرترین روش)
 • استفاده از عسل طبیعی
 • سیر

فراموش نکنید از روش های خانگی پرخطر مانند درمان زگیل تناسلی با واجبی در خانه هرگز استفاده نکنید. درمان زگیل تناسلی با واجبی علمی نیست. واجبی یک پودر موبر برای حذف موهای زائد است نه درمان زگیل تناسلی!

مطلب مرتبط : درمان زگیل دست در خانه ممکن است؟

درمان زگیل تناسلی با کرایو بهتر است یا لیزر؟

افراد مبتلا برای درمان زگیل تناسلی خود می توانند از میان روش های مختلف اعم از دارویی (پماد زگیل تناسلی یا محلول)، لیزر، کرایوتراپی و… انتخاب کنند. اما معمولا پزشکان برای از بین رفتن برجستگی ها لیزر را پیشنهاد می دهند که روشی بدون بازگشت و تضمینی است.

درمان قطعی برای برداشتن زگیل ها از روی پوست به وسیله لیزر و کرایو انجام می شود. اما برای مقایسه بهتر این دو روش بهتر است به نتایج حاصل از تحقیقات میان این دو توجه کنید.
برای مثال بر اساس یک نظرسنجی نتایج جالبی از مقایسه دو روش کرایو و لیزر برای از بین بردن زگیل تناسلی به دست آمد:

 • ۹۰% زگیل ها در روش لیزر در مرحله اول از بین رفته و در کرایو این عدد ۳% بوده است.
 • در کرایو ۹۰% نیاز به جلسات دیگر برای تکرار درمان بوده و در لیزر این عدد تنها ۱۰% بوده است.
 • عود مجدد زگیل ها در روش لیزر ۲% و در کرایو ۱۲% بوده است.

این نتایج دلایل روشنی بر اهمیت و تاثیر لیزر در درمان زگیل تناسلی است.

بهترین روش درمان زگیل تناسلی

روش های بسیاری برای درمان و جلوگیری از شیوع زگیل تناسلی وجود دارند. برای مثال درمان زگیل تناسلی با جراحی گزینه ی مناسبی نیست؛ زیرا ظاهری زشت ایجاد کرده و بیمار درد زیادی را متحمل می شود. اگر به این ویروس مبتلا شده و یا به دنبال روشی مطمئن و بدون درد هستید، لیزر زگیل تناسلی بهترین و سریع ترین روش درمانی خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی درمان با لیزر زگیل تناسلی از پرتو کلینیک مشاوره رایگان دریافت نمایید.

📞 ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

اقدامات لازم قبل از درمان زگیل تناسلی

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟ پس از مشاهده علائم (دیدن زائده ها و برجستگی ها) و شک کردن به این موضوع که آیا دچار زگیل تناسلی شده اید یا نه، برای مطمئن شدن و تشخیص دقیق نمونه برداری توسط پزشک انجام می شود. نمونه برداری برای تست اچ پی وی HPV به دو صورت انجام می شود:

۱- نمونه برداری بیوپسی که به وسیله یک برس مخصوص از ناحیه آلوده نمونه برداشته می شود. نمونه مورد نظر در ظرفی مخصوص نگه داشته می شود تا به آزمایشگاه ارسال شود.
۲- با استفاده از یک وسیله به نام تیغ بیستوری یا اسکالپل (Scalpel) تکه خیلی ریزی از زگیل برداشته می شود. نمونه زنده در ظرفهای حاوی محلول نگهدارنده و به آزمایشگاه ارسال می شوند.
حدوداً ۱۰ تا ۱۲ روز بعد نتیجه آزمایش مشخص می شود.

چرا پرتو کلینیک را برای درمان زگیل تناسلی انتخاب کنیم؟

درمان زگیل تناسلی در پرتو کلینیک

همانطور که اشاره شد انتخاب کلینیک و مهم تر از همه پزشک ماهر در زمینه درمان زگیل تناسلی و نتیجه بهبودی بسیار حائز اهمیت است. از این رو ما پرتو کلینیک را به عنوان قدیمی ترین و مجهزترین کلینیک لیزر زگیل تناسلی به شما معرفی می کنیم.

☎️ جهت مشاوره رایگان و انتخاب بهترین روش درمان در پرتو کلینیک تماس بگیرید:  [۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳☎️

از مهمترین مزایا و ویژگی های این کلینیک:

 • ایجاد محیطی آرام برای پروسه درمان بیماران
 • پس از عمل لیزر زگیل تناسلی پرتو کلینیک ارتباط تلفنی و حضوری با بیمار را قطع نخواهد کرد.
 • درمان و لیزر زگیل تناسلی در همان روزی که مراجعه می کنید انجام می شود.
 • پس از لیزر و در شرایط ریکاوری بیماران تحت نظر هستند تا شرایط آن ها استیبل شود.
 • محیط مناسب و دستیاران خانم برای درمان خانم ها
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر
 • مجهز به دستگاه های پیشرفته
 • رعایت موارد بهداشتی
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد با کمترین عوارض

سوالات متداول درباره درمان زگیل تناسلی با لیزر

آیا بعد از لیزر زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

تا زمان بهبودی کامل زخم ها(۱تا ۳ هفته) باید از رابطه جنسی و اصطکاک روی بافت پوست لیزر شده خودداری کنید.

لیزر زگیل تناسلی چند جلسه است و چقدر طول می کشد؟

معمولاً در یک جلسه کمتر از یک ساعت انجام می شود. بستگی به تعداد و اندازه زگیل ها دارد.

برای لیزر زگیل تناسلی باید به چه پزشکی مراجعه کرد؟

دکتر پوست، متخصص اورولوژی برای مردان، جراح عمومی یا دکتر زنان برای زنان

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

در این روش پیش از لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود و فرد در حین لیزر دردی را حس نمی کند. ممکن است پس از درمان کمی احساس سوزش داشته باشید که با مسکن برطرف می شود.

ایا زگیل تناسلی با لیزر به طور کامل درمان می شود؟

بله. لیزر CO2 و کرایو دو روش قطعی با کمترین میزان عود برای درمان زگیل تناسلی هستند.

علت خارش بعد از لیزر زگیل تناسلی چیست؟

واکنش های آلرژیک به داروهای مورد استفاده در حذف زگیل با لیزر عامل این خارش ها هستند. این واکنش ها از تحریک خفیف پوست تا علائم شدیدتر مانند خارش، کهیر یا مشکل در تنفس متغیر است.

دلیل خونریزی بعد از لیزر زگیل تناسلی چیست؟

خونریزی خفیف طبیعی است و مشکلی ندارد اگر خون ریزی شدید باشد یا بند نیاید به پزشک مراجعه شود.

28 دیدگاه دربارهٔ «درمان زگیل تناسلی با لیزر”صد درصد قطعی”+ فیلم لیزر زگیل تناسلی»

 1. سلام من تازه از مطب اومدم و زگیل تناسلی مو لیزر کردم میخاستم بپرسم بعد از سوزاندن زگیل تناسلی چه باید کرد دکترم هیچی به من نگفت ایا لازمه چیزی و رعایت کنم یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً انتی بیوتیک یا پماد ترمیم کننده تجویز می شود . بهتر است برای جلوگیری از برگشت زگیل از پزشک خود در مورد مراقبت های بعد از لیزر راهنمایی بخواهید.

 2. سلام من زگیل مقعدی داشتم و ۷مرتبه درمان کردم و کرایو انجام دادم اما هنوزم یک زائده ریز باقی مانده و وقتی به دکترم گفتم لیزر انجام بده گفت احتمال پخش ویروس هست و به جاش برام پماد آلدرا رو نوشت کرم aldara هم هزینه زیادی داره هنوز نگرفتم میخاستم از شما بپرسم به نظرتون پماد بهتره برای این یا همان برداشتن زگیل با لیزر؟

  1. سلام دوست عزیز
   پماد الدرا هم موثر است اما تاثیر لیزر را ندارد . لیزر به هیچ عنوان باعث پخش ویروس نخواهد شد. بهتر است با یک پزشک دیگر در این خصوص مشورت نمایید.

 3. سلام من قسمت راست آلت تناسلی م ۳ تا زیگیل هست که مثل گل کلم میمونه میخاستم بدونم اگه از پماد ایمی کیمود بزنم خوب میشه ؟یا اینکه برای لیزر اقدام کنم ایا با لیزر زگیل تناسلی از بین می رود؟۲۵ سالم هست

  1. سلام دوست عزیز
   پماد ایمی کیمود هم خوب است اما درمان قطعی نیست بهتر است تا زگیل ها بزرگتر نشده و یا تکثیر نشده اند از لیزر برای حذف دائمی آن ها استفاده کنید.

 4. من زگیل داشتم و چند ماه پیش با کرایو درمان شدم ولی بعد از ۱ ماه دوباره دیدم در قسمت لابیای تناسلیم زگیل درومده میخاستم بدونم میشه برای اینجا هم از محلول پدوفیلین بزنم روش؟ یا اینکه اگه لیزر کنم آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   به هیچ وجه برای ناحیه حساس خودتان از محلول استفاده نکنید زیرا این محلول ها حاوی مواد اسیدیته هستند و برای نواحی حساس خطرناک می باشد. لیزر زگیل تناسلی دردی ندارد و اگر بخواهید ناحیه موردنظر بی حس می شود.

 5. سلام من زگیل داشتم و الان دارم با لیزر از بین می برمشون فقط مشکلم اینه که مثل کرایو جاش سفید میشه یعنی؟ اگر بخوام جای زگیل تناسلی بعد از لیزر نمونه روی پوستم باید چیکار کنم چون نمیخام کسی متوجه بشه من لیزر زگیل انجام دادم

  1. سلام دوست عزیز
   در روش کرایو زگیل تناسلی به خاطر استفاده از گاز آرگون و نیتروژن مایع معمولاً روی پوست سفید می شود اما درمان با لیزر متفاوت است و معمولاً جای زخم روی پوست می ماند که با استفاده از انتی بیوتیک یا پماد ترمیم کننده نهایتاً تا ۲هفته بعد از لیزر جای آن از بین می رود.

 6. سلام من هفته پیش زگیل هاموو لیزر کردم ولی الان جاش خیلی میخاره چیکار کنم؟علت خارش بعد از لیزر زگیل تناسلی چی هست ایا پماد بزنم روش خوب میشه یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   این مورد به خطر تحریک موضعی پوست در اثر لیزر می باشد و اگر ادامه داشت یا با علائم دیگری همراه شد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 7. سلام وقت بخیر من زگیل تناسلی داشتم و لیزر کردم ولی الان خواستگار دارم و نمیخوام متوجه بشن که زگیل داشتم و لیزر کردم میخاستم بدونم این موضوع رو میتونن متوجه بشن و ایا بعد از درمان زگیل تناسلی میشه ازدواج کرد؟ممنونم جواب بدین لطفا خیلی استرس دارم

  1. سلام دوست عزیز
   بله ازدواج که میشه کرد اما اگر منظورتان رابطه جنسی بعد از درمان زگیل است باید از کاندم استفاده شود چون حتی پس از درمان هم ممکن است ویروس در سلول های پوست باقی مونده باشد.

 8. سلام من میخام لیزر زگیل تناسلی انجام بدم هفته دیگه نمیدون بعدش چی میشه و باید چیکار کنم میشه در مورد دوره نقاهت بعد از لیزر زگیل تناسلی هم توضیح بدین لطفا ایا رژیم غذایی خاصی هم باید رعایت کنم یا نیازی نیست؟

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از لیزر زگیل تناسلی محل مورد نظر را باید خشک و تمیز نگه دارید.فعالیت فیزیکی سنگین نداشته باشید و داروهای پزشک را مرتب مصرف کنید. از کرم های ترمیم کننده برای از بین بردن جای زخم زگیل استفاده کنید. در ۴ الی ۱۲ ساعت اول کمپرس یخ قرار دهید روی زگیل.
   توجه داشته باشید که بعد از درمان زگیل هم باید هر سال تست پاپ اسمیر را مرتب انجام دهید.

 9. سلام وقتتون بخیر من دو روز پیش برای لیزر زگیل تناسلی پرتو کلینیک بودم و الان سوالم اینه که حمام بعد از لیزر زگیل تناسلی مضره یا اینکه میتونم برم ؟ سوال بعدیم اینه که زگیل هایی که لیزر شدن خون روشون بسته شده و دوباره شبیه زگیل شدن استرس اینو دارم که دوباره رشد کنند به نظرتون چیکار کنم
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   خیر حمام مشکلی ندارد بعد از دو روز.
   احتمال عود زگیل هم در جاهایی که لیزر شده نیست . از بتادین و کرم سیکاموزا دو مرتبه در روز روی جای لیزر بزنید تا سریع تر خوب شود و ۱۰ روز بعد برای ویزیت مجدد بیاید کلینیک

 10. سلام من با خانمی رابطه داشتم که کارشون این بوده و روابط متعدد و پر خطر زیادی داشته الان یکسری دونه روی آلت خودم میبینم که میترسم زگیل باشه و از این خانم گرفته باشم میشه بگین آیا زگیل تناسلی از زن به مرد منتقل می شود؟

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل تناسلی مسری ترین ویروس مقاربتی می باشد و فرقی ندارد از زن یا مرد به هر دو جنس منتقل می شود.

 11. سلام. زگیل تناسلی دارم رحمم هم پرشده از زگیل و قراره لیزر کنم آیا لیزر در رحم درد دارد؟ و کامل ازبین میرن؟ وبیهوشی هم دارد؟

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً لیزر زگیل بدون درد است و برای نواحی حساس مثل واژن و دهانه رحم ممکن است بی حسی موضعی هم تزریق شود که درد زیادی حس نشود.
   بستگی به تعداد و اندازه زگیل ها ممکن است در چند جلسه از بین بروند. اگر کم باشد بله همگی در یک جلسه از بین می روند.
   معمولاً برای لیزر زگیل بیهوشی استفاده نمی شود و در صورت نیاز بی حسی موضعی هست

 12. سلام من چند روز به مامایی مراجعه کردم بخاطر عفونت زیاد بوی بد بدن دارو دادن بعد از استفاده هم خارش دارم هم این که احساس میکنم برامدگی های در دهانه رحم میبینم خیلی بدتر شدم بعد استفاده دارو ها

  1. سلام دوست عزیز
   دهانه رحم با چشم دیده نمی شود و با ابزار پزشکی قابل دیدن است. دارویی که پزشک دادند چی بود؟ بهتر است با همان پزشک مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا