درمان زگیل تناسلی با لیزرچگونه است *فیلم لیزر زگیل تناسلی*

درمان زگیل تناسلی با لیزر

نحوه درمان زگیل تناسلی و از بین رفتن کامل زائده ها موضوعی است که ذهن بسیاری از مبتلایان به این ویروس را مشغول کرده و مواردی مثل این که: آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟ سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی یا درمان صد در صد زگیل تناسلی چیست؟ ایا زگیل تناسلی با لیزر درمان میشود؟ و… برای اکثر آن ها جای سوال دارد.


☎️ جهت مشاوره رایگان و انتخاب بهترین روش درمان در پرتو کلینیک تماس بگیرید:  ۸۶۰۸۴۹۷۳-۰۲۱ ☎️


روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی (Genital Warts) وجود دارد که بهترین و قطعی ترین آن ها لیزر زگیل تناسلی توسط دکتر زگیل تناسلی می باشد. در تمامی این روش ها (لیزر، کرایو، جراحی، دارو) زگیل ها ظاهراً از بین می روند اما در اکثر موارد ویروس آن در بدن فرد مبتلا (بسته به قوی یا ضعیف بودن سیستم ایمنی او) باقی می ماند. در برخی موارد هم ممکن است سیستم ایمنی فرد با ویروس عامل زگیل ها مبارزه کرده و بدون هیچ درمانی زائده ها از بین بروند. پس طول درمان و پاک شدن کامل بدن از این ویروس در هر شخصی متفاوت است.


⚠️ اما درمان زگیل تناسلی در زنان باید به سرعت انجام شود چرا که در بعضی موارد ممکن است باعث سرطان دهانه رحم در آن ها شود. ⚠️


بیشتر بخوانید: علت زگیل تناسلی بدون رابطه در زنان و دختران مجرد چیست

در ابتدا باید بگوییم که برای درمان زگیل تناسلی جراحی گزینه ی مناسبی نیست زیرا ظاهری زشت ایجاد کرده و بیمار درد زیادی را متحمل میشود.  درمان زگیل تناسلی با لیزر بهترین روش برای از بین بردن این زائده ها می باشد. اگر به این ویروس مبتلا شده و یا به دنبال کسب اطلاعات در مورد چگونگی درمان و یا لیزر زگیل تناسلی هستید در این مطلب از پرتو کلینیک همراه ما باشید:

زگیل تناسلی از رایج ترین بیماری های جنسی و مقاربتی می باشد که ویروس عامل آن یعنی ویروس اچ پی وی موجب ایجاد زائده های گوشتی و برجستگی های به رنگ پوست در مردان و زنان می شود که با نام زگیل تناسلی زنان و یا زگیل تناسلی در مردان شناخته می شود.از دیگر بیماری های مقاربتی و ویروسی شایع در بین افراد (خصوصاً در بین همجنس بازها) زگیل مقعدی و زگیل دهانی می باشد که عامل ایجاد آن هم نوع دیگری از اچ پی وی می باشد.

لیزر زگیل تناسلی چگونه انجام میشود؟

پرتو لیزر به زگیل ها برخورد میکند و آنها را ازبین میبرد و با بی حسی همراه است. این روش موجب از بین رفتن زگیل تناسلی میشود. اینکار در بیمارستان یا کلینیک انجام شود. بی حسی موضعی یا عمومی بسته به نوع، اندازه و محل زگیل دارد. برای زنان ، تغییرات غیر طبیعی سلولهای دهانه رحم ناشی از HPV راهکار متفاوت تری خواهد داشت.

عکس زگیل تناسلی بعد از لیزر

افراد مبتلا برای درمان زگیل تناسلی خود می توانند از میان روش های دارویی (پماد، محلول) و یا پزشکی (لیزر، کرایو) انتخاب کنند اما معمولا پزشکان برای از بین رفتن برجستگی ها لیزر را پیشنهاد میدهند که روشی بدون بازگشت و تضمینی است. درمان قطعی برای برداشتن زگیل ها از روی پوست به وسیله لیزر و کرایو انجام می شود.

روش درمان زگیل تناسلی با لیزر بر اساس گزارش سایت manhattandermatologistsnyc :

Laser Treatment
The specific laser can be used to burn off warts directly or target the wart’s blood supply. Depending on the location and severity of your warts, your dermatologist may choose to use local or general anesthesia. In cases where medicine has failed, lasers are an option.

ترجمه متن بالا : لیزر یک درمان خاص برای سوزاندن مستقیم زگیل یا بسته شدن منبع خون زگیل می باشد. بسته به محل و شدت زگیل، متخصص پوست شما ممکن است از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده کند. در مواردی که درمان دارویی نتیجه نداده و شکست خورده است، لیزر بهترین گزینه است.

مطلب مرتبط : زگیل تناسلی زنان چگونه درمان می شود؟

فیلم لیزر زگیل تناسلی

در این قسمت فیلم لیزر زگیل تناسلی را برای آشنایی بیشتر مبتلایان با این روش درمانی قرار داده ایم:

پس از ابتلا به این ویروس باید هرچه سریع تر درمان آغاز شود. در این مرحله زدن واکسن زگیل تناسلی (گارداسیل) تاثیری ندارد و فقط می تواند مانع از ابتلا به انواع دیگر ویروس شود. در میان روش های مختلف برای درمان زگیل تناسلی، لیزر تاثیر بیشتری دارد. برای مثال بر اساس یک نظرسنجی نتایج جالبی از مقایسه دو روش کرایو و لیزر برای از بین بردن زگیل تناسلی به دست آمد:

 • ۹۰% زگیل ها در روش لیزر در مرحله اول از بین رفته و در کرایو این عدد ۳% بوده
 • در کرایو ۹۰% نیاز به جلسات دیگر برای تکرار درمان بوده و در لیزر این عدد تنها ۱۰% بوده است.
 • عود مجدد زگیل ها در روش لیزر ۲% و در کرایو ۱۲% بوده است.

مزیت های درمان زگیل تناسلی با لیزر

 • هر تعداد زگیل که داشته باشید در یک جلسه درمان می شود.
 • نیازی به مراجعه مجدد برای تکرار درمان نیست.
 • در روش لیزر زگیل تناسلی ویروس پخش نمی شود.
 • چون این روش با حداقل آسیب بافت پوستی همراه است زیبایی ظاهری پوست ناحیه آلوده را از بین نمی برد و باعث اسکار یا ضایعه روی پوست نمی شود.
 • لیزر زگیل تناسلی تنها روشی است که در دوران بارداری هم قابل استفاده می باشد.
 • بهبود آن سریع است(طول درمان حدود یک روز است)
 •  عوارضی مثل عفونت بعد از لیزر زگیل تناسلی، خارش جای لیزر زگیل تناسلی، خونریزی بعد از لیزر زگیل تناسلی و یا عود مجدد ندارد.
 • دوران نقاهت در روش لیزر کمتر از جراحی بوده و نیاز به استراحت طولانی مدت ندارید.
 • از لحاظ هزینه برای فرد مبتلا مقرون به صرفه تر می باشد.
 • زگیل هایی که داخل یا بیرون واژن و مقعد رشد کرده اند با لیزر به راحتی از بین می روند.

قبل از لیزر زگیل تناسلی چه باید کرد ؟

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟ پس از مشاهده علائم (دیدن زائده ها و برجستگی ها ) و شک کردن به این موضوع که آیا دچار زگیل تناسلی شده اید یا نه ؟ برای مطمئن شدن و تشخیص دقیق نمونه برداری توسط پزشک انجام می شود. نمونه برداری برای تست اچ پی وی hpv به دو صورت انجام می شود:

۱- نمونه برداری بیوپسی که به وسیله یک برس مخصوص از ناحیه آلوده نمونه برداشته می شود و در ظرفی مخصوص نگه داشته می شود تا به آزمایشگاه برود.

۲- با استفاده از یک وسیله به نام تیغ بیستوری یا اسکالپل (Scalpel) تکه خیلی ریزی از زگیل برداشته می شود و در ظرفهای حاوی محلول نگهدارنده به آزمایشگاه ارسال می شود.

حدوداً ۱۰ تا ۱۲ روز بعد نتیجه آزمایش مشخص می شود.

مراقبتهای بعد از لیزر زگیل تناسلی

بعد از لیزر زگیل تناسلی چه باید کرد؟ مراقبتهای بعد از لیزر زگیل تناسلی شامل موارد زیر می باشد:

پماد بعد از لیزر زگیل تناسلی : پماد موضعی انتی بیوتیک روزی دوبار بر روی قسمتی که لیزر شده است. پس از حدود ۲ هفته از لیزر زگیل تناسلی می توانید برای این که جای آن زودتر بهبود یابد از پمادهای ترمیمی مثل سیکالفیت استفاده نمایید.

اگر ناحیه ای که لیزر شده مرطوب و چین دار باشد مانند واژن یا مقعد و کشاله ران، حتما باید خشک و تمیز نگه داشته شود.

زخم بعد از لیزر زگیل تناسلی: از سوالات رایج مبتلایان و کاربران از ما این سوال است که آیا پس از لیزر زگیل تناسلی پوست ما زخم می شود و می سوزد؟ پاسخ این سوال بستگی دارد به: کلینیک، پزشک و دستگاه لیزری که استفاده می شود.

در واقع اگر دستگاه روی دمای بالایی باشد و یا توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود احتمال سوختگی و زخم پس از لیزر هست. پس انتخاب یک مرکز مجهز و کلینیک پیشرفته برای درمان زگیل تناسلی توسط پزشک دارای تخصص اهمیت زیادی دارد.

عوارض بعد از لیزر زگیل تناسلی

همانطور که گفتیم لیزر زگیل تناسلی تنها راه درمان قطعی با کمترین عوارض می باشد. در ۹۰درصد از بیماران مراجعه کننده لیزر هیچ گونه عوارضی نداشته است. در برخی افراد هم عوارض کوتاه مدتی که طبیعی بوده و جزئی از درمان می باشد ظاهر شده است مانند موارد زیر :

 • احساس درد یا سوزش و خارش بعد از لیزر زگیل تناسلی
 • جای زخم بعد از لیزر زگیل تناسلی
 • ترشح از ناحیه تناسلی
 • ریزش پوست مرده بعد از لیزر زگیل

پماد بعد از لیزر زگیل تناسلی” توسط پزشک برای پیشگیری از این عوارض تجویز خواهد شد که باید طبق دستور پزشک مصرف نمایید.

حدود قیمت لیزر زگیل تناسلی

هزینه ی آن را قطعی نمیتوان بیان کرد.بسته به نوع و اندازه ی آن دارد ولی هزینه ی آن از عمل جراحی پایین تر است و عمل شما فقط و فقط در یکروز انجام میشود. برای اطلاع از قیمت دقیق شما میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته یا حضوری مراجعه فرمایید.

مطلب مرتبط: هزینه لیزر زگیل تناسلی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

دلایل انتخاب پرتو کلینیک برای لیزر زگیل تناسلی

 • محیطی آرام
 • پس از عمل لیزر زگیل تناسلی پرتو کلینیک ارتباط تلفنی و حضوری با بیمار را قطع نخواهد کرد.
 • درمان و لیزر زگیل تناسلی در همان روزی که مراجعه می کنید انجام می شود.
 • پس از لیزر و در شرایط ریکاوری بیماران تحت نظر هستند تا شرایط آن ها استیبل شود.
 • محیط مناسب و دستیاران خانم برای درمان خانم ها
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر
 • مجهز به دستگاه های پیشرفته
 • رعایت موارد بهداشتی
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد,دارای عوارض کمتر

سایر روش های درمان زگیل تناسلی

روش های دیگر نیز موثر است اما عوارض آن دشوار و بیمار را دچار آزار و ناراحتی خواهد کرد. موثرترین و راحت ترین راه، لیزر است.

منجمد کردن (کرایوتراپی)

در روش کرایو زگیل تناسلی، زگیل ها منجمد شده و با ایجاد تاول همراه است. با بهبودی پوست، ضایعات از بین می روند و پوست جدید ظاهر می شود. این روش باید چندین سری تکرار شود تا زگیل از بین برود.

جریان برق یا الکتروکوتر

در این روش، انرژی برق از دستگاه الکتروکوتر مورد استفاده قرار میگیرد تا زگیل سوزانده شود و جریان خون به زگیل هم منعقد می شود. بعد از عمل ممکن است درد یا سوزش داشته باشید. درمان باید چندین سری تکرار شود تا زگیل از بین برود.

جراحی

زگیل با چاقوی پزشکی همراه با بیهوشی بریده می شود. بعد از عمل درد را به همراه دارد. روش جراحی معمولاً برای زگیل های خیلی بزرگ که با سایر روش ها درمان نشده اند به کار می رود. جراحی زگیل تناسلی عوارضی مثل درد شدید، عفونت و خونریزی را به همراه خواهد داشت.

درمان خانگی

درمان خانگی زگیل تناسلی

امکان بازگشت زگیل بعد از جراحی وجود دارد بنابراین راه های زیر از بازگشت مجدد جلوگیری میکنند.

 • عصاره چای سبز به از بین بردن زگیل تناسلی کمک میکند.
 • روغن درخت چای به درمان انواع مشکلات پوستی از جمله زگیل تناسلی کمک میکند.
 • روغن فندق نیز برای درمان انواع مشکلات پوستی به خصوص زگیل تناسلی مناسب بوده و برای پوست های حساس گزینه ی مناسبی برای درمان میباشد.
 • تغییر سبک زندگی بسیار مهم است. افرادی که به این ویروس مبتلا هستند باید از کاندوم استفاده کنند تا افراد دیگری را آلوده نکنند.
 • از روش های خانگی پرخطر مانند درمان زگیل تناسلی با واجبی در خانه هرگز استفاده نکنید و به کسی هم توصیه نکنید. درمان زگیل تناسلی با واجبی علمی نیست. واجبی یک پودر موبر برای حذف موهای زائد می باشد نه درمان زگیل تناسلی!

مطلب مرتبط : درمان زگیل دست در خانه ممکن است؟

سوالات متداول درباره درمان زگیل تناسلی با لیزر

آیا بعد از لیزر زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

تا زمان بهبودی کامل زخم ها (۱ تا ۳ هفته) باید از رابطه جنسی و اصطکاک روی بافت پوست لیزر شده خودداری کنید.

لیزر زگیل تناسلی چند جلسه است و چقدر طول می کشد؟

معمولاً در یک جلسه کمتر از یک ساعت انجام می شود. بستگی به تعداد و اندازه زگیل ها دارد.

برای لیزر زگیل تناسلی چه دکتری باید رفت ؟

دکتر پوست، متخصص اورولوژ برای مردان، جراح عمومی یا دکتر زنان

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

پیش از لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود و فرد در حین لیزر دردی را حس نمی کند. ممکن است پس از درمان کمی احساس سوزش داشته باشید که با مسکن برطرف می شود.

ایا زگیل تناسلی با لیزر درمان میشود؟

بله. لیزر CO2 و کرایو دو روش قطعی با کمترین میزان عود برای درمان زگیل تناسلی هستند.

1 دیدگاه دربارهٔ «درمان زگیل تناسلی با لیزرچگونه است *فیلم لیزر زگیل تناسلی*»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا