زگیل تناسلی زنان {علائم، علت و درمان زگیل واژن}

زگیل تناسلی زنان


زگیل تناسلی زنان یک بیماری مقاربتی است که در اطراف یا روی دستگاه تناسلی ظاهر میشود و به صورت برآمدگی های کوچک یا مانند گل کلم هستند. این نوع زگیل ها بر اثر ویروس پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی به وجود می آید. افرادی که به این ویروس مبتلا هستند از طریق واژن، مقعد : (زگیل مقعدی در زنان) و یا رابطه ی دهانی میتوانند آن را منتقل کنند.

ویروس زگیل تناسلی در زنان علت ۹۰% سرطان دهانه رحم یا Cervix Cancer بوده و به همین خاطر گفته می شود که اچ پی وی در زنان خطرناک تر از مردان می باشد. اما تنها چند نوع از این ویروس می تواند موجب زگیل سرطانی شود. در واقع ۱۳ نوع از بیش از ۲۰۰ تیپ این ویروس می تواند موجب سرطان دهانه رحم شود که پرخطر نامیده می شوند.

اگر سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد این عفونت ویروسی می تواند سلول های دهانه رحم را به سلول های سرطانی تبدیل کند.

دکتر زگیل تناسلی میتواند برای کاهش علائم راهکارهایی را پیشنهاد دهد یا زگیل را از بین ببرد. در ادامه ی بحث ما درباره ی زگیل تناسلی در زنان (واژن)، علائم زگیل تناسلی در زنان،  خواهیم پرداخت.

بهترین راه درمان زگیل تناسلی، درمان با لیزر است. لیزر هم برای زگیل تناسلی در مردان و هم برای زنان نتیجه بخش بوده و امکان عود مجدد آن در کمترین حد ممکن می باشد.


تنها در یک جلسه از شر زگیل های خود راحت شوید


انواع زگیل تناسلی زنان + عکس

انواع مختلفی از زگیل های تناسلی در داخل یا اطراف واژن، اطراف مقعد و … ایجاد می شود. همچنین در نزدیک به دهانه رحم هم قابلیت رشد را دارند. با توجه به اینکه بیش از صد شکل از ویروس اچ پی وی وجود دارد و فقط برخی از آن ها باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند و در همین چند مورد هم تنها بعضی از تیپ ها هستند که پرخطر بوده و باعث سرطان رحم در زنان می شود.

بیشتر بخوانید: علت زگیل تناسلی در دختر باکره و مجرد چیست؟

در زنان ممکن است برخی فقط تک زگیل را مشاهده کنند و برخی هم چند زگیل کنار هم. در واقع اگر به آن ها توجهی نشود می توانند رشد کنند و به شکل گل کلم ظاهر شوند.

نوع و اندازه زگیل تناسلی در زنان باهم متفاوت است. در ادامه تصاویر انواع زگیل تناسلی زنان و عکس انواع زگیل تناسلی زنانه را باهم میبینیم. مشاهده این تصاویر به شما کمک می کند تا در صورت ظاهر شدن برجستگی و یا توده هایی شبیه و مشکوک به زگیل تناسلی راحت تر بتوانید تشخیص دهید. مخصوصاً اگر در شرایطی هستید که برای ویزیت و معاینه نمی توانید نزد پزشک بروید.

عکس از انواع زگیل تناسلی زنان
تصاویر انواع زگیل تناسلی در زنان

علائم زگیل تناسلی در زنان

علائم زگیل تناسلی در زنان

علائم زگیل تناسلی در زنان، معمولاً به صورت برجستگی های کوچک به رنگ گوشت یا قهوه ای و صورتی بوده و با خارش و خونریزی هنگام نزدیکی و مقاربت همراه است.همه ی افراد میتوانند به زگیل تناسلی مبتلا شوند که در نواحی واژن، ولووا(قسمتی از دستگاه تناسلی زنان)، مقعد، ناحیه کشاله ران و نواحی بالاتر در خانم ها ظاهر میشود.

به دلیل اینکه ویروس از طریق رابطه ی دهانی منتقل میشود، زگیل ها میتوانند در قسمت های لب، دهان و گلو نیز ظاهر شود که به آن زگیل دهانی گفته می شود.

زگیل تناسلی در زنان می تواند علائم زیر را داشته باشد:

 • ظاهر آن ها شبیه گل کلم و گروهی بوده یا اینکه تکی و پراکنده شکل هستند.
 • زائده ها و برجستگی های ریز و بزرگ در کشاله ران، مقعد و داخل واژن
 • خونریزی حین یا بعد از رابطه جنسی در زنانی که زگیل تناسلی دارند شایع تر است.
 • افزایش ترشحات واژن
 • درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی

زگیل تناسلی داخل واژن چه علائمی دارد ؟ زگیل ها معمولا به رنگ پوست یا تیره تر از آن هستند. آنها نرم یا سفت هستند. گاهی اوقات این زگیل ها علائمی ندارند و با نشانه هایی مانند درد، سوزش و خارش و یا خونریزی ظاهر می شوند.

باید توجه داشته باشید که علائم زگیل تناسلی در همه زنان یکسان نبوده و بعضی ممکن است مشکلات دیگری مانند عفونت های قارچی، بریدگی با تیغ و یا رشد موهای زائد را با زگیل تناسلی اشتباه بگیرند. به همین دلیل اگر مشکوک به زگیل تناسلی هستید بهتر است حتماً توسط پزشک و یا متخصص زنان معاینه و ویزیت شوید.

مطلب مرتبط: زگیل تناسلی چیست

سرطان زگیل تناسلی در زنان چیست

در پاسخ به این سوال که آیا زگیل تناسلی در زنان نشانه سرطان است و یا اینکه آیا اچ پی وی باعث سرطان در زنان می شود باید بگوییم که خود زگیل به تنهایی خطرناک نبوده و موجب سرطان نخواهد شد.

اما تنها چند نوع از ویروس hpv می تواند موجب سرطان دهانه رحم در زنان شود که ویروس پر خطر نامیده می شود. در واقع عامل اصلی سرطان دهانه رحم چند نوع از تیپ های اچ پی وی می باشد و باقی انواع آن کم خطر است.

برخی از سویه های HPV، مانند انواع ۱۶ و ۱۸، می توانند عامل سرطان دهانه رحم باشند. این دو نوع از ویروس می تواند سلول های دهانه رحم را آلوده کرده و باعث ایجاد تغییرات غیر طبیعی در سلول ها شود که در نهایت منجر به سرطان می شود.

غربالگری های منظم سرطان دهانه رحم، مانند تست پاپ اسمیر یا تست HPV، می تواند به تشخیص زودهنگام این تغییرات غیرطبیعی و جلوگیری از پیشرفت سرطان کمک کند.

به نقل از سایت cdc.gov
HPV can cause cervical and other cancers, including cancer of the vulva, vagina, penis, or anus. It can also cause cancer in the back of the throat (called oropharyngeal cancer). This can include the base of the tongue and tonsils.

HPV می تواند باعث سرطان دهانه رحم و سایر سرطان ها، از جمله سرطان فرج، واژن، آلت تناسلی یا مقعد شود. همچنین می تواند باعث ایجاد سرطان در پشت گلو (به نام سرطان اوروفارنکس) شود. این می تواند شامل پایه زبان و لوزه ها باشد.

https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv.htm

علت زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی از آلوده شدن به ویروس اچ پی وی بوجود می آید و نوعی بیماری رایج مقاربتی است. طبق تحقیقات این بیماری در افراد زیر ۳۰ سال شایع است. ویروس از طریق واژن، مقعد، رابطه دهانی، تماس پوست با پوست آلوده و یا زایمان منتقل می شود. زگیل تناسلی بلافاصله پس از آلودگی ظاهر نمیشود، ماه ها یا سال ها طول میکشد تا خود را نشان دهد.

? در برخی موارد نادر نیز گفته می شود بین لیزر موهای زائد بیکینی و انتقال زگیل تناسلی در زنان رابطه غیرمستقیمی وجود دارد.

علت زگیل تناسلی در دختر مجرد

در برخی موارد نادر هم دختران مجردی که رابطه جنسی نداشته اند ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شوند. از آنجایی که تنها یک تماس سطحی و پوست به پوست با فرد آلوده کافی است تا ویروس منتقل شود پس هیچ فرقی نمی کند که دختر مجرد یا پیر و جوان باشید.

بنابراین زگیل تناسلی می‌تواند در دختران مجردی که ازدواج نکرده‌اند و هر شکلی از تماس جنسی با فردی که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) را دارد، ایجاد شود.

مطلب مرتبط: زگیل پا چیست 

زگیل تناسلی در زنان چه عوارضی دارد

برخی از انواع HPV می توانند منجر به تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم یا سرطان دهانه رحم شوند. اینها انواع پرخطر HPV نامیده می شوند که می توانند منجر به سرطان واژن یا فرج، سرطان مقعد و سرطان گلو یا دهان شوند.

اکثر زنان مبتلا به زگیل اصلاً هیچ علامتی ندارند و به ندرت ممکن است خارش، سوزش یا حساسیت در ناحیه تناسلی را تجربه کنند. زگیل تناسلی بر اساس معاینه تشخیص داده می شود. اگر پزشک شما مطمئن نباشد که مبتلا هستید یا نه، بیوپسی (برداشتن یک قطعه کوچک از بافت ناحیه مورد نظر) را انجام می دهد.

درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی، خونریزی حین یا بعد از رابطه جنسی، خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی یا مقعد از عوارض جسمی زگیل تناسلی در زنان می باشد.

علاوه بر عوارض جسمی، زگیل تناسلی می تواند عوارض روحی زیر را نیز داشته باشد:

 • اضطراب یا افسردگی مرتبط با تشخیص عفونت مقاربتی
 • خجالت یا شرم مربوط به زگیل های قابل مشاهده
 • مشکل در روابط جنسی و کاهش میل جنسی

تشخیص زگیل تناسلی زنان

تشخیص زگیل تناسلی در زنان
 • تشخیص آن با معاینه ی بدنی صورت میگیرد.
 • برای دیدن بهتر زگیل ها، در صورت عدم مشاهده آنها، ممکن است از کولپسکوپ یا محلول سرکه استفاده شود.
 • ممکن است از زگیل ها نمونه برداری شده و به آزمایشگاه فرستاده شود.

بیش از ۱۰۰ نوع مختلف ویروس اچ پی وی وجود دارد اما زگیل تناسلی منجر به سرطان نمیشود. به هرحال، فردی میتواند بیش از یک نوع اچ پی وی داشته باشد و حداقل ۱۴ نوع  از آن منجر به سرطان( مثلا سرطان دهانه رحم) میشود. خانم هایی که به این نوع ویروس دچار هستند، پزشک از آنها آزمایش سرطان رحم میگیرد. پیشنهاداتی که برای بانوان میشود:

 • بین سن ۲۱ تا ۲۹ سال  غربالگری دهانه رحم (آزمایش پاپ اسمیر یا آزمایش اسمیر) هر ۳ سال یکبار
 • سن ۳۰ تا ۶۵ سال هر سه سال آزمایش پاپ اسمیر و هر ۵ سال یکبار آزمایش اچ پی  وی

اگر جواب پاپ اسمیر نتیجه نامشخص یا غیر طبیعی باشد، به معنای ابتلا به سرطان نیست. پزشک تست های اضافی را انجام می دهد تا به دنبال هرگونه تغییر در سلولهای دهانه رحم باشد.

زنان باردار با سابقه زگیل تناسلی قبلی باید به پزشک خود اطلاع دهند. بعید است که این امر عوارض حاملگی داشته باشد یا کودک را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین ابتلا به این نوع بیماری در بارداری، زایمان را دشوارتر میکند.

مطلب مرتبط: لیزر زگیل تناسلی

خطرات

کسانی که شرکای جنسی متفاوتی دارند بیشتر در معرض ابتلا هستند. سایر خطرات ابتلا شامل موارد زیر است:

 • سیگار کشیدن
 • سیستم ایمنی ضعیف
 • سن زیر ۳۰ سال

درمان زگیل تناسلی زنان

درمان زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی در زنان ممکن است خود به خود و بدون هیچ درمانی از بین برود. اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف نباشد دائماً با این ویروس می جنگد و جلوی پیشرفت آن را می گیرد. اما در برخی موارد زگیل ها بزرگتر شده و تکثیر می شوند که در این صورت هر چه زودتر درمان را شروع کنید از انتشار ویروس پیشگیری کرده اید. با این حال درمان قطعی تا زمانی که این ویروس به کلی در بدن شما از بین نرود اتفاق نمی افتد.

چندین روش برای درمان زگیل تناسلی در زنان وجود دارد که با توجه به علائم، تعداد و محل زگیل ها پزشک یک یا چند مورد از این روش ها را به کار می گیرد:

داروهای موضعی: داروهای تجویزی که مستقیماً روی زگیل ها اعمال می شوند می توانند به از بین بردن آنها کمک کنند. این داروها عبارتند از پماد برای درمان زگیل تناسلی زنان مانند کرم ایمیکیمود، محلول پودوفیلوکس و پودوفیلین. این داروهای موضعی و محلول های شیمیایی مانند تری کلرواستیک اسید (TCA) یا بی‌کلرواستیک اسید (BCA) می تواند باعث تاول در زیر زگیل و توقف جریان خون در آن شود که معمولاً هفته ای یک بار برای چند هفته استفاده می شود.

مطلب مرتبط: درمان قطعی زگیل تناسلی

برای زگیل هایی که بزرگ هستند، پزشک برداشتن زگیل را پیشنهاد میکند:

 • کرایوتراپی: در این روش زگیل ها با مایع نیتروژن، منجمد میشوند. کرایو زگیل تناسلی زنان، یک نوع سوزاندن است که با درد و تاول همراه است.
 • جراحی: شامل بریدن زگیل ها میشود. برای اینکار بیمار را بیهوش میکنند. همچنین جراحی می تواند در طی یک عمل در مطب با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند الکتروکوتربرای برداشتن زگیل ها انجام شود.
 • جریان برق: در این روش پزشک، زگیل را با یک دستگاهی که دارای جریان برق است، میسوزاند. بیمار تحت بیهوشی کامل یا موضعی است.
 • لیزر: لیزر از سایر روش ها موثرتر است و عوارض جانبی ندارد. پزشک از پرتو اشعه ی لیزر برای از بین بردن زگیل استفاده میکند.

این خیلی مهم است که از کدام روش درمان برای زگیل تناسلی استفاده شود زیرا بی دقتی میتواند علائم را بدتر کند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد و درمان و برداشتن زائده ها، باعث نابودی ویروس آن در بدن نمی شود. حتی پس از برداشتن زگیل ها، HPV می تواند در بدن باقی بماند و ممکن است باعث بازگشت زگیل شود. بنابراین، برای افراد مبتلا به زگیل تناسلی مهم است که رابطه جنسی ایمن داشته باشند تا خطر انتقال ویروس به دیگران را کاهش دهند.

مطلب مرتبط: زگیل تناسلی مردان

جلوگیری از زگیل تناسلی در زنان

 • استفاده از کاندوم در حین رابطه ی جنسی: احتمال مبتلا شدن را کاهش میدهد اما همه ی آلت تناسلی را نمی پوشاند و امکان مبتلا شدن وجود دارد.
 • سایر روش های جلوگیری از بارداری: از مبتلا شدن جلوگیری نمیکند. مهم است که افراد در صورت داشتن این زگیل ها به شرکای جنسی خود بگویند.
 • واکسن: واکسن زگیل تناسلی از مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری میکند. این واکسن باید در سن ۱۱ یا ۱۲ سال تزریق شود و برای خانم ها بین سنین ۱۳ تا ۲۶ سال توصیه میشود.افراد باید قبل از تزریق با پزشک صحبت کنند تا حساسیت نداشته باشند. واکسن برای زنان باردار توصیه نمیشود. 

توجه به این نکته مهم است که واکسن HPV در برابر همه گونه‌های HPV که می‌توانند باعث زگیل تناسلی شوند محافظت نمی‌کند، بنابراین روابط جنسی محافظت شده و ایمن حتی برای افرادی که واکسینه شده‌اند توصیه می‌شود. علاوه بر این، بیشترین تاثیر واکسن در سن قبل از شروع فعالیت جنسی می باشد.

 • معاینات منظم: معاینات منظم و غربالگری های توصیه شده سرطان دهانه رحم، مانند تست پاپ یا تست HPV، می تواند به تشخیص زودهنگام هرگونه تغییر غیرطبیعی در دهانه رحم و جلوگیری از پیشرفت سرطان کمک کند.

سوالات متداول درباره زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی زنان چیست و چگونه ایجاد می شود؟

زگیل تناسلی یک عفونت شایع مقاربتی است که توسط گونه های خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. این زگیل ها می توانند روی فرج، واژن، دهانه رحم و مقعد ظاهر شوند و از طریق تماس جنسی پخش شوند.

علائم زگیل تناسلی در زنان چیست؟

زگیل تناسلی زنان معمولاً به صورت یک برآمدگی کوچک یا گروهی از برجستگی ها در ناحیه تناسلی ظاهر می شود و می تواند کوچک یا بزرگ، برجسته یا مسطح یا به شکل گل کلم باشند.

آیا زگیل تناسلی در زنان با باروری و بچه دار شدن مرتبط است؟

زگیل تناسلی معمولاً بر باروری یا توانایی فرد برای بچه دار شدن تأثیر نمی گذارد. اما می تواند در حین زایمان طبیعی به نوازد منتقل شود.

آیا زگیل تناسلی خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد؟

زگیل تناسلی به خودی خود منجر به سرطان نمی شود و تنها چند نوع پرخطر از ویروس اچ پی وی می تواند باعث سرطانی شدن سلول های دهانه رحم شوند.

اگر زگیل تناسلی داشته باشم باز هم می توانم رابطه جنسی داشته باشم یا باید صبر کنم تا درمان شوند؟

به طور کلی توصیه می شود تا زمان درمان و بهبود زگیل تناسلی از فعالیت جنسی خودداری کنید.

65 دیدگاه دربارهٔ «زگیل تناسلی زنان {علائم، علت و درمان زگیل واژن}»

 1. سلام من داخل واژنم دقیقا نزدیک هایمن،دوتا برجستگی ریز بصورت جدا جدا زدم که خارش و سوزش نداره،فقط عفونت قارچی داشتم ک با دارو اوکی شد،داروی ویروس تبخال مصرف کردم این جوش ها هیچ تغیری نکردن،دکتر متخصص زنان بهم گفت احتمال زیاد زگیل نیست چون داخل مخاط زده و ظاهرش نه شبیه زگیله نه تبخال،همونطور که گفتم با داروی تبخال تغیری نکرد،من ویرجین هستم چطور میتونم بفهمم دقیقا چیه؟توروخدا راهنماییم کنین،ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   اگر رابطه جنسی نداشته اید به احتمال زیاد زگیل نیست اما باید ویزیت شوید و بدون معاینه نمی توان تشخیص داد که چی هست

 2. سلام،من تقریبا دوهفته پیش لیزر ایپلاسیون انجام دادم،واون خانم متاسفانه سری لیزر برام عوض نکرد و فراموشش شده و با سری عمومی انجام داده،چندروز پیش یک دونه ای بالای مثلثی بدنم در اومده نه خارشی داره نه سوزش ،فقط برجسته است،خیلی استرس دارم،احتمالش هست که زگیل باشع؟

  1. سلام دوست عزیز
   لیزر اپیلاسیون؟ لیزر موهای زائد یکی از راه های انتقال نادر این ویروس می باشد. بهتر است برای تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید.

 3. سلام خسته نباشید
  من تقریبا دوماه‌ بود که با همسرم‌ رابطه نداشتم قبل از اینکه رابطه ای داشته باش،روی مثانم شبیه به جوش هس ولی هم درد داره هم خارش به نظرتون این میتونه زگیل باشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر آن را فشار می دهید و چرک خارج می شود به احتمال زیاد جوش هست. برای راهنمایی بیشتر می توانید عکس آن را به اردس جیمیل seo244613@gmail ارسال کنید.

 4. با سلام روی بالاترین قسمت واژن من یک برجستگی وجود داره که ماه‌هاست ایجاد شده و فقط یه دونه است احتمال داره زگیل باشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله اگر با تصاویر و مشخصات زگیل تناسلی که در مطالب گفته شده مطابقت دارد ممکن است زگیل باشد. برای تشخیص دقیق تر باید توسط پزشک ویزیت شوید و یا اینکه عکس خود را ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.

 5. سلام بنده ۲۵ سالمه و اینکه داخل واژن و روی ناحیه تناسلی م مثل جوش زده و نزدیک مقعدمم چند تا کنار همه اما نه خارش و نه سوزش داره احتمال داره که زگیل باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید ویزیت و معاینه شوید. اگر فشار می دهید و چرک خارج می شود و یا ملتهب و قرمز است به احتمال زیاد جوش می باشد.

 6. سلام من نزدیک یک هفتس که خارش شدید در اطراف واژن دارم و زائده هایی هم اطراف واژنم ایجاد شده که شبیه زگیل هست و خارش شدید دارن امکانش هست عکس ارسال کنم مشاهده کنین نظرتونو بگید؟

 7. سلام من ۲۶ سالمه و مجردم تابحال رابطه جنسی هم هیچ جوره نداشتم.ولی تو ناحیه تناسلیم قسمت بالاش یه زگیل دارم علتش چی میتونه باشه؟و درمانش چجوریاس؟ خارش و سوزش هم ندارم

  1. سلام دوست عزیز
   باید معاینه و ویزیت شوید. اگر رابطه نداشتید ممکن است خودتان به اشتباه تشخیص زگیل را داده باشید و جوش تناسلی یا منگوله پوستی باشد . درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو انجام می شود اما ممکن است ویروس برای همیشه در بدن شما باقی بماند و در واقع درمان قطعی ندارد.

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً به شکل زائده ها و برجستگی های به رنگ پوست به صورت تکی و یا گروهی مانند گل کلم ظاهر می شوند. در صورتی که زایمان طبیعی انجام شود بله نوزاد هم مبتلا می شود.

 8. سلام در مورد علائم زگیل تناسلی در زنان میشه توضیح بدین و اینکه زگیل تناسلی داخل واژن چه علائمی دارد؟ من قبلا داشتم و دکتر بهم اسید سالیسیلیک داد و استفاده کردم اما الان حس میکنم دوباره برگشته

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل تناسلی داخل واژن ممکن است صاف یا به شکل گل کلم باشد. معمولاً داخل واژن و دهانه رحم باید توسط متخصص زنان و با گذاشتن اسپوکلوم بررسی شود. بهترین درمان برای آن کرایو و یا لیزر می باشد.

 9. سلام میشه لطفا بیشتر درباره عوارض زگیل تناسلی در زنان بگید من احساس میکنم علایمشو دارم و خیلی میترسم اگر عوارض خطرناکی داره بهم بگید که برای درمانش اقدام کنم

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است پاپ اسمیر انجام دهید تا در صورت وجود داشتن این ویروس در بدنتان درمان را شروع کنید. از عوارض زگیل تناسلی در زنان می توان به سرطان دهانه رحم اشاره کرد.

 10. سلام وقت بخیر . من چند وقته خارش در کناره های دهانه رحم داشتم بعد که خودم نگاه کردم یه چیز های ریز ریز دیده میشد . ممکنه که زگیل دهانه رحم باشه؟ ؟ و اون مدل زگیل چطور درمان میشه با دارو یا لیزر یا عمل ؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای تشخیص دقیق تر به متخصص زنان مراجعه کنید و تست پاپ اسمیر انجام دهید. درمان زگیل های تناسلی با لیزر و یا کرایو می باشد.

 11. سلام خسته نباشید من روی قسمت داخلی لابیا یه برآمدگی‌هایی احساس میکنم که در ظاهر چیزی مشخص نیست و رنگ پوسته
  ممکنه زگیل تناسلی باشه؟ عکس برجستگی جوش مانند در ناحیه تناسلی زنان رو سرچ کردم و دیدم یکمی شبیه مال منه اما مطمئن نیستم نمیدونم چیکار کنم

 12. سلام بالاخره زگیل تناسلی زنان چه شکلیه ؟ حتما باید شکل گل کلم باشه یا اینکه میشه یه دونه هم تکی ظاهر بشه؟ اگر زیاد بشن هم فکر کنم ممکنه پراکنده و گروهی باشه درسته؟

 13. سلام وقتتون بخیر ایا ممکنه خانمی زگیل تناسلی داشته باشه ولی اچ پی وی نه؟ یعنی ایا میشه بدون داشتن hpv زگیل تناسلی داشت؟ اخه من شک داشتم و زگیل دیدم تو خودم اما تست اچ پی وی که دادم منفی شد چطور میشه پس

  1. سلام دوست عزیز
   خیر . همه گونه های HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی نمی شوند، اما همه زگیل های تناسلی توسط برخی از سویه های HPV ایجاد می شوند. با این حال، برخی افراد خال ها، برچسب های پوستی یا سایر زخم ها را با زگیل تناسلی اشتباه می گیرند

 14. سلام من خودم زگیل ندارم ولی همسرم مبتلا شده می خواستم بدونم آیا این نشونه اینه که همسر من به من خیانت کرده؟ خیلی حالم بده نمیدونم چجوری مبتلا شده و از کی گرفته و من هم نمیتونم فعلا رابطه ای باهاش داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با اینکه عامل اصلی زگیل تناسلی رابطه جنسی است اما ممکن است شما خودتان ناقل بوده اید و ویروس در بدن شما پنهان بوده است ولی در بدن همسرتان آشکار ظاهر شده باشد به همین دلیل نمی توان گفت که داشتن HPV به این معنا است که همسر یا شریک زندگی شما خارج از رابطه فعلی رابطه جنسی دارد.

 15. سلام اگر زگیل خود به خود از بین رفته باشه من هنوز هم ناقل حساب میشم؟ اخه دوسال پیش دوتا دونه داشتم که خودش برطرف شد ولی نمیدونم الان هم ناقلم یا نه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   بله ممکن است ناقل باشید در برخی موارد که زگیل خود به خود از بین می رود ویروس در بدن فرد همیشه باقی می ماند و باید تست اچ پی وی دهید تا مطمئن شوید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله تست پاپ اسمیر می تواند برخی از انواع اچ پی وی را که باعث زگیل تناسلی می شوند تشخیص دهد برای تشخیص کامل تر ممکن است ازمایش hpv هم انچام شود.

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که رابطه بدون محافظت با شخص آلوده داشته باشید بله ممکن هست. بدون ویزیت و معاینه نمی توان تشخیص داد. می توانید عکس به ادرس جیمیل seo244613@gmail ارسال کنید تا راهنمایی شوید.

 16. سلام وقت بخیر من قسمت بیرونی واژنم یه چیزی شبیه اسکین تگ هست طبق عکس هایی ک سرچ کردم دیدم ن درد داره ن سوزش و ن حتی رابطه داشتم تا حالا. میخواستم بدونم ک این زگیله؟ و اینکه اگر ازمایش hpv. بدم مشخص میشه زگیل تناسلی دارم یا نه؟

  1. سلام دوست عزیز
   اسکین تگ یا منگوله پوستی حالت اویزان از پوست است در این مطلب تفاوت زگیل و اسکین تگ را کامل توضیح داده ایم: https://partoclinic.com/تفاوت-اسکین-تگ-زگیل/
   باید ویزیت و معاینه شوید تا مشخص شود می توانید عکس خود را به پیج اینستاگرام کلینیک که در بالای صفحه اصلی سایت قرار داده ایم ارسال نمایید تا شما را راهنمایی کنیم. بله در ازمایش اچ پی وی و تست پاپ اسمیر مشخص میشود.

 17. سلام وقتتون بخیر، من به تشخیص دکتر دچار زگیل تناسلی شدم ولی از زگیل‌ها نمونه برداری نشد و فقط تست پاپ اسمیر hpv دادم که نتیجه منفی بود و هیچ تایپ hpv رو نداشتم، اما به گفته دکترم این نتیجه فقط مربوط به رحم میشه و من همچنان این ویروس رو دارم، میخواستم نظر شما رو بدونم. ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بله تست پاپ اسمیر از سلول های دهانه رحم نمونه برداری می شود تا عفونت، التهاب رشد غیر طبیعی و … بررسی شود. تست اچ پی وی هم به صورت جداگانه است.

 18. سپاس فراوان از مطالب بسیار خوبتون درباره زگیل تناسلی و درمانش. بسیار عالی و مفید بود.ممنونم از شما

 19. سلام خیلی وقت پیش متوجه برجستگی های کوچیکی قسمت داخلی لابیا شدم رفتم دکتر بدون معاینه و آزمایش تشخیص قارچ دادن اما بامصرف دارو خوب نشدن
  برجستگی ها شبیه میلیا و خیلی زیاد بودن ،رفتم پیش یه دکتر دیگه معاینه م کردن و گفتن طبیعیه
  اما چندروز پیش موقع شستن خودم یه چیزی حس کردم ، شبیه میلیا نبود انگار زگیله
  من مجردم و هیچ ارتباطی باجنس مخالف نداشتم تاحالا

  1. سلام دوست عزیز
   برخی دونه ها داخل بافت واژن طبیعی هست و نه زگیل است نه میلیا . اگر تا به حال رابطه جنسی نداشته اید نگران نباشید و حساسیت به خرج ندهید. در صورتی که حس می کنید توده ای شبیه زیگل دارد به دکتر پوست یا متخصص زنان بروید و معاینه شوید.

 20. سلام وقتتون بخیر
  متوجه زائده ای در داخل واژن شدم . ۳۷ساله و از لحاظ جنسی فعال هستم. آیا امکان ارسال عکس برای راهنمایی بهتر هست؟ که آیا وستیبولار هست یا زگیل تناسلی.

  1. سلام دوست عزیز
   بله به این آدرس جیمیل عکس خود را ارسال کنید: seo244613@gmail یا به دایرکت پیج اینستاگرام کلینیک که بالای سایت هست ارسال نمایید.

 21. سلام من مجردم ۳۵سالمه بطور خیلی اتفاقی که هیچ وقت دقت نمیکردم پایین دهانه رحم برجستگی هایی دیدم صورتی که تازس به نظرم کمی نگاه کردم ودست زدم سوزشواینا متوجه نمیشدم قبلا هم
  رابطه ای هم نداشتم ولی گاها خود ارضایی داشتم اونم نه با دست بخاطر پرده. نمیدونم حالا چیه میشه راهنماییم کنید؟

   1. نمیدونم منظورتون چیه چطور دیدم؟ اون قسمتی که از بیرون دیده میشه رو میگم منظورم پرده همون اسمش رو دهانه رحم گفتم.
    ولی رابطه نداشتم نمیدونم مدتی قبل خیلی خارش داشتم قبلها نمیدونم حساسیته یا عفونت باعث شده این شکلی بشه؟
    خلاصه دیدم یه لحظه شکه شدم نگران شدم

    1. سلام دوست عزیز
     ورودی واژن بافت خود واژن به همین شکل هست و اگر رابطه پرخطر نداشتید لازم نیست نگران باشید. می توانید عکس خود را به دایرکت پیج اینستاگرام کلینیک ارسال کنید تا راهنمایی کنیم.

     1. سلام واقعا ممنون.
      نه من گفتم مجردم ورابطه ای نداشتم. انشالله که خوب بشه همینم. واقعا ممنونم ?

 22. سلام آیا از طریق آب استخر فرد دچار زگیل تناسلی میشه برای من که مربی و غریق نجات هستم و مدام در اب هستم امکان گرفتن زگیل تناسلی هست

  1. سلام دوست عزیز
   خیر احتمال انتقال زگیل تناسلی از این طریق ها خیلی نادر است و بیشترین علت آن رابطه جنسی می باشد.

 23. سلام
  متاسفانه من نوع ۵۶ و ۴۵ دارم ،البته بدون زائده تشخیص داده شدم و به خاطر وسواس زیادم به دو تا دکتر زنان مراجعه کردم زائده تشخیص ندادن بعدم واکسن زدن ،دوز اولم .گلو و دهانم توسط پزشک متخصص حلق و بینی چک شد و اونم تشخیص نداد چیزی ،
  ولی الان متوجه شدم بعد از دو سه هفته ک واکسن زدم ته گلوم زائده درآوردم ،مطمئنم نداشتم اینارو وقتی ب پزشک حلق مراجعه کردم ،الان باید چیکار کنم نوع دهانی اصلا درمان داره؟
  و اینم بگم ک دکتر لازم ندید کولپسکوپی انجام بدم ولی من دکتر ساله درگیر عفونت های شدیدم ،ترشحات بد بو ،خونریزی هنگام نزدیکی یا بی دلیل حتی ،خارش ،سوزش
  ممکنه من داخل رحمم درگیر شده باشه؟

 24. در ادامه نوع ۵۶ و ۴۵ که من دارم ،ممکنه تزریق واکسن باعث ایجاد زائده دهانی تو من شده باشه.
  من همین مدت یک ماه دچار افسردگی شدید و اقدام ب خودکشی شدم،میشه منو راهنمایی کنید

  1. دوست عزیز واکسن باعث ایجاد زائده نمی شود و باعث ایمنی در برابر سایر تایپ های این ویروس می شود. ممکن است با ضعیف شدن ایمنی بدن تان زائده ها نمایان شده باشد. به هر حال اگر سیستم ایمنی تان را تقویت کنید درمان می شود و جای نگرانی نیست. تست پاپ اسمیر انجام دهید و به دستور پزشک عمل کنید. قرص پاورفیت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا