کرایو زگیل تناسلی[هزینه ی فریز درمانی+عوارض]

کرایو برای درمان زگیل تناسلی

کرایو زگیل تناسلی یا درمان زگیل تناسلی از طریق سرمادرمانی، فریز یا کرایوتراپی به صورت سر پایی در کلینیک دکتر زگیل تناسلی انجام می شود. روش فریز زگیل تناسلی به این صورت است که زائده ها در دمای ۱۹۶- درجه ی سانتی گراد با نیتروژن مایع فریز می شوند و چون درجه ی نیتروژن مایع پایین است سلول ها قادر نیستند رشد کنند و مقاومتی از خود نشان نخواهند داد به همین دلیل سریع از بین خواهند رفت.

کرایو زگیل تناسلی چیست و چگونه انجام می شود؟ اگر شما هم به دنبال روش درمان برای از بین بردن زگیل تناسلی هستید می توانید از روش “کرایو زگیل تناسلی” ( Cryotherapy) یا لیزر این بیماری را درمان کنید.

فیلم کرایو زگیل تناسلی را با هم میبینیم:

کرایو زگیل تناسلی چیست

می توان کرایو درمانی زگیل تناسلی و لیزر را جزء بهترین و رایج ترین روش درمان زگیل تناسلی دانست چرا که این روش درد ندارد ممکن است حین کار اندکی سوزش و سرما احساس شود که پزشک از بی حسی موضعی قبل از شروع در آن ناحیه استفاده خواهد کرد.

عکس زگیل بعد از کرایو
ممکن است در دو سه روز اول کمی درد داشته باشید که طبیعی است. همچنین در غالب مواقع روی زگیل تاول زده و زخم های کوچکی ظاهر می شود.

باید بدانید که میزان جوابدهی و موفقیت افرادی که دچار زگیل تناسلی بودند و از روش کرایوتراپی استفاده نموده نیز بین ۴۴ تا ۷۵ درصد می باشد که تعداد جلسات کرایوتراپی بسته به تعداد و نوع زگیل ها متغیر است و پزشک باید بررسی کند که چند جلسه درمان شما طول می کشد. معمولا بین ۶ تا ۱۰ هفته نتیجه ی مطلوب را خواهید دید.

بیشتر بخوانید: ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟

در روش درمانی فریز زگیل تناسلی پزشک متخصص از این موارد استفاده خواهد کرد:

 • گاز آرگون
 • نیتروژن مایع
 • کربن دی اکسید منجمد شده
 • دی متیل اتر و پروپان
مراحل درمان زگیل تناسلی با کرایو

کرایو برای زگیل تناسلی چگونه انجام می شود؟

۱-در ابتدا پزشک باید زگیل های را ببیند و با توجه به تعداد و اندازه آنها مراحل درمان و تعداد جلسات را مشخص نماید.
۲-بی حسی موضعی در صورت لزوم قبل از کار تزریق می شود گرچه کرایوتراپی بدون درد می باشد.
۳-نیتروژن مایع توسط پزشک درون عمق زائده های گوشتی نفوذ یافته و این تصور که سرما و منجمد شدن باعث از بین رفتن زگیل ها می شود نادرست است چرا که انتقال گرما و حرارتی که از بدن می گیرد باعث جوشیدن و از بین رفتن زگیل ها می شود.
۴-بافت زگیل هایی که توسط سرما منجمد شده نیز ذوب می شود.
۵-نیتروژن مایع بافت سلول ها را تخریب و ناحیه ی فریز شده التهاب پیدا خواهد کرد و خواهید دید که زگیل مانند پوسته ای ریز از بین خواهد رفت.

نحوه کرایو زگیل تناسلی

هزینه کرایو درمانی زگیل تناسلی

درمان و تشخیص کرایوتراپی یا لیزر توسط پزشک می باشد که بستگی به تعداد و اندازه ی زگیل ها دارد و بعد مشخص می شود که شما به چند جلسه درمان نیاز دارید. برای مشخص شدن هزینه کرایو زگیل تناسلی و قیمت فریز کردن ابتدا باید پزشک شما را ویزیت کند ، سپس باتوجه به روش درمان، هزینه ی کرایو مشخص خواهد شد.
به طور کلی هزینه و قیمت کرایوتراپی زگیل تناسلی به این موارد بستگی دارد :

برای اطلاع از هزینه کرایو و مشاوره رایگان جهت انتخاب بهترین روش درمان می توانید با مشاوران ما در پرتو کلینیک تماس بگیرید: ☎️۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️

۱- تعداد و اندازه ی زگیل ها
۲- میزان پخش شدن آنها در بدن
۳- پزشک و کلینیک مورد نظر و دستمزد آنها
۴- تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به ویزیت و نظر پزشک
۵-گاهی ممکن است زگیل و زائده هایی در داخل واژن یا مقعد فرد وجود داشته باشند که خودش نمی تواند ببیند و در معاینه زگیل های جدیدی مشاهده می شوند که در تعیین هزینه فریز آن ها تاثیرگذار می باشد

درمان زگیل در پرتو کلینیک

می توان گفت پرتوکلینیک به عنوان مرکز کرایو زگیل تناسلی با بیش از ۱۰ سال تجربه و داشتن پزشکان ماهر و کاربلد و تجهیزات تمیز و رعایت تمامی مسائل پزشکی شما را در درمان زگیل تناسلی به روش کرایوتراپی یا لیزر کمک خواهد کرد تا بدون درد و به صورت سرپایی روند درمانی شما طی شود.

مطلب مرتبط: هزینه لیزر زگیل تناسلی چقدر است؟

مراقبت های قبل و بعد از کرایو زگیل تناسلی

 • قبل از کرایو موهای زائد خود را اصلاح کنید. برای شیو موهای زائد در محل کرایو از موبر استفاده کنید و به هیچ عنوان از ژیلت استفاده نکنید.

بعد از فریز زگیل چه باید کرد؟ + مراقبت های بعد از فریز زگیل تناسلی

 • شست و شوی مرتب زخم ها با آب گرم و صابون (استفاده از پماد زینک اکساید بعد از کرایو به دلیل خاصیت ضد باکتریایی باعث بهبود زخم ها می شود)
 • بعد از کرایوتراپی ممکن است تاول دیده شود که سعی کنید اصلا به تاول ها دست نزنید و در صورت ترکیدن تاول بعد از کرایو حتما می بایست محل را ضدعفونی و استریل کنید چرا که با دست زدن به تاول ها ممکن است ویروس به دیگر نقاط بدن شما پخش شود.
 • از پمادهای ترمیم کننده ی تجویز پزشک به طور مرتب استفاده کنید.
 • رابطه بعد از فریز زگیل تناسلی: بعد از کرایوتراپی تا ۱الی ۳ هفته از رابطه ی جنسی خودداری کنید و بعد از بهبودی کامل حتما از کاندوم استفاده نمائید.
 • اگر بعد از درمان عادت ماهیانه شده اید به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.

بهترین راه برای پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس تزریق واکسن زگیل تناسلی یا همان واکسن گارداسیل پیش از آغاز فعالیت های جنسی می باشد.

پماد بعد از کرایو زگیل تناسلی

پماد بعد از کرایو

اگر شما هم به دنبال بهترین دارو ، پماد و قرص برای درمان زگیل تناسلی هستید با دقت بخوانید:
بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی پماد آلدارا، رزورسینول، ایمی کیمود، سینکاتچینز و ژل پودوفیلوکس و بهترین قرص برای درمان زگیل تناسلی قرص های AHCC، پاورفیت، سایمتیدین و همچنین بهترین دارو برای درمان زگیل تناسلی کپسول هگزام، شیتاکه، پاورفیت و کپسول جلبک اسپیرولینا می باشد. لازم است بدانید تمامی این روش ها برای درمان قطعی زگیل تناسلی نمی باشند. درمان قطعی زگیل فقط با روش کرایوتراپی و لیزر اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید ⬇️

بهترین پماد برای زگیل تناسلی کشف داروی جدید

جای زگیل تناسلی بعد از کرایوتراپی

همانطور که می‌دانید هر نقطه ای از بدن که زخم شود نیازمند زمانی طولانی برای از بین رفتن جای آن دارد. جای زگیل تناسلی بعد از کرایوتراپی تبدیل به قرمزی یا ممکن است تاول شده باشد که کم‌کم به زخم کوچکی تبدیل خواهد شد و ظرف مدت ۳الی ۴ هفته این زخم به طور کلی ناپدید می شود.

طول درمان زگیل تناسلی با کرایو چقدر است؟

طول درمان زگیل با کرایو

درمان زگیل تناسلی با روش غیرتهاجمی کرایوتراپی بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد که بسته به نظر پزشک و تعداد و نوع زگیل ها می باشد. زگیل تناسلی نوعی بیماری مقاربتی بوده که ویروس عامل اصلی آن HPV می باشد. این ویروس بیش از ۱۰۰ نوع مختلف دارد که تقریبا ۴۰ مورد از آنها به شکل زگیل مقعد ، واژن و زگیل دهان یا گلو نمایان می شود.

کرایو زگیل تناسلی چند جلسه است

با توجه به تعداد و اندازه زگیل ها، تعداد جلسات کرایوتراپی توسط پزشک تعیین می شود. ممکن است نیاز به تکرار جلسات تا ۳ یا ۴ جلسه باشد و به فواصل زمانی منظم باید این روند تکرار شود. درادامه بخوانید کرایوتراپی بهتر است یا لیزر؟

 کرایوتراپی زگیل را در ظاهر از بین می برد اما آن را درمان نمی کند و ممکن است پس از مدتی زگیل در سایر قسمت های بدن ظاهر شود.

مزایا و تاثیر کرایو بر زگیل نسبت به سایر روش ها

تاثیر کرایو بر زگیل

دلیل اینکه پرتوکلینیک کرایوتراپی زگیل تناسلی را به شما پیشنهاد می دهد این بوده که

 • کرایوتراپی یک روش غیرتهاجمی و سرپایی می باشد.
 • درد کرایوتراپی بسیار ناچیز بوده که قابل تحمل است و نیاز به بی حسی موضعی نیست.
 • عوارض سرمادرمانی محدود است و بعد از چند دقیقه از بین می رود.
 • امکان انتقال و پخش ویروس به سایر قسمت های بدن صفر است.
 • از لحاظ ظاهری نیز اسکار و جای زگیل تناسلی بعد از کرایو روی پوست باقی نمی ماند.

عوارض بعد از کرایو زگیل تناسلی چیست؟

با توجه به اینکه فریز برای زگیل تناسلی کاملا غیرتهاجمی می باشد ولی عوارض آن با توجه به سن فرد ، شدت عارضه پوستی و مدت زمان منجمد کردن متفاوت می باشد. برای مثال :

 • تخریب بافت سلولی روی پوست ممکن است قرمزی یا التهاب ایجاد کند که بعد از مدتی از بین می رود.
 • اگر شما مرکز درمانی مناسبی را انتخاب نکنید و عارضه ی خیلی شدیدی داشته باشید ممکن است دچار سر درد های خیلی شدیدی شوید و یا درد شدیدی در محل درمان احساس کنید.
 • از دست دادن حس در ناحیه ی حین درمان
 • ایجاد عفونت روی زخم ها
 • خونریزی شدید (در موارد نادر)

عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو

عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو
عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو

بعد از کرایو پوسته ریزی هم شایع است. کرایو تراپی ممکن است باعث ایجاد رنگدانه های روشن تر یا ایجاد اسکار در نواحی تحت درمان شود.

برای زگیل تناسلی کرایو بهتر است یا لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر از این جهت بهتر است که با یک جلسه لیزر تمامی زگیل ها از بین می روند و نیازی به تکرار آن نیست ولی در روش کرایوتراپی ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشید تا به طور کامل زگیل ها از بین بروند.
طبق نتایج به دست آمده در کرایوتراپی ممکن است مجدد زگیل ها عود کرده ولی درمان با لیزر احتمالش بسیار کم می باشد که زگیل ها مجدد رشد کنند.بنابراین بهترین روش برای حذف کامل زگیل تناسلی لیزر می باشد.

Cryotherapy (cryosurgery) destroys genital warts by freezing them. A doctor applies a very cold substance, such as liquid nitrogen, around the warts to freeze them. You may have a mild or moderate burning sensation during treatment.

کرایوتراپی (جراحی به روش کرایو) زگیل تناسلی را با انجماد از بین می برد. پزشک یک ماده بسیار سرد مانند نیتروژن مایع را در اطراف زگیل ها قرار می دهد تا آنها را منجمد کند. ممکن است در طول درمان احساس سوزش خفیف یا متوسط ​​داشته باشید.

https://www.healthlinkbc.ca/health-topics/cryotherapy-genital-warts

سوالات متداول درباره روش کرایو زگیل تناسلی

چند روز بعد از کرایو زگیل می افتد؟

معمولا بین ۴ روز تا ۲ هفته (بستگی به اندازه و نوع زگیل دارد)

آیا کرایو زگیل تناسلی درد دارد؟

درد بسیار خفیف و مختصری دارد که بیمار اصلاً اذیت نمی شود. ممکن است بعد از کرایو تا چند روز درد کمی داشته باشید که با مصرف مسکن برطرف می شود.

فریز زگیل بهتر است یا لیزر؟

قطعا لیزر بهتر است چرا که به یک جلسه برای درمان نیاز دارد و قدرت بالاتری برای پاکسازی آن محل نسبت به کرایوتراپی دارد.

اسپری کرایو زگیل تناسلی چیست؟

اسپری زگیل تناسلی در داروخانه ها موجود می باشد که با اسپری کردن روی ناحیه ی مورد نظر زگیل ها از بین رفته ولی مجدد عود می کند و درمان قطعی محسوب نمی شود.

آیا کرایو زگیل داخل واژن ممکن است؟

بله داخل واژن و رحم متخصص از ابزار کرایوپروب استفاده خواهد کرد و ۳ دقیقه داخل نگه داشته تا گاز نیتروژن همانند یک توپ یخی روی دهانه ی رحم ایجاد شده و سلول های غیر طبیعی را از بین می برد.

رابطه بعد از فریز زگیل تناسلی ممکن است؟

تا بهبودی کامل (۲الی ۳ هفته) پس از کرایو بهتر است رابطه جنسی نداشته باشید.

انجام کرایوتراپی زگیل در بارداری امکان‌پذیر است؟

پزشک طبق محل زگیل ها و اندازه ی آنها بهترین روش درمان را برای فرد باردار در نظر خواهد گرفت.

خطرات و عوارض کرایو زگیل تناسلی چیست؟

فریز زگیل تناسلی روشی کم خطر بوده ولی در برخی موارد ممکن است باعث عفونت زخم شود که با مصرف آنتی بیوتیک برطرف خواهد شد.

13 دیدگاه دربارهٔ «کرایو زگیل تناسلی[هزینه ی فریز درمانی+عوارض]»

 1. سلام من تهران مطب یه خانم دکتر زنان رفتم برای کرایو خیلی گرون گفت بهم هر دونه زگیل از ۵۰۰ هزارتومن شروع میشه و من واقعا در توانم نیست انقدر هزینه کنم ایا کسی میدونه هزینه کرایو زگیل تناسلی در بیمارستان رازی چقدر میشه میخام برم اونجا

 2. سلام وقت بخیر من روی کشاله رانم چن تا دونه شبیه زگیل دیدم و میخاستم کرایو تراپی کنم یا لیزر البته اصلا تهران نمیتونم بیام و مشهد هستم میخاستم بدونم شما میدونین بهترین دکتر زگیل تناسلی زنان در مشهد برای کرایو زگیل تناسلی کی هست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. سلام من خیلی زگیل درمیارم و هر ماه باید برم کرایو یکی از دوستام داروخونه داره و بهم گفت اسپری کرایو داروخانه ای بگیرم و خودمو راحت کنم میخاستم بدونم نظر شما درباره خرید نیتروژن مایع برای زگیل و اسپری کرایو چی هست ایا جوابگوعه که خودم تو منزل ازش استفاده کنم؟

 4. میشه لطفا درباره اسپری فریز کننده زگیل تناسلی هم توضیح بدید و بگید قیمت این کرایو اسپری چنده و ایا نتیجه می ده اگه بخریم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اسپری فریز که داروخانه ها موجود هست و یا به صورت آنلاین به فروش می رسد روش دائمی نبوده و دمای انجماد آن با روش کرایو در مطب تفاوت دارد به همین دلیل به زودی زگیل ها ظاهر می شوند دوباره. در مورد قیمت کرایو اسپری هم توی گوگل سرچ کنید میبینید.

 5. سلام من دو روز پیش زگیل هامو کرایو کردم و خیلی خارش دارم به نظرتون پماد زینک اکساید بعد از کرایو برای خارش هم خوبه بزنم ؟ دکترم فقط گفت وازلین بزنم روش تا زخم نشه اما چن نفر بهم گفتن پماد زینکم خوبه

 6. سلام من خیلی نگرانم لطفا کمک کنید در حال ازدواج هستم و چن وقت پیش متوج شدم دونه های زگیل تناسلی دارم و رفتم دکتر پوست برام کرایو کرد الان دوتا سوال دارم اینه که چند روز بعد از کرایو زگیل ها می افتند و اینکه همسر اینده من هم باید واکسن گارداسیل بزنه حتما؟

  1. سلام دوست عزیز
   نهایتاً تا دو هفته بعد از کرایو زگیل ها می افتند. بله برای جلوگیری از انتقال باید واکسینه شوند.

 7. سلام من راهم خیلی دوره و مشهد هستم واقعاً نمیتونم بیام تهران میخاستم بدونم کسی اینجا میدونه بهترین دکتر زگیل تناسلی زنان در مشهد کیه ؟ لطفا اسم یا شماره تماسشو به من بگید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا