عکس زگیل تناسلی در مردان و زنان [بیماریهای شبیه زگیل]

گالری عکس زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در مردان و زنان یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی می باشد و علت اصلی آن انتقال از طریق رابطه جنسی می باشد. به همین دلیل این زائده ها بیشتر در افرادی که چندین شریک جنسی دارند یا رابطه محافظت نشده دارند بیشتر مشاهده می شود. در ادامه با مشاهده گالری عکس زگیل تناسلی در مردان و زنان می توانید تا حدودی تشخیص دهید که زائده ایجاد شده روی ناحیه تناسلی شما زگیل است یا خیر؟

البته تشخیص اصلی و نهایی فقط توسط دکتر زگیل تناسلی صورت می گیرد و ممکن است شما زگیل تناسلی یا اسکین تگ را با هم اشتباه بگیرید. بهتر است برای جلوگیری از این اشتباه مطلب تفاوت اسکین تگ و زگیل تناسلی را مطالعه نمایید.

مطلب مرتبطاز کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم

گالری عکس واضح از زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی چه شکلیه؟

زگیل تناسلی شبیه برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید است که روی فرج، واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی، کیسه بیضه یا مقعد ظاهر می شود. آنها به نوعی شبیه تکه های کوچک گل کلم هستند. ممکن است فقط یک زگیل یا یک دسته از آنها را داشته باشید و می توانند بزرگ یا کوچک باشند. ممکن است خارش داشته باشند، اما بیشتر اوقات درد ندارند.

بیشتر بخوانید: عکس زگیل تناسلی در دختر مجرد

اما جای نگرانی نیست اگر شما هم دارای نشانه ها و علائم زگیل تناسلی که در ادامه گفته می شود هستید، برای لیزر زگیل تناسلی فقط کافیست با مشاوران ما در پرتو کلینیک تماس گرفته و با بیان مشکل خود بهترین راه درمان را دریافت کنید.


 تنها در یک جلسه از شر زگیل های خود راحت شوید :


 

عکس جواب آزمایش hpv مثبت
عکس جواب آزمایش hpv مثبت

💊 دارو و پماد مخصوص زگیل تناسلی چیست؟

عکس واژن

عکس واژن عفونت قارچی

دیواره‌های واژن با غشاهای مخاطی پوشانده شده‌اند و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند (برای کشیده شدن در هنگام زایمان و رابطه جنسی) .واژن همچنین روان کننده طبیعی برای تسهیل رابطه جنسی تولید می کند. در ادامه عکس واژن و عکس واژن عفونت دار و قارچی را با هم میبینیم:

عکس واژن

واژن همان کانال عضلانی یا گذرگاهی است که اندام تناسلی خارجی زن (فرج) را به دهانه رحم متصل می کند و بخش مهمی از دستگاه تناسلی زنان است و به عنوان کانال تولد در هنگام زایمان عمل می کند.

عکس واژن عفونت دار
تصویر عفونت در واژن

عکس زگیل سرطانی

عکس زگیل سرطانی

ویروس اچ پی وی بیش از ۲۰۰ نوع مختلف دارد که ۱۳ تیپ از آن ها می تواند موجب سرطان دهانه رحم شود. ویروس عامل زگیل تناسلی می تواند سلول های عادی را به سلول های پیش سرطانی و غیر عادی تبدیل نماید. در صورتی که این سلول ها درمان نشوند رشد و تکثیر پیدا کرده و به سرطان منجر می شوند.

ایا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود

مبتلا شدن به اچ پی وی به معنای ابتلا به سرطان نمی باشد تنها برخی از انواع پر خطر آن (تیپ ۱۶،۱۸،۳۱،۳۳،۳۵) می تواند موجب سرطان دهانه رحم شود.

عکس زگیل تناسلی نوع ۱۶

زگیل سرطانی همان زگیل تناسلی پرخطر می باشد که معمولاً در مراحل اولیه علائم واضح و شدیدی ندارد. زگیل تناسلی پرخطر در زنان می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. انواع پرخطر ویروس اچ پی وی می تواند باعث سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان دهان، سرطان آلت تناسلی شود.

عکس ویروس hpv

باید توجه داشته باشید که این ویروس موجب ظاهر شدن زگیل ها در نواحی تناسلی {داخل واژن زنان، روی کشاله ران، روی آلت تناسلی مردان} و همچنین مقعد (بخوانید:زگیل مقعدی چیست) می شود. همچنین اگر با فرد آلوده رابطه دهانی هم برقرار شود باعث ایجاد زگیل تناسلی روی زبان و دهان و اطراف لب هم می شود.

عکس زگیل تناسلی در زنان

ویروس اچ پی وی بیشتر از آقایان به خانم ها منتقل میشود. بیشتر در اطراف دستگاه تناسلی خانم ها ظاهر میشود و به صورت تکی یا شبیه گل کلم است. این ویروس در خانم ها باعث سرطان دهانه ی رحم میشود و امکان سرطانی شدن در خانم ها بیشتر از آقایان است. یکی از دلایل آن این است که داخل رحم همانند آلت تناسلی قابل مشاهده نیست و تا زمان بروز سرطان سالها طول میکشد.

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی در زنان چگونه درمان می شود؟

عکس زگیل تناسلی در مردان

این نوع زگیل در اطراف دستگاه تناسلی ظاهر میشود و میتواند به صورت پراکنده یا شبیه گل کلم باشد. معمولا درد و خارش ندارد و اگر سرطانی باشد همراه با درد، خارش و خونریزی همراه است. ویروسی که موجب زگیل تناسلی در مردان می شود معمولاً نوع ۶ و ۱۱ اچ پی وی می باشد. بیشتر مردان در زمان ابتلاء علامت خاصی ندارند اما زمانی که ویروس شروع به نمایان شدن می کند معمولا در قسمت آلت تناسلی (نوک و روی پوست آلت)، بیضه ها، کشاله ران مردان ظاهر می شود. در تصویر زیر “عکس زگیل تناسلی در مردان” را مشاهده میکنیم که بر روی پوست آلت رشد کرده است. 

برای اطلاعات بیشتر مطلب زگیل تناسلی مردانه را مطالعه نمایید.

عکس زگیل تناسلی در مردان تکی

درمان زگیل تناسلی چگونه است؟

 • لیزر: پرتو لیزر به زگیل ها برخورد میکند و آنها را خشک و  کوچک کرده و از بین میبرد. درمان زگیل تناسلی با این روش بهترین راه است.
 • جراحی: جراح زگیل ها را میبرد و جای زخم باقی میماند.
 • کرایو یا منجمد کردن: در روش فریز زگیل تناسلی ، پزشک زگیل ها را منجمد میکند و آنها از بین میروند ولی بعد از از آن احتمال تاول زدن وجود دارد. عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو را میبینیم:
عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو
 • روش جریان برق: یک جریان برق ضعیف به زگیل ها برخورد کرده و آنها را از بین میبرد و احتمال تاول زدن وجود دارد. درمان با این روش بیش از یکبار تکرار میشود.

ایا زگیل تناسلی در کشاله ران ظاهر میشود؟

گاهی زگیل تناسلی در کشاله ران زنان و مردان هم ظاهر می شود و در این صورت امکان انتقال ویروس از کشاله ران مادر به نوزاد وجود دارد. همچنین اگر زگیل در مجرای ادراری باشد باعث سوزش ادرار و مسدود شدن آن خواهد شد. همچنین زگیل تناسلی که در پسران مجرد هم ظاهر می شود بیشتر در قسمت کشاله ران و یا ناحیه آلت تناسلی دیده می شود.

کدام بیماری های پوستی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته می شود؟

مولوسکوم کونتاژیوزوم، جوش تناسلی، خال های پوستی، اسکین تگ، پاپول های مرواریدی آلت تناسلی و … ممکن است با زگیل تناسلی اشتباه گرفته شوند.

عکس بیماری های مشابه زگیل را در ادامه میبینیم:


پاپول های مرواریدی آلت تناسلی برآمدگی های بی خطر هستند که ممکن است روی سر آلت تناسلی خود مشاهده کنید. این پاپول ها نیاز به درمان ندارند اما اگر ظاهر آنها را دوست ندارید، می توانید با کرایوتراپی یا لیزر درمانی آن ها را بردارید.

در صورت مشاهده ضایعات پوستی غیرعادی برای تشخیص دقیق به متخصص پوست مراجعه نمایید.

204 دیدگاه دربارهٔ «عکس زگیل تناسلی در مردان و زنان [بیماریهای شبیه زگیل]»

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید در قسمت نظرات عکس خود را برای ما ارسال کنید و یا با مشاوران کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 1. زگیل تناسلی در کشاله ران هم رشد میکنه ایا؟ اگر توی کشاله ران چن تا مثل همین عکسا باشه با لیزر یا کرایو از بین میره؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله زگیل تناسلی روی کشاله ران هم ظاهر می شود. در پرتو کلینیک تنها در یک جلسه با لیزر به راحتی از بین می رود.

 2. سلام من یه بار کرایو کردم دوباره درومده میخاستم بدونم چند روز بعد از کرایو زگیل می افتد ؟ و چن مرحله باید برم تا درمان بشه و دیگه رشد نکنه

  1. سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد کرایو شما موفقیت آمیز نبوده. طول درمان معمولاً بستگی به زگیل و اندازه ناحیه درمان ۲ الی ۴ هفته می باشد.

 3. سلام میخاستم بدونم بعد از کرایو زگیل تناسلی تا کی میتونیم رابطه داشته باشیم؟ و
  رابطه بعد از فریز زگیل تناسلی باید به چه صورت باشه
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است تا موقع بهبودی کامل ناحیه ای که فریز شده معمولاً ۱ الی ۳ هفته رابطه جنسی نداشته باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   در قسما نظرات عکس خود را برای ارسال کنید.متاسفانه به علت شرایط کنونی امکان ارسال عکس در واتس اپ نمی باشد.

 4. سلام شما با عکس هم راهنمایی میکنید که اگر شک دارم زگیله یا نه براتون عکس بفرستم تا مطمئن شم ؟ من کنار بیضه هام دوتا زائده گوشتی رنگ صورتی هست میخاستم ببینم زگیل تناسلی دارم؟

 5. من چجوری باید بدونم داخل واژنم زگیل تناسلی دارم یا نه ؟ خودم نمیتونم ببینم میشه عکس زگیل تناسلی در داخل واژن و بگیرم برای شما بفرستم که راهنماییم کنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   آزمایش هایی مثل پاپ اسمیر را می توانید انجام دهید. عکس زگیل خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید و یا برای مشاوره با کلینیک تماس بگیرید.

 6. من دنبال عکس زگیل سرطانی هستم میترسم که سرطان دهانه رحم داشته باشم میشه از زگیل سرطانی هم عکس بزارین؟

 7. من شکل زگیل تناسلی خودمو با این عکس ها مقایسه کردم انقدر زیاد نیست ایا اگه بمونه ممکنه همینقدر رشد کنه و اینجوری بشه؟ یا میشه همین الان جلوی پیشرفتشو گرفت؟ خیلی استرس دارم و نمیدونم باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   بله شدت پیشرفت این ویروس به عوامل زیادی مثل نوع ویروس و مقاومت ایمنی بدن بستگی دارد. بله با یک جلسه لیزر در پرتو کلینیک از بین خواهد رفت و جای نگرانی نیست: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 8. میشه بگین زگیل تناسلی چه شکلیه ؟ من یه دونه رو دستم داشتم که خودش خود به خود رفت ایا اونم زگیل تناسلی بوده؟ اگه عکسی داشتم ازش میشه براتون بفرستم که راهنماییم کنید؟ ممنون

  1. زگیل تناسلی معمولاً روی پوست و به شکل تخت و مسطح رشد می کند و رنگ نزدیک پوست دارند مثل صورتی یا قهوه ای روشن. می توانید عکس زگیل تناسلی بر روی دست را که در همین مطلب قرار داده ایم ببینید. برای مشاوره هم متاسفانه فعلا امکان ارسال عکس نمی باشد می توانید با مشاوران ما در پرتو کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 9. سلام وقت بخیر…شما گفتید که زگیل تناسلی از طریق رابطه جنسی انتقال داده میشه در حالی که من اصلا رابطه ای نداشتم ۳۲ سال سن دارم و مجرد…ولی من یه دونه اندازه عدس داخل لابیا مینور زده حدود یک سال هست درحالی که من یک سال هست این دونه رو دارم و کل اندام تناسلی خارش زیاد داره و زیر شکمم سمتی که دونه هست احساس درد میکنم…ایا زگیل هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   راه اصلی انتقال زگیل تناسلی رابطه جنسی است ولی ممکن است در اثر مواردی مثل استخر یا باشگاه آلوده، لیزر، اپیلاسیون و … هم به وجود بیاید. برای تشخیص دقیق تر با مشاوران پرتو کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 10. سلام من هروقت ک بدنمو اصلاح میکنم یچیزی مثل تبخال روی سطح پوستم میزنه اخه چرا من حتی نو استفاده میکنم و تماس جنسی هم ندارم ؟ولی وقتی پماد مخصوصشو میزنم زود خوب میشه لطفا راهنماییم کنید لطفا

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل تناسلی به راحتی از بین نمیرود و حتما باید لیزر شود. موردی که شما می گویید احتمالاً حساسیت پوستی به خاطر شیو و اصلاح می باشد که بهتر است روش اصلاح تان را تغییر دهید.

 11. سلام .وقت بخیر.
  انتهای زبانم زگیل زده.ایا با لیزر از بین میره.
  درضمن شنیدم که لیزر باعث تحریک زگیل میشه.ویاعث میشه زگیل کل بدن و بگیره

  1. سلام دوست عزیز
   برای درمان زگیل روی زبان با توجه به نوع زگیل و موقعیت آن در داخل دهان شما از روش های متفاوتی مثل استفاده از لیزر co2. کرایوتراپی (فریزکردن) و یا الکتروجراحی می توان استفاده کرد. لیزر زگیل اگر به درستی انجام شود باعث پخش آن نخواهد شد. تمامی این روش ها تنها در یک جلسه انجام می شود. برای مشاوره و تعیین وقت تماس بگیرید:
   ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 12. سلام وقتتون بخیر
  همسرم روی آلت تناسلیش الان دو روزه نمیدونم خال هستش یا زگیل رنگش سیاه رنگ هستش میخواستم بدونم آیا زگیل هستش یا خال

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل تناسلی معمولاً به رنگ پوست و یا گوشتی رنگ می باشد. از نظر ظاهری مقایسه کنید با این تصاویر اگر مشکوک بود به یک متخصص پوست مراجعه نمایید برای تشخیص

 13. ممنون از مطالب و ویدئو مفیدتون
  برای زگیل های ریز روی حالت تناسلی چه کرمی یا چیزی بگیریم همون کرم که آخر ویدیو معرفی کردید بگیریم؟ و سوال دیگه اینکه برای استفاده از داروهایی که اسم بردید حتمن باید با پزشک هماهنگ کنیم یا میتونیم امتحانشون کنیم و آسیب رو بیشتر نمیکنه؟؟؟

 14. من زیگیل داشتم روی آلت اول فکر کردم یک دانه هست چیزی نیست پاره آش کردم ۰ بعد از مدتی خوب شد ولی چند ماه بعد اطراف آلت تناسلی پیدا شده وقتی پاره میکنیم ازش خون میره . من هم اطلاعی ازین بیماری نداشتم . حالا چیکار باید کنم؟

 15. سلام‌ بسیار عالی
  اما یک سوال انتقال این ویروس از طریق لباس زیر و یا شستن لباسهای خانوادگی با هم ممکنه از یکی اعضا به دیگر اعضا خانواده انتقال پیدا کنه ؟

 16. من دور کلاهک التم تعداد تقریبل زیادی هست ریز هستن و زیاد ، و پایین تر هم یکی دوتا مشاهد میشه ؟ و مال حدودا ۳ سال بیشتره که اینجوریه ، رابطه هم نداشتم ،
  این زگیل تنلسلی هست یا نه ؟ اگه امکان داره شکل زگیل تناسلی و عکسشو براتون ارسال کنم
  لطفا راهنمایی کنید .

  1. سلام دوست عزیز
   بدون ویزیت نمی توان تشخیص داد اگر رشد داشتند و تکثیر می شوند بهتر است که سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

 17. ببخشید من دیشب روی الت خودم یک بر امدگی دیدم و سریع روش الکل زدم کمی سوخت ولی فردا صبح از بین رفته و بعضی موقعه هم خارش دارم میخاستم بدونم زیگیله؟ و من اصلا رابطه نداشتم

  1. سلام دوست عزیز
   جای نگرانی نیست. با تصاویر موجود در این صفحه مقایسه کنید . ممکن است خال گوشتی یا گوشت اضافی بوده باشد.

 18. من حدود یک سال پیش در دهانه ی رحمم یک دانه دیدم ک از بین بردم و بعد از آن این دانه ها خیلی زیاد شده .در اینترنت دیدم شبیه زگیل تناسلی بود .من باکره هستم .نمیدونم از لباس زیر دست دومی ک استفاده کردم الوده شدم یا از سرویس بهداشتی های الوده .چون در کمپ های پناهندگان در یونان زندگی میکردم ..و هیچ رابطه ب جنسی تا ب حال نداشتم …این دانه ها داره بیشتر هم میشه …من خیلی میترسم ک ب دکتر مراجعه کنم..خواهش میکنم راهنماییم کنید ک چه کاری انجام بدم؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   ابتلا به عفونت HPV از طریق جسم بی جان بسیار غیر معمول می باشد و همینطور بعید به نظر میرسه که فرد از طریق صندلی، توالت ، وان ، لباس زیر مشترک ، حوله و … به عفونت HPV مبتلا بشه. ویروس HPV روی یک جسم بی جان پس از مدت کوتاهی از بین می رود.

 19. دختران باکره که نمیتونن پاپ اسمیر انجام بدن از چه راهی باید بفهمن به چه نوع زگیل تناسلی مبتلا شدن.منظورم تیپ خطرناک ۱۶ و ۱۸ یا کم خطر هست

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید با پزشک خود هماهنگ کنید تا تا اسپکولوم رو زیاد باز نکند و این به مهارت و دقت پزشک بستگی دارد که دچار لرزش دست نشود. همچنین می توانید ترشحات واژن خود را برای تست بفرستید ولی نتیجه معمولاً زیاد دقیق نیست.

 20. من دچار تبخال تناسلی شدم و۳ ماهه به شدت درگیرم راهنماییم کنید که چیکار کنم تقریبا فعالیت های من مختل شده

 21. من روی سرم دراومده چند سالی هم هستش که از بین نمیره لیزر کردم چند دفعه و حتی از محلول پدوفیلین هم استفاده کردم ولی تاثیری روش نمیزاره خیلی اعصاب خورد کن هستش به نظرتون چی کار باید بکنم

  1. سلام دوست عزیز
   باید ویزیت شوید و روش درمان پیشنهاد شود. بدون ویزیت نمی توان تشخیص داد که آیا زگیل است یا گوشت اضافه؟ به جز لیرر استفاده از روش های دیگر مثل کرایو یا الکتروکوتر می تواند نتیجه بخش باشد. اما رشد دوباره زگیل به ضعیف بودن سیستم ایمنی مربوط است و باید مقاومت ایمنی بدن خود را با مصرف ویتامین ها مخصوصا ویتامین c افزایش دهید.

 22. سلام دوست عزیز
  متاسفانه تا به امروز این ویروس درمان قطعی نداشته است. بهتر است سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید که مجدد رشد نکنند.

 23. سلام اگه بدنت درگیر اچ پی‌وی باشه اما زگیل نداشته باشی چطوری میتونی آزمایش بدی تا بدونی درگیر چه نوعی هستی؟ باید چه آزمایشی بدی ممنون ؟

 24. سلام ببخشید من از وقتی که ختنه کردم یه چیزی مثل عدس زوی توک آلتم هست و هیچ تغییری نکرده به نظرتون زگیل هست یا خیر
  رابطه جنسی نداشتم
  از وسایل غیر بهداشتی هم استفاده نمیکنم

  1. سلام دوست عزیز
   با تصاویر موجو در این صفحه مقایسه کنید ببینید شباهتی دارد یا نه؟ اگر امکان تشخیص ندارید می توانید به یک متخصص پوست مراجعه نمایید.

 25. مدتی هست روی بیضه ام زگیلی بوجودآمده که دردو خارش نداره آیا بایدبرای برداشتنش اقدام کنم واگرجواب مثبت هست چ نوع پمادیا کرم توصیه میکنید و یه سوال دیگه اینکه شکل ظاهری زگیل تناسلی چه شکلیه ؟؟ سپاس

  1. سلام دوست عزیز
   برای درمان حتما به پزشک مراجعه کنید و سر خود از کرم یا پماد استفاده نکنیدو تنها راه از بین بردن زگیل تناسلی لیزر می باشد. شکل ظاهری زگیل تناسلی در تصاویر این صفحه برایتان قرار داده ایم. ممکن است به صورت تک یا گروهی به شکل گل کلم ظاهر شوند.

 26. سلام من عکس زیگیل تناسلیمو برای یه کلینیکی فرستادم و گفتن موقع درمان هم از لیزر استفاده می کنن هم از کرایو ایا درسته این کار و شما هم این کارو میکنین؟

  1. سلام دوست عزیز
   در پرتو کلینیک پزشک پس از معاینه و ویزیت از یکی از روش های درمان لیزر یا کرایو بسته به تعداد و نوع زگیل استفاده خواهد کرد.

 27. سلام و وقت بخیر ببخشید یه سوالی داشتم اگه زگیل های تناسلی گروهی و مثل این عکسا چن تا با هم باشن بعد درمان ایا جاشون به طور کامل از بین میره؟

 28. سلام من از کجا بفهمم زگیل تناسلی دارم؟ چن وقتی هست دور تا دور کلاهک آلتم برجستگی هایی هست که نه شبیه به زگیل هست و نه جوش ولی گوشت اضافه هستند به نظرتون چکار کنم

 29. سلام من کرایو کردم زگیل تناسلی داشتم اما هنوز کامل خوب نشده چه مدت طول میکشه به نظرتون؟ امکانش هست عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو رو بفرستم ببینید طبیعیه یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   درمان زگیل تناسلی با کرایو معمولاً دو الی ۳ هفته بعد تاثیرش را نشان می دهد و درمان با لیزر سریعتر و قطعی تر است.
   عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو : عکس زگیل تناسلی بعد از کرایو

 30. من رابطه دهانی داشتم و بعد چن روز دیدم دونه های قرمز ریز گوشتی روی زبانم هست ایا زگیل هست؟ میشه عکس زگیل تناسلی روی زبان رو هم بزراین که بتونم تشخیص بدم ممنون

 31. من به صورت انلاین برای یه دکتر پوست عکس فرستادم که گفتن این عکس زگیل تناسلی نوع ۱۶ هست . ایا خطرناکه این نوع؟ ممکنه سرطان بشه؟خیلی استرس دارم نمیدونم چکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   تیپ ۱۶ و ۱۸ ویروس hpv نوع پرخطر می باشند و درصورت عدم درمان ممکن است موجب سرطان دهانه رحم و … شود. با عکس و تصویر نمی توان تشخیص دقیق و قطعی داد بهتر است برای درمان حتما به متخصص پوست یا دکتر زنان مراجعه کنید.

 32. سلام وقت بخیر من چن روزه متوجه شدم داخل واژنم دونه های صورتی گوشتی هست نمیدونم چیه ایا ممکنه زگیل تناسلی باشه ؟لطفا راهنمایی کنین ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بدون معاینه و ویزیت نمی توان تشخیص داد. لطفا به پزشک زنان مراجعه کنید و آزمایشات لازم مثل پاپ اسمیر را انجام دهید.

 33. من زگیل تناسلی داشتم و رفتم دکتر گفت کم خطر هست و نمیخاد کاری کنی ایا درسته نباید درمان بشه؟ میشه یه عکس زگیل تناسلی کم خطر هم بزارین ببینم همین شکلی هست اخه من میخام درمان بشه و خیلی استرس دارم

  1. سلام دوست عزیز
   این حرف که به درمان نیازی نیست اشتباه هست و برای جلوگیری از پیشرفت و تکثیر زگیل باید هرچه سریعتر درمان را آغاز کنید.
   عکس زگیل تناسلی کم خطر : عکس زگیل تناسلی کم خطر

 34. سلام من دوستم توی دهان و ته حلقش زگیل داشت و امد خونه ما حمام رفت و از ژیلیت من استفاده کرده من هم چن وقتی هست که قسمت بالای آلتم دونه ها و زائده هایی مثل زگیل زده ایا ممکنه از دوستم منتقل شده باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله امکان انتقال از راه ژیلیت و استفاده از وسایل بهداشتی شخصی وجود دارد. سعی کنید از وسایل بهداشتی مثل ژیلیت و … فقط خودتان استفاده کنید.

 35. سلام دکتر جان همسر من از بچگی روی التش چن تا دونه گوشتی داشته که نه زیاد میشن و نه بزرگ میشن درد و خارشی هم نداره ایا ممکنه که زگیل باشه؟از کجا بفهمیم زگیل داریم؟

 36. سلام من چند وقت پیش رابطه دهانی داشتم فقط یعنی پارتنرم الت منو در دهان خودش کرد و هیچ دخولی انجام نشده اما بعد از چند روز دیدم زیر بیضه هام دونه هایی شبیه جوش یا زگیل زده ایا زگیل تناسلی به این شکل هم قابل انتقاله؟ در ضمن من نمیدونم که پارتنرم زگیل داشته یا نه و نمیتونم باهاش این موضوع رو مطرح کنم ایا ممکنه زگیل باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   انتقال زگیل تناسلی به این شکل خیلی درصد پایینی دارد و بهتر است برای تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید.

 37. سلام وقتتون بخیر دکتر من ماه هشتم بارداری هستم و داخل واژنم زگیل های ریزی زده که رفتم دکتر گفت الان نمیشه درمان کرد به نظرتون هیچ راهی نیست یعنی ؟ اخه میترسم بمونه و بیشتر بشه

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است یک ماه آخر هم صبر کنید و با زگیل ها ور نروید تا تکثیر نشوند. البته الان هم می توانید از لیزر برای درمان زگیل تناسلی استفاده کنید و خطری ندارد.

 38. من دور واژنم لک های کمرنگ قهوه ای هست که یه ذره برجسته هست ولی درد و خارش هم نداره ممکنه زگیل باشه؟ من متاهل هستم و فقط با همسر خودم رابطه داشتم

  1. سلام دوست عزیز
   برای تشخیص دقیق به متخصص پوست یا پزشک زنان مراجعه کنید. می توانید با تصاویر و عکس های زگیل تناسلی در این صفحه مقایسه کنید ببینید شباهتی دارند یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   به دلیل اختلالات اینترنتی امکان ارسال عکس در واتساپ وجود ندارد. می توانید عکس زگیل خود را به این آدرس جیمیل ارسال نمایید تا راهنمایی شوید: seo244613@gmail

 39. من یه چیزایی بیرون از واژنم دراومده ولی حالت برجسته تغییر شکل دادن ولی زیادتر نشدن یعنی هرچیز در اطراف واژن در میاد زگیل تناسلی؟

  1. سلام دوست عزیز
   نمی توان گفت هر چیزی اطراف واژن ظاهر شود زگیل تناسلی است. ممکن است خال گوشتی، جوش زیر پوستی یا اسکین تگ باشد. شکل زگیل تناسلی در تصاویر این صفحه معلوم است آیا شباهتی دارد؟ برای اینکه خیالتان راحت شود به متخصص پوست یا دکتر زنان مراجعه کنید.

 40. سلام خسته نباشید من چند سال پیش زگیل داشتم و بعد از یک دوره سه هفته درمان شدم ولی موقع درمان مقداری از مواد به داخل واژن نفوذ کرده و باعث ازار در رابطه جنسی میشود و دکتر گفتند چون داخل محلول مواد اسیدی بود اسیب زده ایا راهی برای درمان این مورد هست یا خیر

  1. سلام دوست عزیز
   بله برای درمان اگر ازلیزر زگیل تناسلی استفاده می کردید بهتر بود و باعث نفوذ مواد اسیدی به داخل واژن نمی شد. باید حتما هرچه سریع تر به یک متخصص زنان مراجعه کنید و اگر لازم باشد آزمایشاتی مثل پاپ اسمیر را انجام دهید.

  1. سلام دوست عزیز
   آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان دهانه رحم که در اثر زگیل تناسلی به وجود می آید موثر است و می تواند انواع خاصی از ویروس اچ پی وی را تشخیص دهد. برای تشخیص دقیق تر تست اچ پی وی بدهید.

 41. سلام خسته نباشید آیا برجستگی های دایره ای داخل دیواره مخاطی واژن طبیعی است و اینکه فرق بین اسکین تگ و زگیل تناسلی چیه ؟اسکین تگ آویزان است زگیل نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد سوال اول می توانید عکس انواع زگیل را در این صفحه ببینید و با برجستگی های داخل واژن مقایسه کنید برای تشخیص دقیق تر حتما به پزشک مراجعه کنید.
   برای تشخیص فرق اسکین تگ و زگیل تناسلی این مطلب را مطالعه کنید: https://partoclinic.com/?p=3161

 42. سلام من چن روزه که خال گوشتی داخل واژنم دیدم ولی عکس از انواع زگیل رو دیدم اصلا شبیه اونا نبود حالا باید چیکار کنم امکان داره که زگیل باشه؟

 43. من بعد از لیزر متوجه شدم که چند تا خال مشکی روی بیکینیم افتاده ولی رفتم دکتر زنان گفت باید برم دکتر پوست ببینه زگیل هست یا نه میشه بگین زگیل تناسلی چه شکلیه ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   خال ها ممکن است در اثر لیزر موهای زئد به وجود آمده باشد. شکل زگیل تناسلی به صورت برجستگی های گوشتی مانند رنگ پوست می باشد که در تصاویر و عکس های زگیل در این مطلب می توانید مشاهده کنید.

 44. سلام من ۱۸ سالمه و چند ماهی رابطه مقعدی داشتم با وجود بواسیر. بعد از اخرین بار متوجه شدم که بواسیرم خیلی درد میکنه و یه خال هایی شبیه جوش که درد هم میکنه هم جلو و هم پشتم کنار مقعدم دراوردم نمیدونم زگیل هست یا نه و علائم زگیل درد هم هست؟

 45. سلام من ۲۸ سالمه و مجرد هم هستم برامدگی و برجستگی کنار ناحیه تناسلی داشتم که دکتر گفت باید نمونه برداری بشه و توی نمونه برداری هم مشخص نشد که چی هست و گفتن ناشناخته هاست! الان دارم فریز میکنم و دو دوز از گارداسیل هم زدم میشه عکسشو بفرستم شما راهنماییم کنید که چیکار کنم تا کلا دیگه برنگرده؟ پزشکم هم گفتن که شبیه به زگیل هست ولی درمان قطعی نداره یعنی ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر در نمونه برداری ناشناخته تشخیص داده شده ما هم از روی عکس متوجه نخواهیم شد. کلا زگیل تناسلی درمان قطعی ندارد ظاهرا از بین می رود اما ویروس آن که اچ پی وی می باشد در بدن می ماند و با ضعف سیستم ایمنی خودش را نشان می دهد.

  1. عامل ایجاد زگیل تناسلی ویروس اچ پی وی می باشد که هیچ درمان قطعی ندارد و با لیزر هم زائده زگیل از بین می رود و ویروس در بدن می ماند. برای از بین بردن زگیل تناسلی هم حتما باید لیزر یا کرایو انجام دهید و ممکن است اگر همینطور باقی بماند رشد کند یا تکثیر شود.

 46. سلام . ۱۸ سالمه و تا الان هیچ رابطه ای نداشتم و چند ساله که استخر هم نرفتم و همینطور ارایشگاه برای لیزر و…
  مدتیه که یک زائده نزدیک واژن دارم و مثل یکی از عکس هاییه که گذاشتین بین واژن و مقعد . خارشو سوزش هم گاهی داره.زگلیه یا میتونه حساسیت باشه؟
  چون پودر موبر هم استفاده میکنم

  1. سلام دوست عزیز
   باید زائده توسط دکتر پوست یا زنان بررسی شود. بله میتواند حساسیت پوستی هم باشد. اما زگیل معمولاً مشخص است و به شکل برجستگی گوشتی به رنگ پوست است.

 47. باسلام.من خانمی را به عقدموقت درآوردم در دومین باری که باایشون نزدیکی داشتم متوجه شدم کنار واژنش یه زگیل گوشتی هست روی کمرش هم بود.آیا ممکنه من هم مبتلا بشم؟لازم به ذکره که رابطه دهنی هم داشتیم.منظور همان لب گرفتنه.البته باعرض معذرت.لطفا راهنماییم کنید در صورتی که ممکنه مبتلا بشم چکارکنم برای پیشگیری،؟
  سپاسگزارم

  1. سلام دوست عزیز
   اگر برجستگی ندارد و شبیه تصاویر زگیل تناسلی که در این صفحه قرار داده ایم نیست به احتمال زیاد زگیل نبوده و لک روی واژن معمولاً به دلایلی مثل روش اصلاح موهای زائد یا آفتاب گرفتن و … به وجود می آید.

 48. سلام وقت بخیر… آیا زگیل تناسلی با سرکه سفید برطرف می شود؟؟؟؟میشه لطف کنید از زگیل تناسلی که تازه به وجود اومد چند تا عکس بزارید…اخه من حدود یک سال و نیم هست یه دونه دارم ولی شبیه عکس هایی که شما گذاشتید نیست….شما فرمودید زگیل یا از طریق رابطه جنسی یا استخر و لیزر و غیره به وجود میاد ولی من هیچ وقت از این موارد استفاده نکردم و رابطه ی جنسی نداشتم مجردم هستم

  1. سلام دوست عزیز
   این که ایا سرکه سفید برای زگیل تناسلی موثر است یا نه؟ باید بگوییم که سرکه به دلیل داشتن اسید استیک می تواند باکتری ها و ویروس های سطح پوست را از بین ببرد. میتوانید پنبه را به سرکه آغشته کرده و روی زگیل بمالید اما این یک درمان قطعی برای از بین بردن زگیل نخواهد بود و اگر مطمئن نیستید که زائده شما زگیل هست یا نه بهتر است به یک دکتر پوست مراجعه کنید و پس از تشخیص بهترین راه از بین بردن آن لیزر زگیل یا کرایو می باشد.

 49. سلام من زگیل تناسلی داشتم ک دهانه رحمم و درگیر کرد تیکه برداری کردن بعدش عمل مخروط برداری انجام دادن و بعد هفت ماه بار دار شدم و دخترم تو ۳۵ هفتکی بدنیا اومد دکتر ک‌تو زایشگاه نگاه کرد به دهانه واژنم گفت طبیعی بیار و هرکاری کردم سزارین و نکردن و الان دل آشوبم‌ک انتقال پیدا کرده ب بچم یا ن و بعد بدنیا اومدن دخترم بعد ۴۵ روز انگشت به دهانه رحمم میزارم ی چیزای برجسته زیر انگشتم حس میکنم آیا امکان داره زگیل باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   در عمل مخروط برداری باید سلول های آلوده به ویروس از رحم شما خارج شده باشد و پس از آن نیز آزمایش‌های منظم غربالگری دهانه رحم را باید مرتب تحت نظر پزشک انجام دهید. برای اطمینان بیشتر به پزشک زنان مراجعه کنید و ازمایش پاپ اسمیر انجام دهید.

 50. سلام قسمت کشاله رانم یک چیزی مثل جوش ریز دراورد ولی جوش نبود فشارش دادم ک ببینم جوش یا چیزه دیگه هیچ چیزی تخلیه نشد ولی قرمز شده اصلا درد. خارش و این چیزام ندارم میتونم عکسشو بفرستم براتون تا راهنماییم کنید؟

 51. سلام من قبلاً در قسمت گردن و پیشانی زگیل داشتم و با مشورت شخصی از شیره انجیر تقریباً کال برای درمانش استفاده کردم و چند ساله که دیگه رشد نکرده متاسفانه الان در قسمت کشاله رانم چندتا زگیل ریز و درشتی بوجود اومده میتونم دوباره برای درمانش از روش قبلی استفاده کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل های روی پیشانی و گردن ممکن است منگوله های پوستی بوده باشد که شما فکر کردید زگیل است. اما زگیل در ناحیه کشاله ران زگیل تناسلی بوده که ویروس عامل آن اچ پی وی می باشد و بعید است که با شیره انجیر از بین برود. بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید و اگر درمان موضعی هم لازم باشد پزشک برایتان داروهایی مثل پودوفیلین تجویز خواهد کرد.

 52. سلام خسته نباشین رفتم دکترزنان واژنمونگاه کردن داخل واژنم یک چیزایی مثل منگوله هستن شک دارم میگم شایدزگیل باشه۱۷سالمم هس سه ساله ازدواج کردم داخل دیدگاه نتونستم عکس بفرستم کجامیتونم براتون رستم ببینین

  1. سلام دوست عزیز
   اگر رابطه نداشته اید احتمالش خیلی کم است که زگیل باشد به دکتر پوست مراجعه کنید تا تشخیص دهد زگیل هستند یا نه؟ ممکن است جوش و یا منگوله پوستی باشد که با زگیل اشتباه گرفته اید.

 53. من ازمایش hpvدادم ۳نوع ۵۱. ۵۶ .و۶ دارم…برای زگیلام لیزر کزدم ۴تا بود دراوردم ..دکتر گارداسیل برام توصیه نمیکنه فقط پاماد کیموسایت دادن ….من چیکار باید بکنم

  1. سلام دوست عزیز
   در این مرحله گارداسیل کمکی به بهبود نمی کند و بهتر است قبل از شروع فعالیت های جنسی واکسن آن زده شود. سعی کنید سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید .

 54. سلام من داخل رحمم گوشت اضافه هست و نمیدونم زگیله یا نه میشه عکس گوشت اضافه در رحم خودمو براتون ارسال کنم تا راهنماییم کنید که فرق گوشت اضافه و زگیل واژن چیه؟ ممکنه که پولیپ رحم هم باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   عکس خود را به ادرس جیمیل seo244613@gmail می توانید ارسال کنید تا راهنمایی شوید. فرق گوشت اضافه و زگیل واژن در این هست که زگیل به صورت مسطح روی پوست وجود دارد ولی گوشت اضافی یا اسکین تگ و منگوله های پوستی از طریق یک پایه به پوست آویزان است.

 55. سلام کاش یه عکس هم واژن سالم بدون زگیل میذاشتید بتونیم تشخیص بدیم بالاخره زائده ها در واژن طبیعی هست و یا زگیله؟اصلا واژن سالم بدون زگیل چه شکلیه

   1. سلام شما که زحمت کشیدین عکس این زگیل هارو گذاشتین میشه عکس اعضای بدن زن با اسم رو هم بزارین من خیلی شناختی از اناتومی بدن زن ندارم و حس میکنم ازدواج کنم برام دردسر میشه

 56. سلام خسته نباشید ایا لیزر موهای زائد میتونه باعث ایجاد زگیل تناسلی بشه؟ من هیچ رابطه ای نداشتم و فقط چند جلسه لیزر بیکینی رفتم حالا کنار واژنم دونه هایی زده که شبیه زگیله عکس از انواع زگیل رو هم دیدم خیلی شباهت داره به زگیل

  1. سلام دوست عزیز
   اصلی ترین راه انتقال این ویروس رابطه جنسی است و موارد دیگر مثل لیزر موهای زائد، استخر، لباسشویی و … خیلی خیلی نادر هستند و کمتر از یک درصد امکان دارد که از این راه ها هم منتقل شود.

 57. سلام میخاستم بدونم شکل زگیل تناسلی پرخطر با بقیه انواع زگیل ها فرق داره؟من چن تا دونه شبیه زگیل دارم خیلی میترسم که پرخطر و سرطانی باشه نمیدونم به دکتر پوست باید برم یا دکتر زنان ؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر از روی شکل و تصویر و ظاهر زگیل تناسلی نمی توان تشخیص داد که پرخطر است یا کم خطر. تنها با ازمایش مشخص می شود.

 58. سلام من عکس زگیل تناسلی نوع ۱۶ رو دیدم خیلی شبیه به زگیلی هست که روی کشاله رانم زده ینی ممکنه نوع پر خطر باشه برای منم؟ چجوری خودم میتونم تشخیص بدم

 59. سلام من یکی از دوستام بهش گفتن سرطان واژن داره و نمیدونم به سرطان زگیل تناسلی ربطی داره یا نه ؟ میشه عکس واژن سرطانی شده رو براتون بفرستم میتونین تشخیص بدین در اثر زگیل و اچ پی وی سرطان گرفته یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   بله ویروس اچ پی وی یکی از عوامل خطر سرطان واژن می باشد و موجب تشدید آن می شود. اما با زگیل تناسلی و سرطان ناشی از آن کاملاً متفاوت است.

 60. من روی ران و باسنم زگیل دارم رفتم دکتر گفت زگیل حمامی هست یه الکل ترکیبی داده میزنم بعضی هاش رفتن ولی خیلی نگرانم این چیه اخه
  تروخدا هرکس از زگیل حمامی چیزی شنیده یا میدونه راهنماییم کنه ایا همون زگیل تناسلی هست؟ عکس زگیل حمامی هم اگه میشه بزارین

  1. سلام دوست عزیز
   زگیل حمامی به اصطلاحی است که به کار می رود اگر در حمام از طریق استفاده از وسایل مشترک فردی که زگیل دارد یا در استخر مبتلا شوید به آن زگیل حمامی می گویند و با زگیل تناسلی متفاوت است

 61. من ۳ ماه پیش زگیل حمامی داشتم که رفتم دکتر برام کرایو کرد ولی الان جاش مثل یه لک قهوه ای مونده و نمیره چیکار کنم؟

 62. سلام ممکنه راجع به زگیل دهانی ته حلق و لوزه ها اطلاع بدید و اگه عکسی هست راهنماییم کنید
  من آلرژی دارم و دائما عطسه می کنم ته گلوم حساس شده و دانه هایی شبیه تاول زده شک دارم حساسیته یا زگیل!

  1. سلام دوست عزیز
   باید معاینه شوید تا تشخیص دقیق داده شود. زگیل با تاول متفاوت ست اگر مقدرو است به این ادرس جیمیل تصاویر خود را ارسال کنید تا راهنمایی کنیم: seo244613@gmail
   عکس زگیل دهانی و ته حلق : زگیل دهانی و ته حلق

 63. سلام وقتتون بخیر،من یک ماه پیش تست پاپ اسمیر دادن و مشخص شد کاندیدا دارم و تو تست پاپ hpv تیک نخورده بود،اما بعد استفاده از پمادای عفونت،چند تا دونه ی براق روی لابیاهای بزرگم ایجاد شد که اول براق بودن و الان کدر شدن،رنگ پوستم شدن،بیشتر یا بزرگ تر نشدن،امکان داره زگیل تناسلی باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است حساسیت پوستی به پماد باشد. بدون معاینه نمی توان تشخیص داد اگر امکان دارد عکس خود را به ادرس اینستاگرام پرتو کلینیک که بالای سایت قرار داده ایم دایرکت کنید یا به این ادرس جیمیل seo244613@gmail ارسال کنید تا راهنمایی شوید.

  1. سلام دوست عزیز
   به دایرکت اینستاگرام کلینیک که بالای سایت هست یا به این ادرس جیمیل seo244613@gmail عکس خود را ارسال کنید راهنمایی می کنیم

 64. سلام
  در اثر ابتلا به عفونت کاندیدیازیس واژن،امکان ایجاد زگیل وجود داره؟
  تو چندتا سایت خوندم زگیل ایجاد میکنه.

  1. سلام دوست عزیز
   خیر عفونت کاندیدیازیس باعث عفونت قارچی واژن یا واژینیت قارچی می شود و با زگیل تناسلی متفاوت است. زگیل تناسلی ناشی از رشد و تکثیر ویروس اچ پی وی است.

 65. با سلام
  ازمایش من زگیل نوع ۱۶ نشون داده کولپوسکپی هم انجام دادم که هنوز جوابش نیامده
  دکتر برای من واکسن پاپیلومای دو ظرفیتی تجویز کردن
  آیا این واکسن باعث از بین رفتن این ویروس میشه؟
  و زگیل داخلی از چه طریق از بین میره؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر مبتلا هستید تزریق واکس زگیل تناسلی کمکی به درمان نمی کند و فقط از ابتلا به سایر گونه ها جلوگیری می کند. این واکسن باید قبل از شروع فعالیت های جنسی زده شود. مطلب واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید کمک تان می کند.

 66. سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم خیلی خیلی نگرانم کرده ممنون میشم جوابمو بدین?
  من مجردم حدود سه ساله متوجه یه گوشت اضافی حالت زبانه دار دقیقا داخل واژنم روی پرده بکارتم شدم و همونموقع رفتم دکتر و گفت بکارتت سالمه ولی دیگه در مورد این موضوع روم نشد چیزی ازش بپرسم ولی دیه چون گفت بکارتم سالمه بیخیال شدم الان این دو سه روز هنگام تحرک احساس سوزش در اون قسمت دارم و نگاش که میکنم باز ترس برم داشته تو‌گوگل و اینا دیدم و منو ترسونده مثل ویروس hpv و اینا

 67. سلام اگر یکی از اعضای خانواده به زگیل مبتلا باشد ممکن است از طریق سرویس های بهداشتی به دیگر افراد خانواده منتقل شود ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   به طور کلی این ویروس روی سطوح زنده نمی ماند و ممکن نیست. مگر اینکه شلنگ را به زگیل های در حال خونریزی زده باشد و بلافاصله بعد عضو دیگری شلنگ را به روی محل زخم باز خود بزند در این صورت ممکن است منتقل شود!

 68. سلام من چند وقته که اطراف گردنم خال ریز گوشتی میزنم و دیدم پشت گردن خیلی از اقایون این خال ها هست مثل منگوله پوستی ولی الان بالای الت تناسلی هم یدونه هم خال گوشتی دیدم که درد و خارش نداره و کمی بزرگتر از اون خال هاست میخاستم بدونم ممکنه خطرناک باشه و میتونم عکسشو براتون بفرستم راهنماییم کنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله منگوله های پوستی با زگیل متفاوت است و مثل زگیل خطرناک نیستند و صرفاً یک زائده پوستی هستند. اما اگر خال روی آلت زگیل تناسلی باشد باید فوراً برای درمان اقدام کنید و برای این منظور هم باید معاینه شوید تا تشخیص داده شود. می توانید عکس را به دایرکت اینستاگرام کلینیک که بالای سایت هست ارسال نمایید.

 69. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم آیا امکان به وجود اومدن زگیل تناسلی در دهانه مقعد برای آقایون هست؟؟حدود دو ماهه در قسمت بیرونی مقعد احساس خارش و سوزش هست و یک بار هم به پزشک مراجعه شده که پماد رکتول ،شیاف و پماد آنتی همورئید تجویز شد.زمان استفاده بهتر میشه ولی موقع اجابت مزاج و شستشو احساس یک نقطه یا بیرون زدگی هست که فقط خارش و سوزش ایجاد میکند.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله برای اقایون همجنس باز و یا کسانی که رابطه مقعدی دارند هست اما این مورد که پزشک به شما رکتول و انتی هموروئید تجویز کرده زگیل تناسلی نیست و بیرون زدگی بواسیر هست که با پماد و دارو هم برطرف نمی شود و باید جراحی شود تا زائده گوشتی برداشته شود.

 70. سلام من ناحیه تناسلی نه ولی توی کشاله رانم چن تا دونه هست انگار زگیله ایا اینها عادیه؟ ایا زگیل تناسلی در کشاله ران میشود؟ به نظرتون دلیلش چیه که توی کشاله ران ظاهر شدند؟

 71. سلام من ب زیگیل تناسلی مبتلا شدم
  اقا هستم زیگیل در مقعد بود ک کرایو کردم
  و من احتمال میدم ک داخل کانال مقعد هم زیگیل باشه
  چ جوری میشه ک فهمید داخل کانال مقعد زیگیل هست یا نیست اگر باشه درمانش ب چ شکل میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله ممکن است زگیل داخل مقعد هم مخفیانه رشد کند و فرد از آن بی خبر باشد. برای تشخیص زگیل های داخل مقعدی از آنوسکوپ استفاده می شود و پزشک داخل مقعد را معاینه می کند. در صورتی که اندازه زگیل ها کوچک باشد از کرایو یا لیزر برای درمان استفاده می شود و اگر خیلی بزرگ باشد، جراحی می شود.
   مطلب زگیل مقعد را حتماً مطالعه کنید.

 72. سلام و خسته نباشید خدمت شما من و همسرم چند سال پیش دچار زگیل تناسلی شدیم دکتر رفتم عمل کردم عمل مخروط برداری شوهرم کرایو کرد ۷ ماه بعدش باردار شدم که الان خدا بهم یه بچه خوبی داده من فقط روی آلت تناسلی شوهرم یک بار زگیل دیدم بعد از کرایو کردنش و الان حدود دو ساله که اصلاً دیگه هیچ آثاری ازش نیست میشه به این امید داشت که خوب شده باشیم یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً ویروس در بدن پنهان باقی می ماند و ربطی به مشاهده زگیل روی بدن ندارد. اما اگر در این مدت از لحاظ سیستم ایمنی بدن تان را تقویت کرده باشید بله ممکن است که ویروس از بین رفته باشد. شما با آزمایش پاپ اسمیر می توانید متوجه شوید.

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال انتقال این ویروس در رابطه جنسی محافظت نشده با فردی که آلوده می باشد هست و فرقی ندارد که خانم باشد یا آقا.
   بله عکس به دایرکت اینستاگرام کلینیک ارسال کنید.

   1. سلام وقت بخیر .یه سوال داشتم خدمتتون .میخواستم بدونم دست زدن به واژن فردی که مبتلا به زگیل باشه و بعد با همون دست لمس کردن آلت خودمون میتونه باعث انتقال ویروس بشه؟ایا امکان انتقال بیماری های دیگه مثل hiv هم از این طریق وجود داره؟

 73. سلام من به تازگی دور مقعدم مشاهده کردم و به نظرم زگیله ورابطه نداشتم و از سرویس بهداشتی های عمومی زیاد استفاده کردم در ضمن پساریوزیس هم دارم سرویس های عمومی تاثیر دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا