بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان *کشف داروی جدید*

بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان وزنان

بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان چیست؟ آیا زگیل تناسلی با دارو یا پماد درمان می شود؟

بهترین پماد و کرم برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان بهترین قرص برای درمان زگیل تناسلی بهترین دارو برای درمان زگیل تناسلی
پماد آلدارا،رزورسینول،ژل پودوفیلوکس، پماد سایمتیدین،ایمی کیمود، پودوفیلین، پماد سینکاتچینزقرص های AHCC
قرص پاورفیت، قرص سایمتیدین
کپسول قارچ دارویی شیتاکه
کپسول پاورفیت
کپسول جلبک
معرفی بهترین دارو، پماد و قرص برای درمان زگیل تناسلی

درمان قطعی زگیل تناسلی تنها در صورتی ممکن است که بدن شخص از ویروس اچ پی وی توسط لیزر زگیل تناسلی پاک شود و هر گونه روش های خانگی و درمان های دارویی، پماد و یا “قرص برای زگیل تناسلی” تنها موجب حذف زائده ها و برجستگی های ظاهری از روی پوست می باشد. 

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی می باشد که بیشترین راه انتقال آن رابطه جنسی و تماس پوست به پوست می باشد. موارد دیگر مثل انتقال زگیل تناسلی از طریق دستگاه لیزر موهای زائد و یا استخر و … ممکن است به طور غیر مستقیم باعث انتقال ویروس شوند.

زگیل تناسلی در زنان به دلیل منجر شدن به سرطان دهانه رحم خطرناک تر بوده و به همین دلیل خانم ها باید چکاپ ها و تست های دوره ای پاپ اسمیر را مرتب و به موقع انجام دهند.برای آشنایی بیشتر با این بیماری عکس زگیل تناسلی و تصاویر آن در زنان و مردان را مشاهده کنید.

در واقع ویروس اچ پی وی عامل اصلی زگیل تناسلی و زگیل داخل دهان، زگیل مقعد، واژن و دهانه رحم می باشد که بیش از ۲۰۰ نوع گوناگون دارد و تنها چند تیپ آن پرخطر می باشد.

اما با توجه به نقش پر اهمیت سیستم ایمنی بدن در درمان زگیل تناسلی برخی قرص ها و داروها برای تقویت سیستم ایمنی وجود دارند. محلول ها و پمادهایی نیز برای استعمال خارجی روی زگیل ها وجود دارند که هیچ یک درمان قطعی نیستند و ممکن است بعد از مدتی زگیل ها دوباره برگردند. در ادامه با هم بررسی می کنیم که بهترین پماد و دارو برای زگیل تناسلی کدام است و در انتها  داروی جدیدی که کشف شده است چیست؟

بد نیست بخوایند: قاتل زگیل تناسلی و درمان سریع آن در خانه با روش های خانگی

پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان 

همانطور که گفته شد استفاده از پماد و دارو برای زگیل تناسلی هرگز درمان قطعی نیست و به معنی پاکسازی کامل بدن از انواع ویروس های اچ پی وی که عامل زگیل تناسلی هستند، نمی باشد. اما باز هم برخی افراد در همه شرایط درمان های خانگی و درمان با پماد، دارو یا قرص را به درمان های اصولی مثل لیزر یا کرایو زگیل تناسلی ترجیح می دهند. بهترین دارو و پماد برای از بین بردن زگیل تناسلی را در ادامه معرفی می کنیم:

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که تمامی داروها و درمان هایی که در ادامه گفته می شود باید تا زمانی که زگیل ها کاملاً از بین بروند برای مدت چند هفته متوالی استفاده شوند در حالی که درمان زگیل تناسلی با لیزر در پرتو کلینیک فقط در یک جلسه به صورت سرپایی تمامی زگیل ها با اشعه لیزر از بین می رود و کمترین عوارض را برای فرد به همراه دارد.

☎️ تماس برای مشاوره رایگان و تعیین نوبت لیزر زگیل تناسلی در یک جلسه سرپایی بدون درد و خونریزی : ۸۶۰۸۴۹۷۳-۰۲۱ ☎️

⚠️ همچنین برخی زگیل ها مثل زگیل مجرای ادراری در مردان یا زگیل واژن و دهانه رحم در زنان تنها توسط پزشک قابل تشخیص و مشاهده است و اگر به موقع تشخیص داده نشود ممکن است با گذشت زمان زگیل ها بزرگتر شده و تکثیر یابند و منجر به عوارض خطرناکی مثل سرطان دهانه رحم و … گردد. ⚠️

پودوفیلین (Podophyllin)

محلول پودوفیلین

محلول پودوفیلین یکی از داروهای زگیل تناسلی است که باعث تخریب بافت زگیل می شود. پزشک محلول را با یک چوب پنبه روی زگیل ها می مالد و نهایتاً تا ۴ ساعت بعد باید ناحیه مورد نظر شسته شود.

مدت زمان درمان زگیل تناسلی با پودوفیلین چقدر است؟ استفاده از محلول پودوفیلین برای زگیل تناسلی تا مدتی که زائده ها از بین بروند ادامه می یابد و ممکن است ۴ تا ۶ هفته طول بکشد.

 • بعد از استعمال این محلول ممکن است سوزش و یا زخم و حساسیت پوستی را تجربه کنید. از محلول پودوفیلین برای زنان باردار استفاده نمی شود.
 • به دلیل اسیدی بودن این محلول و عوارض برخورد آن با پوست بافت های اطراف بهتر است این محلول توسط پزشک استفاده شود و خودتان این کار را انجام ندهید.
 • ژل پودوفیلین همچنین در کاهش رشد سلول های خوش‌خیم که عامل سرطان پوست هستند مؤثر می باشد.

بیشتر بخوانید: چرا زنان و دختران مجرد و بدون رابطه دچار زگیل تناسلی می شوند؟

پودوفیلوکس

پودوفیلوکس (کوندیلوکس) نیز محلولی شبیه به پودوفیلین می باشد با این فرق که شما می توانید پودوفیلوکس را خودتان در منزل نیز استفاده کنید به این صورت که این محلول را دو مرتبه در روز برای مدت ۳ الی ۴ روز با استفاده از سواب  بر روی زگیل های خود بمالید. بعد از این تا ۴ روز هیچ دارو و درمان دیگری برای این ناحیه استفاده نشود و این روند تا زمان از بین رفتن کامل زگیل ها تکرار شود. مراقب باشید تا محلول به قسمتهای دیگر پوست بدن سرایت نکند.

 • از پودوفیلوکس نمی توان برای زگیل های داخل دهانه رحم یا داخل واژن و مقعد استفاده کرد.
 • قیمت پودوفیلین و پودوفیلوکس ایرانی در حال حاضر (سال ۱۴۰۲) حدود ۵۴ الی ۶۰ هزار تومان می باشد.

TCA (تری کلرواستیک اسید) یا BCA (اسید بی کلرواستیک):

این اسیدها برای سوزاندن شیمیایی زگیل ها استفاده می شوند و به دلیل ترکیبات خطرناک و حساس بودن ناحیه حتما باید توسط پزشک مورد استفاده قرار گیرد. اسید تری کلرواستیک یا همان TCA بیشتر برای زائده های کوچک و زگیل مقعد یا داخل واژن و دهانه رحم  استفاده می شود. این درمان نیز برای مدت ۴ الی ۶ هفته و هر هفته یک بار انجام می شود و عوارضی مثل درد و سوزش دارد. TCA در خانم های باردار نیز قابل استفاده است.

ایمی کیمود یا پماد آلدرا برای زگیل تناسلی

پماد آلدرا برای زگیل تناسلی

 پماد آلدرا ۵% برای زگیل تناسلی یا همان ایمی کیمود با تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با زگیل ها روی آن ها استعمال می شود. قبل از خواب پماد آلدرا را مستقیماً روی زگیل ها بمالید و پس از ۶ الی ۸ ساعت آن را بشویید. بهتر است برای مدت ۱۶ هفته و ۳ روز در هفته از کرم آلدرا روی زگیل ها استفاده کنید.

 • آلدرا بعنوان پماد برای زگیل گوشتی نیز گزینه ای مناسب است.
 • قیمت پماد الدرا برای زگیل تناسلی کمی بالاست. این پماد که در بسته بندی ۱۲ عددی و به صورت ۱۲ پاکه عرضه می شود ممکن است بین ۵۰۰/۰۰۰ تومان تا یک میلیون تومان قیمت داشته باشد.
 • کرم زیکلارا هم همانند آلدرا می باشد اما می توانید آن را روزانه تا ۸ هفته استفاده کنید. آلدرا یا ایمی کیمود پس از مصرف کمی قرمزی و سوزش خواهد داشت که طبیعی می باشد. بهتر است در بارداری از این پماد استفاده نشود.
 • هنگامی که پماد روی پوست تان است تماس جنسی نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟

ورجین یا سینکاتچینز 

پماد گیاهی سینکاتچینز

سینکاتچینز نیز پمادی گیاهی است (از عصاره چای سبز) که خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. این پماد را که بدون نسخه هم می توانید تهیه کنید فقط روی زگیل های بیرونی در سطح پوست قابل استفاده است و باید تا ۴ ماه ۳ مرتبه در روز استفاده شود.

 • از این پماد برای داخل مقعد یا داخل واژن استفاده نکنید و اگر دارای بیماری نقص ایمنی هستید یا تبخال فعال دارید از سینکاتچینز استفاده نکنید. 
 • این پماد ممکن است باعث کاهش اثر کاندوم شود و لاتکس آن را ضعیف کند بنابراین هنگام استفاده از روش های دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

اگر شما مبتلا به زگیل تناسلی هستید و برای درمان مناسب و قطعی به دنبال بهترین دکتر زگیل تناسلی هستید با شماره زیر تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان با پرتو کلینیک برای ویزیت و معاینه نوبت بگیرید. لیزر زگیل ها در همان جلسه معاینه هم برای شما قابل انجام است. ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

پماد موپیروسین ۲ درصد برای زگیل تناسلی

این دارو فقط باید روی پوست استفاده شود. آن را وارد چشم، بینی، دهان یا واژن نکنید. از آن در نواحی پوستی که بریدگی، خراش یا سوختگی دارند استفاده نکنید. اگر روی این نواحی افتاد، فوراً آن را با آب بشویید.

پماد موپیروسین ۲ درصد برای زگیل تناسلی بیشتر برای عفونت های باکتریایی پوست استفاده می شود و استفاده از آن برای عفونت های ویروسی مثل زگیل تناسلی زیاد توصیه نمی شود.

پماد آسیکلوویر برای زگیل تناسلی

پماد زوویدرم برای زگیل تناسلی که همان نام تجاری پماد آسیکلوویر می باشد:

برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود.
برای درمان عفونت های تبخال استفاده می شود.

این دارو ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد. بنابراین اگر هر داروی دیگری (نسخه ای یا OTC، محصولات طبیعی، ویتامین ها) مصرف می کنید به پزشک خود بگویید. بدون مشورت با پزشک، هیچ دارویی را شروع، قطع یا تغییر ندهید.

پماد آسیکلوویر عملکرد ضد ویروسی دارد و با مهار تکثیر ویروس در سلول ها علائم را کاهش می دهد.

آیا می توان از پماد آسیکلوویر برای ناحیه تناسلی استفاده کرد؟

آسیکلوویر موضعی برای درمان علائم عفونت های ویروسی هرپس سیمپلکس پوست، غشاهای مخاطی و اندام های تناسلی (ارگان های جنسی) استفاده می شود. اگرچه آسیکلوویر موضعی هرپس سیمپلکس و زگیل تناسلی را درمان نمی‌کند، اما ممکن است به تسکین درد و ناراحتی کمک کند و به بهبود سریع‌تر زخم‌ها (در صورت وجود) کمک کند.

قرص سایمتیدین برای زگیل تناسلی

سایمتیدین نیز داروی خوراکی است که به دلیل داشتن خاصیت آنتی اسیدی برای درمان زگیل تناسلی هم تجویز می شود. این دارو هم به شکل قرص و هم شربت، کپسول و آمپول تولید می شود که معمولاً مصرف قرص آن رایج تر است. توجه داشته باشید اگر می خواهید از قرص سایمتیدین برای زگیل تناسلی استفاده کنید حتما با دستور پزشک و تحت نظر او باشید.

بهترین قرص برای درمان زگیل تناسلی، قرص های AHCC هستند که از قارچ شیتاکه تهیه می شوند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن عالی اند.

بهترین قرص برای درمان زگیل تناسلی مردان نیز پاورفیت ولوامیزول هستند. پاورفیت نیز یکی از بهترین قرص تقویت سیستم ایمنی برای زگیل تناسلی می باشد.

کشف داروی جدید زگیل تناسلی

 In recent years, mushroom extract has emerged as a promising natural alternative for HPV treatment, thanks to its potent antiviral and immune-boosting properties.

در سال های اخیر، عصاره قارچ به دلیل خواص قوی ضد ویروسی و تقویت کننده سیستم ایمنی، به عنوان یک جایگزین طبیعی امیدوارکننده برای درمان HPV ظاهر شده است.

https://www.allohealth.care/healthfeed/stds/mushroom-extract-hpv

قارچ های گانودرما و شیتاکه با تولید آنتی بادی علیه ویروس اچ پی وی و تقویت سیستم ایمنی بدن داروی جدیدی برای زگیل تناسلی هست که توسط دانشمندان کشف شده است. حتی اگر با لیزر و کرایو هم زگیل ها را از بین ببرید باز ویروس در بدن هست که با مصرف این قارچ ها، بدن با ویروس مقابله کرده و پس از مدتی مصرف قارچ شیتاکه و گانودرما، نتیجه آزمایش منفی خواهد شد.

انواع قارچ هایی که برای درمان hpv مورد بررسی قرار گرفته اند: 

 • قارچ دم بوقلمون (Coriolus versicolor)
 • مایتاکه (گرافولا فرانتوزا)
 • شیتاکه (Lentinula edodes)
 • کوردیسپس (Cordyceps sinensis)
 • آگاریکوس (Laricifomes officinalis)

همه اینها حاوی ترکیبات زیست فعال هستند که اثرات ضد ویروسی، ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی قوی دارند.

نحوه مصرف قارچ شیتاکه برای زگیل تناسلی: ۱۵ روز ابتدای درمان باید ۱ گرم از پودر قارچ گانودرما را با ۳ گرم از پودر قارچ شیتاکه مصرف کنید. بعد از آن مصرف گانودرما به ۲ گرم و مصرف قارچ شیتاکه به ۵ و ۶ گرم باید افزایش یابد. این مقدار باید منظم و روزانه مصرف شود.

می توانید از قارچ شیتاکه در کنار کلم بروکلی همراه با لیمو هم استفاده کنید. از پودر شیتاکه می توانید در دمنوش های چوب دارچین و گل محمدی هم استفاده نمایید.

بهترین دارو برای زگیل تناسلی مردان

داروهای ضد ویروسی مثل آسیکلوویر، والاسیکلوویر، فامسیکلوویر برای درمان زگیل تناسلی در مردان استفاده می شود. برخی از قرص ها هم مثل پاورفیت برای افزایش سیستم ایمنی بدن استفاده می شود.

سریعترین راه برای از بین بردن آنها از طریق جراحی یا منجمد کردن آنها با نیتروژن مایع است. برخی از پزشکان ممکن است از جریان الکتریکی یا لیزر درمانی برای سوزاندن زگیل استفاده کنند.

پماد برای جای زخم زگیل تناسلی

مراقبت های بعد از برداشتن زگیل تناسلی با لیزر، جراحی و یا کرایو شامل مراقبت از زخم و جای زخم زگیل تناسلی می شود:

بعد از درمان باید روزانه دو مرتبه از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید.

از پمادهای ترمیم کننده موجود در بازار مثل پماد سیکالفیت نیز می توانید به عنوان پماد برای جای زخم زگیل تناسلی استفاده کنید.

سوالات متداول درباره بهترین دارو و پماد زگیل تناسلی

بهترین پماد و دارو برای زگیل تناسلی چیست؟

پماد آلدرا و داروی اسید سالیسیلیک و ایمی کیمود.هنگام استفاده از این داروها باید از تماس جنسی خودداری کنید، زیرا می تواند کاندوم یا دیافراگم واژن را ضعیف کند.

آیا استفاده از داروهای آنتی بیوتیک برای درمان زگیل های تناسلی مؤثر است؟

خیر.عامل زگیل تناسلی ویروس است نه باکتری. در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک هیچ تاثیری نخواهد داشت.

بهترین قرص برای زگیل تناسلی مردان چیست؟

پاورفیت ولوامیزول

26 دیدگاه دربارهٔ «بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان *کشف داروی جدید*»

 1. پماد آلدارا ۵ درصد از کجا باید بگیرم؟ من چند وقت یه بار دونه هایی روی الت تناسلی م درمیاد و میره پماد که میزنم خوب میشه بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان کدومه؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای تهیه پماد آلدرا باید با نسخه پزشک به نزدیکترین داروخانه مراجعه کنید. بهترین پماد برای زگیل در مردان همان آلدرا و یا محلول سالیسیلیک اسید می باشد.

 2. سلام پماد الدرا از کجا تهیه کنیم؟ من قبلا از داروخانه میگرفتم الان هرجا میرم میگن نداریم. قیمت پماد الدرا برای زگیل تناسلی الان چقدر شده

 3. سلام آیا سوزاندن زگیل روی آلت تناسلی با TCA یا همون تری کلرواستیک اسید برای زگیل تناسلی خوبه؟ نحوه استفاده از اسید تری کلرواستیک اسید برای زگیل تناسلی چطوره و آیا خودمون میتونیم بزنیم روی زگیل ها؟

  1. سلام دوست عزیز
   سوزاندن زگیل با TCA یک روش رایج است و باید توسط پزشک در مطب انجام شود. هفته ای یک بار برای ۴ تا ۶ هفته باید انجام شود.

 4. سلام پماد برای درمان زگیل تناسلی داخل واژن هم میشه استفاده کرد؟ من داخل واژنم زگیل زده و روم نمیشه برم دکتر میشه با پماد درمان کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   به دلیل حساسیت ناحیه پیشنهاد می شود اصلا خودتان پماد به داخل واژن نزنید و به پزشک مراجعه کنید. لیزر و کرایو بهترین روش برای درمان زگیل داخل واژن است

 5. سلام من قارچ آلت تناسلی داشتم دکتر یه پماد بهم داده بود که تموم شد و الان اسمش یادم نیست میشه نام پماد ضد قارچ دستگاه تناسلی مردان رو بگید

  1. سلام دوست عزیز
   کلوتریمازول، کتوکونازول و پماد ضد قارچ میکونازول معمولاً برای درمان قارچ تناسلی مردان استفاده می شود.

 6. سلام قرص پاورفیت میگن برای زگیل تناسلی خیلی خوبه ولی نمیدونم چجوری باید استفاده بشه طریقه مصرف قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی رو بگین لطفا ممنون

 7. سلام میشه یه پماد برای جای زخم زگیل تناسلی بگید من زگیل ها مو با سوزوندن برداشتم و الان جای زخمشون نمیره نمیدونم باید چیکار کنم زگیل ها نیستند دیگه اما جاشون خیلی بد مونده

 8. سلام وقتتون بخیر من تازه دوتا زائده ریز روی ناحیه تناسلی م مشاهده کردم که فکر کنم زگیل هست میخواستم بدونم پماد کیموسایت ۵% خوبه برای زگیل؟

  1. سلام دوست عزیز
   توصیه میشود لیزر یا کرایو زگیل تناسلی را انجام دهید که قطعی تر است. این پماد برای نواحی داخلی تناسلی نباید استفاده شود.

 9. سلام من میخوام خودم با پودوفیلین درمان زگیل تناسلی و شروع کنم اما هر داروخانه ای میرم ندارن میشه بگید پودوفیلین را از کجا تهیه کنیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   پودوفیلین یک ماده اسیدی و خطرناک است و استفاده آن سرخود توسط خودتان توصیه نمی شود. بهتر است پزشک برایتان تجویز نماید و توسط خودش در مطب انجام شود.

 10. قیمت پماد الدرا برای زگیل تناسلی الان هم بین ۵۰۰ تا یه تومن هست؟ فکر کنم گرونتر شده باشد چون همه چی هرروز اینجا داره گرون میشه!

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه کمیاب شده در ایران ممکن است قیمتش بیشتر شده باشد. برای تهیه باید با نسخه پزشک به داروخانه مراجعه کنید

 11. سلام من یه پسر ۶ ساله دارم که تو کوچه به گربه های بیرون دست زده و رو دستش زگیل زده میخواستم بدونم با پماد خوب میشه؟ و اینکه خرید پماد پودوفیلین و پودوفیلوکس از کجا پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای زگیل روی دست به متخصص پوست مراجعه کنید و خودتان سرخود از پودوفیلین استفاده نکنید این ماده سمی و خطرناک است و اگر نسخه دارید از داروخانه می توانید تهیه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا