درمان سریع زگیل تناسلی در خانه با قاتل زگیل تناسلی(سرکه سیب)

درمان خانگی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی برجستگی های کوچک، خاکستری یا به رنگ پوست است که اطراف دستگاه تناسلی پدیدار میشود و یکی از رایج ترین بیماری های مقاربتی هستند. آنها در اثر انواع مختلفی از ویروس پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی ایجاد میشوند. درمان خانگی زگیل تناسلی را از بین نمیبرد ولی اندازه ی آنها را کوچک میکند برای درمان حتما به دکتر متخصص زگیل تناسلی مراجعه کنید که اکثر آنها درمان زگیل تناسلی با لیزر را پیشنهاد میدهند.

زگیل تناسلی معمولا در اطراف واژن، مجرای ادرار، دهانه رحم، آلت تناسلی یا مقعد (درمان زگیل مقعدی در خانه) ظاهر میشوند. گاهی اوقات آنها بسیار کوچک و صاف هستند و متوجه آنها نمی شوید. آنها ممکن است کنار هم جمع شوند یا شبیه گل کلم باشند. در صورت برقراری رابطه دهانی با شخص آلوده نیز ممکن است زگیل تناسلی در داخل دهان و گلو یا ته حلق ظاهر شود.

مطلب مرتبط: علائم زگیل تناسلی در مردان چیست

درمان خانگی زگیل تناسلی

درمان گیاهی زگیل تناسلی

درمان قطعی برای ویروس اچ پی وی وجود ندارد و تنها با درمان خانگی زگیل تناسلی میتوان علائم زگیل تناسلی را کاهش داد. طبق نظریه ی پزشکان این ویروس ظرف مدت ۱۸ ماه از بدن انسان خارج میشود. سریعترین راه برای از بین بردن آنها چه در مردان و چه در زنان لیزر میباشد.

درمان خانگی زگیل تناسلی علائم را کاهش میدهد اما به طور مداوم باید تکرار شوند. در ادامه راهکارهای مفیدی برای تشخیص زگیل تناسلی در خانه و درمان سریع زگیل تناسلی در خانه را گفته ایم اما پیش از آن به بررسی درمان زگیل تناسلی با طب ابوعلی سینا یا همان طب سنتی می پردازیم: اگر زگیل روی پوست زیاد باشد رگ زنی و پاکسازی بدن از ماده خلط سودایى توصیه می شود اما اگر تعداد آن زیاد نیست مالیدن روغن پسته، مالیدن گندم آبپز روی زگیل، مالیدن مخلوط آب تره و سماق روی زگیل، همچنین برگ مورد و روغن مورد (آس) برای از بین بردن زگیل مفید است. 

مطلب مرتبط: درمان زگیل دست در خانه 

۱.روغن درخت چای

روغن درخت چای یک داروی ضد قارچ میباشد. یک قطره روغن درخت چای رقیق شده (برای درمان خانگی زگیل تناسلی مردان یک قطره یا دو قطره روغن را با روغن نارگیل مخلوط کرده) و مستقیماً روی زگیل بمالید. ممکن است بعضی افراد به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند پس اول یک قطره از آن را روی نواحی دیگر مانند دست امتحان کنید.

روغن درخت چای ممکن است خارش، سوزش یا تورم را ایجاد کند که منجر به کوچک شدن آن میشود. این کار را باید برای چند هفته تکرار کنید اگر خیلی خارش داشتید مصرف را قطع کنید.

۲. از بین بردن زگیل با لاک ناخن

آیا زگیل با لاک ناخن از بین می رود؟ چگونه؟ نمی توان گفت که لاک ناخن یک درمان قطعی زگیل تناسلی در خانه می باشد اما با زدن لاک روی زگیل ها یک لایه روی زائده ها قرار می گیرد و مانع از رسیدن اکسیژن به زگیل ها می شود که از رشد آن ها جلوگیری می کند و باعث خشک شدن آن می شود. محل زگیل را با آب و صابون بشویید و یک لایه لاک روی آن بزنید پس از چند دقیقه اینکار را برای چند بار تکرار کنید و اجازه دهید تا خشک شود. روی آن را با باند یا پانسمان ببندید و از این لاک استفاده دیگری نداشته باشد.

۳. نوار چسب داکت برای زگیل

برای از بین بردن زگیل با نوار چسب داکت روی زگیل را با نوار چسب بپوشانید و بعد از برداشتن آن روی زگیل را سوهان کشیده (برای حذف بافت مرده می توانید زگیل را در آب قرار دهید)  و اجازه دهید ۱۲ ساعت در معرض هوا باشد . این کار را برای ۶ روز انجام دهید تا زمانی که زگیل از بین برود.

۴.درمان زگیل تناسلی با زردچوبه

زردچوبه یک ادویه هندی با خاصیت ضد عفونی کننده می باشد که برای درمان التهابات و زخم های پوستی هم کاربرد دارد. زردچوبه برای درمان خانگی زگیل تناسلی نیز استفاده می شود و خارش و سوزش زگیل را از بین می برد. همچنین به دلیل داشتن ماده ای به نام کورکومین موجب بهبودی سریع تر خواهد شد.

۵.چای سبز

چای سبز در پمادی بنام سینکاتچین  وجود دارد و شما میتوانید آن را از داروخانه تهیه کنید. همچنین می توانید عصاره ی چای سبز را با یک قطره یا دو قطره روغن نارگیل مخلوط کنید و آن را روی زگیل بمالید.

بهترین پماد برای زگیل تناسلی *کشف داروی جدید*

۶.سیر

سیر ضد قارچ است که خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی دارد. قورت دادن سیر منجر به ریشه کن کردن ویروس میشود اما برای درمان سریعتر، سیر له شده را روی آن بمالید و روی آن را پانسمان کنید و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس محل را بشویید. روزی دو بار اینکار را تکرار کنید تا زگیل خشک شود وبیفتد. 

۷.  سرکه سیب

درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب یکی از درمان های موثر خانگی است. برای درمان قطعی زگیل تناسلی با سرکه سیب!! یک تکه پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و آن را روی زگیل بمالید. ناحیه ی را با بند پانسمان کنید و اجازه دهید تا یک شب بماند. اینکار موجب از بین رفتن زگیل میشود و رنگ آنها به قهوه ای یا مشکی تغییر میکند. پوست مرده کنده میشود.تشخیص زگیل تناسلی با سرکه به این شکل است که با استعمال سرکه سیب به نواحی آلوده به hpv، این ناحیه به رنگ سفید در میاید.

۸.ویتامین c

موجب از بین رفتن زگیل میشود. اما از آن نباید به صورت خوراکی استفاده کرد. قرص ویتامین را به صورت پودر در آورید و برای خمیری کردن آن از آبلیمو یا آب استفاده کنید. اسید در پودر از رشد زگیل جلوگیری میکند. روزانه این کار را تکرار کنید تا آنها کاملا از بین بروند.

۹.فولات و B-12

ارتباطی بین کمبود فولات و B12 و افزایش خطر ابتلا به اچ پی وی وجود دارد. مصرف مکمل های مولتی ویتامین یا فولات و B-12 ممکن است به بدن شما در مقابله با عفونت اچ پی وی و از بین رفتن زگیل کمک کند.

۱۰.جوش شیرین

درمان گیاهی زگیل تناسلی

جوش شیرین یک تمیزکننده است. خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی پودر زمانی که با سرکه سیب مخلوط شود قوی تر است. مخلوط را روزی دوبار یا در طول شب روی زگیل بمالید. این کار را یک هفته یا تا زمانی که از بین بروند ادامه دهید. 

۱۱.آلووراء

گیاه آلووراء یا آب آن باعث رفع مشکلات پوستی میشود. پوست آلووراء را بکنید و ماده ی درون آن را روی زگیل بمالید که اینکار منجر به از بین رفتن آنها میشود. نواحی را پانسمان کنید. این کار را دوبار در روز به مدت دو هفته انجام دهید تا نتیجه ی آن را ببینید. ماده ی آلووراء را میتوان از عطاری ها تهیه کرد اما مطمئن شوید که آلووراء خالص است.

۱۲.روغن کرچک

برای زگیل های صاف روی صورت یا پشت دست این بهترین درمان خانگی محسوب میشود. این روغن حاوی ریکینولیک اسید که خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی دارد. روغن کرچک را روزی چند بار روی زگیل بمالید یا شب ها توسط پنبه اینکار را انجام دهید. زگیل ها شروع به کوچک شدن کرده و از بین میروند.

۱۳.ریحان

ریحان یکی از بهترین درمان های خانگی با خاصیت ضد ویروسی است. ریحان تازه را با قارچ آبدار بکوبید و روی زگیل بمالید و آن را به مدت ۲۴ پانسمان کنید این کار را هر روز به مدت چند هفته انجام دهید تا زگیل از بین رود.

۱۴.آب آناناس

درمان گیاهی زگیل تناسلی

اسید در آب آناناس خاصیت ها ی زیادی دارد. دارای اسیدی است که زگیل را خشک میکند. روزی دو یا سه بار آن را روی زگیل بمالید اما از آب آناناس خالص استفاده کنید نه آنهایی که با شکر مخلوط شده اند. پس از اینکار، ناحیه را خشک کنید. این درمان برای سایر زگیل های بدن نیز موثر است.

۱۵.شیره ی قاصدک

گل قاصدک در تابستان به راحتی یافت میشود و شیره ی آنها کشنده ی زگیل است. گل را قبل از اینکه به کرک سفید تبدیل شود بچینید و آنهایی را انتخاب کنید که سمپاشی نشده اند. سر گل را بچینید و شیره ی داخل آن را روی زگیل بمالید و پانسمان کنید. روزی دوبار اینکار را انجام دهید تا زگیل از بین برود.

۱۶.سبزیجات

سبزیجات برای انواع بیماری موثر میباشد. سبزیجات زیر را مصرف کنید:

 • کلم
 • کلم بروکلی
 • جوانه بروکسل
 • گل کلم
 • کلم پیچ

سبزیجات حاوی ایندول-۳-کاربینول هستند که موجب از بین رفتن زگیل تناسلی میشود. روزی ۴ تا ۵ وعده سبزیجات بخورید.

۱۷.رژیم غذایی برای درمان زگیل تناسلی

برای بهبود زگیل تناسلی رژیم غذایی و ترک کردن سیگار را در زندگی خود قرار دهید.

غذاهایی که بهتر است مصرف کنید:

 • غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ( گیلاس, گوجه,فلفل دلمه, کدو و انواع توت ها)
 • سبزیجات با برگ سبز مانند اسفناج و کلم پیچ
 • غلات
 • بادام
 • نخود و لوبیا
 • گوشت لخم

این غذاها به تقویت سیستم ایمنی و کاهش علائم ویروس کمک میکنند.

غذاهایی که نباید مصرف کنیم:

 • غذاهای آلرژن (لبنیات، ذرت ، مواد افزودنی غذایی)
 • ماکارونی و پاستا
 • گوشت قرمز
 • غذاهای فرآوری شده با چربیهای ترانس
 • کافئین و سایر محرک ها

مطلب مرتبط: درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر مجرد

۱۸. سوزاندن زگیل در خانه

هیچ گاه این کار را با حرارت مستقیم انجام ندهید زیرا عوارض جبران ناپذیری دارد. به جای آن می توانید برای سوزاندن زگیل در خانه از اثر سوزاننده سیر بر روی زگیل استفاده نمایید. یا اینکه زگیل ها را در آب گرم به همراه سرکه سیب کمی بخیسانید تا پوست آن نرم شود. بهتر است پیش از اینکار محل زگیل ها را با سوهان بتراشید.

خطرات و هشدارها

از بین رفتن علائم زگیل به معنای خلاص شدن از شر ویروس نیست. همچنینن HPV به جز زگیل تناسلی میتواند منجر به سرطان رحم شود. شما ممکن است بیش از یک نوع ویروس HPV داشته باشید و حتما برای زگیل تناسلی باید به پزشک مراجعه کنید. ویروسی که منجر به زگیل میشود ممکن است برای مدت طولانی در بدن شما باقی بماند و اگر شما آن را درمان کردید ممکن است مجدد بازگردد.

سوالات متداول درباره درمان زگیل تناسلی در خانه

۱-آیا کندن زگیل تناسلی با دست خطرناک است؟

بله. کندن زگیل با دست، ناخن گیر، نخ یا تیغ موجب خونریزی زگیل شده و خون آلوده به نقاط دیگر سرایت کرده و باعث پخش شدن ویروس می شود.

۲- ایا زگیل تناسلی از طریق دستگاه لیزر منتقل میشود؟

بله،امکان انتقال hpv از طریق لیزر به صورت غیر مستقیم وجود دارد.

۲-درمان زگیل تناسلی با واجبی ممکن است؟

خیر. زگیل تناسلی با واجبی درمان نمی شود. واجبی نوعی پودر موبر برای رفع موهای زائد می باشد و تاثیری در نابودی ویروس زگیل ندارد.

۳-درمان زگیل تناسلی با وازلین چگونه است؟

وازلین برای درمان زگیل تناسلی تنها برای پوشاندن پوست نواحی اطراف زگیل جهت جلوگیری از سوزاندن بافت پوست استفاده می شود و تاثیر دیگری ندارد.

۴-بهترین پماد برای درمان سریع زگیل تناسلی در خانه چیست؟

پمادهای آلدرا یا ایمی کیمود، پودوفیلوکس، پودوفیلین

۵-درمان خانگی زگیل تناسلی با زردچوبه چگونه است؟

زردچوبه یک آنتی اکسیدان طبیعی است و برای سوزش و خارش زگیل و کاهش التهاب و عفونت های پوستی موثر است.

90 دیدگاه دربارهٔ «درمان سریع زگیل تناسلی در خانه با قاتل زگیل تناسلی(سرکه سیب)»

 1. سلام من اطراف مقعدم زگیل تناسلی دارم و نمیتونم برم دکتر میخاستم بدونم ایا میشه تو خونه خودم درمان کنم و اینکه درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب چقدر طول میکشد؟ در مورد سرکه سیب برای زگیل تناسلی میشه کمی راهنمایی کنید شنیدم خیلی تاثیر مثبتی داره

  1. سلام دوست عزیز
   برای درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب یک پنبه را آغشته به سرکه کرده و روی ناحیه قرار می دهند و زائده ها به رنگ سفید در می آیند . سرکه سیب به دلیل داشتن خاصیت اسیدیته بودن ممکن است بتواند زگیل های خفیف را از روی پوست از بین ببرد اما هم درمان قطعی نمی باشد و هم زگیل ها ممکن است دوباره رشد کنند.

  2. سرکه سیب رو روی پنبه بزن بزار روی زگیل با چسب زخم فیکسش کن. شب بخواب صبح شستشو بده دوباره شب بعد تکرار کن تا ۵ شب. خشک میشه و میافته. میتونی روی زخم رو با پماد زینک اکساید بپوشونی که زخمش زود خوب بشه

  3. با سلام بله سرکه میتونی با سرنگ داخل مقعد تنقیه کنی و همچنین هر روز با سرکه سیب بشوری و یه پنبه آغشته به سرکه سیب کنید و روی محل شب تا صبح بزاری بعد از چند روز کلا از بین میره وحتما بعد از دسشوی با شامپو بچه کاملا مقعد بشورید بعد از دسشویی مجدد سرکه بزنید تا کاملا از بین بره پوست پوسته میشه و از بین میره و هیچ گونه پخش نمیشه ولی باید استرس بزارید کنار چون با هر بار استرس دوبار تشدید میشه

 2. سلام اگه کسی تجربه استفاده از سرکه سیب برای زگیل تناسلی رو داشته و نتیجه گرفته میشه در مورد تشخیص زگیل تناسلی با سرکه سفید راهنمایی کنه ؟ میخاستم بدونم وقتی به زگیل ها سرکه سیب میزنیم علت سفید شدن زگیل تناسلی با سرکه سیب چی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای تشخیص زگیل تناسلی با سرکه سیب پنبه ای را آغشته به سرکه کنید و روی پوست نواحی مشکوک بمالید زگیل های مسطح به رنگ سفید می شوند و دلیل سفید شدن هم به این خاطر است که سرکه سیب دارای سالیسیلیک اسید می باشد و با تحریک پوست موجب سفید شدن آن می شود.

 3. سلام من داخل واژنم چن تا دونه زگیل زدم ایا درمان زگیل تناسلی داخل واژن با سرکه سیب هم ممکنه؟ میتونم سرکه رو به داخل واژن هم بزنم و اشکالی نداره ایا؟

  1. سلام دوست عزیز
   به دلیل اینکه سرکه سیب دارای اسید استیک می باشد اینکار توصیه نمی شود می توانید مقداری سرکه را با آب مخلوط کرده و برای مدت ۱۵ دقیقه داخل آن بنشینید.

 4. سلام من فقط یه بار رابطه داشتم با نامحرم و حالا متوجه شدم روی ناحیه تناسلیم چن تا زگیل درومده اصلا شرایطشو ندارم که توی شهرمون برم دکتر برای اینکه زگیل هارو بسوزونم و میخام تو خونه درمان شن ایا سوزاندن زگیل تناسلی با سیخ داغ ممکنه و میتونم خودم توی خونه انجام بدم؟یکی بهم گفت اینکارو کنم سریع از بین میرن

  1. سلام دوست عزیز
   خیر . به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید . سوزاندن زگیل تناسلی با سیخ داغ نه تنها تاثیری در درمان ندارد بلکه ممکن است با آسیب به بافت پوست اطراف موجب پخش شدن و بیشتر شدن زگیل ها شود.

  2. عزیزدلم شما فکر میکنی سوزوندن با سیخ و… است نه گلم منظور از سوزاندن با ی موادی که درجه یخ زیادی داره تو لیوان میریزن بعد با سر گوش پاکن میزنن رو زگیل این میشه سوزاندن

  3. ربطی نداره که محرم نامحرم نداره ممکنه برای هرکسی اتفاق بیفته ولی در هر صورت باید حواس جمع باشیم در این دوره زمونه احساس گناه نداشته باش
   ان شاالله خوب میشی???

  4. دوست عزیز من دیر دارم پیام ات رو میبینم امیدوارم تا الان درمان شده باشی ولی اگه هنوز نشدی داروی پودوفیلین رو از داروخانه بگیر به صورت محلول هست و این دارو ساختنی هم هست باید بسازه داروخانه و یک روز در میان با گوش پاک کن فقط روی زگیل بزنید و بزارید ۳ ساعت بمونه و بعد حتما بشورید زیاده روی نکنید در استفاده از دارو که فکر کنی بیشتر بزنی زودتر از بین میره خیر بدتر نواحی دیگه ای پوستت رو میسوزونه و سوختگی شدید میده و قسمت های دیگه پوست رو که در مجاورت با زگیل هست با وازلین بپوشونید بعد از این محلول فقط به زگیل بزنید تاکید میکنم به قسمت های سالم پوست بخوره سوختگی شدید میده این محلول زگیل ها رو حل میکنه چون اسید هست و بهترین هست برای کوچک کردن یا از بین بردن زگیل در کنارش از قرص پاور فیت هم روزی یک عدد استفاده کنید و باید سیستم ایمنی بدن ات رو قوی کنی تا از بدنت خارج بشه و قرص ایمیدین برای تقویت سیستم ایمنی بدن هست یک روز در میان بخور

 5. سلام دوستان این راه که میگم بهترین و بی هزینه ترین راه درمان زگیل هست : دعای رفع زگیل فوری : این دعا از امام صادق هست که برای رفع زگیل ها و دمل ها انگشت شهادتین را روی زگیل نگه داشته (در روزهای اول که زگیل تازه ظاهر شده) و ۷ بار این دعا لا اله الا الله الحلیم و الکریم گفته شود و مرتبه هفتم محکم تر انگشت را نگه داشته تا درمان شود.

  1. ااا چه جالب پس برای درمان زگیل تناسلی در قران هم دعا داریم یعنی؟ واقعا تاثیر داره به نظرتون؟؟؟ این ویروسی هست که هنوز علم نتونسته درمانی براش کشف کنه !

  2. احسنت،من بچه بودم یادم میاد پسره همسایه به گربه و سگ دست میزد زگیل زده بود،مادرش می‌گفت با دعا خواندن و آیه لی از قرآن اونو درمان کرده بود

  3. این خرافات چی هست آخه مگه میخوایم جادو و جنبل کنیم
   منبع داری کو بزار اینجا
   بعدم هر چیزی شنیدین باور نکنین با عقل و منطقتون تجزیه و تحلیل کنین

  1. سلام دوست عزیز یه سوالی داشتم ازتون من تعداشون زیاده بعد خیلی خیلی ریزن بعد پیش همن دور تا رو دستگامن کلاهکش هم هست بنظرت میشه با سرکه سیب از بین‌ ببرمشون ترو امام زمان کمکم کنید حال روحیم وخیمه ❤??

   1. سلام دوست عزیز
    سرکه سیب و روش های خانگی تاثیری ندارد. تنها راه از بین بردن زگیل ها لیزر یا کرایو می باشد با این تفاوت که با لیزر در یک جلسه همه زگیل ها از بین می روند ولی کرایو ممکن است نیاز به چند جلسه داشته باشد.

 6. میگن سیستم ایمنی بدن رو باید تقویت کنید،من خیلی هزینه کردم ولی فایده نداشت، محو میشن دوباره ظاهر میشن،دیگه بیخیال شدم،فقط ورزش میکنم و قرصهای تقویتی میخورم ،پماد میزنم کمتر شده خدا رو شکر

     1. سلام کجا تشریف دارید اگر تهران هستید و نسخه دکتر متخصص را دارید به ادرس زیرمراجعه‌کنید
      میدان صادقیه بلوار ایت الله کاشانی نرسیده به پل روگذر داروخانه دکتر انتظاری دارند و بصورت‌ سهمیه به داروخانه میدن
      قیمتش هم فکر کنم سیصد هزار تومانه

 7. سلام به نظر من طب سنتی و گیاهی میتونه خوب جواب بده اول روغن چای بعد سیر و الکل اتانول باهم و زرد چوبه با تکرار مداوم پاکش میکنه

 8. نسرین رشدی دیزج یکان

  سلام من هفته پیش زگیل هامو کرایو کردم الان فقط یکم جاشون سفید مونده میخاستم ببینم میتونم رابطه داشته باشم الان یا باید صبر کنم فعلا؟ یعنی الان هم امکان انتقالش هست ؟

 9. سلام من دچار هموروئید شدم و أطراف مقعدم زائده گوشتی رشد کرد رفتم دکتر تست hpv دادم منفی بود.
  باز رفتم دکتر گفتن hpv هست. من لیزر کردم ولی بازم این زائده ها در میومدن جالب بود از عنبر نسارا استفاده کردم بعد دوبار استفاده خشک شدن و از بین رفتن. الان هم دارو میخورم هم از عنبر نسارا استفاده میکنم.

   1. سلام دوست عزیز
    عنبرنسارا یا همان سرگین الاغ ماده که در فصل بهار جمع آوری می شود مانند اسفند دود می شود و بیشتر برای از بین بردن میکروب ها و عفونت ها یا سینوزیت از دود آن استفاده می شود و برای زگیل تناسلی کاربرد درمانی چندانی ندارد. زگیل تناسلی با هیچ روشی به جز لیزر یا کرایو و جراحی از روی پوست برداشته نمی شود و با این روش ها هم ویروس در بدن می ماند و هنوز برای از بین بردن ویروس اچ پی وی درمانی کشف نشده است.

    1. درمان کشف شده ولی تو ایران هنوز اجازه ی اجراشو ندادن.توی کشورای اروپایی هر کسی زگیل میگیره میره مراکز مخصوص از نمونه ی ویروس خود اون شخص یه واکسن مخصوص خودش میسازن و بهش تزریق میکنن و تمام ویروس های اون شخص از بین میره حتی خطرناک ترینشون.امیدوارم تو ایرانم اجرا بشه وگرنه چند سال اینده موج سنگینی از سرطان اتفاق میوفته

 10. سلام منم هم تازه متوجه شدم ک نزدیک ممنوعم چنتا چیز شبیه گوشت اضافه هست میشه راهنمایی کنید چطور میتونم از بین ببرمشون

  1. سلام دوست عزیز
   اگر زگیل تناسلی باشد باید با لیزر یا کرایو برداشته شود روش های خانگی و پماد و محلول درمان دائمی نیست و قطعی ترین روش لیزر هست البته باید آزمایش های لازم مثل پاپ اسمیر را هم انجام بدید تا مشخص شود نوع ویروس اچ پی وی که در بدنتان هست کدام تیپ هست و آیا خطرناک هست با نه. چون هنوز برای نابودی این ویروس به طور کامل از بدن هیچ راهی کشف نشده و فقط بهتر است سیستم ایمنی خود را تقویت کنید. ابتدا باید تشخیص داده شود که زگیل هست یا نه به متخصص زنان و یا دکتر پوست مراجعه کنید اگر نمی توانید عکس خود در دایرکت اینستاگرام کلینیک که بالای سایت هست برای ما ارسال کنید تا پزشک راهنمایی تان کند .

   1. دوست عزیز میشه از این پماد برای دهاته رحمم استفادهکرد؟چون من خوندم نوشته بود نباید به داخل رحم و یا مقعد بخوره

  2. هیچ راه درمانی نداره چون DNA اون در خون شماست. تنها راهش تقویت سیستم ایمنی بدن هست و استفاده از ژل رویال اصل اگر گیرتون بیاد و قارچ کیتاشه.رابطه جنسی نداشته باشین شاید دوسال زمان ببره تا ریشه کن بشه. زگیل با لیزر و سرکه و سیر و غیره شاید ظاهرا از بین بره ولی چون در خون شماست مجددا عود میکنه.

 11. دوستان توجه داشته باشید اول باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید بهترین راه دو تا شیشه شربت سیستم ایمنی بدن بخورید . . بعد جواب نگرفتید درمان پماد الدرا استفاده کنید

  1. سلام دوست عزیز
   درمان زگیل تناسلی با زردچوبه درمان قطعی نیست اما زردچوبه به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده ای که دارد برای بهبود عفونت زخم و جلوگیری از پیشرفت آن و برطرف کردن درد و خارش زگیل موثر است.

  2. حتما از قهوه قارچ گانودرما استفاده کنید و دمنوش مصفی خون برای تقویت سیستم ایمنی بدن تنها راه درمان قطعی تقویت سیستم ایمنی بدن هستش لیزر و کرایو تراپی و فریز هیچ فایده ای نداره چون فقط تحریک میشه و بعد مدتها بیشتر میشه

   1. سلام دوست عزیز
    تنها راه از بین رفتن دائمی زگیل لیزر یا کرایو هست و روش های خانگی برای تقویت سیستم ایمنی بدن هست چطور فایده ای ندارن؟ تمام پزشکان جهان این دو روش را توصیه می کنند و تا به الان کسی با روش های خانگی زگیل را از بین نبرده فقط برای کاهش علائم موثر است.

  1. سلام دوست عزیز
   سرکه سیب را روی پنبه بمالید و روی زگیل قرار دهید. مطلب زگیل دهانی را مطالعه کنید. بهتر است به جای روش های خانگی از فریز درمانی یا لیزر استفاده کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به نیاز برای تکرار جلسات کرایو و امکان بازگشت مجدد زگیل ها، لیزر روش بهتری است و تنها در یک جلسه تمامی زائده ها از بین می روند. البته به شرایط و اندازه و محل زگیل ها هم بستگی دارد.

  1. سلام دوست عزیز
   بدون ویزیت نمی توان تشخیص داد که زگیل هست یا نه. جهت راهنمایی بیشتر لطفاً عکس ارسال کنید به دایرکت اینستاگرام کلینیک

 12. سلام خسته نباشید
  با سرکه سیر قسمت مقعد و دهانه رحم استفاده کنم تاثیری داره و سوزش و خارشی نداره ؟

  و اینکه باعث بدتر شدن زگیل ها روی ناحیه پوستی نمیشه

  لطفاً پاسخ بدین

  1. سلام دوست عزیز
   خیر باعث از بین رفتن کامل زگیل ها نمی شود و ممکن است سوزش هم داشته باشد. بهتر است از لیزر زگیل تناسلی استفاده کنید.

 13. اخه چجوری میشه پنبه رو با سرکه سیب اغشته کرد و با چسب زخم روی الت تناسلی یا اطرافش چسباند؟چون کنده میشه و بلند میشه چسب.اونایی که تجربه دارن بگن با چه چسبی یا چجوری باید ایننکار رو کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   چسب مخصوص زگیل در داروخانه ها موجود است که حاوی اسیذ است و اگر این چسب را می زنید دیگر از سرکه سیب استفاده نکنید. البته بهترین کار برای از بین بردن زائده های زگیل تناسلی برداشتن آن ها با لیزر یا کرایو زگیل تناسلی می باشد.

 14. چطور میشه روی زگیل تناسلی که روی الت و اطراف الت هست رو پانسمان کرد و چسب زد که تا چندساعت بمونه؟چسب زخم کنده میشه و بلند میشه که.راه حل چیه

 15. سلام چجوریه میگن لیزر و فریز اصلا اثری نداره درسته؟
  و اینکه جدیدا دارو های گیاهی قوی مکمل وارد ایران شده با اون درستش میکنن

  1. سلام دوست عزیز
   خیر درست نیست. درمان با دارو مکمل موقتی هست و مجدد زگیل ها رشد خواهد کرد. در حال حاضر بهترین راه برای حذف زگیل در تمام دنیا لیزر و بعد از آن کرایو زگیل یا همان فریز کردن می باشد.

 16. سلام من تست hpv مثبت شده در حالی ک جز همسرم تا حالا باهیچکس رابطه نداشتم و نه استخر و لیزر و این چیزا هم نرفتم و دکتر گفت دهانه رحمم درگیر شده خیلییی نگرانم ینی خدایی نکرده میشه سرطان رحم؟؟???

  1. سلام دوست عزیز
   با تقویت سیستم ایمنی بدن و نداشتن استرس امکان بهبودی هست. تست های پاپ اسمیر را مرتب انجام دهید و ایمنی بدن تان را بالا نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا