واکسن گارداسیل(hpv)[قیمت۱۴۰۳+خرید از هلال احمر]

واکسن زگیل تناسلی(گارداسیل)

واکسن اچ پی وی چیست؟ واکسن زگیل تناسلی یا همان گارداسیل Gardasil یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی HPV (همان ویروس عامل زگیل تناسلی و بیماری هایی مثل سرطان دهانه رحم) می باشد.

قیمت واکسن گارداسیل ۱۴۰۳

قیمت واکسن زگیل تناسلی اگر از داروخانه هلال احمر تهیه شود ۲۶۵ هزار تومان می باشد اما بر اساس نوع ایرانی و خارجی آن و همچنین پیشگیری از سویه های اچ پی وی قیمت متغیر است و برای مثال قیمت واکسن گارداسیل خارجی چون بر اساس نرخ ارز می باشد دائما در حال تغییر است.

قیمت واکسن زگیل تناسلی Gardasil 9 به دلیل اینکه در برابر ۹ سویه از اچ پی وی قابلیت جلوگیری دارد و در ۹۰ درصد موارد از سرطان دهانه رحم پیشگیری می کند معمولاً گران تر از سایر انواع واکسن های زگیل است. خرید واکسن گارداسیل از هلال احمر ارزان تر است

آخرین (به روز شده در اردیبهشت ۱۴۰۳) : آخرین قیمت هر دوز این واکسن اگر از داروخانه هلال احمر تهیه شود ۴۰۰هزار تومان و در بازار آزاد از ۱/۵۰۰/۰۰۰ هزارتومان شروع می شود. 

لیست داروخانه هایی که واکسن گارداسیل دارند در تهران

داروخانه های واکسن گارداسیل در تهران در لیست زیر آورده شده است:

 • داروخانه دکتر واعظ زاده تهران، خیابان نامجو، شماره تماس: ۰۲۱۷۷۵۸۰۱۲۲
 • داروخانه هلال احمر ۲ تهرانپارس، خیابان جشنواره، شماره تماس: ۰۲۱۷۷۷۹۳۶۳۶
 • داروخانه دکتر اکبری، میدان پونک، خیابان شهید میرزا بابائی، شماره تماس: ۰۲۱۴۴۴۴۲۰۷۱
 • داروخانه شهید کاظمی، ولیعصر، دانشکده تغذیه، شماره تماس: ۰۲۱۲۶۲۱۰۰۸۲
 • داروخانه دکتر کشمیری اوین، خیابان شهید کچوئی، شماره تماس: ۰۲۱۲۲۴۱۰۴۱۱
 • داروخانه دکتر صدر، خیابان ابوذر، پلاک ۶۶۷، شماره تماس: ۰۲۱۵۵۱۴۵۲۷۷

واکسن hpv برای چه سنی است

واکسن hpv برای چه سنی است

FDA استفاده از Gardasil 9 را برای تمامی افراد ۹ تا ۴۵ ساله تایید کرده است.

بهتر است این واکسن در سن ۹ سالگی به بعد در بازو تزیق شود. در حال حاضر شش واکسن HPV وجود دارد: سه واکسن دو ظرفیتی، دو واکسن چهار ظرفیتی و یک واکسن غیر ظرفیتی. واکسن چهار ظرفیتی در پیشگیری از زگیل های تناسلی بسیار کارآمد است.
گروه هدف اولیه در اکثر کشورهایی که واکسیناسیون HPV را توصیه می کنند، دختران نوجوان ۹ تا ۱۴ ساله هستند. برای همه واکسن ها، برنامه واکسیناسیون به سن گیرنده واکسن بستگی دارد:

طبق گزارش دسامبر ۲۰۲۲ WHO در مورد واکسن های اچ پی وی، Who برنامه زیر را توصیه می کند:

 • برنامه یک یا دو دوز برای دختران ۹-۱۴ ساله
 • برنامه یک یا دو دوز برای دختران و زنان ۱۵ تا ۲۰ ساله
 • دو نوبت با فاصله ۶ ماهه برای زنان بالای ۲۱ سال
 • حداقل ۲ دوز و در صورت امکان ۳ دوز برای افرادی که به نقص ایمنی و/یا آلوده به HIV شناخته شده اند ضروری است.
https://www.who.int/

زگیل تناسلی برجستگی های کوچک، خاکستری یا به رنگ پوست است که اطراف دستگاه تناسلی یا داخل دهان (زگیل دهانی پدیدار می شود و یکی از رایج ترین بیماری های مقاربتی هستند.

آنها در اثر انواع مختلفی از ویروس پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی ایجاد میشوند. واکسن زگیل تناسلی باعث جلوگیری از ابتلا به این ویروس می شود. با اینکه امکان انتقال تبخال و زگیل تناسلی از طریق دستگاه لیزر موهای زائد بسیار نادر است اما ممکن است.

زگیل تناسلی معمولا در اطراف نواحی واژن، مجرای ادرار،دهانه رحم، آلت تناسلی و مقعد به شکل بسیار کوچک، صاف و مسطح و یا شبیه گل کلم ظاهر می شود.

درمان خانگی زگیل تناسلی را از بین نمیبرد ولی اندازه ی آنها را کوچک میکند برای درمان حتما به پزشک مراجعه کنید که اکثر آنها درمان زگیل تناسلی با لیزر را پیشنهاد میدهند. برای پیشگیری از این بیماری واکسن زگیل تناسلی را تزریق کنید.

بیشتر بخوانید: زگیل الت تناسلی مردان چیست

واکسن زگیل تناسلی چیست

واکسن زگیل تناسلی چیست

واکسن اچ پی وی، افراد را در برابر ابتلا به انواع پر خطر  ویروس اچ پی وی (نوع ۶-۱۱-۱۶-۱۸) محافظت میکند. این واکسن، گارداسیل نام دارد که از موارد زیر به عنوان عامل زگیل تناسلی در زنان و مردان محافظت میکند و بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی بهتر است تمامی افراد پیش از شروع فعالیت جنسی آن را تزریق کنند.

واکسن hpv از طریق تحریک سیستم ایمنی بدن، در برابر انواع ویروس اچ پی وی آنتی بادی و محافظ تولید می کند و در صورت تماس فرد واکسینه شده با ویروس اچ پی وی، این آنتی بادی ها از او در برابر ویروس محافظت می کنند.

 •  نوع ۱۶ و ۱۸ که بیشتر نوع ۲ منجر به سرطان دهانه ی رحم میشود.
 •  نوع ۶ و ۱۱ که ۹۰% آنها منجر به زگیل تناسلی میشود. 
 • سایر انواع آن (۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲) که منجر به سرطان دهانه ی رحم، مقعد، واژن، آلت تناسلی و گلو میشود.

انواع واکسن گارداسیل

بیش از ۲۰۰ ویروس اچ پی وی وجود دارد که تقریباً ۴۰ نوع از آن ها از طریق رابطه جنسی منتقل می شود و از بین این ۴۰ سویه، ۱۲ نوع از ویروس اچ پی وی هستند که باعث بروز سرطان هایی مثل سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان واژن در زنان و سرطان مقعد و آلت تناسلی در مردان و سرطان گلو در هر دو جنس می شود. جهت جلوگیری از ابتلا به این سویه های پر خطر سه نوع واکسن HPV وجود دارد:

سه واکسن HPV :

 • واکسن HPV 9 ظرفیتی (Gardasil 9، ۹vHPV)
 • واکسن چهار ظرفیتی HPV (Gardasil، ۴vHPV)
 • و واکسن دو ظرفیتی HPV (Cervarix، ۲vHPV)

این واکسن ها توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (DAF) مجوز گرفته اند. هر سه واکسن HPV در برابر انواع ۱۶ و ۱۸ HPV که باعث بیشتر سرطان‌های HPV می‌شوند، محافظت می‌کنند.

واکسن گارداسیل ۹  کاربردی ترین نوع واکسن Gardasil 9 می باشد که از شخص در برابر ۹ سویه از تیپ های پرخطر اچ پی وی که عامل سرطان هایی مثل سرطان دهانه رحم هستند محافظت می کند. همچنین به دلیل اینکه در نود درصد موارد از سرطان دهانه رحم پیشگیری می کند، قیمت بالاتری نسبت به سایر واکسن ها دارد.

پاپیلوگارد نیز نوع دیگری از واکسن زگیل تناسلی می باشد که ساخت ایران است و در سال های اخیر برای جلوگیری از ابتلا به سویه های ۱۶ و ۱۸ اچ پی وی تولید شده است. اما به دلیل تازگی آن و استقبال کم، هنوز عوارض آن و میزان اثر گذاری واکسن hpv ایرانی به طور دقیق مشخص نشده است.

سن تزریق واکسن گارداسیل

سن تزریق واکسن گارداسیل

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کند که واکسیناسیون HPV در سنین ۱۱-۱۲ سال به دختران و پسران انجام شود. این واکسن می تواند از سن ۹ سالگی انجام شود. برای دختران و پسران ایده آل است که واکسن را قبل از شروع رابطه جنسی دریافت کنند. دریافت واکسن زگیل تناسلی در سنین پایین، با شروع زودتر فعالیت جنسی ارتباطی ندارد. هنگامی که فردی به HPV آلوده می شود، واکسن ممکن است آنقدر موثر نباشد. همچنین پاسخ به واکسن در سنین پایین تر از سنین بالاتر بهتر است.

CDC توصیه می کند که همه کودکان ۱۱ و ۱۲ ساله دو دوز واکسن HPV را با فاصله حداقل شش ماه دریافت کنند. نوجوانان ۹ و ۱۰ ساله و نوجوانان ۱۳ و ۱۴ ساله نیز می توانند واکسیناسیون را در برنامه دو دوز دریافت کنند. تحقیقات نشان داده است که برنامه دو دوز برای کودکان زیر ۱۵ سال موثر است.

سن تزریق واکسن گارداسیل در زنان

نوجوانان و بزرگسالان جوانی که بعداً در سنین ۱۵ تا ۲۶ سالگی واکسن را شروع می کنند، باید سه دوز از واکسن را دریافت کنند.

CDC واکسیناسیون HPV را برای همه افراد تا سن ۲۶ سالگی که به اندازه کافی واکسینه نشده اند توصیه می کند.

بهترین زمان برای تزریق و سن واکسن گارداسیل بین ۱۱ الی ۱۲ سالگی و قبل از شروع فعالیت های جنسی می باشد. البته سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخیراً استفاده از Gardasil 9 را برای مردان و زنان ۹ تا ۴۵ ساله تأیید کرده است. اما اگر ۲۷ تا ۴۵ ساله هستید، بهتر است برای دریافت واکسن با پزشک خود مشورت نمایید.

 • برای افراد بین سنین ۱۵ تا ۴۵ سال، ۳ بار تزریق میشود.
 • دومین تزریق، دو ماه بعد از اولین تزریق اتفاق می افتد
 • سومین تزریق ۴ ماه بعد از دومین تزریق اتفاق می افتد. پس مجموعا ۶ ماه طول میکشد تا هر سه تزریق انجام شود.

برای افراد بین سنین ۹ تا ۱۴ سال، فقط دو تزریق لازم است. دومین تزریق، ۶ ماه بعد از اولی اتفاق می افتد.

چه کسانی باید واکسن زگیل تناسلی بزنند؟

افرادی که باید واکسن زگیل تناسلی بزنندافرادی که نباید واکسن اچ پی وی بزنند
شروع رابطه جنسی پر خطر (پیش از سنی که فعالیت جنسی را شروع می کنید)افرادی که به مخمر حساسیت دارند.
افرادی که با بیش از یک نفر رابطه جنسی دارند.کسانی که به تزریق دوز اول واکسن حساسیت نشان دادند.
افراد مبتلا به زگیل تناسلیخانمهای باردار
ارتباط با همجنس (مرد با مرد و زن با زن) 
اگر شریک جنسی تان به ویروس اچ پی وی یا زگیل تناسلی مبتلا شده است. 
اگر کار شما به گونه ای است که در معرض آلودگی به ویروس اچ پی قرار دارید 
چه کسانی باید واکسن زگیل تناسلی بزنند

همه ی افراد بین سنین ۹ تا ۴۵ سال میتوانند آن را دریافت کنند تا از ابتلا به زگیل تناسلی و انواع ویروس اچ پی وی که منجر به سرطان میشود مصون باشند. پیشنهاد میشود برای کودکان در سنین ۱۱ تا ۱۲ سالگی تزریق انجام شود تا زمانی که به فعالیت جنسی میرسند در امان باشند. برای سنین بالاتر بهتر است درباره ی واکسن با پزشک مشورت شود.

بیشتر بخوانید: علت زگیل تناسلی بدون رابطه در دختر باکره

عوارض جانبی واکسن

عوارض واکسن زگیل تناسلی

این واکسن عوارض جانبی ندارد. رایج ترین عوارض جانبی آن شامل درد، تورم، قرمزی، خارش، کبودی، خونریزی، و توده در محل تزریق، سردرد، تب، حالت تهوع و سرگیجه است. برخی افراد ممکن است پس از دریافت GARDASIL 9 غش کنند و گاهی اوقات افرادی که غش می کنند می توانند سقوط کنند و به خود آسیب برسانند.

 • قرمزی
 • درد در محل تزریق
 • تب
 • حالت تهوع 
 • اسهال و استفراغ
 • درد شکم
 • خستگی و سرگیجه

یکی از موضوعات بحث برانگیزی که راجب این موضوع وجود دارد این است که این واکسن برای جلوگیری از بیماری مقاربتی است و برای کودکان مناسب نیست. اما نکته اینجاست که واکسن زمانی بهتر عمل میکند که قبل از داشتن اولین رابطه ی جنسی تزریق شود و احتمال ابتلا به سرطان را بسیار کاهش میدهد.

تحقیقات نشان داده که تزریق واکسن، افراد را به داشتن رابطه ی جنسی تشویق نمیکند پس این بدان معنی نیست که تزریق واکسن، کودکان را به داشتن رابطه ی جنسی ترغیب میکند. هدف فقط این است که آنها در آینده از زگیل تناسلی و سرطان در امان باشند.

ایا واکسن زگیل تناسلی خطرناک است؟

واکسن ها مانند هر دارویی می توانند عوارض جانبی داشته باشند. بسیاری از افرادی که واکسن HPV را دریافت می کنند، هیچ عارضه جانبی ندارند. شایع ترین عوارض آن معمولاً خفیف هستند، مانند درد بازوی ناشی از تزریق.

مراقبت بعد از واکسن گارداسیل

مراقبت بعد از واکسن زگیل تناسلی

رعایت مراقبت های بعد از زدن واکسن گارداسیل، تاثیر آن را بیشتر کرده و موجب تسکین درد خواهد شد. معمولاً داشتن احساس بد یا درد بازوی ناشی از تزریق از عوارض شایع خفیف تزریق واکسن می باشد اما علائمی مثل واکنش های آلرژیک شدید پس از واکسیناسیون یا کهیر، تورم صورت و گلو، مشکل در تنفس، افزایش ضربان قلب، سرگیجه و ضعف خطرناک بوده و باید به پزشک مراجعه شود.

 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید نسبت به تداخل دارویی واکسن گارداسیل و داروهای استروئیدی، شیمی درمانی و … آگاهی داشته باشید.
 • این واکسن برای حدود ده سال از فرد در مقابل ویروس اچ پی وی حفاظت می کند اما زنان بهتر است بعد از سن ۲۵ سالگی آزمایشات و غربالگری دهانه رحم یا تست های پاپ اسمیر خود را منظم دنبال کنند حتی بعد از اینکه واکسن زده باشند چرا که این واکسن نمی تواند در برابر همه گونه هایی که ممکن است موجب سرطان دهانه رحم در خانم ها شود محافظت کند.
 • اگر در محل تزریق درد دارید، یخ یا کیسه سرد را هر بار به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی محل درد قرار دهید. (یک پارچه نازک بین یخ و پوست خود قرار دهید)
 • آیا می توانم دستم را بعد از تزریق تکان دهم؟ باید سعی کنید از بازوی خود مانند حالت عادی استفاده کنید. حرکت بازو باعث افزایش گردش خون می شود که می تواند به کاهش درد شما کمک کند.
 • برخی افراد بعد از واکسن غش می کنند. برای جلوگیری از این مورد باید در حین واکسیناسیون بنشینند یا دراز بکشند، سپس بیماران باید به مدت ۱۵ دقیقه پس از دریافت واکسن تحت نظر باشند.

آیا زگیل تناسلی خطرناک است؟

 • زگیل های تناسلی خطرناک نیستند اما میتوانند نشان دهنده ی اچ  پی وی باشند.
 • برخی از اچ پی وی ها منجر به سرطان میشوند.
 • از بین بردن زگیل ها، کمکی به جلوگیری از انتقال آنها نمیکند
 •  اگر شکل ظاهری زگیل ها از بین برود، ویروس در بدن باقی میماند. 
 • اچ پی وی با سرطان ارتباط مستقیم دارد. برخی از آنها منجر به سرطان میشوند.
 •  اچ پی وی حتما به سرطان ختم نمیشود.
 • معمولا اچ پی وی طی دوسال از بین میرود و باعث ایجاد مشکل جدی نمیشود.

بیش از ۲۰۰ نوع اچ پی وی وجود دارد که بیشتر آنها ضرری ندارند اما ۱۳ نوع از آنها منجر به سرطان رحم شده و یک نوع آن به سرطان هایی مانند زیر منجر می شود:

 • گلو
 • مقعد
 • واژن 
 • دستگاه آلت تناسلی

 بیشتر افراد نمیدانند که به این ویروس مبتلا هستند زیرا هیچ علائمی ندارند. اگر ویروس بعد از دو سال از بین رفت شروع به آلوده کردن سلول های رحم میکند که تشکیل تومور سرطانی میدهد. این تومور باید برداشته شود.

پرسش و پاسخ درباره واکسن گارداسیل

واکسن hpv برای چه سنی است؟

برای دختران و پسران ۱۲ و ۱۳ ساله و پیش از برقراری اولین رابطه جنسی توصیه می شود.

واکسن زگیل تناسلی کجا بزنیم؟

بهتر است به صورت عضلانی به بازو تزریق شود.

اگر به ویروس اچ پی وی مبتلا باشم، واکسن زگیل تناسلی بعد از ابتلا میتواند آن را درمان کند؟کسانی که زگیل تناسلی دارند می توانند واکسن بزنند؟

خیر واکسن زگیل تناسلی بعد از ابتلا آن را درمان نمیکند اما از ابتلا به سایر گونه ها جلوگیری میکند. اگر مبتلا هستید با پزشک راجع‌به درمان مورد نیاز صحبت کنید.

آیا زمانی که واکسن تزریق شود نیازی به تست اچ پی وی است؟

بله. تست پاپ اسمیر یکی از راه های مهم جلوگیری از سرطان دهانه ی رحم است. واکسن  از ابتلا به اچ پی وی که مبتلا به سرطان میشود جلوگیری نمیکند. پس انجام تست حتما لازم است تا تغییرات سلولی را که منجر به سرطان رحم میشود را شناسایی کرد. 

قیمت واکسن گارداسیل چقدر است؟

قیمت واکسن گارداسیل حدود ۲۵۰ دلار است. گاهی اوقات تزریق آنها با دفترچه نیز صورت میگیرد که نصف قیمت است.

ایا واکسن گارداسیل زگیل تناسلی را درمان میکند؟

خیر. این واکسن در درمان زگیل تناسلی هیچ نقشی ندارد و تنها به عنوان واکسن پیشگیری از ابتلا به انواع خاصی از ویروس اچ پی وی و سرطان دهانه رحم موثر می باشد.

34 دیدگاه دربارهٔ «واکسن گارداسیل(hpv)[قیمت۱۴۰۳+خرید از هلال احمر]»

 1. سلام وقت بخیر شما توی کلینیک تون واکسن اچ پی وی رو تزریق می کنید؟اگر بر اثر زگیل سرطان حلق هم به وجود اومده باشه این واکسن پیشگیری میکنه؟ کاش یه لیست داروخانه هایی که واکسن گارداسیل دارند منتشر کنید من نمیدونم از کجا باید بگیرم گارداسیل ۹ رو که هیچ جا ندارن

  1. سلام دوست عزیز
   واکسن اچ پی وی در پرتو کلینیک تزریق نمی شود.
   بله این واکسن برای پیشگیری تمامی انواع زگیل که در اثر این ویروس به وجود آمده تزریق می شود.
   لیست داروخانه هایی که واکسن گارداسیل دارند را می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا کنید.

 2. سلام من پریروز دوز دوم واکسن گارداسیل رو زدم ایا الان میتونم واکسن انفولانزا هم بزنم مشکلی از نظر تداخل نداره یعنی؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مشکلی ندارد و تداخلی نیست اما اگر مشکل ایمنی دارید یا دارای بیماری خاصی هستید حتما با پزشک مشورت نمایید.

 3. سلام من ۵۵ سالم هست و برای ۴ سال اچ پی وی تیپ ۱۱ داشتم دارو هم مصرف نکردم ولی آزمایش آخر گفتند که خوب شده و مشکلی نیست آیا الان نیازه که واکسن گارداسیل رو بزنم یا خیر؟

  1. سلام دوست عزیز
   تا سال ۲۰۱۸ واکسن گارداسیل تا ۲۶ سالگی تزریق می شده اما پس از ۲۰۱۸ با بیانیه FDA از ۲۷ تا ۴۵ سالگی هم تزریق می شود و موثر است. اما در سن های بالاتر حتما باید تحت نظر پزشک تزریق شود و سرخود واکسن نزنید.

 4. سلام من گارداسیل چهار رو دو ماه دو ماه میزنم که برای دوز دوم پرستار واکسن را به باسنم تزریق کرد حالا چی میشه و دوز سوم را چیکار کنم ؟

 5. سلام من ۲۸ ساله هستم و تا الان ۹ بار رابطه جنسی داشتم که زگیل مقعدی زدم و با لیزر درمان کردم از ماه قبلش هم واکسن گارداسیل ۴ رو زده بودم و یک ماه دیگه هم دوز دومش هست الان روزی ۲ تا پاورفیت میخورم و فعلا هم جایی زگیل ندیدم چون باکره ام نمیتونم تست پاپ بدم نمیدونم الانم ویروس رو دارم و کدوم نوع رو گرفتم ؟ اصلا اچ پی وی درمان میشه یا نه ؟ ممکنه دوسال دیگه دوباره زگیل بزنم تو یه جایی از بدنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   اینکه زگیلی مشاهده نمی کنید به معنی پاک شدن بدن از ویروس نمی باشد و بیشتر گونه های این ویروس هم توسط سیستم ایمنی بدن نابود شده و به سرطان تبدیل نمی شود. معمولاً بعد از ۸ ماه ۷۰% گونه های پرخطر این ویروس از بدن می روند در دوازده ماه ۸۰% موارد و در ۱۸ ماه ۹۰% نوع های این ویروس از بدن پاکسازی می شوند. فقط تایپ اچ پی وی ۱۶ می باشد که طولانی ترین زمان پاکسازی از بدن را دارد که آن هم به سیستم ایمنی بدن هر فردی بستگی دارد. رعایت نکات زیر برای شما واجب است:
   تزریق واکسن اچ پی وی برای جلوگیری از ابتلا شدن به سای تایپ های hpv
   تویت سیستم ایمنی بدن
   عدم مصرف دخانیات
   مصرف قهوه گانودرما
   انجام تست های زنان به صورت مرتب و منظم

 6. سلام الان قیمت واکسن گارداسیل خارجی ۱۴۰۲ چنده بالاخره ؟ من هر قیمتی گرفتم بالای ۴ میلیون تومن بود که

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر قیمت ۴ ظرفیتی خارجی ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان و قیمت ۹ ظرفیتی خارجی ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 7. سلام من خیلی سال پیش واکسن اچ پی وی رو زدم و الان همسرم به این ویروس مبتلا هست به نظرتون لازمه که دوباره دوزهای دیگه واکسن رو بزنم یا نیازی نیست؟

 8. سلام اگه مردی که مبتلا هست با خانمی رابطه اورال داشته باشن ایا امکان انتقال این ویروس از بزاق دهان آقا به خانوم هستش؟

 9. سلام من دکتر زنان رفتم و بهم گقت زگیل دارم و باید نمونه برداری کنم بعد از نمونه برداری گفتن که نوع ۳۲ هست و من دو هفته بعد به پزشک دیگری مراجعه کردم و بعد از معاینه بهم گفتن هیچ زگیلی ندارم و توی پاپ اسمیر و تست اچ پی وی هم جواب منفی بود ممکنه جواب ازمایش اولم کاذب بوده باشه چون بعد اون اصلا دیگه هیچ دکتری بهم نگفت که زگیل دارم

  1. سلام دوست عزیز
   بله احتمال کمی دارد که جواب آزمایش کاذب باشد اما به احتمال زیاد بدن تان از ویروس پاکسازی شده است.

 10. سلام من مشهد هستم میخاستم بدونم چه آزمایشی برای مردان مشخص می کند که زگیل تناسلی داریم یا نه ؟
  لطفا نام آزمایش معتبر اچ پی وی را بگید

  1. سلام دوست عزیز
   باید آزمایش HPV DNA testing به روش FDA Approved انجام شود یعنی جواب مثبت از نظر دو تیپ ۱۶ و ۱۸ و یا مثبت از نظر سایر گونه های پر خطر . در این روش تایپ های ویروس اچ پی وی از هم تفکیک نمی شوند

 11. سلام وقت بخیر من تقریبا ۳ ساله hpv نوع ۶ و ۸۴ دارم البته نسبت به سال اول خیلی بهتر شدم.تصمیم دارم ازدواج کنم آیا در صورتی ک همسرم واکسن بزنه ویروس بهش انتقال پیدا نمیکنه؟و چ نوع واکسنی بزنیم؟درواقع واکسن آیا بجز انتقال نوع ۶ از ۸۴ هم محافظت میکنه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله بهتر است قبل از اولین تماس جنسی واکسن ۹ گانه زده شود. در واقع بعد از تزریق ۳ دوز واکسن گارداسیل تا ۹۰% ایمنی پیدا می کنند و پیشگیری می شود به شرطی که قبل از رابطه جنسی تزریق شده باشد چون واکسن خاصیت درمانی ندارد.

  1. سلام دوست عزیز
   انتقال زگیل تناسلی یا زگیل دهانی از طریق قلیان و بزاق دهان ممکن است اگر یکی از افراد مبتلا باشد و از یک لبی و قلیون مشترک استفاده شود بله منتقل می شود.
   در مورد پوشیدن شلوار نیز احتمال انتقال کم است زیرا این ویروس بیشتز از طریق مخاط و ترشحات منتقل می شود و هنوز احتمال انتقال زگیل از طریق لباس تایید نشده است.

  1. سلام دوست عزیز
   به جز اچ پی وی سایر عفونت های مقاربتی هم مثل کلامیدیا وجود دارد که واکسن زگیل تناسلی از آن محافظت نمی کند و به همین دلیل مهم است که حتی با تزریق واکسن هم همچنان رابطه جنسی ایمن و محافظت شده با کاندوم داشته باشید.

 12. سلام
  اگر دوز اول گارداسیل باشه بعد واکسن رو کامل نکنی و دوز بعد پاپیلوگارد بزنی میشه باز گاردسیل بزنی بقیشو؟

 13. سلام خسته نباشین . من ۱۹ سالمه تتو ارتیست هستم . حین کار ممکنه سوزن مشتری بخوره به انگشتم و داخل پوستم بره .. اگر اون فرد اچ پی وی داشته باشه به من هم منتقل میشه؟و اینکه هزینه ی تهیه واکسن از حلال اهمر چقدر هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله امکانش هست و باید دستکش حتما داشته باشید اگر با خون تماس پیدا کند امکانش بیشتر هست. برای اطلاع از داروخانه هایی که در حال حاضر این واکسن را با نزخ دولتی تزریق می کنند با این شماره تماس بگیرید راهنمایی می کنند: سامانه ۱۹۰

 14. سلام وقت شما بخیر؛ من ۳۱ ساله هستم و به تازگی متوجه شدم که سویه های ۳۱/۳۵ ۵۲/۵۹/۶۶ و چندین تایپ کم خطر رو دارم. الان ۹ ظرفیتی بزنم تاثیرداره؟ یا همون ۴ ظرفیتی کفایت میکنه؟ امکان سرطان با توجه به این تایپ ها هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   بیشترین تاثیر واکسن، تزریق آن قبل از شروع فعالیت های جنسی است. ۹ ظرفیتی امکان پیشگیری از ژنو تیپ های بیشتری را دارد. معمولاً سویه های ۱۶ و ۱۸ موجب بیشتر سرطان ها خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا