درمان قطعی و فوری درد بواسیر(هموروئید)

درمان قطعی و فوری درد بواسیر(هموروئید)

زمانی که رگ های انتهای کانال مقعد متورم و ملتهب می شوند به بواسیر شناخته می شوند. گاهی اوقات این رگ ها چنان نازک میشوند که موجب خونریزی از مقعد میشوند. خونریزی هم در بواسیر داخلی و هم در نوع خارجی اتفاق می افتد. برای درمان قطعی و فوری درد بواسیر به پزشک مراجعه کنید تا او بهترین راه درمان را به شما پیشنهاد دهد.

درمان با لیزر

لیزر بواسیر یک درمان قطعی و فوری درد بواسیر است. اشعه لیزر به بواسیر برخورد کرده و آن را  از بین میبرد، بدون اینکه جای هیچگونه زخمی باقی بگذارد. درمان با لیزر نیازی به بیهوشی ندارد و به بیمار آرام بخش تزریق میشود. عمل تنها در یک روز انجام شده و بیمار میتواند به کارهای روزمره ی خود ادامه دهد. پس از عمل بیمار دچار سختی نمیشود و عوارض جانبی ندارد. درمان هموروئید با لیزر قطعی است و امکان برگشت پذیری ندارد.

ترمیم شریان هموروئید و ترمیم مقعد رکتو (HAL_RAR)

ترمیم شریان هموروئید و ترمیم مقعد رکتو یکی از مراحل جدید است که در آن یک حسگر داپلر مینیاتوری در مقعد وارد می شود تا شریان های(رگ ها) خون رسان به بواسیر را تشخیص دهد. جراح می تواند شریان های خونرسان به بواسیر را مشخص کند و جریان خون را قطع کند. بواسیر تقریباً بلافاصله و طی چند هفته کوچک شده و  از بین میرود. این روش موثر است اما امکان برگشت پذیری بیماری وجود دارد و نیازمند تکرار درمان است.

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی تزریق ماده اسکلروزان به بواسیر است که باعث می شود دیواره های رگ های بواسیر از بین برود و بسته شود. میزان موفقیت پس از درمان حدود ۷۰٪ است. این درمان با یکبار انجام نتیجه ای نخواهد داشت و باید چندین بار انجام شود تا توده کاملا از بین برود. امکان برگشت پذیری در این روش بالا است. 

سریع ترین درمان برای درد بواسیر (هموروئید)

درمان فوری درد بواسیر

درد بواسیر میتواند بسیار آزاردهنده باشد به همبن دلیل ما راه حل هایی برای کاهش درد سریع به شما پیشنهاد می دهیم.

مسکن ها و آرام بخش

اگر درد بسیار شدیدی دارید برای کاهش درد از مسکن هایی نظیر ژلوفن، استامینیفون و ایبو بروفن استفاده کنید. اما قبل از استفاده ی آنها اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه حساسیتی نسبت به این داروها ندارید. این مسکن ها از داروخانه قابل تهیه هستند و نیازی به نسخه ندارند. درمان دارویی بواسیر وجود ندارد و بیشتر برای تسکین درد و کاهش علائم می باشد.

پماد ها

پماد ها برای هموروئید درمان محسوب نمیشوند و فقط علائم را کاهش میدهند. در مصرف آنها نباید زیاده روی کرد زیرا باعث ایجاد حساسیت میشوند. اگر پمادها در طولانی مدت مصرف شوند، بدن در برابر آنها مقاومت میکند و اثری نخواهند داشت.

پماد نیتروگلیسیرین

این دارو توسط پزشک تجویز میشود. بیش از حد معمول و بیش از زمان مشخص شده از آن استفاده نکنید. این دارو برای استفاده ی مقعدی میباشد و برای نواحی دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد. در صورت برخورد با سایر نواحی سریعا با آب شستشو دهید.

پماد لیدوکائین

لیدوکائین یک بی حسی موضعی است که برای بواسیر داخلی و خارش از آن استفاده میشود. این دارو به درمان کمکی نمیکند اما درد و خارش را کاهش میدهد. برخی از پمادها حاوی لیدوکائین مخلوط با کورتیکواستروئید مانند هیدروکورتیزون هستند.

پماد هیدروکورتیزون

این نوع دارو به درمان بواسیر کمکی نمیکند و فقط درد و خارش را کاهش میدهد. هیدروکورتیزون به صورت پماد و شیاف در دسترس است. این دارو را میتوانید از داروخانه تهیه کنید ولی ممکن است برخی افراد به آن حساسیت داشته باشند و حتی علائم بیماری را افزایش دهد پس در این باره با پزشک مشورت کنید.

روش های خانگی

درمان خانگی بواسیر

حمام آب داغ: ۱۰ -۱۵ دقیقه نشستن در وان آب گرم درد و خارش را کاهش میدهد.

مکمل های فیبردار: مکمل های فیبردار مانند دکسترین گندم یا متیل سلولز دفع مدفوع را راحت تر میکنند.

کمپرس یخ: کمپرس یخ را به دور حوله با پارچه بپیچید و به مدت ۱۰- ۱۵ دقیقه روی ناحیه قرار دهید.

آلوءورا: آلوء ورا به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد در بسیاری از کشورها برای درمان هموروئید استفاده میشود. با توجه به حساس بودن پوست اطراف مقعد از این ژل به تنهایی استفاده کنید. برای اطمینان از ایجاد هرگونه حساسیت ابتدا آن را روی مچ دست خود ۲۴ ساعت قبل از مصرف امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرتو کلینیک در نظر دارد تا در محیطی کاملا آرام و بهداشتی، درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی با لیزر را به مشتریان ارائه دهد