درمان فیستول با لیزر *بدون جراحی-قطعی* + فیلم عمل

درمان فیستول با لیزر

درمان فیستول با لیزر به صورت سرپایی، با بی حسی موضعی و بدون هیچگونه درد و خونریزی انجام می شود. در این روش ابتدا تونل فیستول تمیز و پاکسازی می شود و سپس لیزر بدون آسیب رساندن به بافت های کناری، بافت های تونل فیستول را ترمیم می کند. از مزایای لیزر فیستول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بدون نیاز به بیهوشی و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
 • به دلیل ترمیم همزمان بافت های آسیب دیده، بدون درد و خونریزی می باشد.
 • بهبودی سریع بدون نیاز به نقاهت طولانی و یا بستری در بیمارستان

لیزر فیستول بهترین و جدیدترین روش درمانی بوده که در مقایسه با روش های عمل جراحی فیستول به روش سنتی احتمال عود مجدد و بازگشت بیماری را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

فیلم عمل فیستول با لیزر

فیستول مقعدی یک بیماری نشیمنگاهی است که به شکل یک کانال چرکی روی باسن یا کنار مقعد ظاهر می شود و دو عضو را به یکدیگر متصل می کند (یک اتصال غیر طبیعی). اما “آیا فیستول درمان قطعی دارد” ؟ پاسخ به این سؤال مثبت است و آن درمان قطعی فیستول با لیزر می باشد. در صورت عدم درمان و یا درمان با روش های جراحی و … ممکن است عفونت وارد خون شود. لیزر فیستول مقعدی به شکل کامل و قطعی عفونت را می سوازند و مانع از ورود آن به خون می شود.

💡 یکی از دلایل ایجاد فیستول آبسه مقعدی است. یعنی در صورت عدم درمان آبسه مقعدی می تواند به فیستول تبدیل شود.

درمان فیستول با لیزر پرتو کلینیک

اگر شما هم به این عارضه مبتلا هستید و از درمان نامید شده اید یا روش های گوناگونی را امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید برای جراحی فیستول با لیزر در تهران با بهترین دکتر فیستول در پرتو کلینیک تماس بگیرید: ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️

 فیستول مقعدی چگونه درمان میشود؟ پزشک فیستول  را به طور موقت درمان میکند ولی ممکن است نیاز به جراحی باشد. عمل جراحی فیستول بسیار دشوار است و ظاهری زشت ایجاد میکند و بیمار نیاز به استراحت چندین روزه دارد اما لیزر فیستول هیچ عوارضی ندارد. جهت راهنمایی با کلینیک تماس حاصل نموده تا با این روش و مزایای آن بیشتر آشنا شوید و هزینه ی کمتری پرداخت کنید.

درمان فیستول مقعدی با لیزر بهترین راه درمان و پیشنهاد اکثر پزشکان است. در این مطلب همراه ما باشید تا به طور کامل روش لیزر فیستول مقعدی، هزینه درمان فیستول با لیزر و فیلم عمل فیستول با لیزر و همچنین عوارض جراحی فیستول با لیزر را بررسی کنیم. برای پاسخ به این سؤال که عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی تصویر زیر را با دقت نگاه کنید:

عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی

درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی با لیزر

آیا فیستول درمان قطعی دارد؟ با وجود پیشرفت های مدرن در جراحی ، میزان عدم موفقیت در درمان جراحی از ۳۰٪ فراتر رفته است. یکی از مواردی که جراحی نمی تواند به درستی آن را رفع کند ، از بین بردن فیستول است.

پس درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی چیست؟ در نظر داشته باشید که روش هایی مثل درمان خانگی فیستول و یا درمان فیستول مقعدی با دارو، چسب فیبرین، جراحی فیستول، درمان فیستول با روش VAAFT و … ممکن است به طور موقت از پیشرفت بیماری جلوگیری کند اما درمان قطعی نیستند. برای درمان همیشگی فیستول باید کانال و مجرای فیستول با لیزر برداشته شود. 

اما در روش درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی، لیزر توسط انرژی مادون قرمز باعث بسته شدن مجرای فیستول میشود. بدون اینکه به اسفنکترها صدمه بزند. در مقایسه لیزر با روش جراحی سنتی فیستول باید بگوییم که لیزر در زمان کوتاهی انجام شده و نتیجه ی آن طولانی مدت است. لیزر روشی مطمئن و بی خطر است که محبوبیت زیادی بین بیماران داشته و با کمترین عوارض بدون درد و خونریزی قابل انجام است. 

بیشتر بخوانید : عکس فیستول مقعدی + تصاویر واقعی فیستول چرکی

قبل از انتخاب روش درمان انتخاب پزشک متخصص و جراح فیستول با تجربه بسیار اهمیت دارد چرا که اگر پزشک تجربه کافی کار با لیزر را نداشته باشد ممکن است باعث آسیب به بافت های اطراف مقعد و عود مجدد فیستول شود. بهتر است از تجربه عمل فیستول با لیزر سایر بیماران در انتخاب پزشک کمک بگیرید و نظرات آن ها را از مهارت پزشکی که انتخاب کرده اید جویا شوید.

درمان فیستول با لیزر در تهران

با توجه به علائمی که در ادامه می گوییم و انواع مختلف فیستول روش های درمان آن هم متفاوت می باشد: 

 • تشکیل سوراخ و حفره در نزدیکی سوراخ مقعد 
 • التهاب و قرمزی 
 • ترشح چرک و عفونت 
 • آبسه مقعدی
 • درد و خارش مقعد

عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی

تقریباً انتخاب اکثر پزشکان به عنوان بهترین راه درمان فیستول، لیزر می باشد که پوست ناحیه اطراف مقعد برای خارج کردن چرک و عفونت برش نازکی با لیزر می خورد.

لیزر فیستول در مطب و با بی حسی موضعی بدون هیچ گونه خونریزی یا درد، توسط پزشک انجام می شود. اما در مواردی که بیمار، بیماری های زمینه ای مثل قند خون و … داشته باشد درمان فیستول در کلینیک انجام می شود. لیزر بافت های عصبی و عروق خونی را هم ترمیم می کند و همین امر موجب می شود که تجربه عمل فیستول با لیزر برای بیماران بدون هیچ دردی باشد. 

مزیت های درمان با لیزر

 • بدون نیاز به بیهوشی و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
 • هزینه کمتری در مقایسه با سایر روش های درمان دارد.
 • به دلیل آسیب کمتر، بدون درد و خونریزی می باشد.
 • بهبود آن سریع است(طول درمان حدود یک روز است) و نیازی به طی دوران نقاهت و بستری شدن در بیمارستان ندارد.
 •  لیزر فیستول درمان قطعی بوده و احتمال بازگشت مجدد بیماری و عود آن تقریباً ۰ است.
 • لیزر نسبت به جراحی به مراقبت کمتری نیاز دارد و شما میتوانید کارهای روزمره ی خود را تنها بعد از یک روز استراحت انجام هید.
 • به دلیل اینکه به عضله اسفنکتر آسیبی وارد نمی شود عوارضی مثل بی اختیاری مدفوع و یا گاز را نخواهید داشت.
 • ظاهری زشت ایجاد نمیکند و تنها یک زخم کوچک پس از لیزر به جا می ماند که با گذر زمان ترمیم می شود اما در روش های جراحی سنتی یک زخم بزرگ و عمیق روی بدن باقی می ماند.

عوارض جراحی فیستول با لیزر

ممکن است این سؤال برای برخی بیماران پیش بیاید که آیا لیزر فیستول هم عوارض دارد؟ می توان گفت این روش تنها روشی است که بدون عوارض بازگشت یا عود مجدد بیماری، عفونت یا بی اختیاری شناخته شده است. اما در صورت عدم تبحر پزشک در کار با لیزر ممکن است هر یک از این موارد جزو عوارض لیزر فیستول باشد. برای پیشگیری از پخش عفونت فیستول در کل بدن تزریق و تجویز آنتی بیوتیک ضرورت دارد.
به طور کلی تنها ۳ الی ۷ درصد بیماران که لیزر فیستول مقعد را انجام داده اند دچار بی اختیاری شده اند و حدود ۷ درصد هم بازگشت مجدد بیماری را پس از جراحی فیستول با لیزر تجربه کرده اند. این درصدها در مقایسه با سایر روش های درمان فیستول بسیار ناچیز و بیشتر از این که ناشی از روش لیزر درمانی باشد به عملکرد پزشک و تجربه و مهارت او مرتبط است.
خروج مقدار کمی خون در ۴ الی ۷ روز پس از لیزر فیستول طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.

هزینه درمان فیستول با لیزر

برای تعیین هزینه درمان فیستول با لیزر نمی توان مبلغ مشخصی را دقیق بیان کرد. چرا که هزینه درمان فیستول با لیزر به عوامل مختلفی مثل انتخاب پزشک و کلینیک برای درمان، درجه شدت بیماری، تعداد فیستول و محل مجرای بیماری و … بستگی دارد. به همین علت هزینه درمان را نمی توان به طور قطع بیان کرد. پزشک پس از معاینه و ویزیت حضوری شما هزینه را اعلام خواهد کرد.

توجه داشته باشید که در روش درمان فیستول با لیزر به این خاطر که درمان سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی می باشد، بیمه هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند. البته بیمه تکمیلی در بیشتر موارد قسمتی از هزینه لیزر را پرداخت می کنند که باید پرس و جو نمایید.

در نتیجه هزینه درمان فیستول با لیزر بسته به نوع و اندازه ی آن دارد ولی نسبت به عمل جراحی هزینه ی پایین تری داشته و عمل شما فقط و فقط در یکروز انجام میشود. برای اطلاع از قیمت دقیق شما میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید : بهترین دکتر و کلینیک لیزر فیستول در تهران

مراقبت های لازم پس از تجربه عمل فیستول با لیزر

با وجود این که لیزر فیستول نیازی به دوره نقاهت ندارد و عوارض کمتری دارد اما رعایت یکسری نکات مانند مواردی که در ادامه می گوییم باعث سریع شدن روند درمان و پیشرفت در بهبودی بیمار می شود که بهتر است پس از تجربه عمل فیستول با لیزر برای حصول نتیجه بهتر رعایت شود.

 • مصرف آنتی بیوتیک و مسکن برای جلوگیری از عفونت طبق دستور پزشک 
 • حمام سیتز یا نشستن در وان آب گرم به صورت روزانه 
 • خودداری از فشار به ناحیه لیزر شده 
 • رعایت بهداشت ناحیه مقعد 
 • استفاده کافی از فیبر، مایعات و غذاهای نرم برای دفع آسان تر در این دوران

بهترین کلینیک لیزر فیستول در تهران

پرتو کلینیک برای درمان فیستول

پرتو کلینیک به عنوان بهترین و مجهزترین کلینیک لیزر فیستول در تهران همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۹ شب در خدمت بیماران عزیز می باشد. این کلینیک تخصصی با داشتن تیم پزشکی قوی و با تجربه از ۰ تا ۱۰۰ درمان فیستول در کنار بیمار بوده و بهترین روش درمان را برای هر فردی به کار می گیرد. برای مشاوره تخصصی رایگان با ما تماس بگیرید:

 • محیطی آرام
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر
 • مجهز به دستگاه های پیشرفته
 • رعایت موارد بهداشتی
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد، دارای عوارض کمتر

سایر روش های درمان فیستول

سایر روش های درمان فیستول بسته به نوع و اندازه ی فیستول دارد. در مورد نوع روش درمان میتوانید با پزشک خود مشورت کنید.

در اکثر مواقع لیزر پیشنهاد میشود که عوارض و درد کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.

بیشتر بخوانید : انواع عمل فیستول و دوران نقاهت پس از آن چگونه است

فیستولوتومی

فیستولوتومی

شایع ترین نوع جراحی، فیستولوتومی است. در این روش کل فیستول برش داده میشود و  یک زخم باقی میماند و زخم بعد از مدتی بهبود می یابد.

معمولاً فقط برای فیستول هایی که از ماهیچه های اسفنکتر عبور نمی کنند مناسب است(از اسفنکتر خارج نشده اند) زیرا موجب بی اختیاری مدفوع یا گاز نمیشوند.

تکنیک ستون

روش ستون برای درمان فیستول

این روش برای فیستول هایی که از ماهیچه اسفنکتر عبور کرده اند مناسب است(از اسفنکتر خارج شده اند). ستون یک قطعه نخ جراحی است که برای مدت چند هفته در محل باقی می ماند تا فیستول را باز نگه دارد و باعث خشک شدن آن میشود.

روش فلپ

فلپ فیستول
 • اگر فیستول از بین عضلات اسفنکتر مقعد عبور کند، باعث بی اختیاری مدفوع و گاز میشود که روش فلپ از آن جلوگیری میکند.
 • در این روش فیستول بریده میشود.
 • میزان موفقیت پایین تری نسبت به فیستولوتومی دارد اما از قطع قسمتی از عضلات اسفنکتر مقعد جلوگیری می کند.

روش LIFT

روش لیفت فیستول

بستن روش  بینابینی (FIF) برای فیستولهایی هستند که از طریق عضلات اسفنکتر مقعد عبور می کنند، جایی که  فیستولوتومی خیلی خطرناک است.
در این روش پوست بالای فیستول بریده شده و ماهیچه های اسفنکتر از هم جدا می شوند. سپس فیستول در هر دو انتها بسته شده و قسمت باقی مانده بریده می شود تا فیستول از بین رود.

 آندوسکوپی

آندوسکوپی برای درمان فیستول

در این روش، یک آندوسکوپ در فیستول قرار می گیرد، سپس فیستول خشک می شود.

چسب فیبرین (چسب فیستول)

چسب فیستول

در حال حاضر درمان با چسب فیبرین تنها گزینه غیر جراحی برای فیستول های مقعد میباشد.
در این روش پزشک بیمار را بیهوش کرده و چسب را به فیستول تزریق می کند. این چسب فیستول را می بند و به بهبود آن کمک میکند. در این روش عضلات اسفنکتر برش نمیخورند. باعث بی اختیاری مدفوع و گاز نمیشود.

پلاگین بیو پروتئینی

درج پلاگین برای درمان فیستول

گزینه دیگر درج پلاگین بیو پروتئینی است.
این پلاگین مخروطی شکل است که از بافت حیوانات ساخته شده است و برای جلوگیری از باز شدن فیستول استفاده می شود. برای مسدود کردن فیستول و جلوگیری از ترشح، روش مناسبی است.

درمان خانگی

روش های خانگی برای درمان فیستول
 • نشستن در وان آب گرم روزی ۳ یا ۴ بار.
 • تا زمان بهبودی یک پد روی مقعد خود قرار دهید تا ترشحات منجر به عفونت و ایجاد حساسیت نشود.
 • ورزش کردن.
 • خوردن یک رژیم غذایی پر فیبر و نوشیدن مایعات فراوان.
 • در صورت نیاز از نرم‌کننده مدفوع یا ملین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی فیستول مقعدی; ۱۰+ روش طبیعی و گیاهیسوالات متداول درباره درمان فیستول با لیزر در تهران

بهترین درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی کدام است؟

درمان فیستول با لیزر روشی نوین و بدون عوارض می باشد که در پرتو کلینیک توسط بهترین متخصصان قابل انجام است.

آیا احتمال بی اختیاری در لیزر فیستول وجود دارد؟

خیر. در این روش درمان آسیبی به عضلات مقعد وارد نمی شود و امکان بی اختیاری صفر است.

هزینه درمان فیستول با لیزر چقدر است؟

هزینه درمان فیستول با لیزر با توجه به نوع فیستول و تعداد و اندازه آن، پس از معاینه و ویزیت توسط پزشک مشخص می شود.

درد بعد از عمل فیستول چگونه آرام می شود؟

با مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک، مراقبت از زخم و نخوابیدن روی آن

پس از لیزر فیستول نیاز به بستری هست؟

خیر. درمان فیستول با لیزر به صورت سرپایی در یک جلسه و کمتر از یک ساعت انجام می شود.

22 دیدگاه دربارهٔ « درمان فیستول با لیزر *بدون جراحی-قطعی* + فیلم عمل»

 1. سلام دکتر، من ۱۵ سال پیش آبسه پری آنال داشتم، عمل کردم و بعد فیستول شد، سپس جراح منو فرستاد پیش متخصص کولون و رکتوم که مشخص شد مبتلا به کرون هستم. شروع به درمان کردم، در طول درمان بعد از حدود ۱ سال یک فیستول دیگه در جهت مخالف تشکیل شد. بعد از آن به اروپا مهاجرت کردم. الان ۱۵ سال از ابتلای من به کرون و فیستول میگذره، کرون تقریبا مهار شده و اخیرا در کولونوسکوپی سلامت کولون و رکتوم تایید شد. اما دو فیستول همچنان هستند وگاهی وقتی آبسه دارم از طریق سوراخی که در پوست ایجاد میشه آبسه تخلیه میشه. با توجه با اینکه ۱۵ سال با این مسئله کنار اومدم آیا حتما باید جراحی کنم؟ و اینکه آیا دوچرخه سواری برای من با وجود فیستول مشکلی نداره؟ پیشاپیش از پاسخ جنابعالی سپاسگزارم

  1. سلام دوست عزیز
   بهتره که برای جراحی با لیزر اقدام کنید تا آبسه و فیستول هر دو از بین روند. ورزشی مثل دوچرخه سواری برای شما مناسب نیست و بهتره پیاده روی داشته باشید.

 2. سلام من دچارآبسه مقعدی شدم بعداز تخلیه تبدیل به فیستول شدکه جراحی به صورت سنتی و بدون بخیه انجام دادم که بعدازجوش خوردن محل جراحی دوباره فیستول عودکرد پزشکم گفته باید جراحی دومرحله ای انجام بدم مرحله اول نخ گذا ری بعدازدوماه جراحی تخلیه کامل بنظرتون راه خوبیه؟نخ برای چی هست؟ایابازم احتمال عودداره؟واینکه دلیل اصلی تشکیل فیستول چی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   روش نخ برای شخصی بعد از جراحی فیستول عوده است بله مناسب است که انجام دهید. در مورد علت عود و بازگشت عوامل مختلفی مثل مهارت پزشک و رعایت یک سری نکات از سمت بیمار تاثیرگذار هست. دلیل اصلی تشکیل فیستول چرک و عفونت ناشی از بیماری های التهاب روده و آبسه می باشد.

 3. سلام
  من دو ماه پیش عمل لیزر همروئید و شقاق انجام دادم از اون موقع کنار معقدم میسوخت یه کم الان نگاه کردم انگار که یه سوراخی کنار معقدم هست همراه با چرک چی میتونه باشه؟یعنی ممکنه دوباره نیاز به عمل باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   یکی از عوارض نادر لیزر شقاق عفونت و ایجاد آبسه و فیستول ناشی از عدم التیام زخم می باشد. برای تشخیص دقیق تر بهتر است به پزشک جراح خود مراجعه کنید و پس از معاینه تشخیص قطعی داده شود. بدون ویزیت و معاینه نمی توان دقیق گفت که عود مجدد داشته و نیاز به عمل دارد یا خیر

 4. من سه بارتاحالاعمل جراحی فیستول انجام دادم ولی خوب نشده وترشح میادمیخواستم بدانم ایاباعمل لیزرخوب میشودخواهش میکنم راهنمایم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   باید برای ویزیت مراجعه کنید بدون معاینه نمی توان تشخیص داد بعد از ۳ بار جراحی آیا امکان لیزر هست یا نه .ممکن است بافت ناحیه به دلیل جراحی آسیب دیده باشد و امکان لیزر وجود نداشته باشد.

 5. سلام وقت بخیر من ۶ ماه قبل نزدیک مقعدم سه مرتبه ورم کرد و بعد ۵ روز خودش مثل پارگی میشه و چرک و عفونت و خون ازش خارج میشه. احتمال داره آبسه یا فیستول باشه و اگر برای درمان بخوام اقدام کنم هزینه عمل فیستول مقعدی پیشرفته چقدر هست تقریبا؟ من تهران نیستم و برای درمان میخام بیام

 6. سلام مادر من فیستول ادراری داره و ادرارش از طریق واژن دفع میشه میخاستم بدونم ایا درمان فیستول ادراری با لیزر در پرتو کلینیک انجام میشه؟ دکترهای دیگه جراحی لاپاراسکوپی را پیشنهاد دادن که خیلی میترسیم چون گفتن که جراحی این نوع فیستول وزیکوواژینال ممکن است چن دفعه انجام شود و بازهم به شکست بخوره

  1. سلام دوست عزیز
   اگر فیستول مجاری ادراری ساده باشد و بافت اطراف آن سالم باشد معمولاً خود به خود خوب می شود. اما به طور کلی برای درمان فیستول ادراری یا جراحی با قراردادن استند انجام می شود یا اینکه جراحی ترمیمی انجام می شود.

 7. سلام من ۳ ماهه قبل فیستول داشتم که با روش های خانگی سعی کردم خودم درمانش کنم یکم بهتر شد اما الان کنارش حالت نارنجی رنگ و عفونی شده و چرک و خون هم ازش خارج شد و درد داره میشه یه انتی بیوتیک برای درمان عفونت فیستول مقعدی بهم معرفی کنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   فیستول به هیچ عنوان با روش های خانگی و گیاهی به طور قطعی درمان نمی شود و درمان قطعی آن جراحی یا لیزر می باشد. انتی بیوتیک برای عفونت فیستول (مترونیدازول، سیپروفلوکساسین، آزیترومایسین) نیز موقتی بوده و فقط موجب کاهش علائم خواهد شد.

 8. سلام من ۵ سال پیش آبسه مقعدی شدیدی داشتم که درد زیادی موقع دفع داشتم و با فشار دست خالیش میکردم اما بعد از مدتی به فیستول تبدیل شد و الان بهم گفتن که جدیدترین راه درمان فیستول با عنبرنسا هست ایا عنبر نسا برای درمان فیستول خوبه ؟؟؟اگر نه چه چیزی برای درمان فیستول خوب است ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   عنبر نسا برای درمان فیستول هیچ نتیجه ای نداشته و حتی ممکن است موجب پیشرفت عفونت بیماری شود فیستول یک بیماری پیچیده و جدی است که با روش های خانگی و گیاهی و دارو درمان نمی شود. برای درمان فیستول حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و جراحی یا لیزر انجام دهید.

 9. سلام من یه فیستول دارم بعد کیست مویی هم داشتم که یه ماهه جراحی کردم الان فیستول و فشار میدم از محل جراحی خون میاد آیا میشه الان فیستول و درمان کنم ؟ دکتر گفت که فیستول نعل اسبی هستش میشه با لیزر درمانش کرد؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   خونریزی بارزترین نشانه فیستول نعل اسبی بوده باید ویزیت و معاینه شوید تا در مورد بهترین روش درمان و زمان درمان تصمیم گرفته شود. بدون معاینه نمی توان تشخیص داد. امکان درمان با لیزر هم هست بله.

 10. سلام من ۳۵ سالم هست و فیستول مقعد دارم رفتم دکتر بهم گفت جراحی نکن بدتر میشه و بی اختیاری هم میگیری! بهم گفت بزار همینطور بمونه فقط چرکش خودش میاد بیرون و اگه بهش دست نزنی خطرش کمتره اما من اذیت میشم به نظرتون عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی؟ الان میتونم لیزر کنم مشکلی نیست؟

  1. سلام دوست عزیز
   فیستول مقعدی اگر درمان نشود ممکن است عفونت کند و عفونت آن از طریق خون در بدن پخش شود. بی اختیاری از عوارض جراحی هست و در روش لیزر که ما انجام می دهیم این عوارض وجود نخواهد داشت. قطعاً پیشنهاد ما لیزر هست . برای اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید تا برای شما وقت ویزیت تعیین شود.

  1. سلام
   وقت بخیر
   چه علائمی دارید که میگید خوب نشدید؟
   بعد از عمل چه مراقبت هایی انجام میدادید؟
   ببخشید، صرفا برای آگاهی خودم و افزودن دانش و تجربه پرسیدم و الان خودم تقریبا ۱۱ روزه که لیزر فیستول انجام دادم
   متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا