عکس کیست مویی (پیلونیدال سینوس)

عکس کیست مویی (پیلونیدال سینوس)

کیست مویی، کیسه ای است که حاوی مو است و اصطلاحا به لانه ی مو شناخته میشود که ما بین شکاف طبیعی سرین(باسن) کمی بالاتر از مقعد ظاهر میشود. کیست مویی به صورت عمودی در شکاف سرین پیشروی میکند. امکان اینکه کیست مویی در سایر نقاط بدن نیز ظاهر شود وجود دارد. کیست مویی در واقع موهایی است که به درون پوست میرود و امکان خارج شدن از پوست را ندارد. بیشتر در نواحی مرطوب بدن رخ میدهد.

لیست مطالب صفحه پنهان

اگر کیست مویی درمان نشود چه اتفاقی می افتد ؟ در صورت عدم درمان کیست مویی ممکن است به آبسه یا فیستول تبدیل شده و روند بهبودی دشوارتر شود.

این بیماری در آقایان بیشتر از خانم ها اتفاق می افتد. عکس کیست مویی(سینوس پیلونیدال) در زیر نمایش داده شده است.

بیشتر بخوانید : بهترین دکتر کیست مویی در تهران

چرک و عفونت از کیست مویی خارج میشود و نشستن را دشوار میکند. برای افرادی که بسیار پرمو میباشند اصلاح مداوم اندام های شخصی و ناحیه ی بالای کمر به خصوص برای آقایان برای جلوگیری از این بیماری پیشنهاد شده است و همچنین، نشستن طولانی مدت نیز د ربروز این بیماری نقش دارد.

عکس کیست مویی

عکس کیست مویی

شکل کیست مویی

شکل کیست مویی

علائم

  • درد,قرمزی و تورم در ناحیه ی پایین ستون فقرات 
  • چرک یا خون از آن تخلیه میشود
  • بوی بد از چرک
  • حساسیت به لمس
  • تب

درون بدن تعداد زیادی غده وجود دارد که از خود موادی را به بیرون ترشح میکنند، زمانی که راه این غدد بسته شود و مواد نتوانند به بیرون ترشح کنند آبسه ایجاد میشود. امکان ایجاد آبسه در کیست مویی مانند فیستول وجود دارد. در زیر عکس کیست مویی(سینوس پیلونیدال) که منجر به آبسه شده است را مشاهده میکنید.

بیشتر بخوانید : هزینه درمان کیست مویی با لیزر

تصویر آبسه کیست مویی

درمان

  • لیزر: پرتو اشعه ی ایکس به کیست مویی برخورد کرده و آن را از میان میبرد و مانند عمل جراحی جای هیچگونه زخمی را به جا نمیگذارد. درمان کیست مویی با لیزر، بهترین راه درمان است. درمان دارویی کیست مویی درمان قطعی نبوده و تنها به کاهش علائم و درد به طور موقت کمک می کند.
  • برش و تخلیه(جراحی): همه ی کیست مویی توسط جراح برداشته میشود و جای زخم بزرگی به جا میماند.
  • کیسه سازی: مشابه جراحی است ولی کیست به طور کامل برداشته نمیشود و چرک و موی داخل آن تخلیه میشود و سپس لبه های کیست به یکیدیگر بخیه میخورند.

در اینجا عکس کیست مویی (سینوس پیلونیدال) بعد از عمل جراحی را مشاهده میکنید.

درمان سینوس پیلونیدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرتو کلینیک در نظر دارد تا در محیطی کاملا آرام و بهداشتی، درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی با لیزر را به مشتریان ارائه دهد