درمان گشادی مقعد، علائم و عکس

تصویر گشادی مقعد-anus opening

مقعد بخشی از روده بزرگ و دستگاه گوارش بوده که وظیفه آن عمل دفع مدفوع و مواد زائد بدن است. ناحیه مقعد بسیار حساس بوده و بنا دلایل مختلف و فشار زیاد آسیب دیده و موجب بروز گشادی مقعد می شود. افرادی که به این عارضه مبتلا شده اند به بی اختیاری مدفوع یا گاز روده دچار می شوند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی علائم گشادی مقعد، علت این عارضه، عکس گشاد شدن مقعد، عوارض، درمان گشادی مقعد بپردازیم پس با ما همراه باشید. نوع روش درمان این عارضه با توجه به علت ایجاد آن توسط پزشک متخصص کولورکتال یا جراح عمومی انتخاب می شود.

گشادی مقعد چیست؟

اگر دریچه مقعد بیشتر از ۲ سانتی متر باز شود، در این صورت به گشادی مقعد یا دیلاته شدن آنال مبتلا شده اید. بهتر است بدانید گشادی این ناحیه با عوارضی مانند بی اختیاری مدفوع یا گاز روده همراه است که بسیار آزار دهنده می باشد. 

رایج ترین دلیل گشاد شدن مقعد، رابطه مقعدی و وارد شدن آلت تناسلی مردان به مقعد است. البته لازم به ذکر است به دلیل عدم درمان بیماریهای نشیمنگاهی مانند بواسیر، شقاق این عارضه بوجود آید. لازم به ذکر است اگر به این عارضه مبتلا شده اید، حتما به پزشک متخصص مراجعه فرمایید زیرا عدم درمان این عارضه تاثیرات منفی و عوارض ناخوشایندی برای شما به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: عکس مقعد بسته در کودکان

علائم

علائم این عارضه به علت اصلی گشادی مقعد بستگی داشته و نشانه های این بیماری در افراد مختلف متفاوت می باشد. برخی از علائم این عارضه به شرح است:

عکس گشادی مقعد

در صورت مشاهده علائم ناشی از بیماری گشادی مقعد میتوانید با مشاهده نمونه تصاویر ارائه شده آن را با علائم خود تطابق داده و آن را به طور دقیق بشناسید.

تصویر گشاد شدن مقعد
عکس گشادی مقعدی که در بالا مشاهده میکنید نمونه ای از نوع حاد این بیماری بوده که نیاز به درمان های پزشکی و پیشرفته ای اعم از لیزر و بیوفیدبک دارد.

علت گشاد شدن مقعد

همانطور که در بالا ذکر کردیم گشادی مقعد بنا به دلایل مختلف بوجود می آید. عدم درمان علت این عارضه، ممکن است این عارضه را تشدید کرده و سلامت شما را تهدید کند. در زیر دلایل این عارضه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد: 

رابطه مقعدی

یکی از شایع ترین علت گشاد شدن مقعد، رابطه مقعدی بوده که تاثیرات منفی برای فردهمراه دارد. این نوع رابطه به عضلات اسفنکتر و کانال رکتوم آسیب شدیدی وارد می کند. این ناحیه همانند واژن قابلیت ارتجاعی ندارد و برای برقراری رابطه جنسی مناسب نمی باشد.

اگر این نوع رابطه به صورت مداوم انجام گیرد، در نتیجه دریچه مقعد گشاد شده و به صورت فرو رفته ظاهر می شود. در نتیجه با باز شدن دریچه مقعد به بی اختیاری مدفوع و گاز روده و حتی به بیماریهای نشیمنگاهی اعم از بواسیر و شقاق هم مبتلا می شوید.

بیشتر بخوانید: علت باد معده بعد از رابطه مقعدی چیست؟

شقاق

شقاق مقعدی یک نوع زخم مقعد یا شکاف کوچک در ناحیه نشیمنگاهی بوده و امکان رخ دادن شقاق در تمامی سنین وجود دارد. شقاق مزمن با درد و خونریزی همراه بوده و ممکن است دریچه نسبت به حالت معمول خود بیشتر باز شود. به طور طبیعی افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند به یبوست دچار می شوند. شقاق سطحی بعد از گذشت چند هفته بهبود یافته اما شقاق مزمن نیاز به درمان قطعی دارد.

بیشتر بخوانید: بیرون زدگی روده از مخرج چیست و چگونه درمان می شود

بواسیر

بواسیر یا هموروئید یکی از بیماریهای نشیمنگاهی بوده که عدم درمان بیماری بواسیر موجب گشادی مقعد میگردد. در صورت ابتلا به بواسیر داخلی سیاهرگ های داخل کانال رکتوم متورم یا پاره می گردد. این موضوع باعث شده فرد احساس اجابت مزاج داشته و دریچه او باز بماند. لازم به ذکر است بهترین و کم عارضه ترین روش درمان بواسیر با لیزر می باشد.

یبوست

جالب است بدانید یکی از دلایل اصلی گشاد شدن این ناحیه، یبوست بوده و تمامی افراد حداقل برای یک بار به بیماری یبوست مبتلا شده اند. در هنگام یبوست، مدفوع شما سفت و حرکت در بخش انتهایی روده بسیار دشوار شده که موجب عدم دفع مدفوع می گردد.

سفتی مدفوع و عدم دفع باعث شده ناحیه رکتوم تحت فشار زیادی قرار گیرد. آن دسته از افرادی که همیشه به یبوست مبتلا هستند، قطعا به گشادی مقعد و بیماری های نشیمنگاهی دچار می شوند.

کهولت سن

کهولت سن یکی از موارد مهم و تاثیرگذار جهت ابتلا به انواع بیماری ها بوده زیرا عضلات این دسته از افراد بسیار ضعیف می شوند. در افراد مسن ممکن است عضلات اسفنکتر ضعیف گردد و استقامت و قدرت خود را از دست دهند.

پس میتوان کهولت سن را یکی دیگر از دلایل گشاد شدن مقعد دانست. جهت جلوگیری از این عارضه در پیری ورزش کگل، درمان یبوست و اسهال، عدم زور زدن هنگام اجابت مزاج را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

عمل های جراحی

یکی دیگر از عوامل خطرناک و آسیب دهنده ناحیه نشیمنگاهی، انجام عمل های جراحی سنتی یا زایمان می باشد. برخی از عمل های جراحی به عضلات اسفنکتر آسیب شدیدی وارد کرده که در نتیجه عملکرد این ناحیه به مشکل خورده و منجر به تنگی مقعد یا گشادی مقعد میگردد.

عوارض

این بیماری بسیار استرس زا و آزار دهنده بوده و عوارض ناخوشایندی را برای افراد به همراه دارد. اختلالاتی از نظر روحی و روانی برای افراد مبتلا به این عارضه پیش آمده که در نتیجه تاثیرات منفی در زندگی وی گذاشته می شود. ضمن اینکه برخی از این افراد به افسردگی مبتلا می شوند و تمایلی به حضور در بین مردم را ندارند زیرا این بیماری بسیار خجالت آور است.

عوارض این بیماری به شرح زیر است:

 • بی اختیاری مدفوع و گاز روده
 • تاثیرات منفی در زندگی زناشویی
 • استرس و نگرانی
 • کاهش اعتماد به نفس
 • عدم حضور در اجتماع

درمان گشادی مقعد

جهت درمان این عارضه باید به پزشک متخصص کولورکتال یا جراح عمومی مراجعه نمایید تا با معاینه، علت اصلی گشاد شدن را تشخیص دهد و بهترین روش درمان را برای شما عزیزان در نظر بگیرد. روشهای مختلفی جهت درمان گشادی مقعد وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • درمان با لیزر: اکنون یکی از بروزترین روش درمان بیماری های نشیمنگاهی، درمان با لیزر بوده که کمتر از نیم ساعت بیماریهایی اعم از بواسیر و شقاق درمان می شوند.
 • بیوفیدبک: این روش جهت تقویت ماهیچه ها و عضلات اسفنکتر بوده که جزو روش های درمانی مدرن و موفق در این زمینه است. در روش بیوفیدبک با امواج الکتریکی در طی چند جلسه دریچه این ناحیه بسته و به حالت اولیه خود باز می گردد.
 • درمان خانگی: اکثر افرادی که به این عارضه مبتلا شده اند به دنبال روشهای خانگی جهت درمان این عارضه هستند. بهتر است بدانید روش خانگی یا گیاهی برای درمان قطعی این عارضه وجود ندارد. شما باید به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا با معاینه و تشخیص بهترین نوع درمان به شما عزیزان توصیه شود.

جهت پیشگیری و کمک به روند درمان می توانید موارد ذکر شده در زیر را انجام دهید:

 • ورزش کگل
 • پرهیز از نشستن طولانی
 •  زور نزدن هنگام اجابت مزاج
 • برنامه غذایی مناسب و حاوی فیبر

353 دیدگاه دربارهٔ «درمان گشادی مقعد، علائم و عکس»

 1. سلام من ی بار از پشت رابطه داشتم ب مدت پنج دقیقه و نمیتونم ب پزشک مراجعه کنم چون خونوادم نمیخام بفهمن لطفاً راهکار برایم بگذارید

    1. سلام من مواد مخدر مصرف میکردم به همین خاطر یبوست ها شدیدی میگرفتم و خون میپاشید ب طوری که کل سالن دستشویی را خون میپاشید الان زده بیرون جوری ک خجالت میکشم برم دکتر

     1. سلام دوست عزیز
      خجالت ندارد بهتر است فوراً به پزشک مراجعه کنید. بیرون زدگی در پرتو کلینیک طی یک جلسه سرپایی کمتر از یک ساعت با لیزر برداشته می شود.

     2. سلام میبخشید منو خانومم از رابطه مقعدی بسیار لذت میبریم جوری ک با رابطه مقعدی ارضام میشه و هفته ای یکبار تا دوبار هم رابطه داریم ایا مشکلی بوجود میاد؟ همه مسائل بهداشتی رعایت میشه همراه ژل لوبرینکات و اصلا دردی نیس

   1. سلام اقای دکتر من ۱۸ سالمه و دارای رابطه مقعدی بودم الان دریچه مقعدم افتادگی داره ولی گشاد نیست اما برای دفع مدفوع باید با انگشت داخل مقعدم بازی کنم تا بتونم مدفوعم رو خارج کنم و فک کنم مشکل روده هام باشه باید چیکار کنم؟

    1. سلام دکتر
     من قبلا اشیای خارجی که بزرگترینش خیار بود رو وارد مقعدم میکردم خیلی وقت بود انجام نمیدادم که اوکی شده بود دیشب دوباره این کارو با خیار کردم اما اینبار چند بار و وقتی برسی کردم دیدم که وقتی زور میزنم یزره میزنه بیرون صبح که بیدار شدم دوباره دیدم کم تر شده بود بنظرتون این تا چند وقت دیگه درست میشه؟

   2. سلام وقت بگیر من با نامزدم ۴ بار از پشت رابطه داشتم دفعه اول دوم یکم زخم شد خون اومد بعدش هیچ مشکلی نداشتم یعنی میشه ک شده باشه عین روز اولش؟ اخه میخوام واسه، عروسی باز برم چکاب میترسم

    1. سلام دوست عزیز
     معمولاً در معاینه مقعدی اگر رابطه طولانی بوده باشد و چین های دور مقعد تغییر شکل داده باشند مشخص می شود بله

    2. سلام پسری هستم ۲۳ساله که به علت یبوست ۳ سالی هست که دچار شقاق مقعد شدم که به نسبت بیرون تر هست و از اول درد و خونریزی ندارد ولی گاهی اوقات سوزش خیلی کمی داره میخواستم بدونم که آیا باید آن را عمل کنم و اینکه در آزمون استخدامی نیرو انتظامی رد میشوم یا نه

     1. سلام دوست عزیز
      بله بهتر است تا پیشرفت بیشتری نکرده با لیزر درمان شوید.
      معاینات مقعدی در آزمون استخدامی تا جایی که میدانم برای تشخیص رابطه مقعدی می باشد. بهتر است از کسی که در این زمینه اطلاعات دارد بپرسید.

    3. شمابایدشک کنی که نامزدت قبل شمارابطه داشته باچندنفر که الانم حاضرشده تونامزدی وبدون صیغه باشمااینکاروکنه بگودوست دخترم

   1. سلام خسته نباشید چند باری از پشت رابطه داشتم و الان آلت تناسلی به راحتی وارد و خارج میشه آیا راهی هست بدون عمل درست بشه و آیا این گشادی مقعد حساب میشه ؟

    1. سلام دوست عزیز
     خیر راهی نیست. ورزش کگل و تقویت عضلات کف لگن با بیوفیدبک ممکن است کمک کننده باشد. گشادی مقعد بدون معاینه نمی توان حدس زد که تا چه حد مقعد باز و بسته می شود.

 2. سلام خسته نباشید ببخشید من یه بار به زور بهم تجاوز شود و بیست چهار ساعت منو عملیت میکردن چند نفر حالا خیلی گشاد شوده نمیخوام کسی بفهم ابروم بره باید چه کار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   احتمالاً عضلات اسفنکتر و کانال رکتوم شما آسیب دیده و باید به دکتر مراجعه کنید. امکان درمان خانگی و گیاهی برای این مشکل وجود ندارد.

  2. سلام من درسن حدودا ۸سالگی موردتجاوز خشن یک فرد بالغ قرارگرفتم
   والان که حدودا ۴۵سال ازاون حادثه میگزره
   باعث بیرون زدگی مقعد درزمان اجابت مزاج میشه

   1. سلام دوست عزیز
    بیرون زدگی ممکن است در اثر رابطه جنسی مقعدی هم بوجود بیاید . بهترین کار حذف و برداشتن توده بیرون زده با لیزر می باشد . در صورتی که پیشرفت کند به ترومبوزه تبدیل شده و همیشه بیرون می ماند. در کمتر از نیم ساعت درمان می شود.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه قطعی را نمی توان بدون معاینه و ویزیت بیان کرد. زمان عمل هم چیزی حدود نیم ساعت الی یک ساعت بوده و برای مشاوره رایگان می توانید با کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 3. درود برشما .هزینه قطعی ن ولی حدودا چقدر میشه .مشکلمو ب مطب زنگ زدم چی بگم لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم مستقیم با دکتر حرف بزنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه دقیق پس از معاینه و ویزیت به شما گفته می شود. برای اطلاع از هزینه حدودی هم با مطب تماس بگیرید و برای درمان گشادی مقعد با لیزر هزینه تقریبی را از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.
   ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  1. سلام دوست عزیز
   به طور کلی درمان خانگی برای گشادی مقعد وجود ندارد اما انجام حرکات کگل، رژیم غذایی حاوی فیبر، پرهیز از زور زدن زیاد، خودداری از نشستن های طولانی مدت می تواند موثر باشد. برای درمان قطعی باید به پزشک گوارش یا متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد به معنی باز شدن بیش از ۲ سانت دریچه مقعد می باشد. با توجه به اینکه مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی ندارد با رابطه جنسی مقعدی عضلات مقعد آسیب دیده و باعث گشادی مقعد می شود. برای این عارضه نمی توان تعداد رابطه یا دفعات مشخصی را تعیین کرد خودتان متوجه گشادی مقعدتان خواهید شد و راه درمان آن پرهیز از رابطه مجدد و انجام ورزش کگل می باشد. چرا که انقباض عضلات مقعد هر فردی با دیگری متفاوت است. در صورتی که مطمئن هستین دچار گشادی مقعد و یا بی اختیاری ناشی از آن شده اید به متخصص کلورکتال مراجعه نمایید.

 4. راستش من از بچگی دچار خارش مقعد بودم یادم هست مادرم با چوب کبریت کرم از تو مقعدم میکشید بیرون ولی خارشش خوب نشد به پزشک هم مراجعه نکردم بچه بودم دیگه شاید ده سالم بود یواش یواش عادت کردم برای اینکه خارشش از بین بره یه چیزهایی تو مقعدم میکردم و این عادت شد بعد تو سیزده سالگی معتاد هم شدم و چون خارش داشتم هر چیزی دستم میرسید میکردم تو مقعدم این آخرا چیزهای خیلی بزرگی میکردم توش تا چند سال پیش که اعتیادم را هم ترک کردم متوجه شدم دچار گشادی مقعد شدم شدید رفتم دکتر چند جلسه هم بیوفیتبک کردیم فایده نداشت راحت بیست سال من این عادت رو داشتم به خاطر اعتیادم هم اثلا متوجه نمیشدم دارم چیکار میکنم الان ترک که کردم فهمیدم وضعش خیلی خیلی خرابه روحیمون هم خراب کرده فکر کنم باید عمل کنم میشه راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   شما در کودکی دچار کرمک یا انگل بوده اید و علت خارش هم این بود که کرم ماده تخم های خود را در چین و چروک های اطراف مقعد پنهان می کند. اگر همان موقع داروهای بیماری انگلی مثل مبندازول را مصرف می کردید نتیجه میداد.. در حال حاضر برای برطرف کردن گشادی مقعد اگر از بیوفیدبک نتیجه نگرفته اید می توانید لیزر و روش های خانگی مثل تمرینات کگل را انجام دهید. اما برای تشخیص دقیق علت و انتخاب بهترین درمان حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

 5. سلام من پنج بار از پشته رابطه داشتم و نمیتونم ب پزشک مراجعه کنم
  خیلی گشاد شدم و یه راه حل یا دارو میخوام میتونید کمکم کنیم

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد در اثر رابطه مقعدی بیشتر به وجود می اید و برای این مشکل روش خانگی یا گیاهی به عنوان درمان قطعی وجود ندارد و شما حتما باید برای معاینه و ویزیت به پزشک مراجعه کنید. تا روش هایی مثل لیزر یا بیوفیدبک را برای درمان استفاده کنید. می توانید حرکات کگل را انجام دهید و فیبر مصرفی خود را افزایش دهید.

 6. سلام من بی اختیاری گاز دارم یه جورایی حس میکنم گشاد شدم به خاطر شی خارجی بعد احساس میکنم خود به خود باز میشه وقتی زیاد می‌شینم ولی مشکلی برای دفع ندارم به نظرتون توی خونه درمان میشم حدود ۱ سانت فکر کنم وقتی زیاد می‌شینم باز میشه ممنون از شما کمک مون کنید زود تر درمان بشیم آرزوی موفقیت برای همه

  1. سلام دوست عزیز
   روش خانگی یا گیاهی برای درمان قطعی این عارضه وجود ندارد. شما باید به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا با معاینه و تشخیص بهترین نوع درمان به شما عزیزان توصیه شود.

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد با روش هایی مثل لیزر و یا بیوفیدبک قابل درمان می باشد و باید با توجه به علت اصلی درمان توسط پزشک انتخاب شود.

 7. سلام خسته نباشید من دفعاتی رابطه از پشت داشتم حالا دچار بی اختیاری در کنترل باد معده دارم و هنگام که وسیله ای سنگین جابه جا میکنم خیلی بیشتر میشه به طوری که نمیشه کنترلش کرد .
  و هنگام نشست برای دفع مدفوع حدود ۲ بند انگشت باز میشود

 8. تو سن کم مصرف کننده مواد مخدر شدم بدون هیچ اگاهی از محیط اطرافم برای درمان اعتیادم رفتم کانون ترک اعتیاد متاسفانه در طول زمان اقامتم در این مرکزهنگام خواب مورد ازار جنسی قرار میگرفتم بدون اینکه متوجه شوم الان سه سال است که ترک کردم کاملا انتایم هستم اما ترس از تکرار شدن این تجربه مانع ام میشود برای انجام کارهایم مثل مسافرت کردن لطفا راهکار دهید

 9. سلام پسرم من الان ۱۸ سالمه و تو ۱۷ سالگیم
  اجسامی مث شونه میکردم توخدم تعداد دفعات اینکار زیاد نبود شاید ۱۰ باری اتفاق افتاد اونم ن طولانی
  الان به مقعدم ک نگا میکنم دورش تیره شده و یکم قرمز رنگه ولی بستس باید چیکار کنم حس بدی داره روحیه و اعتماد بنفسم خراب شده
  هیچ مشکلی ندارم از نظر کنترل رو باد و متفوع

  1. سلام دوست عزیز
   رنگ پوست اطراف مقعد به طور طبیعی تیره است و نباید حساس باشید. این موضوع چرا باید در اعتماد بنفس شما تاثیر داشته باشد؟

 10. سلام
  من از دوران نوجوانی گرفتار یبوست بودم و عادت داشتم که در صورت گرفته بودن و یبوست با انگشت مدفوع سخت شدم بیرون بیارم
  این عادت به مرور زمان باعث شده که هم دچار شقاق معقدی بشم و هم تو یکی دو سال گذشته حس میکنم عضلات نگهدارنده مدفوع من شل شدن و مدت زمان نگه داری مدفوع برای رسیدن به سرویس بهداشتی کمتر شده

  الان شرایطم جوریه که وقتی به دستشویی جهت دفع مدفوع میرم تقریبا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه عمل دفع انجام میدم و باید هی زور بزنم که هر چی مدفوع هست خارج بشه که مجدد اذیتم نکنه و اگر زور نزنم و از انگشت استفاده نکنم ، نیم ساعت بعد مجدد فشار دفع به سراغم میاد و چون عضلات نگهدارنده ضعیف هستن باید به دستشویی برم و دفع انجام بدم

  و البته اضافه کنم که گاهی اوقات بعد از اینکه مدفوع دفع شد و شست وشو کامل انجام شد روی دستمال توالت که معقدم خشک میکنم لکه های زرد رنگ میبینم که ته مایع مدفوع هستن که حدس من اینه که بخاطر گشادی معقد بیرون میان

  در کل خیلی شرایط عاجز کننده یی شده برام

  سوالی که داشتم اینه که چقدر شقاق مقعدی در شل شدن عضلات تاثیر داره ؟

  و اگر شقاق درمان بشه مشکل شل بودن عضلات کمتر میشه ؟

  و اینکه در کامنت ها نوشته اید درمان گشادی معقد با لیزر هست دقیقا لیزر چگونه باعث تنگ شدن عضلات مقعدی میشه ؟

  ممنون میشم توضیحاتی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد قسمت اول حرف شما پیشنهاد میکنم مطلب انما یا تنقیه را مطالعه کنید و از دست برای دفع مدفوع استفاده نکنید:
   https://partoclinic.com/enema/
   در مورد شقاق مقعدی هم شل شدن عضلات به درمان آن کمک می کنند مثلا راهکارهای نشستن در اب گرم یا استفاده از شیاف ها پمادها باعث شل شدن عضلات می شود و در بهبودی شقاق موثر است و در حالت کلی شقاق بیشتر موجب انقباض عضلات می شود.
   در مورد گشادی مقعد هم بله بیشتر بیماری های مقعدی با استفاده از لیزر پر توان درمان می شوند. در واقع اگر عامل گشادی مقعد شقاق یا بواسیر باشد با لیزر درمان می شود.

 11. آقا من دچار گشادی مقعد شدم به هر دلیلی.چند بار هم بیوفیدبک کردم فایده نداشت یه مقدار بی اختیاری مدفوع دارم گاز معدم هم بی اختیار خالی میشه بد جور چیکار کنم

 12. سلام دکتر
  دو سوال از خدمت شما داشتم

  من به عارضه گشادی معقد یا گشادی اسفنکتر مبتلا هستم و نشانه اون هم اینه که در کنترل مدفوع مدت زمان زیادی نمیتونم مدفوع نگه دارم و سریعا باید به سرویس بهداشتی مراجعه کنم

  دیدم تو متن نوشتید که زور زدن باعث ایجاد مشکل میشه من اگر زور نزنم مدفوع داخل رکتوم باقی میمونه و خیلی حس ناخوشایندی میده ماندن مدفوع و تمام کردن کار در دستشویی

  و سوال دوم اینکه با لیزر درمانی امکان درمان گشادی معقد هست ؟؟

  با تشکر و سپاس از خدمت شما

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود. گشادی مقعد معمولاً به خاطر شل شدن عضلات مقعد می باشد و یا بیماری هایی مثل بواسیر و شقاق . اگر هموروئید دلیل این عارضه باشد می توان با لیزر آن را درمان نمود و در روش های جدید الکتریکی نیز برای تقویت عضلات کف لگن استفاده می شود.

 13. سلام ببخشید برای درمان گشادی مقعد و درمان عضلات مقعد به چه دکتری باید مراجعه کنم تو شهرستان ما متخصص کولورکتال اینا نیست ممنون میشم اگه بگین به چه دکتری یا متخصصی برم

  1. سلام دوست عزیز
   باید به متخصص گوارش یا جراح کولورکتال مراجعه کنید. می توانید با کلینیک تماس بگیرید و بعد از تعیین وقت یک روزه به تهران بیایید و برگردید.

 14. سلام من چندین ماه با نامزدم رابطه مقعدی داشتم ولی همیشه با درد همراه بود و بزور التش رو وارد مقعد میکرد ولی الان چندباری هست که من درد احساس نمیکنم و حس میکنم گشاد شده ایا با لیزر مثل قبل تنگ میشه

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد با توجه به علت دقیق آن یا با لیزر و یا با روش بیوفیدبک درمان می شود و استفاده از پماد و دارو هیچ تاثیری برای آن ندارد.

 15. سلام
  من مشکل گشادی مقعد شدم (شل شدن عضلات مقعد) که دلیلش وارد کردن جسم پلاستیکی درون معقدم بود در سن کم و بی اطلاعی از کار که انجام میدادم (هیچ بیماری از جمله هموروئید، فیستولو غیره رو ندارم)سوالی که دارم اینه که آیا لیزر پرتوان باعث میشود عضلات مقعد به حالت اول برگرده یا بهتر از. الان بشه بند بیوفیدبک انجام دادم چندین جلسه ولی تاثیر نداشته آیا لیزر پرتوان توانایی تقویت یا بهتر شدن این مشکلم میشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که گشادی مقعد به خاطر بیماری های مقعدی مثل هموروئید باشد از لیزر برای درمان آن استفاده می شود اما با توجه به اینکه گفتین این بیماری ها را ندارید بهترین روش درمان همان بیوفیدبک بوده که عضلات و اعصاب مقعد تقویت می شود. در این روش امواج الکتریکی باعث بسته شدن دریچه مقعد می شود. انجام تمرینات کگل و ماساژ ناحیه با عسل نیز می تواند کمک کننده باشد. به یک متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

 16. من چن بار از پشت رابطه جنسی داشتم چن بار ینی دوبار خیلی احساس گشاد شدن ندارم ولی خب نگا میکنم گشاد شده اگر تکرار نکنم احتمال داره به حالت قبلی برگرده؟

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید ورزش کگل را به صورت روزانه انجام دهید. با توجه به اینکه عضلات مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی نداشته نمی توان گفت به حالت اولیه برمی گردد.

 17. سلام . من مقداری به این عارضه دچار شدم . اما با خونریزی و اون حرفها برخورد نکردم فقط شکم درد شدیدی میگیرم گاهی . البته بگم اینو ک به محض اینکه رابطه مقعدی رو یه بار کنار میزارم . این درد شروع میشه . زمانی که این رابطه هست از درد خبری نیست . ایا ارتباطی باهم دارند

  1. سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی نیست بین این دو و شما فکر می کنید که به خاطر کنار گذاشتن رابطه مقعدی این درد شروع می شود در واقع در اثر انجام دادن طولانی مدت این کار گشاد شدن مقعد اتفاق میفتد و این طور نیست که هموان لحظه پس از رابطه تاثیر خودش را نشان دهد.

 18. سلام من چن بار رابطه از پشت داشتم سنمم زیاد نیست
  از همون اوایل ی زخمی لبه داخلی مقعدم شکل گرفت ک حتی مدفوع هم ک میکنم میسوزه
  مقعدم هم گشاد شده زیاد ب طوری ک الان میخوام مدفوع هم بکنم ب سختی میاد بیرون حس میکنم انتهای
  روده بزرگم جاب جا شده
  الان نمیدونم پیش چه دکتری برم میش راهنمایی کنید
  دقیقا باید پیش چه دکتری نوبت گرفت

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است به جراح کولورکتال یا متخصص گوارش مراجعه شود. پزشک اورولوژی بیشتر به کلیه، مجاری ادراری و تناسلی مرتبط است.

   1. با سلام خدمت آقای دکتر ،فکر کنم رابطه مستقیمی بین فتق و خارش و سوزش مقعد وجود دارد،چون من قبل از عمل واریکوسل و فتق که هر دو عمل باهم انجام شد هنگام اجابت سوزش و خارش داشتم اما بعد از عمل بهبود یافت

   2. سلام خسته نباشید ببخشید من ۴ روز پیش با نامزدم رابطه از پشت داشتم ک ۳ دقیقه هم طول نکشید ولی الان ۴ روز معدم کار نمیکنه و نمیتونم دسشویی کنم و روده هام قار و قور می‌کنن میشه کمکم کنید

    1. سلام دوست عزیز
     رابطه مقعدی را دیگر تکرار نکنید. ممکن است زخم یا شقاق ایجاد شده در اثر رابطه باعث یبوست شده باشد. به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید باید معاینه شوید.

   3. سلام خوبی آقای دکتر ‌‌بنده‌ازبچه‌گی‌خود ارضایی می کردم.حالا‌ چند‌ سالی‌ که‌ مقعد‌ دچار مشکل شده‌ خارش‌ احساس‌ ناخوشایند چکار کنم راه درمانی وجود دارد

    1. سلام دوست عزیز
     خودارضایی اگر از راه مقعد و با وارد کردن اجسام خارجی بوده بله این عوارض را دارد. خود ارضایی را ترک کنید به مرور زمان عوارض آن هم کمتر می شود.

 19. سلام من چندین بار وسیله های نازک مثل مداد را از سر کنجکاوی داخل مقعدم کردم الان گشاد شدم باید چکار کنم و من الان ۱۶سالمه
  و تا چند سال دیگه این موضوع درست میشه

  1. سلام دوست عزیز
   مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی ندارد و به حالت قبلی بر نمی گردد بهتر است اینکار را تکرار نکنید و به یک پزشک گوارش یا متخصص کولورکتال مراجعه نمایید. امکان بی اختیاری گاز و مدفوع در گشادی مقعد وجود دارد.

 20. سلام خسته نباشید من ۳ بار اشیاع مثل خیار و بادمجون و…. را به اندازه های کوچک از سر کنجکاوی و نادانی داخل مقعد خودم فرو کردم والان احساس میکنم که مثل قبل نیست و کمی گشاد شده بعضی وقت ها نمیتونم گاز معده خودم رو کنترل کنم اما هنوز ناچیز هست خواستم بدونم چون در سن بلوغ هستم به حالت اولیه خودش بر میگرده یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت تداوم و تکرار به متخصص آنورکتال یا متخصص گوارش مراجعه کنید. می توانید تمرین کگل را برای تقویت عضلات اسفنکتر انجام دهید. گشادی مقعد به دلیل اینکه مقعد حالت ارتجاعی ندارد معمولاً خودش به حالت اول بر نمی گردد.

 21. من ۳۳ ساله هستم قبلا رابطه مقعدی داشتم اما کم بیشتر به خاطر روده تحریک پذیر عًضلات کف لگن و مقعد من خیلی گشاد شده و از آب گرم استفاده میکنم ، لطفا کمکم
  گنید

  1. سلام دوست عزیز
   برای تقویت عضلات کف لگن تمرین کگل را انجام دهید و برای درمان گشادی مقعدی می توانید از لیزر یا بیوفیدبک استفاده نمایید.

 22. سلام جناب وقت بخیر من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم برای اولین بار ولی راحت آلتم رفت داخل بهش شک کردم که گفت من چون چاق بودم قبلا ۸۵ کیلو بود بعد مقعدم هم گشاده خوب آیا از قبل رابطه داشته یا نه مال همین چاقیشه خواهشن جواب بدین??

  1. سلام دوست عزیز
   چاقی و گشادی مقعد ارتباطی بهم ندارند. اما می تواند دلایل دیگری داشته باشد و ما نمی توانیم بخاطر این موضوع با قطعیت بگوییم که ایا از قبل رابطه داشته یا خیر. بهتر است به مشاور مراجعه کنید

 23. سلام پسرم و ۱۶ سالمه من به خود ارضایی اعتیاد داشتم و دوستم بهم گفت که اگر انگشتت رو وارد مقعد کنی و بازی کنی دیگه خود ارضایی نمیکنی و من هم تو حموم حدود سه یا چهار بار با صابون انجام دادم و بعد از حموم بدون صابون در دستشویی انجام دادم که دفعه ی دوم مدفوع با خون همراه بود و از اون روز حس میکنم مقعد یکم شل شده و گشاد یکی دو روز اول هنگام مدفوع خارش و سوزش داشتم ولی الان کمتر شده بی اختیاری ندارم و میتونم مقعدم رو منقبض کنم ولی مقعدم یکم حس میکنم گشاد شده و هنگام دستشویی راحت تر شدم
  اول اینکه خون ریزی بخاطر چی بوده و درمانش چیه ؟
  و بعد اینکه میشه مقعدم رو مثل قبل کنم ؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   فرو کردن انگشت در مقعد هیچ ارتباطی به ترک خودارضایی ندارد. خونریزی به دلیل این بوده که مقعد تان زخم شده و نباید چه با صابون چه بدون صابون اینکار را انجام دهید. خیر مقعد خود به خود به حالت قبل برنمی گردد.

 24. سلام دکتر خسته نباشید ببخشید دکتر من پاهام رو باز میکنم حس میکنم مقعدم گشاد شده آیا این حس هست یا واقعا گشاد شده از چه راهی باید بفهمم که گشاد شدم

 25. سلام.من چند بار شی هایی رو وارد مقعدم کردم.و یک شب متوجه شدم که وقتی دراز می کشم هوا وارد بدنم میشه از مقعد و بدنم پر هوا میشه و موقع پیاده روی و بعد از مدفوع کردن بدتر میشه.و الآن ۴ ماهی هست که اینجوری ام.و کلافه ام کرده.بعد از چند روز خودش بهتر شد و هوای کمتری وارد بدنم میشدولی دوباره چندروزیه که بدتر شده و شکمم ورم میکنه و دل درد و نفخ مداوم دارم.و قبلاً همراه با هوا احساس سرنا هم داشتم در مقعدم که فکر کنم به خاطره احساس ورود هواست و الآن احساس گرما هم باهاش دارم که فکر کنم به دلیل خروج هوا باشه .و حالا به خاطره شی هاست؟؟؟و مشکلم گشادی مقعده؟؟؟چه درمان خونگی هست براش؟؟؟و من خیلی یبوست پیدا می کردم و می تونه به خاطره یبوستم باشه؟؟؟و می تونم از ورزش کگل استفاده کنم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   این مشکل ارتباطی با یبوست ندارد و به خاطر وارد کردن اشیا به داخل مقعدتان هست که باعث گشادی مقعد شده و با روش های خانگی هم درمان نمی شود. ورزش کگل برای تقویت عضلات کف لگن می تواند کمک کننده باشد اما برای این مرحله که هوا وارد و خارج می شود کگل کارساز نبوده و بهتر است به یک متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

 26. و صبح ها که از خواب بیدار میشم تا یه مدتی بهترم .من به پزشک مراجعه کردم ولی گفت بیا چند تا آزمایش بنویسم و منم ترسیدم و نرفتم

 27. با سلام خسته نباشید بنده با همسرم رابطه مقعدی داشتم بنده الان کنترل مدفوعم رو دارم کنترل باد معده رو دارم اما حس میکنم شکمم بعضی وقتا باد میگیره چیکار کنم؟

 28. درود
  از بچگی عادت خیلی بدی که داشتم تا الان اول با مقعدم بازی می‌کرددم بعد میرفتم دسشویی
  الان خیلی خیلی گشاد شده
  جوری که هوا میره داخل موقع نشستن
  و موقع نشستن روی دسشویی هم خیلی باز میشه
  یه سوال داشتم
  مشکل من قابل درمان هست؟
  یا الان که ۳۵ سالمه به سن ۴۰ سال نرسیده باید پوشک اینا ببندم
  خیلی خیلی استرس دارم
  راهی واسه تنگ کردنش هست؟؟
  هیچ جایی نمیتونم برم با دوستام
  خواهش میکنم بگین میشه یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   باید به جراح کولورکتال مراجعه کنید تا با توجه به علت اصلی بهترین روش درمان انتخاب شود. ممکن است با بیوفیدبک یا لیزر قابل درمان باشد.

 29. سلام آقای دکتر من ۱۳ سالمه من با دوس پسرم هر دو روز یک بار سکس از پشت میکنیم دوست پسرم ۱۶ سالشه آلتش هم بزرگه وقتی تا ته میکنه داخل احساس میکنم که دارم پاره میشم ولی خیلی لذت میبرم به مدت ۲ ساله که باهم سکس میکنیم هر بار هم حدودا ۲۰ دقیقه الان من احساس میکنم خیلی گشاد شده ولی دوس پسرن میگه هر چقدر بیشتر بزنم بعد از مدتی تنگ میشی می نمیدونم برای من راه حلی بگین

   1. دکتر بعید میدونم ایشون دیگه بتونه به درس و مشق ش برسه چون فعلا از این کار داره لذت میبره و به نظرم با توجه به سنش یه کم زود شروع کرده

    1. متاسفانه فقر فرهنگی و عدم نظارت والدین وبی دینی و بی بندوباری وبالارفتن سن ازدواج باعث چنین مشکلات عظیمی خواهدشد و در آینده فروپاشی کانون خانواده ها را در پی خواهدداشت

 30. سلام وقتتون بخیر… من و دوس پسرم ۴ بار رابطه عقب داشتیم تو آینه ک نگاه میکنم حالت تو رفتگی داره نمیدونم گشاد شدم یا نه….. چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   لیزر برای درمان گشادی مقعد در اثر بواسیر یا شقاق می باشد. ممکن است درمان بیوفیدبک موثر باشد.

 31. سلام آقای دکتر من با دوست دخترم هر هفته دو بار سکس میکنیم من ۱۵ سالمه اونم ۱۴ اون روز خیلی اتفاقی از جلو انجام دادیم و من آبم ریخته شد توش بعد تقریبا سه روز بعدش گفت حالت تهوع داره من میترسم که حامله بشه بنظرتون چیکار کنیم هر دو مون داریم می‌ترسیم و به پزشک هم نمیتونم بریم لطفا ما را راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   امکان بارداری هست ولی به این سرعت حالت تهوع را نشان نمی دهد در عرض ۳ روز!! بهتر است از داستان های تخیلی در این سن فاصله بگیرید و زودتر از زمان مناسب به فکر شروع رابطه جنسی نباشید که برای هر دو آسیب زا می باشد.
   هیچ راهی نیست بعد از ۳ روز قرص اورژانسی هم تاثیری ندارد.

 32. سلام و درودبر ناب دکتر و سایر دوستان وقت به خیر خدا قوت
  مرسی از بابت راهنمایی هاتون
  حالا سوای شوخی و مزاح واقعا تو شرایط و وضعیت بسیار بدی بودند خیلی هاشون و ….
  در هر صورت خدا خیرتون بده جناب دکتر که این جوانان عزیز رو با صبر و حوصله و بدرستی راهنمایی کردید

 33. سلام ببخشید من سه بار رابطه از پشت داشتم و فقط تا نصفه یعنی ببخشید فقط تا کلاهکش و هیچ مشکلی هم ندارم و فقط وقتی انگشت میکنم با کمی فشار داخل میره ایا گشاد شدع ؟؟؟

 34. من از سن ۱۴ سالگی شروع به خود ارضایی کردم و الان ۱۸ سالمه هنوز دارم این کار رو میکنم چطور میتونم این عادت رو ترک کنم

  1. سلام دوست عزیز
   سعی کنید به کارهایی مثل ورزش و یا فعالیت های جمعی که تنها نباشید مشغول شوید و در نهایت به یک روانشناس مراجعه کنید.

  2. سلام دکتر هزینه چقدر میشه من یک زمان از مقعدم خیلی کار کشیدم چون دست خودم نبود اعتیاد مجبورم میکرد تن فروشی کنم لطفلا کمک کنید

 35. سلام وقت بخیر
  من دچار فیشر و خونریزی از مقعد و کمی احساس تنگی شده ام. متخصص کولورکتال برایم پماد دلتیژل ۲ درصد و ملین و توصیه هایی نوشته. که گفتن پماد باید با انگشت داخل مقعد زده شود. آیا این کار در آینده باعث گشادی نخواهد شد؟

 36. سلام دکتر جان من پنج شیش بار رابطه ی مقعدی داشتم الان انگشتم خیلی راحت وارد مقعدم میشع یعنی دچار گشادی مقعد شدم؟؟؟

 37. سلام من در کودکی در اثر کنجکاوی یک بار پشت مداد را در مقعدم کردم(حرکتی هم انجام ندادم یعنی عقب جلو نکردم ) شاید دو تا چهار سانت داخل رفته باشد
  ایا ممکن است به گشادی مقعد دچار شده باشم؟

 38. سلام من پسری ۱۸ ساله هستم و متاسفانه بخاطر کنجکاوی مدادی را در مقعد فرو کردم شاید دو سه سانت به داخل رفته باشد تایمش شاید یک دقیقه هم کمتر بود و اینکه از این اتفاق دو روز میگذرد

  من تمامی نشانه هارو بررسی کردم خونریزی ندارم
  و اینکه قابلیت کنترل کردن مدفوع و باد معده را دارم اما یک مشکلی هست
  بعضی اوقات یکم درد میکند البته توی مدفوع کردن مشکلی ندارم و شدیدم نیست
  ایا ممکنه مقعدم شقاق یا همروعیید باشد؟ من مقعدم را بررسی کردم نه گوشت خارجی دیدم و زیاد شدن قطر سوراخ مقعد

 39. سلام خسته نباشید
  من مثل بعضی از بچه ها نه رابطه مقعدی داشتم نه چیزی توی خودم فرو کردم نه زیاد یبوست داشتم اما کارم خیلی سنگین بود و حالا به بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز معده دچار شدم.بیماری زمینه ای هم ندارم خدارو شکر.الان چند سالی هست ک بخاطر این مشکل مسافرت نرفتم و کارهای خارج از شهر هم قبول نمیکنم مگه این که دستشویی داشته باشن.میشه بفرمایید من چیکار باید کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اول از همه باید به متخصص گوارش مراجعه کنید و با آزمایشات لازم علت دقیق بی اختیاری مشخص شود نه بر اساس حدس و گمان خودتان . درمان این عارضه هم تقویت عضلات کف لگن با ورزش کگل، فیزیوتراپی کف لگن و عمل بیوفیدبک می باشد.

    1. خواهش میکنم دوست عزیز
     برای بی اختیاری بیوفیدبک به این صورت است که سنسور هایی نزدیک مقعد قرار داده می شود و پس از آن شما ماهیچه های لگن خود را منقبض می کنید. نحوه انقباض و تنفس صحیح به شما آموزش داده می شود. سپس سنسورها به وسیله فیدبک های روی مانیتور نشان می دهند که انقباض را درست انجام داده اید یا خیر. وقتی ماهیچه ها تقویت شود فرد می تواند خود را کنترل کند . معمولاً در جلسات نیم ساعته انجام می شود و ۵ یا ۶ جلسه لازم است.

 40. سلام زنی ۳۳ ساله هستم ماهی یک یا دو بار با اصرار شوهرم از معقد رابطه دارم الان حدود ۳سالی هست هیج مشکلی ندارم چون آلت شوهرم متوسطه و فشار زیادی بهم نمیاد دروغ نگم خودم هم معتادش شدم مشکل باد معده و…. ندارم ولی الان که اینجا این متن‌ها را خوندم استرس دارم چکاری میتونم جایگزینش کنم تا بتونم ترک کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   اگر مشکلی ندارید لازم نیست نگران باشید. بهتر است مقعد را خوب چرب کنید تا عضلات آن آسیب نبیند. راه جایگزین برای ترک رابطه مقعدی چیزی به ذهنم نمی رسد!

 41. سلام وقتتون بخیر
  من از حدود کلاس هفتم بی اختیاری باد داشتم تا الان ک دانشگاه میرم حدودی ۶ سال اصلا کاری هم نکردم ک بگم بخاطر این بی اختیاری باد دارم خیلی لطمه خوردم من هیچ سوزشی و علائمی ندارم تقریبا بدون علائم هست مقعد هم گشاد نیست ولی نمی‌دونم احتمال داره اعصابش آسیب دیده باشه خانوادم هم اصلا درک نمیکنن
  میگن استریت ولی بخدا هیچ استرسی ندارم اصلا متوجه نمیشم باد خارج میشه الان اول جوونی توی کارکردن هم ب مشکل بر میخورم همش نیمکت آخر می‌شینم اصلا درمان قطعی داره خب باید یه مشکلی باشه حتما بنظرتون درست میشه همش فکرم می‌ره اون سمت ک اگر فردا فارغ‌التحصیل بشم بهم کار ندن چون سر همین یه تاسیساتی اخراجم کرد بنظرتون اگر فردا پس فردا وارد محیط کار مهندسی عمران با مافوقم درمیون بذارم اصلا درک میکنن بخدا هیچ کنترلی ندارم فکر میکنن من کثیفم یا از دستی اینکارو میکنم و طلبکارن و من باید تو خودم بریزم

  1. سلام دوست عزیز
   به جای فکر کردن به چند سال آینده و تفکرات منفی به دنبال درمان باشید قطعاً خوب می شود از فیزیوتراپی کف لگن و بیوفیدبک شروع کنید. اصلاً برای این مشکل تا به حال به یک متخصص گوارش مراجعه کرده اید؟؟؟ تا آزمایش برای شما بنویسد و علت مشخص شود شاید با دارو درمان شود.

   1. خانوادم مراجعه کردن رفتن دکتر عمومی بعد یسری گیاه مسخره انجیل ولی بحث جدی تر بود الان ۱۸ سالمه می‌خوام خودم کار کنم نهایتا چند ماه دیگه خودم میرم درمان کنم خودمو ولی فکر ب چند سال آینده نمی‌دونم انگار ۶ سال این مورد رو داشتم تا حدودی پذیرفته ذهنم الان هستن کسایی ک این مشکل رو دارن و تو کار کردن ب مشکل بر نخوردن. واقعا هستن یا ن اینو واسه این میگم ک اگر درمان طولانی شد ب مشکل برنخورم چون رشتم طوری هست ک ی دوره کارآموزی هم میگذرونم خیلی رو ذهنم کار میکنم در بعضی اوقات ی حس بی ارزش بودن بهم دست میده نماز ،یوگا ، زبان ، برنامه نویسی خیلی دارم برای آیندم تلاش میکنم بیشتر تایمم رو طوری چیدم ک نهایتا یه مدرس آنلاین یک پکیج درست کنم یا فریلنسری بشم نمی‌دونم خودم هم چی نوشتم خدا کنه یه درمان سریع داشته باشه چون واقعا اذیت کننده هست این موضوع مدرسه هر روز خیلی اعصاب خوردی داشتم بخاطر بی اختیاری باد معده الان تا حدودی ذهنم رو کنترل کردم و پذیرفتم

    1. سلام اب انار بریز درست میشه یا بزار تا من بیام و در همون حالت نگهش دارم من زیاد میکنم اگه بزاری تو رو?

 42. یعنی این بی اختیاری باد معده درمان قطعی داره بیوفیدبک چطور درمانی هست فراتر از اون درمان دیگری هم هست اگر مطمئن باشم خوب میشم تا یه حدودی الان ب آرامش میرسم و ذهنم از این همه دغدغه خلاص میشه واقعا درمان داره

  1. بله دوست عزیز اول تشریف ببرید پزشک متخصص گوارش شاید نیازی به این موارد نباشه شما تا حالا برای درمان دکتر نرفتیم فقط توی سایت دنبال راه درمان هستین؟ از توی کامنت درمان نمی شید که باید برید دکتر و ازمایش بدید

 43. سلام وقت بخیر میخواستم ببینم درمان گشادی مقعد با لیزر با یک دفعه مشکل بر طرف میشه یا باید چند بار انجام بشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   به طور کلی درمان گشادی مقعد به علت ایجاد آن بستگی دارد اگر دلیل گشاد شدن مقعد بواسیر یا شقاق باشد با یک جلسه لیزر قابل درمان است.

 44. میشه با پماد گشادی مقعد رو درست کرد؟!
  اگر میشه لطفا اسم پمادی چیزی بگید چون نمیتونم جراحی کنم یعنی اصلا نمیتونم عمل کنم چون نمیخوام کسی باخبر بشه
  اگر دوهفته یبار یا سه هفته یبار رابطه داشته باشم ممکن است خیلی گشاد بشه
  لطفا اگر پماد یا چیزی هست که بعد هر رابطه گشاد نشه رو میشه معرفی کنید
  خیلی نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   خیر متاسفانه پماد- دارو و … برای درمان گشادی مقعد هیچ تاثیری ندارند . تنها در صورتی که گشادی بر اثر شقاق یا بواسیر باشد پماد تتراسایکلین ممکن است تجویز شود. لیزر نیز برای درمان گشادی در اثر هموروئید و شقاق موثر است. تنها راه موثر برای شما انجام بیوفیدبک می باشد.

 45. سلام وقت شما بخیر
  من ۳۲ سالمه رابطه مقعدی نداشتم ولی همیشه بخاطر استرس یا کولیت روده یبوست داشتم خیلی وقت دچار بی اختیاری باد معده در خواب شدم نه در بیداری و برعکس حس میکنم دهانه مقعدم به شدت جمع شده اینکه میخوابم و نفخ دارم خیلی ناراحتم میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   استرس عامل اصلی بسیاری از بیماری های گوارشی می باشد بهتر است ابتدا استرس تان را کنترل نمایید. دلیل بی اختیاری در خواب هم شل شدن اسفنکتر مقعدی می باشد. کولیت روده-کرون-یبوست و … همه باعث تشدید این موضوع می شود. بهتر است مصرف غذاهای پرفیبر،شیرین، سرخ شده، چرب، نوشیدنی های گازدار را محدود کنید و در عوض آب زیادی بنوشید.

 46. با سلام
  من وقتی پسر ۱۸ ساله بودم توسط دو نفر تو یه شهر مورد تجاوز قرار گرفتم و در آن دخول نبود و فقط لای پاهام کردن که خودمم اون لحظه ارضا شدم و این ارضا شدن ها با خود ارضایی های قبلیم فرق میکرد و خیلی لذت بردم از اون موقع احساس کردم بهتره یکی منو باید ساپورت کنه و از اون روز هر روز یه شی میکردم تو مقعدم از ۲۵ سالگیم تا ۳۰ چیزی فرو نکردم اما الان چند ماهه هر روز یه شی رو فرو میکنم دیروز یه شی به قطر ۵ سانتی کردم خیلی هم دردم نگرفت خیلی دوست دارم از پشت با یه مرد بالغ رابطه داشته باشم و دوس دارم به همین وضع ادامه بدم بی اختیاری گاز معده یا بی اختیاری مدفوع ندارم و نمیخوام به تراپیست یا کلورکتال مراجعه کنم فقط خواستم بگم اینجوری ادامه بدم خطر داره برام ؟
  در ضمن در سن ۲۳ سالگی رفتم دکتر کلورکتال که وقتی دکتر متوجه شدم وقتی به مقعد دست میزنه خوشم میاد ازم خواست تا رابطه برقرار کنیم که منم چون دوس داشتم قبول کردم و درسته چند سال بعد خواستم از نظام پزشکی شکایت کنم ولی بعد منصرف شدم به همین خاطر هس اصن نمیخوام دکتر برم اما شی فرو میکنم معتاد شدم این شرایط خطر داره برام ؟

   1. سلام وقت بخیر من بخاطر ورم معده و مشکلات گوارشی معمول یبوست دارم و اجابت مزاجم معمولا نیم ساعت طول میکشه یک بار هم دچار شقاق شدم هیچ گونه رابطه مقعدیم نداشتم و برعکس مقعدم شل نشده ولی ی تیکه از رودم بیرون زده که حس میکنم بخاطر نشستن زیاد در سرویس ،متاسفانه دچار بی اختیاری باد معده توی خواب شدم نه در طول روز این مشکل روانم به هم ریخته به نظرتون با ورزش کگل و تحرک زیاد مشکلم حل میشه ؟؟؟

    1. سلام دوست عزیز
     شقاق درمان شد یا هنوز هست؟ یبوست باعث شقاق شده و حتما دلیل آن رابطه مقعدی نیست. بهتر است به یک متخصص گوارش مراجعه کنید چندتا مشکل همزمان دارید: شقاق درمان نشده، روده بیرون زده، بی اختیاری در خواب،
     من بدون ویزیت و معاینه نمی توانم شما را درمان کنم. بله ورزش کگل می تواند کمی کمک کننده باشد اما راه درمان نیست.

 47. سلام من سه بار رابطه داشتم اندازه دو بند انگشت رفته داخل ولی هرسه بار همراه با درد بوده ایا دچار گشادی مقعدی شدم

 48. ببخشید من ۱۷ سالمه و پسرم و همورویید دارم و دکتر وسیله پراکتو کرایو را داده ک در فیریزر هست و باید ۱۰ دقیقه در مقعد فرو کنم و نگه دارم ایا این باعث گشادی مقعد میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   پروکتو کرایو Procto cryo یک وسیله برای درمان غیر تهاجمی بیماری های مقعد می باشد که در درمان هموروئید درجه ۱ و ۲ کاربرد دارد. اندازه این وسیله اونقدری نیست که باعث گشادی مقعد شود.

 49. سلام پسر هستم ۱۵ ساله چند باری به خاطر خارش اشیائی در مقعد فرو بردم اما دچار گشادی مقعد شدم و نمی تونم گاز معدمو کنترل کنم و خیلی خجالت میکشم از طرفی خوانوادم اصلا نباید بفهمن تازه با ورزش کگل اشنا شدم ایا پمادی چیزی هست بتونه کمک کنه(این عادتو ترک کردم)

  1. سلام دوست عزیز
   ورزش کگل برای گشادی مقعد موثر است اما پماد یا دارویی برای این منظور نیست و اگر خیلی شدید شود بیوفیدبک برای شما انجام می شود.

 50. سلام دخترم و چند بار ع پشت رابطه داشتم اصلا نمتونم برم دکتر چون خانوادم میفهمن
  میترسم گشاد بمونه.و مشکلاتی بوجود بیاد بعدا برام
  میشه بگید چیکار کنم
  اگ رابطه نداشته باشم درست میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر خیلی گشاده شده باشد بیوفیدبک باید انجام بدهید و هیچ راه خانگی یا دارو و پماد هم ندارد. گشادی مقعد چون بر خلاف واژن حالت ارتجاعی ندارد به شکل اول بر نمی گردد.

 51. سلام وقت بخیر من ۳بار رابطه از پشت داشتم
  الان سه ماهه که هیچ رابطه ای ندارم
  اگر پیش دکتر برم میتونه رابطه رو تشخیص بده من خیلی نگرانم لطفا جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   خیر اگر در دفعات بالا انجام شده باشد و عضلات مقعد شکل و حالت خود را از دست داده باشند توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است اما برای معاینه ازدواج معمولاً به پشت کاری ندارند مگر اینکه خودتان بخواهید که معاینه کنند

 52. اون سه بار رابطه هم با فاصله ماهی یکبار بوده
  ولی نگرانم اگر بواسیر عود کنه دکتر می‌تونه رابطه رو بفهمه ؟

  1. بواسیر به جز رابطه مقعدی در اثر عوامل دیگری هم ایجاد میشود و اصلی ترین علت آن یبوست است نه رابطه مقعدی. اگر تعداد دفعات رابطه کم و کوتاه بوده و چین های دور مقعد حالت خود را حفظ کرده اند معمولاً به آسانی قابل تشخیص نیست . در کل اگر بیشتر از ۵ بار رابطه باشد و دور مقعد صاف شده باشد میشود تشخیص داد

 53. سلام چند باری نزدیک ۷ بار توسط انگشتم وارد مقعدم کردم و یک بار توسط عطر کوچیک جیبی این این کارو کردم احساس میکنم مثل اول نیست هی نگرانم فکر میکنم دیگه مثل اول نیست فلان میشه کمک کنید

  1. سلام دوست عزیز
   چرا هر چیزی را وارد مقعد خود می کنید . بله گشاد می شود و راه درمانی ندارد یعنی پماد و دارو و … ندارد اگر خیلی گشادی شدید باشد بیوفیدبک انجام بدهید.

   1. سلام و خسته نباشید آقای دکتر من ۱۷سالمه نه رابطه مقعدی داشتم ن چیزی باشگاه که میرم اسکوات میزنم حس میکنم باد میره داره و موقعی که میخوابم به هر سمت که دراز میکشم هوا قشنگ میره داخل موقعی هم که میرم دست شویی باز خیلی باز میشه لطفاً ب من کمک کنید می‌خوام برا نظام برم ولی از این میترسم

    1. سلام دوست عزیز
     بهتر است به پزشک متخصص کولورکتال مراجعه نمایید تا با تشخیص علت گشادی، درمان آن را پیشنهاد دهد. برای بهتر شدن و تقویت عضلات کف لگن تان ورزش کگل را انجام دهید.

 54. سلام.محمد مرادی هستم.بدون هیچ دلیل خاصی گشاد گشادم .ی کیلو بار هم که جابجا میکنم زیرش میگوزم .باید چیکار کنم

 55. سلام ببخشید من پنج شش روزه یبوست دارم و از ناحیه مقعد باعث اذیت میشم خم نمیشم تنبلی بعد خارش و قرمزی و سوزش مقعد فکر کنم گشادی چیکار کنم

 56. سلام یه دختر ۱۴ ساله هستم و نزدیک دو سال هست که اکثر اوقات مدفوع رو با انگشت خارج میکنم و طبق مطالبی که داخل اینترنت دیدم فکر میکنم دچار گشادی مقعد شده باشم و بی اختیار گاز روده ازم خارج میشه لطفا راهنمایی ام کنید

  1. سلام دوست عزیز
   تکرار انجام این کار یعنی دفع مدفوع با کمک دست موجب ضعیف شدن عضلات کف لگن شما شده و به همین دلیل دچار بی اختیاری شده اید. بهتر است ورزش کگل را انجام دهید. در موارد شدید معمولاً متخصص بیوفیدبک یا فیزیوتراپی عضلات کف لگن را تجویز می کند.

 57. سلام آقای دکتر من یک بار رابطه از پشت داشتم فقط ۵ثانیه یعنی عقب و جلو نکردیم آیا گشاد میشه و این که اگه بعد ۱سال بازم رابطه داشته باشم طرف می‌فهمه قبلا من رابطه داشتم یا نه؟!

  1. سلام دوست عزیز
   کار بسیار اشتباهی انجام می دهید و حتما باعث گشادی و سایر مشکلات مقعدی خواهد شد. دفع مدفوع با کمک دست باعث برگشت مدفوع به داخل روده، صدمه به بافت و اسفنکتر مقعد، بی اختیاری مدفوع، زخم و خونریزی مقعدی و … خواهد شد. اگر یبوست شدید دارید از انما یا تنقیه به کمک یک پزشک استفاده کنید.

 58. سلام،من یه دختر ۵ ساله دارم که احساس میکنم مقعدش گشاد شده، ۲ ساله که صبح خیلی دیر بیدار میشه و وقتی هم بیدار میشه تا شب روی مبل میشینه و همش تلویزیون و گوشی و هیچ تحرکی نداره،امروز دچار سوختگی ادرار شده بود که خواستم بهش پماد بزنم و معذرت می‌خوام قشنگ مقعدش به اندازه یه نیم سانت یا شایدم یه سانت بازه، یک ماه هم هست که گاز رودش تند تند میاد و باعث خجالتش پیش من میشه
  به نظر شما اگر بفرستمش کلاسهای ورزشی خوب میشه ؟خیلی نگرانم تو خونه حرف گوش نمیکنه و تحرک نداره لطفاً راهنمایی کنید ،آ
  یا این اندازه طبیعیه یا مقعد در حالت عادی کلا باید بسته باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   تمرینات کگل برای گشادی مقعد مناسب است اما در کودک این اندازه گشادی طبیعی نیست و اول به یک متخصص اطفال برای تشخیص علت مراجعه کنید.

 59. سلام حدودا دو الی سه ماه است که کنترل باد معده رو ندارم چندین بار هم رابطه ی مقعدی داشتم. راهی برای درمان هست؟

 60. سلام ممنون میشم راهنمایم کنید رابطه از مقعد داشتم و گاز معده رو نمیتونم زیاد کنترل کنم چه کاری باید انجام بدم که خوب بشه؟

 61. سلام ببخشید میشه راهنماییم کنید من یه بار رابطه از مقعد داشتم و کمی دچار بی اختیاری گاز معده شدم چه کاری باید انجام بدم؟

 62. سلام من بر اثر تجاوز با ناخن مقعدم پاره شدع و تا یک سانت روی خط باسنم ادامه دارد آیا میتوان بر اثر تجاوز دخول هم اینطوری شد

 63. سلام دکتر
  من دو سه سال پیش برای کنجکاوی انگشتم رو در مقعدم فرو میکردم بعد حدودا دو سه ماه اینکارو نکردم و بخاطر حشریت دوباره این اتفاق افتاد اما این دفته با چیز های بزرگتر مثل خیار و… البته در اندازه های متوسط روبه کوچک فعلا خداروشکر هیچ مشکلی ندارم و هم گاز معدم رو میتونم کنترل کنم و هم مدفوعم رو میخاستم ببینم ایا در اون حد قطرش بزرگ شده که گشاد نامیده شه یا خیر الان هم ۱۴ سالمه و فکر میکنم در اینده بهتر هم شه ایا میشه؟؟ ایا گشاد شدم؟؟ ایا اگه گشاد شدم درمان خانگی صد در صدی داره؟؟ مرسی!

  1. سلام دوست عزیز
   بدون معاینه چطور بگویم گشاد شده اید یا خیر؟
   در صورت گشاد شدن خیر هیچ درمان خانگی ندارد ولی برای پیشگیری می توانید ورزش کگل را انجام دهید.

 64. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و دوست پسرم ۱۹ سالشه ما تویه چهار روز اخیر بعد یک سال دوستی دو بار رابطه مقعدی انجام دادیم که هر سری اشکم در اومد از شدت درد ولی بار دوم اخراش دیگه کم کم داشتم عادت میکردم الانم یه روز ازش گذشته پاهامو کمرم درد میکنه الت تناسلی رلمم خیلی بزرگه میترسم که دچار گشادی مقعد شده باشم احتمالش هست با دوبار؟

   1. ممنون بابت پاسختون
    راستش چشمم ترسید کامنت ها رو خوندم چون ینفر گفته بود که به نامزدش شک کرده برای همین دیگه این کارو نمیکنم
    برای ورزشی که گفتید هم من چون داخل رشته بدنسازی فعالیت میکنم تمرین هایی برای باسن وجود داره مثلا مثل هیپ تراست هالتر و زیر شکم خوابیده و پل باسن و… میخواستم بدونم بجز ورزش کگل این ها هم تاثیر گذاری دارن؟

 65. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من از بچگی رابطه از مقعد داشتم العان هم دارم به طوری که العان حدود ۱ و نیم سانت باز شده ولی مشگلات که شما گفتید ندارم ایا امکان داره در اینده به مشکل بخورم
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بله امکان دارد. با گذشت زمان و افزایش سن ممکن است عضلات اسفنکتر و کف لگن ضعیف شود.
   به طور کلی رابطه مقعدی عوارض زیادی دارد و انجام مرتب آن توصیه نمی شود.

 66. سلام اقای دکتر ممنون از راهنمایی های ارزنده شما
  سوالی داشتم بعد از رابطه از مقعد و اتمام رابطه مایع مانند مایع منی از مقعد خارج میشود به رنگ های متفاوت نه قرمز گاهی زرد رنگ گاهی قهوی شفاف که بعد از امدن ارضا میشوم ممنون میشم راهنمای کنید
  سپاس گذارم

  1. سلام دوست عزیز
   مایع منی از مقعد شما خارج می شود و آیا آقا هستید یا خانم؟ سوال کمی مبهم است لطفا واضحتر بفرمایید. مایع منی از داخل مقعد شریکتان خارج می شود یا خودتان؟!

 67. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  موقع رابطه مقعدی و بعد اتمام مقداری مایع شبیه مایع منی زرد رنگ یا قهوه ای شفاف از مقعد خارج میشود با احترام علت را میخواستم بپرسم

 68. سلام اقای دکتر
  من یه مردم
  من چندین ساله رابطه از مقعد دارم عادت کردم با وسایل گوناگون از بچگی عادت دارم سوال من اینه چطور میتونم ترک کنم هر چند وقت یه بار دلم خیلی میخواد دست خودم نیست خیلی دوست دارم رابطه از مقعد رو شریک جنسی ندارم همیشه خودم با وسایل جنسی خودم رو ..
  در صورت امکان راهنمای کنید من را

   1. در جواب شما اقای دکتر عزیزم
    باید بگویم منظور من از ترک عادت مواردی چون احساس خواستن دارم مثل روابط جنسی عادی که همه دارن ولی نمیدانم این خواستن از روی مواردی چون تخلیه شهوت است یا موارد فیزیکی بدن که احتیاج به این عمل دارد
    ممنون وسپاس گذارم از لطف شما

    1. دوست عزیز دقیقاً به همین علت که این حس رو از بچگی دوست دارید گفتم به یک روانشناس مراجعه کنید. این رابطه جنسی عادی نیست که دوست دارید وسایل را در مقعد خود فرو کنید. یا رابطه مقعدی را با یک شریک جنسی دوست دارید که در اون صورت باید تمایلات شما بررسی شود و این کار من نیست.

    2. سلام من در گذشته سکس مقعدی داشتم و باسنم بدفرم شده که تو خیابون راه میرم انگشت نمای همه هستم اگر زحمت بکشید راهنماییم کنید ممنون

 69. سلام وقت بخیر
  ببخشید من ۲۲ سالمه چند سالیه ک اشیاعی مثل شونه و خیار چند ماه یکبار داخل مقعدم میکنم ، ولی نشانه هایی ک شما گفتید ندارم فقط دور مقعدم سیاه شده و حس میکنم گشاد شدم درحالی که ۱ سانت و ۲ سانتم باز نشدم
  الان افسردگی دارم بنظرتون گشاد شدم و ایا برا استخدامی بیمارستان اینا به مقعد توجه میکنند
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است اینکار را دیگر انجام ندهید حتماً گشاد خواهد شد. معمولاً برای استخدام نظام و یا نیروی انتظامی معاینه مقعدی صورت می گیرد در مورد استخدام بیمارستان اطلاعی ندارم

 70. با تشکر از پاسخگویی شما
  ببخشید معاینه مقعد برای کدام استخدامی ها لازم است
  آیا همه استخدامی ها باید مقعد معاینه بشه؟؟

 71. با سلام من خانمی ۳۳ ساله هستم چندبار رابطه از مقعد داشتم ولی بیشتر نبود . ی زایمان طبیعی هم داشتم، الان موقع دفع احساس میکنم همش تخلیه نشده و موقع شستن دهانه مقعدم شل میشه و هی مدفوع میاد. دیروز بنظرم نیم ساعت خودمو شستم خیلی خسته کننده هست. باد معده هم نمیتونم زیاد کنترل کنم. اذیتم میکنه. چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   به نظر می رسد عضلات مقعد و اسفنکتر شما آسیب دیده و ضعیف شده باشد. دفع ناقص مدفوع هم بیشتر به دلیل یبوست است.

 72. ببخشین تابستون امسال توی باغمون هم کارکردم.جعبه سنگین که بلند میکردم. هم کمر درد دارم هم مقعدم از اون موقع ب اینور اینجوری شده. ممنون میشم راهنمایی کنین
  (عدم دفع کامل و موقع شستن شل شدن مقعد)

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است به دلیل بلند کردم وسیله سنگین به عضلات و رگ های مقعد فشار وارد شده باشد. اما احساس عدم دفع کامل بیشتر به دلیل یبوست هست و سعی کنید با مصرف آب و فیبر بیشتر یبوست خود را کنترل کنید.

 73. سلام من از سر نادانی ۳ بار اونم به فاصله چندین ماه شاید ۵ ۶ ماه یکبار انگشتمو داخل مقعدم کردم زمانش هم کمتر از یک دقیقه بوده دو بار در ۱۶ ساله و یک بار هم الان که ۱۷ سالمه
  می‌خوام بدونم باعث گشادی شده ؟هیچ مشکل مثل کنترل مدفوع و گاز ندارم

  سال دیگه می‌خوام برا نظام بنویسم آیا گیر بهم میدن و برام مشکل میشه

 74. سلام من دو بار رابطه مقعدی داشتم الان دچار این مشکل شدم یا ن؟
  میشه بگین خیلی استرس دارم
  خودم ک حس میکنم مثل قبله ولی الان نظرارو خوندم یکم استرس گرفتم

  1. سلام دوست عزیز
   من بدون معاینه چطور بگویم؟ اگر خودتان تغییری نمی بینید خیر با دوبار اتفاقی نمی افتد به شرطی که تکرار نشود. در مورد نظرات هم عضلات مقعد هر شخص با دیگری متفاوت است و نمی توان یک نسخه را برای همه تعمیم داد.

   1. سلام دکتر خسته نباشید من زایمان سزارین داشتم و هیج رابطه ای از مقعد نداشتم ولی مقعد من گشاد شده و اذیت میکنه یبوست هم ندارم بنظرتون علتش چی میتونه باشه

    1. سلام دوست عزیز
     سزارین و یا برخی عمل های جراحی اگر موجب آسیب به عضلات اسفنکتر مقعد شود ممکن است باعث گشادی شود اما این مورد خیلی نادر است و باید برای تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید.

 75. سلام اقای دکتر
  ایا با ترک نزدیکی از مقعد باعث درمان و برگشت به حالت عادی رو داره و ایا کسانی که عادت به نزدیکی از مقعد هستن دچار افسردگی نمیشن در اینجا دو بحث وجود دارد گشادی مقعد و پارگی مقعد این دو را چطور میشود از هم تشخیص داد
  ممنون از راهنمای های ارزنده شما .

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد ترک این عادت و افسردگی بعد از آن باید با روانشناس صحبت کنید و در تخصص من نیست اما در مورد پارگی و گشادی مقعد پارگی معمولاً با زخم و خراش مقعد که درد دارد همراه است ولی گشادی در بیشتر موارد منجر به بی اختیاری و دفع غیر ارادی می شود. در هر صورت برای تشخیص آسیب های وارد شده از راه رابطه مقعدی بهتر است فرد توسط پزشک معاینه شود.

 76. سلام اقای دکتر
  من تازه نامزد کردم چند وقت پیش خیلی اتفاقی از نامزدم رابطه مقعدی خواستم و اونم بدون هیچ مخالفتی قبول کرد وقتی رابطه برقرار کردیم نامزدم اصلا احساس درد نداشت حالا من مدتیه به شک افتادم که ایا نامزدم قبلاً رابطه داشته ؟ اقای دکتر توضیح کامل بدید بهم ایا این طبیعیه ک نامزدم درد نداشته؟ یا بخاطر رابطه زیاده ک اینجور شده؟زندگیم شروع نشده داره از هم میپاشه

  1. سلام دوست عزیز
   نمی توان به راحتی در این مورد نظر داد و اینکه چون همسرتان احساس درد نداشته اصلاً دلیل موجهی بر داشتن رابطه زیاد نیست. قبل از هر چیز شما با شناخت کافی برای ازدواج با این فرد اقدام کرده اید و اینکه در گذشته و قبل از شما رابطه داشته یا نه به رابطه فعلی تان هیچ ارتباطی ندارد. بهتر است قبل از اینکه قضاوت کنید و تهمت بزنید به یک روانشناس مراجعه کنید و مشکل خود را بازگو کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   خیر هیچ تاثیری ندارد و عوارض زیادی هم دارد.
   به طور کلی تغییرات هورمونی و رضایت جنسی زن که از راه رابطه واژن هم ممکن است می تواند موجب کمی افزایش سایز سینه و باسن در زنان شود اما اینکه رابطه مقعدی و یا ریختن منی در مقعد زنان موجب بزرگی باسن می شود خیر به هیچ وجه صحیح نیست

 77. سلام من میخام برای اولین بار رابطه مقعدی رو تجربه کنم با شریکم میخوام بدونم با یکبار بازهم چیکار کنم که از گشاد شدنش جلوگیری کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است این کار را انجام ندهید. به جز گشاد شدن مقعد عوارض دیگری هم مثل بواسیر و شقاق هست که نمی توانید جلوگیری کنید.

 78. سلام من پسری ۱۵ ساله هستم که چند بار حدود ۱۰ بار دو بند انگشتم رو با روان کننده وارد مقعد خودم کردم و اصلا نه علائمی دارم نه گشاد شدم
  ولی چند سال دیگه باید برم سربازی آیا در سربازی تست مقعد میگیرن ؟؟
  و آیا اگر دیگه انجام ندم بعد از چند سال قابل تشخیص خواهد بود ؟ لطفاً جواب بدید ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز
   برای سربازی خیر فکر نمیکنم همچین معایته ای باشد بهتر است از کارشناسان مربوط اطلاعات بگیرید من پزشک هستم دوست عزیز قوانین سربازی را اطلاعی ندارم.
   در صورتی که این کار را دوباره تکرار نکنید خیر مشکلی ندارد.

 79. سلام جناب دکتر ممنون از نکات خوب و ارزنده جنابعالی
  من چند سالی هست رابطه مقعدی دارم نه با کسی خودم با خودم متاسفانه احساس گشادی زیاد ندارم و در کنترل مدفوع مشکلی ندارم ایا به مرور زمان امکان مشکل دارم؟ در حالی که باد معده هم در طول روز دارم ولی قابل کنترله با اینکه احساس مبکنم مقعدم به اندازه دو انگشت در حالت رابطه باز میشه ولی بعد از اون نه احساس درد یا چیز دبگه ای ندارم فقط بعد از اون کار کمی درد دارم بعدش خوب میشه با کمی مایع شفاف از مقعدم خارج میشه احساس لذت دارم
  ممنون میشم راهنمای کنید

  1. سلام دوست عزیز
   خیر اگر بعد از چند سال احساس گشادی یا بی اختیاری ندارید مشکلی ندارد اما نمی توان تضمین کرد که هر چقدر این کار را انجام دهید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد!

 80. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  تنگی مقعد هم جز مواردی هست که باید به پزشک مراجع شود ؟
  در حالی که هیچ گونه نزدیکی نداشته ام
  ممنونم

 81. سلام وقتتون بخیر دکتر کسی که رابطه زیاد داشته از پشت و الان سوراخ مقعد به واژن نزدیک شده
  در صورتی ک قبلا اینطوری نبوده
  قابل درمان هست؟
  و اگر هست هزینه تقریبا چقد میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است با جراحی یا بوتاکس درمان شود. برای هزینه هم باید ابتدا ویزیت و معاینه شوید بعد هزینه دقیق اعلام می شود.

 82. سلام پدر من براکی تراپی میکنه الان دو روزه مقعد باز شده بی اختیاری مدفوع گرفته ایا عوارض پرتو هست و رفع میشه یا خیر

  1. سلام دوست عزیز
   پرتو درمانی یکی از مواردی است که باعث بی اختیاری در دفع می شود اما باید مشخص شود که مشکلات گوارشی دیگری باعث این عارضه نشده باشند.

 83. سلام اقای دکتر
  چند سالی هست که من رابطه مقعدی دارم نه با کسی خودم با خودم احساس لذت میکنم نمیتوانم ترک کنم چند باری تصمیم گرفتم نشد ولی احساس بسیار خوبی دارم میدانم کار درستی نیست ولی احساس میکنم احتیاج دارم هیچ گونه درد ندارم ایا به دستگاه تناسلی من صدمه وارد میشود .نکته اینکه در این موارد الت تناسلی من شل میشود علتش چیست .

    1. سلام دوست عزیز
     بهتر است به یک مشاوره مراجعه کنید. این موضوع وارد کردن اسباب بازی جنسی به مقعد ربطی به شل شدن الت ندارد اما در هر صورت این کار طبیعی نبوده و ابتدا باید از لحاظ روانی علت این که چرا از این کار خوشتان می آید توسط یک روانشناس جنسی بررسی شود.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر علائمی ندارید و قبل از رابطه مواردی مثل استفاده از ژل های روان کننده را رعابت می کنید مشکلی ندارد اما ممکن است در طولانی مدت مشکل ساز باشد.

 84. سلام وقت بخیر
  من چند باری یک یا دو انگشت و خودکار و ماژیک داخل مقعدم کردم البته قبلش با کرم مرطوب کننده چرب و ماساژش میدادم الان علائم گشادی ندارم یعنی همچنان حس می‌کنم یک انگشت به زور وارد میشه و چند ماهی هست که اینکار رو کنار گذاشتم اما یکی از چین های مقعد بیرون زده درمان خانگی و وزرش کگل نتیجه میده؟ و اینکه چون نزدیک ازدواجم هست تو گواهی بکارت و پزشک قانونی مشخص میشه یا خیر؟

  1. سلام دوست عزیز
   چین مقعد به خاطر اینکار بیرون نزده و ممکن است بیرون زدگی بواسیر باشد. خیر مشخص نمی شود. معاینه ازدواج یک کار منسوخ شده است و دلیل علمی و عقلی ندارد!

 85. سلام اقای دکتر
  من از بچگی عادت به نزدیکی از مقعدم دارم خدارو شکر تا الان هم مشگلی پیش نیومده فقط بعضی وقتها بعد از نزدیکی از پشتم ابی شبیه ژله خارج میشه نمیدونم علتش چی میشه راهنمای کنید ممنون میشم در اخر من مرد هستم .

 86. سلام
  من حدود یک ساعت پیش برای اولین بار توسط یک وسیله با مقعد خودم بازی کردم،الان که میبینم،اندازه مقعدم نسبت به قبل از انجام کار،گشاد تر شده.ایا من دوباره به حالت اولیه خودم میرسم؟

 87. سلام دکتر
  من برای گشادی مقعد کامنت میزارم
  من در حال حاضر ۱۴ سالمه و میخاستم بدونم که اشیایی مثل خیار که مثلا یک ماه یک بار به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه وارد مقعد شه گشاد میشه یا خیر؟ وقتی زور میزنم احساس میکنم یه تیکه اضافی میزنه بیرون که خیلی هم کوچیکه. آیا به مرور زمان برطرف میشه؟
  من مشکلی ندارم و روی خودم کنترل دارم اما میخام بدونم چند سال دیگه مشکل ساز میشه برام؟

 88. باعرض سلام خدمت دکترمحترم
  چندین سال هست که خودم با مقعد خودم ور میرم وتقریبا از هر جسمی که فکرکنین استفاده کردم تا خودمو ارضاء کنم،الان هم عادت شده برام هم خیلی گشاد شدم دیگه هیچکدوم اینا جواب نمیده،تایم دستشویی رفتنم کمتر از ۱۵دیقه نیست،به محض تماس دستم با مقعدم از خود بیخود میشم طوری که باید یکم ور برم باخودم،دیگه هر روز کارم تو سرویس بهداشتی شده همین،باور کنین دیگه خسته شدم از این حس و حال از خودم بدم اومده،تنفر پیدا کردم از وجودخودم،همش میگم کاش زن بودم راحت بودم،همش دوست دارم ینفر باهام رابطه داشته باشه، نمیشه کاری کنم چون زن نیستم نمیدونم چکار کنم،کلافه ام،میدونم شما که این مطالب و میخونین شاید بهم بدو بیراه بگین ولی دست خودم نیست بخدا این حس که همیشه نیاز به یه جنس موافق دارم که آرومم کنه اذیتم میکنه،از نوجوانی به بعد یه حس زنونه داشتم که همش میخواستم ینفرمنو….،خدایا دیگه خسته شدم،نمیدونم فکر نکنم دکتری باشه که بتونه کمکم کنه،خستم از همه چیز

 89. سلام من ی بار از پشت رابطه داشتم حدود دوسال پیش الان نامزدم گفته رابطه از پشت داشته باشیم یعنی با ی بار متوجه میشه ک رابطه داشتم

   1. سلام آیا این درسته که مقعد ۳۲ چاک دارد و پس از هر رابطه یا ورود وسیله یکی از آن چاک ها باز میشود و حذف میشود؟
    آیا این درمان میشود؟

 90. سلام من فقط یکبار رابطه از پشت داشتم و مدفوع حین رابطه خارج شد خیلی خجالت کشیدم از همسرم من باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   در رابطه مقعدی این مورد طبیعی است و لازم نیست خجالت بکشید. اگر قصد انجام رابطه از پشت را دارید باید ایتدا مقعد تان را خالی کنید تا تمیز باشد

 91. با سلام من پسر هستم و رابطه هم جنس گرایی زیادی داشتم و الان خیلی مقعدم گشاد شده ولی روم نمیشه پیش دکتر برم میشه لطفا نوع عالی روش درمان رو بفرمایین و اینکه اگه بخوام پیش دکتر برم چه دکتری هست

 92. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  خواستم بدونم بعد رابطه مفعدی اگه از ژل های بهداشتی استفاده کنیم مفید است
  باتشکر .

   1. با سلام مجدد و خسته نباشید
    سوالی داشتم چرا بعد از مدتی که از رابطه مقعدی گذشته بازم هم اشتها به رابطه مقعدی زیاد میشود با اینکه میدانم رابطه مقعدی زیاد خوب نیست اما حسی عجیب از لذت باز هم تکرار میشود .سپاس گذارم

 93. سلام وقت بخیر من سالهاست که یبوست دارم و با انگشت دفع مدفوع میکنم و این رویه برام شده عادت به طوریکه متوجه گشادی مقعد و حتی کاهش اختیار کنترل مدفوع شدم
  به دکتر کولورکتال مراجعه کردم گفته هیچ راه جراحی برای تنگ کردن مقعد نداریم و فقط نباید دیگه انگشت داخل مقعد کنی در زمان دفع مدفوع

  از طرفی وقتی این کار نمیکنم حس میکنم بخشی از مدفوع داخل اسفنکتر میمونه و حس دفع ناقص بسیار چندش آور و حالت فوق العاده بدیه و حس میکنی انگار خوب اون ناحیه تمیز نشده

  راهکاری مثل لیزر یا جراحی وجود داره برای حل این مشکل ؟

  رابطه مقعدی هم نداشتم این رو هم انتها اضافه کنم فقط متاسفانه بخاطر فرو کردن انگشت جهت دفع مدفوع سخت به مرور طی سالها اینطور شده و به تدریج بیشتر و بیشتر

 94. سلام خسته نباشین من مزاحم داشتم دوسش نداشتم خیلی اذیتم کرد جایی نمیتونستم تنها برم چندین بار منو تنها گیر آورد تو‌خیابون ب زور باهام رابطه از پشت انجام داد از هیچی ام ترس نداشت منم میترسیدم ب خانوادم بگم تا اینکه خانوادمو ب زور مجبور کردم خونمونو ار اونجا بردیم زیاد تو این چیزا اطلاعات نداشتم الان نزدیک‌۵سال میگذره ناراحتم میترسم ازدواج کنم ب مشکل بخورم اصلا کلا میترسم کسی رو وارد زندگیم کنم بفهمه این موضوع رو این موضوع افسردم کرده میشه راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   تو خیابون به زور رابطه از پیشت انجام داد؟؟؟ به هر حال اگر رابطه داشته اید و در حد چند بار بوده و خیلی طولانی نبوده بعد از این مدت مشخص نیست ولی اگر رابطه طولانی داشته اید ممکن است دریچه مقعد تغییر شکل داده باشد که کاری نمیشه کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا