درمان گشادی مقعد، علائم و عکس

تصویر گشادی مقعد-anus opening

مقعد بخشی از روده بزرگ و دستگاه گوارش بوده که وظیفه آن عمل دفع مدفوع و مواد زائد بدن است. ناحیه مقعد بسیار حساس بوده و بنا دلایل مختلف و فشار زیاد آسیب دیده و موجب بروز گشادی مقعد می شود. افرادی که به این عارضه مبتلا شده اند به بی اختیاری مدفوع یا گاز روده دچار می شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی علائم گشادی مقعد، علت این عارضه، عکس گشاد شدن مقعد، عوارض، درمان گشادی مقعد بپردازیم پس با ما همراه باشید. نوع روش درمان این عارضه با توجه به علت ایجاد آن توسط پزشک متخصص کولورکتال یا جراح عمومی انتخاب می شود.

گشادی مقعد چیست؟

اگر دریچه مقعد بیشتر از ۲ سانتی متر باز شود، در این صورت به گشادی مقعد یا دیلاته شدن آنال مبتلا شده اید. بهتر است بدانید گشادی این ناحیه با عوارضی مانند بی اختیاری مدفوع یا گاز روده همراه است که بسیار آزار دهنده می باشد. 

رایج ترین دلیل گشاد شدن مقعد، رابطه مقعدی است. البته لازم به ذکر است به دلیل عدم درمان بیماریهای نشیمنگاهی مانند بواسیر، شقاق این عارضه بوجود آید. لازم به ذکر است اگر به این عارضه مبتلا شده اید، حتما به پزشک متخصص مراجعه فرمایید زیرا عدم درمان این عارضه تاثیرات منفی و عوارض ناخوشایندی برای شما به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: عکس مقعد بسته در کودکان

علائم

علائم این عارضه به علت اصلی گشادی مقعد بستگی داشته و نشانه های این بیماری در افراد مختلف متفاوت می باشد. برخی از علائم این عارضه به شرح است:

 • خونریزی
 • درد، خارش و سوزش
 • بی اختیاری گاز روده
 • بی اختیاری مدفوع
 • خروج ترشحات مقعدی با بوی بد
 • باز شدن مقعد بیش از حالت عادی

عکس گشادی مقعد

در صورت مشاهده علائم ناشی از بیماری گشادی مقعد میتوانید با مشاهده نمونه تصاویر ارائه شده آن را با علائم خود تطابق داده و آن را به طور دقیق بشناسید.

تصویر گشاد شدن مقعد
عکس گشادی مقعدی که در بالا مشاهده میکنید نمونه ای از نوع حاد این بیماری بوده که نیاز به درمان های پزشکی و پیشرفته ای اعم از لیزر و بیوفیدبک دارد.

علت گشاد شدن مقعد

همانطور که در بالا ذکر کردیم گشادی مقعد بنا به دلایل مختلف بوجود می آید. عدم درمان علت این عارضه، ممکن است این عارضه را تشدید کرده و سلامت شما را تهدید کند. در زیر دلایل این عارضه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد: 

رابطه مقعدی

یکی از شایع ترین علت گشاد شدن مقعد، رابطه مقعدی بوده که تاثیرات منفی برای فردهمراه دارد. این نوع رابطه به عضلات اسفنکتر و کانال رکتوم آسیب شدیدی وارد می کند. این ناحیه همانند واژن قابلیت ارتجاعی ندارد و برای برقراری رابطه جنسی مناسب نمی باشد.

بیشتر بخوانید: بیرون زدگی روده از مخرج چیست و چگونه درمان می شود

اگر این نوع رابطه به صورت مداوم انجام گیرد، در نتیجه دریچه مقعد گشاد شده و به صورت فرو رفته ظاهر می شود. در نتیجه با باز شدن دریچه مقعد به بی اختیاری مدفوع و گاز روده و حتی به بیماریهای نشیمنگاهی اعم از بواسیر و شقاق هم مبتلا می شوید.

شقاق

شقاق مقعدی یک نوع زخم یا شکاف کوچک در ناحیه نشیمنگاهی بوده و امکان رخ دادن شقاق در تمامی سنین وجود دارد. شقاق مزمن با درد و خونریزی همراه بوده و ممکن است دریچه نسبت به حالت معمول خود بیشتر باز شود. به طور طبیعی افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند به یبوست دچار می شوند. شقاق سطحی بعد از گذشت چند هفته بهبود یافته اما شقاق مزمن نیاز به درمان قطعی دارد.

بواسیر

بواسیر یا هموروئید یکی از بیماریهای نشیمنگاهی بوده که عدم درمان بیماری بواسیر موجب گشادی مقعد میگردد. در صورت ابتلا به بواسیر داخلی سیاهرگ های داخل کانال رکتوم متورم یا پاره می گردد. این موضوع باعث شده فرد احساس اجابت مزاج داشته و دریچه او باز بماند. لازم به ذکر است بهترین و کم عارضه ترین روش درمان بواسیر با لیزر می باشد.

یبوست

جالب است بدانید یکی از دلایل اصلی گشاد شدن این ناحیه، یبوست بوده و تمامی افراد حداقل برای یک بار به بیماری یبوست مبتلا شده اند. در هنگام یبوست، مدفوع شما سفت و حرکت در بخش انتهایی روده بسیار دشوار شده که موجب عدم دفع مدفوع می گردد.

سفتی مدفوع و عدم دفع باعث شده ناحیه رکتوم تحت فشار زیادی قرار گیرد. آن دسته از افرادی که همیشه به یبوست مبتلا هستند، قطعا به گشادی مقعد و بیماری های نشیمنگاهی دچار می شوند.

کهولت سن

کهولت سن یکی از موارد مهم و تاثیرگذار جهت ابتلا به انواع بیماری ها بوده زیرا عضلات این دسته از افراد بسیار ضعیف می شوند. در افراد مسن ممکن است عضلات اسفنکتر ضعیف گردد و استقامت و قدرت خود را از دست دهند.

پس میتوان کهولت سن را یکی دیگر از دلایل گشاد شدن مقعد دانست. جهت جلوگیری از این عارضه در پیری ورزش کگل، درمان یبوست و اسهال، عدم زور زدن هنگام اجابت مزاج را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

عمل های جراحی

یکی دیگر از عوامل خطرناک و آسیب دهنده ناحیه نشیمنگاهی، انجام عمل های جراحی سنتی یا زایمان می باشد. برخی از عمل های جراحی به عضلات اسفنکتر آسیب شدیدی وارد کرده که در نتیجه عملکرد این ناحیه به مشکل خورده و منجر به تنگی مقعد یا گشادی مقعد میگردد.

عوارض

این بیماری بسیار استرس زا و آزار دهنده بوده و عوارض ناخوشایندی را برای افراد به همراه دارد. اختلالاتی از نظر روحی و روانی برای افراد مبتلا به این عارضه پیش آمده که در نتیجه تاثیرات منفی در زندگی وی گذاشته می شود. ضمن اینکه برخی از این افراد به افسردگی مبتلا می شوند و تمایلی به حضور در بین مردم را ندارند زیرا این بیماری بسیار خجالت آور است.

عوارض این بیماری به شرح زیر است:

 • بی اختیاری مدفوع و گاز روده
 • تاثیرات منفی در زندگی زناشویی
 • استرس و نگرانی
 • کاهش اعتماد به نفس
 • عدم حضور در اجتماع

درمان گشادی مقعد

جهت درمان این عارضه باید به پزشک متخصص کولورکتال یا جراح عمومی مراجعه نمایید تا با معاینه، علت اصلی گشاد شدن را تشخیص دهد و بهترین روش درمان را برای شما عزیزان در نظر بگیرد. روشهای مختلفی جهت درمان گشادی مقعد وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • درمان با لیزر: اکنون یکی از بروزترین روش درمان بیماری های نشیمنگاهی، درمان با لیزر بوده که کمتر از نیم ساعت بیماریهایی اعم از بواسیر و شقاق درمان می شوند.
 • بیوفیدبک: این روش جهت تقویت ماهیچه ها و عضلات اسفنکتر بوده که جزو روش های درمانی مدرن و موفق در این زمینه است. در روش بیوفیدبک با امواج الکتریکی در طی چند جلسه دریچه این ناحیه بسته و به حالت اولیه خود باز می گردد.
 • درمان خانگی: اکثر افرادی که به این عارضه مبتلا شده اند به دنبال روشهای خانگی جهت درمان این عارضه هستند. بهتر است بدانید روش خانگی یا گیاهی برای درمان قطعی این عارضه وجود ندارد. شما باید به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا با معاینه و تشخیص بهترین نوع درمان به شما عزیزان توصیه شود.

جهت پیشگیری و کمک به روند درمان می توانید موارد ذکر شده در زیر را انجام دهید:

 • ورزش کگل
 • پرهیز از نشستن طولانی
 •  زور نزدن هنگام اجابت مزاج
 • برنامه غذایی مناسب و حاوی فیبر

106 دیدگاه دربارهٔ «درمان گشادی مقعد، علائم و عکس»

 1. سلام من ی بار از پشت رابطه داشتم ب مدت پنج دقیقه و نمیتونم ب پزشک مراجعه کنم چون خونوادم نمیخام بفهمن لطفاً راهکار برایم بگذارید

 2. سلام خسته نباشید ببخشید من یه بار به زور بهم تجاوز شود و بیست چهار ساعت منو عملیت میکردن چند نفر حالا خیلی گشاد شوده نمیخوام کسی بفهم ابروم بره باید چه کار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   احتمالاً عضلات اسفنکتر و کانال رکتوم شما آسیب دیده و باید به دکتر مراجعه کنید. امکان درمان خانگی و گیاهی برای این مشکل وجود ندارد.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه قطعی را نمی توان بدون معاینه و ویزیت بیان کرد. زمان عمل هم چیزی حدود نیم ساعت الی یک ساعت بوده و برای مشاوره رایگان می توانید با کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

 3. درود برشما .هزینه قطعی ن ولی حدودا چقدر میشه .مشکلمو ب مطب زنگ زدم چی بگم لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم مستقیم با دکتر حرف بزنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه دقیق پس از معاینه و ویزیت به شما گفته می شود. برای اطلاع از هزینه حدودی هم با مطب تماس بگیرید و برای درمان گشادی مقعد با لیزر هزینه تقریبی را از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.
   ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  1. سلام دوست عزیز
   به طور کلی درمان خانگی برای گشادی مقعد وجود ندارد اما انجام حرکات کگل، رژیم غذایی حاوی فیبر، پرهیز از زور زدن زیاد، خودداری از نشستن های طولانی مدت می تواند موثر باشد. برای درمان قطعی باید به پزشک گوارش یا متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد به معنی باز شدن بیش از ۲ سانت دریچه مقعد می باشد. با توجه به اینکه مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی ندارد با رابطه جنسی مقعدی عضلات مقعد آسیب دیده و باعث گشادی مقعد می شود. برای این عارضه نمی توان تعداد رابطه یا دفعات مشخصی را تعیین کرد خودتان متوجه گشادی مقعدتان خواهید شد و راه درمان آن پرهیز از رابطه مجدد و انجام ورزش کگل می باشد. چرا که انقباض عضلات مقعد هر فردی با دیگری متفاوت است. در صورتی که مطمئن هستین دچار گشادی مقعد و یا بی اختیاری ناشی از آن شده اید به متخصص کلورکتال مراجعه نمایید.

 4. راستش من از بچگی دچار خارش مقعد بودم یادم هست مادرم با چوب کبریت کرم از تو مقعدم میکشید بیرون ولی خارشش خوب نشد به پزشک هم مراجعه نکردم بچه بودم دیگه شاید ده سالم بود یواش یواش عادت کردم برای اینکه خارشش از بین بره یه چیزهایی تو مقعدم میکردم و این عادت شد بعد تو سیزده سالگی معتاد هم شدم و چون خارش داشتم هر چیزی دستم میرسید میکردم تو مقعدم این آخرا چیزهای خیلی بزرگی میکردم توش تا چند سال پیش که اعتیادم را هم ترک کردم متوجه شدم دچار گشادی مقعد شدم شدید رفتم دکتر چند جلسه هم بیوفیتبک کردیم فایده نداشت راحت بیست سال من این عادت رو داشتم به خاطر اعتیادم هم اثلا متوجه نمیشدم دارم چیکار میکنم الان ترک که کردم فهمیدم وضعش خیلی خیلی خرابه روحیمون هم خراب کرده فکر کنم باید عمل کنم میشه راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   شما در کودکی دچار کرمک یا انگل بوده اید و علت خارش هم این بود که کرم ماده تخم های خود را در چین و چروک های اطراف مقعد پنهان می کند. اگر همان موقع داروهای بیماری انگلی مثل مبندازول را مصرف می کردید نتیجه میداد.. در حال حاضر برای برطرف کردن گشادی مقعد اگر از بیوفیدبک نتیجه نگرفته اید می توانید لیزر و روش های خانگی مثل تمرینات کگل را انجام دهید. اما برای تشخیص دقیق علت و انتخاب بهترین درمان حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

 5. سلام من پنج بار از پشته رابطه داشتم و نمیتونم ب پزشک مراجعه کنم
  خیلی گشاد شدم و یه راه حل یا دارو میخوام میتونید کمکم کنیم

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد در اثر رابطه مقعدی بیشتر به وجود می اید و برای این مشکل روش خانگی یا گیاهی به عنوان درمان قطعی وجود ندارد و شما حتما باید برای معاینه و ویزیت به پزشک مراجعه کنید. تا روش هایی مثل لیزر یا بیوفیدبک را برای درمان استفاده کنید. می توانید حرکات کگل را انجام دهید و فیبر مصرفی خود را افزایش دهید.

 6. سلام من بی اختیاری گاز دارم یه جورایی حس میکنم گشاد شدم به خاطر شی خارجی بعد احساس میکنم خود به خود باز میشه وقتی زیاد می‌شینم ولی مشکلی برای دفع ندارم به نظرتون توی خونه درمان میشم حدود ۱ سانت فکر کنم وقتی زیاد می‌شینم باز میشه ممنون از شما کمک مون کنید زود تر درمان بشیم آرزوی موفقیت برای همه

  1. سلام دوست عزیز
   روش خانگی یا گیاهی برای درمان قطعی این عارضه وجود ندارد. شما باید به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا با معاینه و تشخیص بهترین نوع درمان به شما عزیزان توصیه شود.

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد با روش هایی مثل لیزر و یا بیوفیدبک قابل درمان می باشد و باید با توجه به علت اصلی درمان توسط پزشک انتخاب شود.

 7. سلام خسته نباشید من دفعاتی رابطه از پشت داشتم حالا دچار بی اختیاری در کنترل باد معده دارم و هنگام که وسیله ای سنگین جابه جا میکنم خیلی بیشتر میشه به طوری که نمیشه کنترلش کرد .
  و هنگام نشست برای دفع مدفوع حدود ۲ بند انگشت باز میشود

 8. تو سن کم مصرف کننده مواد مخدر شدم بدون هیچ اگاهی از محیط اطرافم برای درمان اعتیادم رفتم کانون ترک اعتیاد متاسفانه در طول زمان اقامتم در این مرکزهنگام خواب مورد ازار جنسی قرار میگرفتم بدون اینکه متوجه شوم الان سه سال است که ترک کردم کاملا انتایم هستم اما ترس از تکرار شدن این تجربه مانع ام میشود برای انجام کارهایم مثل مسافرت کردن لطفا راهکار دهید

 9. سلام پسرم من الان ۱۸ سالمه و تو ۱۷ سالگیم
  اجسامی مث شونه میکردم توخدم تعداد دفعات اینکار زیاد نبود شاید ۱۰ باری اتفاق افتاد اونم ن طولانی
  الان به مقعدم ک نگا میکنم دورش تیره شده و یکم قرمز رنگه ولی بستس باید چیکار کنم حس بدی داره روحیه و اعتماد بنفسم خراب شده
  هیچ مشکلی ندارم از نظر کنترل رو باد و متفوع

  1. سلام دوست عزیز
   رنگ پوست اطراف مقعد به طور طبیعی تیره است و نباید حساس باشید. این موضوع چرا باید در اعتماد بنفس شما تاثیر داشته باشد؟

 10. سلام
  من از دوران نوجوانی گرفتار یبوست بودم و عادت داشتم که در صورت گرفته بودن و یبوست با انگشت مدفوع سخت شدم بیرون بیارم
  این عادت به مرور زمان باعث شده که هم دچار شقاق معقدی بشم و هم تو یکی دو سال گذشته حس میکنم عضلات نگهدارنده مدفوع من شل شدن و مدت زمان نگه داری مدفوع برای رسیدن به سرویس بهداشتی کمتر شده

  الان شرایطم جوریه که وقتی به دستشویی جهت دفع مدفوع میرم تقریبا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه عمل دفع انجام میدم و باید هی زور بزنم که هر چی مدفوع هست خارج بشه که مجدد اذیتم نکنه و اگر زور نزنم و از انگشت استفاده نکنم ، نیم ساعت بعد مجدد فشار دفع به سراغم میاد و چون عضلات نگهدارنده ضعیف هستن باید به دستشویی برم و دفع انجام بدم

  و البته اضافه کنم که گاهی اوقات بعد از اینکه مدفوع دفع شد و شست وشو کامل انجام شد روی دستمال توالت که معقدم خشک میکنم لکه های زرد رنگ میبینم که ته مایع مدفوع هستن که حدس من اینه که بخاطر گشادی معقد بیرون میان

  در کل خیلی شرایط عاجز کننده یی شده برام

  سوالی که داشتم اینه که چقدر شقاق مقعدی در شل شدن عضلات تاثیر داره ؟

  و اگر شقاق درمان بشه مشکل شل بودن عضلات کمتر میشه ؟

  و اینکه در کامنت ها نوشته اید درمان گشادی معقد با لیزر هست دقیقا لیزر چگونه باعث تنگ شدن عضلات مقعدی میشه ؟

  ممنون میشم توضیحاتی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد قسمت اول حرف شما پیشنهاد میکنم مطلب انما یا تنقیه را مطالعه کنید و از دست برای دفع مدفوع استفاده نکنید:
   https://partoclinic.com/enema/
   در مورد شقاق مقعدی هم شل شدن عضلات به درمان آن کمک می کنند مثلا راهکارهای نشستن در اب گرم یا استفاده از شیاف ها پمادها باعث شل شدن عضلات می شود و در بهبودی شقاق موثر است و در حالت کلی شقاق بیشتر موجب انقباض عضلات می شود.
   در مورد گشادی مقعد هم بله بیشتر بیماری های مقعدی با استفاده از لیزر پر توان درمان می شوند. در واقع اگر عامل گشادی مقعد شقاق یا بواسیر باشد با لیزر درمان می شود.

 11. آقا من دچار گشادی مقعد شدم به هر دلیلی.چند بار هم بیوفیدبک کردم فایده نداشت یه مقدار بی اختیاری مدفوع دارم گاز معدم هم بی اختیار خالی میشه بد جور چیکار کنم

 12. سلام دکتر
  دو سوال از خدمت شما داشتم

  من به عارضه گشادی معقد یا گشادی اسفنکتر مبتلا هستم و نشانه اون هم اینه که در کنترل مدفوع مدت زمان زیادی نمیتونم مدفوع نگه دارم و سریعا باید به سرویس بهداشتی مراجعه کنم

  دیدم تو متن نوشتید که زور زدن باعث ایجاد مشکل میشه من اگر زور نزنم مدفوع داخل رکتوم باقی میمونه و خیلی حس ناخوشایندی میده ماندن مدفوع و تمام کردن کار در دستشویی

  و سوال دوم اینکه با لیزر درمانی امکان درمان گشادی معقد هست ؟؟

  با تشکر و سپاس از خدمت شما

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود. گشادی مقعد معمولاً به خاطر شل شدن عضلات مقعد می باشد و یا بیماری هایی مثل بواسیر و شقاق . اگر هموروئید دلیل این عارضه باشد می توان با لیزر آن را درمان نمود و در روش های جدید الکتریکی نیز برای تقویت عضلات کف لگن استفاده می شود.

 13. سلام ببخشید برای درمان گشادی مقعد و درمان عضلات مقعد به چه دکتری باید مراجعه کنم تو شهرستان ما متخصص کولورکتال اینا نیست ممنون میشم اگه بگین به چه دکتری یا متخصصی برم

  1. سلام دوست عزیز
   باید به متخصص گوارش یا جراح کولورکتال مراجعه کنید. می توانید با کلینیک تماس بگیرید و بعد از تعیین وقت یک روزه به تهران بیایید و برگردید.

 14. سلام من چندین ماه با نامزدم رابطه مقعدی داشتم ولی همیشه با درد همراه بود و بزور التش رو وارد مقعد میکرد ولی الان چندباری هست که من درد احساس نمیکنم و حس میکنم گشاد شده ایا با لیزر مثل قبل تنگ میشه

  1. سلام دوست عزیز
   گشادی مقعد با توجه به علت دقیق آن یا با لیزر و یا با روش بیوفیدبک درمان می شود و استفاده از پماد و دارو هیچ تاثیری برای آن ندارد.

 15. سلام
  من مشکل گشادی مقعد شدم (شل شدن عضلات مقعد) که دلیلش وارد کردن جسم پلاستیکی درون معقدم بود در سن کم و بی اطلاعی از کار که انجام میدادم (هیچ بیماری از جمله هموروئید، فیستولو غیره رو ندارم)سوالی که دارم اینه که آیا لیزر پرتوان باعث میشود عضلات مقعد به حالت اول برگرده یا بهتر از. الان بشه بند بیوفیدبک انجام دادم چندین جلسه ولی تاثیر نداشته آیا لیزر پرتوان توانایی تقویت یا بهتر شدن این مشکلم میشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که گشادی مقعد به خاطر بیماری های مقعدی مثل هموروئید باشد از لیزر برای درمان آن استفاده می شود اما با توجه به اینکه گفتین این بیماری ها را ندارید بهترین روش درمان همان بیوفیدبک بوده که عضلات و اعصاب مقعد تقویت می شود. در این روش امواج الکتریکی باعث بسته شدن دریچه مقعد می شود. انجام تمرینات کگل و ماساژ ناحیه با عسل نیز می تواند کمک کننده باشد. به یک متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

 16. من چن بار از پشت رابطه جنسی داشتم چن بار ینی دوبار خیلی احساس گشاد شدن ندارم ولی خب نگا میکنم گشاد شده اگر تکرار نکنم احتمال داره به حالت قبلی برگرده؟

  1. سلام دوست عزیز
   می توانید ورزش کگل را به صورت روزانه انجام دهید. با توجه به اینکه عضلات مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی نداشته نمی توان گفت به حالت اولیه برمی گردد.

 17. سلام . من مقداری به این عارضه دچار شدم . اما با خونریزی و اون حرفها برخورد نکردم فقط شکم درد شدیدی میگیرم گاهی . البته بگم اینو ک به محض اینکه رابطه مقعدی رو یه بار کنار میزارم . این درد شروع میشه . زمانی که این رابطه هست از درد خبری نیست . ایا ارتباطی باهم دارند

  1. سلام دوست عزیز
   خیر ارتباطی نیست بین این دو و شما فکر می کنید که به خاطر کنار گذاشتن رابطه مقعدی این درد شروع می شود در واقع در اثر انجام دادن طولانی مدت این کار گشاد شدن مقعد اتفاق میفتد و این طور نیست که هموان لحظه پس از رابطه تاثیر خودش را نشان دهد.

 18. سلام من چن بار رابطه از پشت داشتم سنمم زیاد نیست
  از همون اوایل ی زخمی لبه داخلی مقعدم شکل گرفت ک حتی مدفوع هم ک میکنم میسوزه
  مقعدم هم گشاد شده زیاد ب طوری ک الان میخوام مدفوع هم بکنم ب سختی میاد بیرون حس میکنم انتهای
  روده بزرگم جاب جا شده
  الان نمیدونم پیش چه دکتری برم میش راهنمایی کنید
  دقیقا باید پیش چه دکتری نوبت گرفت

  1. سلام دوست عزیز
   بهتر است به جراح کولورکتال یا متخصص گوارش مراجعه شود. پزشک اورولوژی بیشتر به کلیه، مجاری ادراری و تناسلی مرتبط است.

 19. سلام من چندین بار وسیله های نازک مثل مداد را از سر کنجکاوی داخل مقعدم کردم الان گشاد شدم باید چکار کنم و من الان ۱۶سالمه
  و تا چند سال دیگه این موضوع درست میشه

  1. سلام دوست عزیز
   مقعد بر خلاف واژن حالت ارتجاعی ندارد و به حالت قبلی بر نمی گردد بهتر است اینکار را تکرار نکنید و به یک پزشک گوارش یا متخصص کولورکتال مراجعه نمایید. امکان بی اختیاری گاز و مدفوع در گشادی مقعد وجود دارد.

 20. سلام خسته نباشید من ۳ بار اشیاع مثل خیار و بادمجون و…. را به اندازه های کوچک از سر کنجکاوی و نادانی داخل مقعد خودم فرو کردم والان احساس میکنم که مثل قبل نیست و کمی گشاد شده بعضی وقت ها نمیتونم گاز معده خودم رو کنترل کنم اما هنوز ناچیز هست خواستم بدونم چون در سن بلوغ هستم به حالت اولیه خودش بر میگرده یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت تداوم و تکرار به متخصص آنورکتال یا متخصص گوارش مراجعه کنید. می توانید تمرین کگل را برای تقویت عضلات اسفنکتر انجام دهید. گشادی مقعد به دلیل اینکه مقعد حالت ارتجاعی ندارد معمولاً خودش به حالت اول بر نمی گردد.

 21. من ۳۳ ساله هستم قبلا رابطه مقعدی داشتم اما کم بیشتر به خاطر روده تحریک پذیر عًضلات کف لگن و مقعد من خیلی گشاد شده و از آب گرم استفاده میکنم ، لطفا کمکم
  گنید

  1. سلام دوست عزیز
   برای تقویت عضلات کف لگن تمرین کگل را انجام دهید و برای درمان گشادی مقعدی می توانید از لیزر یا بیوفیدبک استفاده نمایید.

 22. سلام جناب وقت بخیر من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم برای اولین بار ولی راحت آلتم رفت داخل بهش شک کردم که گفت من چون چاق بودم قبلا ۸۵ کیلو بود بعد مقعدم هم گشاده خوب آیا از قبل رابطه داشته یا نه مال همین چاقیشه خواهشن جواب بدین🥺🥺

  1. سلام دوست عزیز
   چاقی و گشادی مقعد ارتباطی بهم ندارند. اما می تواند دلایل دیگری داشته باشد و ما نمی توانیم بخاطر این موضوع با قطعیت بگوییم که ایا از قبل رابطه داشته یا خیر. بهتر است به مشاور مراجعه کنید

 23. سلام پسرم و ۱۶ سالمه من به خود ارضایی اعتیاد داشتم و دوستم بهم گفت که اگر انگشتت رو وارد مقعد کنی و بازی کنی دیگه خود ارضایی نمیکنی و من هم تو حموم حدود سه یا چهار بار با صابون انجام دادم و بعد از حموم بدون صابون در دستشویی انجام دادم که دفعه ی دوم مدفوع با خون همراه بود و از اون روز حس میکنم مقعد یکم شل شده و گشاد یکی دو روز اول هنگام مدفوع خارش و سوزش داشتم ولی الان کمتر شده بی اختیاری ندارم و میتونم مقعدم رو منقبض کنم ولی مقعدم یکم حس میکنم گشاد شده و هنگام دستشویی راحت تر شدم
  اول اینکه خون ریزی بخاطر چی بوده و درمانش چیه ؟
  و بعد اینکه میشه مقعدم رو مثل قبل کنم ؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   فرو کردن انگشت در مقعد هیچ ارتباطی به ترک خودارضایی ندارد. خونریزی به دلیل این بوده که مقعد تان زخم شده و نباید چه با صابون چه بدون صابون اینکار را انجام دهید. خیر مقعد خود به خود به حالت قبل برنمی گردد.

 24. سلام دکتر خسته نباشید ببخشید دکتر من پاهام رو باز میکنم حس میکنم مقعدم گشاد شده آیا این حس هست یا واقعا گشاد شده از چه راهی باید بفهمم که گشاد شدم

 25. سلام.من چند بار شی هایی رو وارد مقعدم کردم.و یک شب متوجه شدم که وقتی دراز می کشم هوا وارد بدنم میشه از مقعد و بدنم پر هوا میشه و موقع پیاده روی و بعد از مدفوع کردن بدتر میشه.و الآن ۴ ماهی هست که اینجوری ام.و کلافه ام کرده.بعد از چند روز خودش بهتر شد و هوای کمتری وارد بدنم میشدولی دوباره چندروزیه که بدتر شده و شکمم ورم میکنه و دل درد و نفخ مداوم دارم.و قبلاً همراه با هوا احساس سرنا هم داشتم در مقعدم که فکر کنم به خاطره احساس ورود هواست و الآن احساس گرما هم باهاش دارم که فکر کنم به دلیل خروج هوا باشه .و حالا به خاطره شی هاست؟؟؟و مشکلم گشادی مقعده؟؟؟چه درمان خونگی هست براش؟؟؟و من خیلی یبوست پیدا می کردم و می تونه به خاطره یبوستم باشه؟؟؟و می تونم از ورزش کگل استفاده کنم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   این مشکل ارتباطی با یبوست ندارد و به خاطر وارد کردن اشیا به داخل مقعدتان هست که باعث گشادی مقعد شده و با روش های خانگی هم درمان نمی شود. ورزش کگل برای تقویت عضلات کف لگن می تواند کمک کننده باشد اما برای این مرحله که هوا وارد و خارج می شود کگل کارساز نبوده و بهتر است به یک متخصص کولورکتال مراجعه کنید.

 26. و صبح ها که از خواب بیدار میشم تا یه مدتی بهترم .من به پزشک مراجعه کردم ولی گفت بیا چند تا آزمایش بنویسم و منم ترسیدم و نرفتم

 27. با سلام خسته نباشید بنده با همسرم رابطه مقعدی داشتم بنده الان کنترل مدفوعم رو دارم کنترل باد معده رو دارم اما حس میکنم شکمم بعضی وقتا باد میگیره چیکار کنم؟

 28. درود
  از بچگی عادت خیلی بدی که داشتم تا الان اول با مقعدم بازی می‌کرددم بعد میرفتم دسشویی
  الان خیلی خیلی گشاد شده
  جوری که هوا میره داخل موقع نشستن
  و موقع نشستن روی دسشویی هم خیلی باز میشه
  یه سوال داشتم
  مشکل من قابل درمان هست؟
  یا الان که ۳۵ سالمه به سن ۴۰ سال نرسیده باید پوشک اینا ببندم
  خیلی خیلی استرس دارم
  راهی واسه تنگ کردنش هست؟؟
  هیچ جایی نمیتونم برم با دوستام
  خواهش میکنم بگین میشه یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   باید به جراح کولورکتال مراجعه کنید تا با توجه به علت اصلی بهترین روش درمان انتخاب شود. ممکن است با بیوفیدبک یا لیزر قابل درمان باشد.

 29. سلام آقای دکتر من ۱۳ سالمه من با دوس پسرم هر دو روز یک بار سکس از پشت میکنیم دوست پسرم ۱۶ سالشه آلتش هم بزرگه وقتی تا ته میکنه داخل احساس میکنم که دارم پاره میشم ولی خیلی لذت میبرم به مدت ۲ ساله که باهم سکس میکنیم هر بار هم حدودا ۲۰ دقیقه الان من احساس میکنم خیلی گشاد شده ولی دوس پسرن میگه هر چقدر بیشتر بزنم بعد از مدتی تنگ میشی می نمیدونم برای من راه حلی بگین

 30. سلام وقتتون بخیر… من و دوس پسرم ۴ بار رابطه عقب داشتیم تو آینه ک نگاه میکنم حالت تو رفتگی داره نمیدونم گشاد شدم یا نه….. چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   لیزر برای درمان گشادی مقعد در اثر بواسیر یا شقاق می باشد. ممکن است درمان بیوفیدبک موثر باشد.

 31. سلام آقای دکتر من با دوست دخترم هر هفته دو بار سکس میکنیم من ۱۵ سالمه اونم ۱۴ اون روز خیلی اتفاقی از جلو انجام دادیم و من آبم ریخته شد توش بعد تقریبا سه روز بعدش گفت حالت تهوع داره من میترسم که حامله بشه بنظرتون چیکار کنیم هر دو مون داریم می‌ترسیم و به پزشک هم نمیتونم بریم لطفا ما را راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   امکان بارداری هست ولی به این سرعت حالت تهوع را نشان نمی دهد در عرض ۳ روز!! بهتر است از داستان های تخیلی در این سن فاصله بگیرید و زودتر از زمان مناسب به فکر شروع رابطه جنسی نباشید که برای هر دو آسیب زا می باشد.
   هیچ راهی نیست بعد از ۳ روز قرص اورژانسی هم تاثیری ندارد.

 32. سلام و درودبر ناب دکتر و سایر دوستان وقت به خیر خدا قوت
  مرسی از بابت راهنمایی هاتون
  حالا سوای شوخی و مزاح واقعا تو شرایط و وضعیت بسیار بدی بودند خیلی هاشون و ….
  در هر صورت خدا خیرتون بده جناب دکتر که این جوانان عزیز رو با صبر و حوصله و بدرستی راهنمایی کردید

 33. سلام ببخشید من سه بار رابطه از پشت داشتم و فقط تا نصفه یعنی ببخشید فقط تا کلاهکش و هیچ مشکلی هم ندارم و فقط وقتی انگشت میکنم با کمی فشار داخل میره ایا گشاد شدع ؟؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا