درمان کیست مویی با لیزر*بدون جراحی* در تهران + فیلم عمل

درمان کیست مویی با لیزر

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال کیسه ای از مو است که روی دنبالیچه یا استخوان ران رشد میکند. شبیه یک جوش بزرگ در انتهای استخوان ران میباشد. بیشتر در مردان (به دلیل داشتن موهای ضخیم و کلفت) رایج است تا زنان و معمولا در افراد جوان اتفاق می افتد. دکتر کیست مویی ممکن است کیست را به طور موقت درمان کند ولی ممکن است نیاز به جراحی کیست مویی باشد. جراحی ظاهری زشت ایجاد کرده و عوارض جانبی زیادی دارد و بیمار پس از عمل سختی زیادی را متحمل میشود.

درمان کیست مویی با لیزر بهترین راه درمان و پیشنهاد اکثر پزشکان برای از بین بردن توده ی مو در پایین کمر و بالای خط باسن است. اگر مبتلا به این نوع بیماری هستید با کلینیک تماس حاصل نمایید تا کادر درمانی ما به پرسش های شما پاسخ دهند و دیگر نیازی به عمل جراحی سخت نداشته باشید.


می توانید برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر با پرتوکلینیک تماس بگیرید: ☎️ ۸۶۰۸۴۹۷۳-۰۲۱ ☎️


راه درمان کیست مویی بدون عمل جراحی از زبان سایت medicoverhospitals

Laser Treatment for Pilonidal Sinus

The sinus gets removed and the wound heals without stitches. The entire sinus is cleaned first, then a laser beam is passed into the sinus, and the tract is destroyed using a radial laser fibre without leaving a large wound or needing a flap

درمان سینوس پیلونیدال با لیزر
سینوس برداشته می شود و زخم بدون بخیه بهبود می یابد. ابتدا کل سینوس تمیز می شود، سپس یک پرتو لیزر به داخل سینوس فرستاده می شود و ناحیه کیست مویی با استفاده از فیبر لیزر برشی بدون ایجاد زخم بزرگ یا نیاز به فلپ، از بین می رود.

فیلم عمل کیست مویی با لیزر + فیلم تخلیه چرک کیست مویی

پیش از هر چیزی باید بگوییم که درمان خانگی کیست مویی و یا درمان کیست مویی با دارو، درمان قطعی و دائمی نبوده و ممکن است فقط در کاهش عفونت کیست به طور موقت موثر باشد. اما برای درمان قطعی و بدون بازگشت حتماً باید از روش هایی مثل عمل جراحی کیست مویی و یا لیزر کیست مویی استفاده کنید. در ادامه فیلم عمل کیست مویی با لیزر را برای شما قرار داده ایم تا با مقایسه این روش و جراحی بتوانید بهترین روش درمان کیست مویی را انتخاب نمایید.لیزر کیست مویی بهترین روش درمان است. در عمل لیزر کیست مویی اشعه ایکس، مو و عفونت داخل کیست را از بین میبرد. جراحی حدود یک ساعت طول میکشد و با بی حسی موضعی است و این روش بدون درد و خونریزی است. لیزر از جمله درمان هایی میباشد که در آن برگشت مجدد کیست مویی امکان ندارد. هزینه درمان کیست مویی با لیزر در مقایسه با روش های دیگر مثل جراحی بسیار مقرون به صرفه می باشد. “فیلم تخلیه چرک کیست مویی” را در ادامه میبینیم که اگر کیست مویی بیمار چرک کرده باشد و با عفونت برای درمان مراجعه کند ابتدا به این شکل کیست مویی و چرک و عفونت آن تخلیه می شود:

در فیلم عمل کیست مویی با لیزر می بینیم که به وسیله اشعه لیزر، در زمانی کم و به صورت سرپایی عفونت و چرک داخل کیست تخلیه شده و به دلیل استفاده از لیزر در این روش دکتر کیست مویی می تواند خونریزی را کنترل نموده بدون اینکه به بافت اطراف کیست صدمه ای برسد.

بیستر بخوانید: عوارض عمل نکردن و عدم درمان کیست مویی چیست؟

لیزر کیست مویی – بهترین روش درمان کیست مویی بدون جراحی

لیزر کیست مویی

درمان کیست مویی با لیزر، روشی نوین برای این عارضه است که به دلیل سرپایی بودن و کمترین احتمال بازگشت، روش محبوب در بین بیماران شناخته شده و نتایج موفقیت آمیز زیادی داشته است. در لیزر کیست مویی پزشک متخصص یا جراح، با اشعه لیزر روی بافت کیست برشی را ایجاد می کند و سپس عفونت و چرک هایی که داخل آن جمع شده است را تخلیه می کند. 

هم در روش درمان کیست مویی با لیزر و هم در روش جراحی، زائده برداشته می شود اما تفاوت لیزر و امتیاز آن نسبت به سایر راهکارهای درمان سینوس مویی این است که در لیزر کیست مویی، رگ های خونی بوسیله لیزر کاملاً سوزانده شده و در نتیجه امکان خونریزی به کمترین حد خود می رسد. علاوه بر این در درمان کیست مویی با لیزر، دقت و تمرکز بالای پزشک در کار با لیزر موجب می شود که با ظرافت بیشتری کار کرده و در نتیجه امکان آسیب به رگ ها و سایر بافت های اطراف آن ناحیه کمتر شود و بر خلاف روش جراحی سنتی، بیمار درد خیلی کمی را تجربه می کند.

لیزر کیست مویی در مطب به صورت سرپایی قابل انجام است اما در نتیجه بخش بودن این روش، تجربه و مهارت پزشک در کار با لیزر و همچنین نوع دستگاه لیزر تاثیر زیادی دارد.

درمان کیست مویی بدون جراحی در تهران 

مراکز تخصصی زیادی برای لیزر کیست مویی در تهران وجود دارند که پرتو کلینیک با داشتن سابقه ای بیش از ۱۰ سال و صدها تجربه موفق در روز با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر و پزشکان متخصص و متبحر، آماده خدمات رسانی به بیماران عزیز می باشد. اما چرا پرتو کلینیک را برای درمان کیست مویی پیشنهاد می دهیم؟ پرتو کلینیک به صورت تخصصی در زمینه بیماری های نشیمنگاهی از سال ها قبل فعالیت کرده و دکتر … از پزشکان مطرح این حوزه در پرتو کلینیک، تمامی عمل ها را انجام داده و درصد رضایت بالایی پس از درمان در میان بیماران خود داشته است. 

دلایل انتخاب پرتو کلینیک

 • محیطی آرام
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر
 • مجهز به دستگاه های پیشرفته
 • رعایت موارد بهداشتی
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد,دارای عوارض کمتر

اگر شما ساکن تهران نیستید و برای درمان کیست مویی خود با بهترین راه درمان قصد مراجعه به پرتو کلینیک را دارید، مجموعه ما شرایطی را فراهم کرده که تنها در یک روز ویزیت و درمان شما انجام شود و بتوانید پس از عمل به شهر خود بازگردید.


برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر تنها کافیست تماس بگیرید:  ☎️ ۸۶۰۸۴۹۷۳-۰۲۱ ☎️


عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی

 • درمان با لیزر موثر است و میزان موفقیت آن در بار اول حدود ۸۸ درصد و میزان عود مجدد آن تا کنون فقط ۲ درصد گزارش شده است.
 • با آسیب و عوارض کمتری همراه است در صورتی که جراحی با تیغ ممکن است موجب بی اختیاری و یا سایر مشکلات برای بیمار شود.
 • جای زخم باقی نمیماند و ظاهری زشت ایجاد نمیکند در صورتی که در روش جراحی ممکن است جای اسکار و بریدگی روی پوست باقی بماند.
 • احتمال عود و بازگشت مجدد بیماری در روش لیزر تقریباً صفر بوده در صورتی که در جراحی امکان برگشت مجدد بیماری وجود دارد.
 • به دلیل آسیب کمتر به عروق و بافت های اعصاب, درد کمتری برای بیمار دارد.
 • بهبود آن سریع است(طول درمان حدود یک روز است) در مقایسه با روش جراحی که نیازمند بستری شدن در بیمارستان قبل و بعد از عمل دارد.
 • لیزر کیست مویی با بی حسی انجام می شود و نیازی به بیهوش شدن بیمار ندارد.
 • بیمار بعد از یک روز استراحت میتواند به کارهای روزمره ی خود ادامه دهد.

هزینه لیزر کیست مویی

هزینه ی آن را به طور قطع نمیتوان بیان کرد.بسته به نوع و اندازه ی آن دارد ولی نسبت به عمل جراحی هزینه ی پایین تری داشته و عمل شما فقط و فقط در یکروز انجام میشود. برای اطلاع از قیمت دقیق شما میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید : هزینه درمان کیست مویی با لیزر با تعرفه بیمه چقدر می شود؟

مراقبت های لازم پس از لیزر کیست مویی

در بی خطر بودن و بهترین بودن روش لیزر برای درمان کیست مویی هیچ شکی نیست اما می توان با رعایت برخی نکات که در ادامه ذکر می شود، به موثرتر بودن این درمان و نتیجه بهتر گرفتن از لیزر و در نتیجه پیشگیری از عود مجدد آن کمک کرد:

 • برای جلوگیری از عفونت ناحیه بهتر است ناحیه لیزر شده را پاکیزه و ضدعفونی نگه داشت و به صورت روزانه پانسمان خود را تعویض نمایید.
 • در مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک ها حتماً طبق تجویز پزشک خود عمل کنید اگر احساس درد و ناراحتی داشته باشید با مسکن آرام خواهید شد.
 • پس از عمل لیزر کیست مویی از جابجایی و حمل وسایل سنگین و یا ورزش های شدید خودداری نمایید.
 • بهتر است تا ۴۸ ساعت پس از لیزر استحمام نکنید.
 • برای دفع راحت تر و جلوگیری از فشار بهتر است از غذاهای نرم و ملین استفاده کنید.
 • بهتر است برای مدت طولانی ننشینید و یا هنگام نشستن برای جلوگیری از فشار به ناحیه لیزر شده،  از بالشتک های دوناتی شکل که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید.
 • از پوشیدن لباس های جذب و با جنس پلاستیکی خودداری کنید.

سایر روش های درمان کیست مویی

سایر روشهای درمانی بیشتر مواقع مطمئن و تاثیر گذار است ولی بسته به نوع کیست مویی و اندازه ی آن دارد. لیزر، راهی مطمئن تر از سایر روش های درمانی میباشد و امکان برگشت پذیری ندارد. از جمله روش های قدیمی برای درمان کیست مویی، جراحی آن به روش باز و بسته بوده است که در ادامه به بررسی هریک از این روش ها می پردازیم:

جراحی باز کیست مویی

جراحی باز کیست مویی

در روش جراحی باز کیست مویی، ناحیه کمر به پایین بی حس می شود و یا بیمار کامل بیهوش می شود و با استفاده از تیغ جراحی، ناحیه کیست و اطراف آن برش داده می شود و عفونت تخلیه می شود. ناحیه ای که با تیغ جراحی بریده شده همانطور می ماند تا خودش از داخل ترمیم شود و این موضوع زمانی بین چند هفته تا ۲ ماه حدوداً طول خواهد کشید. داخل زخم با پانسمان پر می شود و طبق توصیه پزشک باید برای تعویض پانسمان ها عمل کنید.

در عمل باز کیست مویی احتمال عود دوباره بیماری پایین است اما از چند روز پس از جراحی ترشحاتی را از داخل زخم مشاهده خواهید کرد که طبیعی می باشد. در این روش اگر زخم عفونت کند به دلیل باز بودن ناحیه خطر تجمع چرک زیر پوست نخواهید داشت اما باید برای تعویض پانسمان ها و یا شستشوی زخم از پزشک یا فرد دیگری کمک بگیرید. این روش دوره نقاهت طولانی تری دارد و بیمار درد بیشتری را تجربه خواهد کرد.

جراحی بسته کیست مویی

جراحی بسته کیست مویی

عمل بسته جراحی کیست مویی هم کاملاً مشابه روش باز می باشد ولی در این روش ناحیه کیست مویی به شکل بیضی بریده می شود و پس از خارج کردن عفونت و زائده های مو، آن ناحیه با بخیه بسته می شود و به همین دلیل امکان عفونت زخم در این روش بالاتر است و باید مطابق دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف نمایید. درمقایسه با روش عمل باز کیست مویی این روش به دلیل بخیه زدن زخم، طول درمان و نقاهت کمتری دارد اما احتمال عود بیماری بالاست.

در مطلب عمل جراحی کیست مویی هریک از این روش ها را به طور کامل و همراه با عکس و فیلم توضیح داده ایم:

بیشتر بخوانید : عمل جراحی کیست مویی به روش باز و بسته چگونه است؟

عمل جراحی فلپ کیست مویی

فلپ کیست مویی

 این روش که مشابه جراحی پلاستیک می باشد برای مواردی استفاده می شود که ناحیه کیست مویی به دلیل شدت علائم و پیشرفته شدن، بسیار گود و عمیق شده و برای بستن ناحیه زخم از جراحی پلاستیک استفاده می کنند. به این شکل که بعد از برش محل و تخلیه کامل کیست، برای بستن آن بخشی از پوست اطراف را روی ناحیه کیست می کشند و آن را بخیه می زنند.

درمان محافظه کارانه

 • اگر بیماری زود تشخیص داده شود، مشکلی به جود نمی آید و هیچ علامتی از التهاب وجود نخواهد داشت.
 • به احتمال زیاد پزشک یک آنتی بیوتیک با طیف گسترده تجویز می کند.
 • آنتی بیوتیک با طیف گسترده، آنتی بیوتیکی است که طیف گسترده ای از باکتری ها را درمان می کند.

درک این نکته مهم است که این دارو منجر به بهبود نمیشود، اما از عفونت جلوگیری میکند. پزشک توصیه می کند که مرتباً اصلاح کنید(مو) و به بهداشت خود توجه کنید.

لانسینگ(برش)

این روش علائم ناشی از آبسه یا چرکهای داخل سینوس را کاهش می دهد.

 • پزشک بی حسی موضعی تزریق میکند. سپس
 • برای باز کردن آبسه از اسکالپل استفاده می کند و موها ، خون و چرک را از داخل آبسه خارج می کند.
 • پزشک زخم را پانسمان کرده و اجازه می دهد تا از داخل به بیرون بهبود یابد.
 • زخم معمولاً طی چهار هفته بهبود می یابد ، و بسیاری از افراد دیگر نیازی به درمان بیشتر ندارند.

تزریق فنل

 • ابتدا بی حسی موضعی تزریق میشود.
 • سپس فنل را که یک ترکیب شیمیایی ضد عفونی کننده است، به داخل کیست مویی تزریق میشود.
 • این روش ممکن است چندین بار تکرار شود تا کیت به طور کامل خشک شود.
 • درنهایت این روش درمانی باعث سخت شدن و بسته شدن ضایعه خواهد شد.

این روش درمانی عود بسیار بالایی دارد و امکان برگشت بیماری بسیار زیاد است و به عنوان راه درمان پیشنهاد نمیشود.

عمل جراحی

اگر بیش از یک کیست مویی دارید، پزشک  عمل جراحی را توصیه می کند.

 • در ابتدا بیهوشی تزریق میشود.
 • سپس جراح ضایعات را باز می کند  و همه چرک و عفونت را تخلیه میکند.
 • پس از اتمام این روند، جراح زخمها را بخیه می زند.

بعد از عمل ، پزشک در مورد نحوه ی عوض کردن پانسمان توضیح می دهد و برای جلوگیری از رشد موی مجدد، اصلاح مداوم آن ناحیه را پیشنهاد میدهد.

درمان خانگی

با استفاده از روش های زیر می توانید به درمان کیست مویی در خانه بپردازید البته این روش ها قطعی نبوده و فقط در کاهش علائم و عفونت به طور موقت موثر خواهند بود. جهت مشاهده فیلم تخلیه کیست مویی در خانه، در پرتوکلینیک حضور بیابید.

درمان خانگی کیست مویی
 •  نشستن در وان  آب گرم می تواند درد را تسکین دهد و احتمال اینکه ورم کیست بدتر شود را کاهش می دهد.
 • مکمل های ویتامین C و روی می توانند به روند بهبودی کمک کنند. ویتامین A در ترمیم بافت نیز کمک می کند. برای دوز مناسب این مکمل ها با پزشک مشورت کنید.
 • روغنهای اساسی مانند روغن درخت چای و روغن مریم گلی ممکن است به تسکین درد کیست کمک کرده و حتی ممکن است عفونت را از بین ببرد.
 • روغن کرچک به کاهش التهاب کمک میکند.
 • روی بالش یا کوسن نرم بنشینید.
 • ورزش منظم به بهبود جریان خون کمک می کند و باعث بهبود میشود.

سوالات متداول درباره درمان کیست مویی با لیزر

بهترین روش درمان کیست مویی چیست؟

بهترین روش لیزر کیست مویی می باشد که با بی حسی و در کمتر از یک ساعت قابل انجام است.

معایب درمان کیست مویی با لیزر چیست؟

درمان کیست مویی با لیزر اگر توسط پزشک متخصص و با استفاده از دستگاه لیزر پیشرفته انجام نشود ممکن است عوارضی مثل درد و خونریزی و عود مجدد برای بیمار همراه داشته باشد.

آیا کیست مویی بدون جراحی قابل درمان است؟

بله.تنها راه درمان کیست مویی بدون عمل جراحی لیزر کیست مویی می باشد. 

در درمان کیست مویی با لیزر پوست ناحیه مورد نظر برش داده می شود؟

بله با اشعه لیزر برش ظریفی داده می شود بدون اینکه بافت اطراف آن صدمه ببیند.

16 دیدگاه دربارهٔ «درمان کیست مویی با لیزر*بدون جراحی* در تهران + فیلم عمل»

 1. سلام من ورزش بدنسازی انجام میدم و کیست مویی دارم اگه با لیزر درمان کنم چه مدت بعدش میتونم برم باشگاه ؟ و اینکه ایا اطلاع دارین لیزر کیست مویی در بیمارستان بقیه الله انجام میدن یا نه؟

 2. من حدود ۱ ماه پیش کیست مویی مو لیزر کردم تو کلینیک شما و بهم گفتین که بعد اینکه بخیه هامو کشیدم موهای اون قسمت و اصلاح کنم اما من تنها هستم و کسی نیست برام اینکارو انجام بده خودم هم دستم نمیرسه به اون قسمت که موهاشو بزنم میخاستم بدونم آیا اگه موها بمونن خطر داره و اینکه میتونم برای رفع موهای اون ناحیه الان برم لیزر موهای زائد بعد از عمل اشکالی نداره؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله بهتر است که موهای زائد مرتبا اصلاح شوند و لیزر بهترین روش برای از بین بردن این موها هست . اگر روی زخم بسته شده و چرک و عفونت ندارد خیر مشکلی نیست.

 3. سلام من الان کیست مویی همراه با چرک و عفونت دارم ینی اگه بخام بیام برای لیزر توی این وضعیت درمان میشه یا اینکه باید صبر کنم تا چرکش خشک بشه؟ منظورم اینه که ممکنه در حین عمل هم چرک ازش خارج بشه و ایا اشکالی نداره این موضوع الان میتونم برای درمان بیام؟

 4. سلام من حدود یک ساله که کیست مویی دارم و اصلا وضعیتش وخیم نیست و رشد نکرده و هیچ تغییری نداشته کیست بزرگ هم نشده فقط با دارو سعی کردم بهتر بشه الان برای اینکه کامل از بین بره میتونم لیزر کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   دارو به صورت موقت از شدت بیماری جلوگیری می کند اما مصرف این داروها مثل انتی بیوتیک در طول یکسال خطرناک بوده و عوارض دارد . بله می توانید الان برای درمان با لیزر اقدام کنید.

 5. سلام میشه لطفا یکم در مورد عفونت و خروج چرک و خونابه بعد از لیزر کیست مویی بگین من چند روزی هست عمل کردم و چند بار ازش خونابه اومده چرا؟ اخه گفتن تو روش درمان کیست مویی بدون جراحی این عوارض نیست ولی….

 6. من شغلم نگهبانی هست و الان دو روزه که خیلی درد شدیدی توی کمرم حس میکنم و انگار کیست مویی که داشتم به آبسه تبدیل شده حالت التهاب و قرمزی هم داره اما بخاطر شغلم نمیتونم بستری بشم میخاستم بدونم واقعا جراحی لیزری کیست مویی نیازی به بستری و نقاهت نداره و میتونم بعدش به کارم ادامه بدم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به شدت وخامت کیست و تخصص پزشکی که اینکار را انجام می دهد و دستگاه لیزر دارد . نسبت به جراحی سنتی نقاهت کمتری دارد اما به این معنی نیست که از کلینیک پس از درمان به محل کار بروید بهتر است چند روزی استراحت داشته باشید اما در مقایسه با جراحی مثلا اگر نیاز به دو هفته استراحت مطلق باشد در روش لیزر نهایتا ۳ الی ۴ روز کافی است.

 7. سلام دکتر عزیز
  بنده یکبار کیست مویی عمل‌کردم به‌روش باز هرکاری کردیم زخم بسته نشد و در نهایت بزور با دازو‌بستیم که بعد چند مدت باز عود کرد بار دوم عمل‌کردم به صورت باز اینسری به راحتی زخم در کمترین زمان حل شد
  الان چند روزی هست در ناحیه عمل درد دارم
  منتها جای تیغ جراحی مقداری زخم شده و ظاهرش مثل کیست مویی یا سوراخ شدن نیست مثل علائم عروق سوز منتها ترشح خیلی کم داره می‌تونه علائم اود باشه
  در ضمن بنده ۱۲۰ کیلو‌وزنمه و‌چاقم میتونم لیزری جراحی کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه روش جراحی باز عوارض که گفتید را دارد . از عمل دوم تا الان چه مدت می گذرد؟ اگر کمتر از یک ماه است ممکن است عوارض جراحی باشد و نشانه عود نیست . برای لیزر با کلینیک تماس بگیرید و توسط مشاوران ما راهنمایی شوید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به زمان مراجعه و پیشرفت بیماری دارد اگر خیلی ناحیه کیست وسیع باشد با بی حسی نخاعی انجام می شود ولی اگر در مراحل اولیه که کیست گسترده نشده مراجعه کند بی حسی موضعی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا