درمان کیست مویی با لیزر در تهران *بدون جراحی* ✔

درمان کیست مویی با لیزر

درمان کیست مویی با لیزر یک روش کم تهاجمی است که با استفاده از لیزر پرتوان انجام می شود. در روش لیزر کیست مویی یک برش کوچک روی پوست ایجاد می شود و تمام چرک کیست خارج می شود. سپس کل مجرای سینوسی با فیبر لیزر مهر و موم می شود.

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به انگلیسی (pilonidal sinus)، کیسه کوچک یا تونلی در زیر پوست است که بیشتر روی استخوان دنبالچه در بالای شکاف باسن ایجاد می شود. کیست مویی معمولاً حاوی مواد زائد مو و پوست است. ممکن است بیش از یک کیست ایجاد شود و این کیست ها توسط تونل هایی در زیر پوست به هم متصل می شوند.

در ادامه فیلم عمل کیست مویی با لیزر را مشاهده می کنید:

درمان خانگی کیست مویی و یا درمان کیست مویی با دارو، درمان قطعی و دائمی نبوده و ممکن است فقط در کاهش عفونت کیست به طور موقت موثر باشد. اما برای درمان قطعی و بدون بازگشت حتماً باید از روش هایی مثل عمل جراحی کیست مویی و یا لیزر کیست مویی استفاده کنید. با مشاهده فیلم عمل کیست مویی با لیزر و مقایسه این روش و جراحی بهترین روش را برای درمان کیست مویی انتخاب نمایید.

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ی علم پزشکی به وجود آمده فرد بیمار بدون درد و خونریزی و بدون عوارض درمان می شود. روش های سنتی قدیمی جای خود را به روش های قطعی جدید و بدون عوارض داده است.

لیزر کیست مویی

آیا کیست مویی حتماً باید جراحی شود؟

در تصویر زیر انواع روش های درمان کیست مویی را مشاهده می کنید:

در مورد کیست مویی که نهفته است، یعنی هنوز عفونی نشده است، درمان لازم نیست. در این مرحله خاموش، اقدامات احتیاطی خاصی توصیه می شود که ممکن است احتمال عفونت و در نتیجه نیاز به جراحی را کاهش دهد.

?? مراقبت های زیر باید انجام شود:

 • محل را تا حد امکان تمیز و خشک نگه دارید.
 • از نشستن طولانی مدت خودداری کنید، از رانندگی برای ساعات طولانی خودداری کنید.
 • موهای زائد ناحیه مورد نظر را از بین ببرید. می توانید از لیزر برای از بین بردن دائمی موهای زائد استفاده کنید.
 • اگر درد یا ترشح از کیست مویی وجود داشته باشد، به معنی عفونت است و احتمالاً نیاز به جراحی دارد.

درمان کیست مویی با لیزر co2

درمان کیست مویی با لیزر به این صورت است که برشی در ناحیه کیست ایجاد شده و آبسه یا عفونت به وجود آمده به طور کامل تخلیه خواهد شد و در اینجا دکتر کیست مویی باید تشخیص دهد که آیا کیست به طور کامل برداشته شود؟ یا می بایست قسمت عمیق تری از بافت برداشته شود؟ که اگر عفونت عمیق‌تر باشد حتما باید قسمت های بیشتری از بافت را بردارند تا به طور کامل کیست تخلیه شود.
لیزر کیست مویی روشی بدون عارضه بوده که می توان گفت بهترین روش برای درمان کیست مویی به صورت سرپایی می باشد و مزیت آن این بوده که محل برش با کمترین اثر و در کمترین زمان ترمیم خواهد شد.

می توانید برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر با پرتوکلینیک تماس بگیرید: ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ☎️

متأسفانه هنوز دلایل علمی برای ایجاد چنین بیماری درد آوری پیدا نشده ولی عده ای بر این باورند که بیماری کیست مویی ارثی می باشد و ممکن است در اثر یک ناهنجاری جزئی مادرزادی بین کفل ها باشد. و یا در رانندگان (به دلیل نشستن طولانی مدت) و افراد پرمو شایع تر است.

فیلم عمل کیست مویی با لیزر + فیلم تخلیه چرک کیست مویی

آیا کیست مویی با لیزر درمان میشود؟

لیزر کیست مویی بهترین روش درمان است. در عمل لیزر کیست مویی اشعه ایکس، مو و عفونت داخل کیست را از بین میبرد. جراحی با لیزر حدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه طول میکشد و با بی حسی موضعی است و این روش بدون درد و خونریزی است. لیزر از جمله درمان هایی میباشد که در آن برگشت مجدد کیست مویی امکان ندارد.

فیلم تخلیه چرک کیست مویی” را در ادامه میبینیم که اگر کیست مویی بیمار چرک کرده باشد و با عفونت برای درمان مراجعه کند ابتدا به این شکل کیست مویی و چرک و عفونت آن تخلیه می شود:


برای افرادی که شغل آنها ایجاب می کند طولانی مدت نشسته باشند، پیشنهاد می شود برای جلوگیری از این عارضه هر ۱ ساعت یکبار از جای خود برخواسته و چند دقیقه ای قدم بزنند. در این صورت اختلالی در سیستم گردش خون ایجاد نشده و از بیماری شایع کیست مویی پیشگیری کرده اید.

هزینه عمل سرپایی کیست مویی با لیزر در تهران

توجه داشته باشید که عمل کیست مویی با لیزر تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نمی باشد و به صورت آزاد حساب می شود. هزینه درمان کیست مویی با لیزر به عوامل زیادی بستگی دارد: اندازه و عمق کیست مویی در تعیین قیمت نقش بسزایی دارند که همگی اینها با توجه به نظر پزشک متخصص اعمال می شود.

?شما می توانید برای آگاهی از تعرفه های عمل لیزر با پرتوکلینیک تماس بگیرید تا همکاران ما شما را بهتر در این زمینه راهنمایی کنند. در صورتی که هر یک از علائم زیر را در خود مشاهده می کنید حتماً برای مشاوره اقدام کنید:

 • پدید آمدن سوراخ های گوناکون در پوست
 • درد شدید هنگام نشستن
 • خونریزی و خروج چرک
 • تب و لرز شدید و ایجاد عفونت در ناحیه
 • احساس قرمز و تورم
 • بیرون آمدن مو از قسمت کیست و ایجاد بوی نامطبوع

برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر تنها کافیست تماس بگیرید:  ☎️ ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳☎️

راه درمان کیست مویی بدون عمل جراحی از زبان سایت medicoverhospitals

Laser Treatment for Pilonidal Sinus

The sinus gets removed and the wound heals without stitches. The entire sinus is cleaned first, then a laser beam is passed into the sinus, and the tract is destroyed using a radial laser fibre without leaving a large wound or needing a flap

درمان سینوس پیلونیدال با لیزر
سینوس برداشته می شود و زخم بدون بخیه بهبود می یابد. ابتدا کل سینوس تمیز می شود، سپس یک پرتو لیزر به داخل سینوس فرستاده می شود و ناحیه کیست مویی با استفاده از فیبر لیزر برشی بدون ایجاد زخم بزرگ یا نیاز به فلپ، از بین می رود.

https://www.medicoverhospitals.in/articles/why-you-should-choose-laser-surgery-for-pilonidal-sinus

برای درمان کیست مویی به چه دکتری مراجعه کنیم

برای درمان کیست مویی بهترین گزینه مراجعه به پزشک متخصص جراح عمومی و دکتر کیست مویی می باشد. می توانید به دکتر پوست یا متخصص گوارش هم مراجعه کنید اما در نهایت به جراح عمومی و پزشک کیست مویی ارجاع داده خواهید شد.

ایا عمل کیست مویی با لیزر درد دارد؟

لیزر با تزریق بی حسی موضعی انجام می شود. برش اولیه نیز یک برش نازک با اشعه فیبر نوری لیزر می باشد و به همین دلیل بدون درد و خونریزی می باشد. تنها ممکن است کمی حس سوزن سوزن داشته باشید حین لیزر کیست مویی.

پس از برداشتن کیست نیز، ممکن است کمی درد، ناراحتی یا تورم در اطراف ناحیه برش احساس کنید که به مرور زمان فروکش خواهد کرد.

مزیت های استفاده از لیزر کیست مویی برای درمان

مزایای جراحی مو برگشتی با لیزر قابل توجه است، از جمله عمل ساده، تروما کمتر، درد خفیف بعد از عمل و عدم نیاز به بستری در بیمارستان. نیاز کمتری برای مراقبت از زخم بعد از عمل دارد. عوارض بعد از عمل کمتر و میزان عود کمتری نسبت به جراحی سنتی دارد.

 • عدم استفاده از داروهای بیهوشی های عوارض دار و یا آرام بخش ها در لیزر کیست مویی
 • شما در این روش هیچ دردی را حس نخواهید کرد و این برای آن دسته افرادی که ترس از عمل و درد دارند نیز مناسب می باشد.
 • مدت زمان درمان با لیزر حدودا ۲۰ دقیقه می باشد.
 • خونریزی ندارد چون از طریق لیزر برش داده می شود.
 • به دلیل برش از طریق لیزر، زخم به هیچ عنوان عفونت نخواهد کرد.
 • مهمترین علت انتخاب درمان با لیزر دوره ی نقاهت آن بوده که فقط برای یک روز استراحت تجویز می شود.

معایب درمان کیست مویی با لیزر

از معایب جراحی مو برگشتی با لیزر و عوارض عمل کیست مویی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در صورتی که پزشک جراح مهارت استفاده از دستگاه لیزر را نداشته باشد ممکن است به بافت اطراف آسیب برساند. در نتیجه بیمار برای انتخاب دکتر کیست مویی و پزشک جراح ماهر باید نهایت دقت را داشته باشد.
 • عیب دیگر عمل مو برگشتی با لیزر اینست که برای بسیاری از افراد هزینه بالایی دارد و گمان می کنند که روش جراحی کم هزینه تر است. در صورتی که هزینه های پنهان و جانبی جراحی بسیار بیشتر از لیزر می شود. علاوه بر این عدم نیاز به پانسمان کیست مویی و بیهوشی و بستری در کاهش هزینه درمان برای بیمار بسیار موثر است.
 • نکته دیگر در مورد معایب لیزر کیست مویی این است که متاسفانه به جز برخی از بیمه های تکمیلی، سایر بیمه ها هزینه لیزر را بر عهده نمی گیرند.

دوره نقاهت عمل کیست مویی با لیزر

دوره نقاهت عمل کیست مویی با لیزر چقدر است؟ پس از برداشتن کیست، می توانید انتظار یک دوره بهبودی کامل در حدود دو تا چهار هفته را داشته باشید. زمان بهبودی واقعی بر اساس نوع کیست، سلامت عمومی و نحوه برداشتن آن است. اما از آنجایی که لیزر روش کم تهاجمی است، می توانید در همان روز به خانه بازگردید.

در بی خطر بودن و بهترین بودن روش لیزر برای درمان سرپایی کیست مویی هیچ شکی نیست اما می توان با رعایت برخی نکات که در ادامه ذکر می شود، به موثرتر بودن این درمان و نتیجه بهتر گرفتن از درمان مو برگشتی با لیزر و در نتیجه پیشگیری از عود مجدد کیست مویی کمک کرد:

 • اگر زخم باز دارید حداقل روزی یک بار حمام کنید. اگر زخم شما با بخیه بسته شده است، از حمام کردن خودداری کنید زیرا ممکن است به شما توصیه شود که آن را در چند روز اول خشک نگه دارید.
 • هنگام شستن زخم باز، از صابون استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست را تحریک کند. به جای آن از آب ساده استفاده کنید
 • از یک پارچه / حوله نرم برای خشک کردن ناحیه استفاده کنید. به آرامی بمالید تا خشک شود، مالش ندهید.
 • پودر تالک نزنید.
 • لباس زیر نخی گشاد بپوشید.
 • غذاهای پر فیبر بخورید تا مدفوع نرم شود و مجبور نشوید حین دفع زور بزنید.
 • در مصرف مسکن ها و آنتی بیوتیک ها حتماً طبق تجویز پزشک خود عمل کنید.
 • بهتر است برای مدت طولانی ننشینید و یا هنگام نشستن برای جلوگیری از فشار به ناحیه لیزر شده،  از بالشتک های دوناتی شکل که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:دوره نقاهت و نحوه خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی

هنگام مراجعه بیماران برای درمان مو برگشتی، این سوال پرسیده می شود که آیا عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی؟ با توجه به نقاهت کمتر لیزر، احتمال پایین عود مجدد، سرپایی بودن درمان با لیزر، نداشتن درد و خونریزی حین درمان با لیزر می توان گفت لیزر کیست مویی در مقایسه با جراحی بهتر است.

در ادامه دلایل بیشتری را برای اینکه چرا لیزر کیست مویی بهتر است ذکر می کنیم:

 • در لیزر کیست مویی، رگ های خونی بوسیله لیزر کاملاً سوزانده شده و در نتیجه امکان خونریزی به کمترین حد خود می رسد.
 • میزان موفقیت لیزر در بار اول حدود ۸۸ درصد و میزان عود کیست مویی با لیزر تا کنون فقط ۲ درصد گزارش شده است.
 • لیزر با آسیب و عوارض کمتری همراه است در صورتی که جراحی با تیغ ممکن است موجب بی اختیاری و یا سایر مشکلات برای بیمار شود.
 • جای زخم باقی نمیماند و ظاهری زشت ایجاد نمیکند در صورتی که در روش جراحی سرپایی کیست مویی ممکن است جای اسکار و بریدگی روی پوست باقی بماند.
 • به دلیل آسیب کمتر به عروق و بافت های اعصاب, درد کمتری برای بیمار دارد.
 • بهبود آن سریع است(طول درمان حدود یک روز است) در مقایسه با روش جراحی که نیازمند بستری شدن در بیمارستان قبل و بعد از عمل دارد.

بهترین مرکز لیزر کیست مویی در تهران

مراکز تخصصی زیادی برای لیزر کیست مویی در تهران وجود دارند که پرتو کلینیک با داشتن سابقه ای بیش از ۱۰ سال و صدها تجربه موفق در روز با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر و پزشکان متخصص و متبحر، آماده خدمات رسانی و درمان کیست مویی سرپایی بدون جراحی در تهران می باشد.

لیزر کیست مویی در پرتو کلینیک

اما چرا پرتو کلینیک را برای درمان کیست مویی پیشنهاد می دهیم؟

درمان کیست مویی با لیزر در پرتو کلینیک“، روشی نوین برای این عارضه است که به دلیل سرپایی بودن و کمترین احتمال بازگشت، روش محبوب در بین بیماران شناخته شده و نتایج موفقیت آمیز زیادی داشته است. در درمان سینوس مویی با لیزر پزشک متخصص یا جراح کیست مویی، با اشعه لیزر روی بافت کیست برشی را ایجاد می کند و سپس عفونت و چرک هایی که داخل آن جمع شده است را تخلیه می کند. 

دلایل انتخاب پرتو کلینیک برای درمان کیست مویی با لیزر co2

 • محیطی آرام و بهداشتی
 • امکان درمان سرپایی در همان روز که بیمار ویزیت می شود(صرفه جویی در وقت و هزینه بیمار)
 • دستیاران خانم برای راحتی بیماران خانم در کلینیک حضور دارند.
 • دارای پزشکان و نیروهای متخصص و ماهر با تجربه بیش از ۱۰۰۰نمونه عمل موفق
 • مجهز به دستگاه های لیزر پیشرفته
 • استفاده از مواد بیهوشی استاندارد,دارای عوارض کمتر
 • هزینه درمان کیست مویی با لیزر در پرتو کلینیک در مقایسه با روش های دیگر در سایر کلینیک ها، بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.
 • اگر شما ساکن تهران نیستید و برای درمان کیست مویی خود با بهترین راه درمان قصد مراجعه به پرتو کلینیک را دارید، مجموعه ما شرایطی را فراهم کرده که تنها در یک روز ویزیت و درمان شما انجام شود و بتوانید پس از عمل به شهر خود بازگردید.

برای مشاوره رایگان و تعیین وقت لیزر تنها کافیست تماس بگیرید:  ☎️ [phone1_text] ☎️

بیستر بخوانید: عوارض عمل نکردن و عدم درمان کیست مویی چیست؟

روش قطعی درمان کیست مویی بدون جراحی

لیزر کیست مویی

بهترین روش درمان کیست مویی پایین کمر که بدون درد و عارضه انجام می شود لیزر است. کیست مویی در قسمت نشیمنگاه یا مقعد که فشار بیشتری به این قسمت ها وارد می شود شایع تر است ولی در دیگر نقاط بدن همچون سر ، کشاله ران ، نوک سینه و زیر بغل هم ممکن است دیده شود.

ما همیشه برای درمان بیماری های نشیمنگاهی به بیماران روش درمان با لیزر را پیشنهاد می دهیم و خواهید دید که در زمان کوتاهی که لیزر برای درمان این بیماری ها پدید آمده استقبال بسیار بالایی از این روش تضمینی شده است. (اگر به دنبال هزینه ی درمان کیست مویی با لیزر هستید ادامه ی مطلب را بخوانید.)

بیشتر بخوانید : هزینه درمان کیست مویی با لیزر با تعرفه بیمه چقدر می شود؟

سایر روش های درمان کیست مویی

سایر روشهای درمانی بیشتر مواقع تاثیر گذار است ولی به نوع کیست مویی و اندازه ی آن بستگی دارد. لیزر، راهی مطمئن تر از سایر روش های درمانی میباشد و امکان برگشت پذیری ندارد. از جمله روش های قدیمی برای درمان کیست مویی، جراحی آن به روش باز و بسته بوده است که در ادامه به بررسی هریک از این روش ها می پردازیم:

جراحی باز کیست مویی

جراحی باز کیست مویی

در روش جراحی باز کیست مویی، ناحیه کمر به پایین بی حس می شود و یا بیمار کامل بیهوش می شود و با استفاده از تیغ جراحی، ناحیه کیست و اطراف آن برش داده می شود و عفونت تخلیه می شود. ناحیه ای که با تیغ جراحی بریده شده همانطور می ماند تا خودش از داخل ترمیم شود و این موضوع زمانی بین چند هفته تا ۲ ماه حدوداً طول خواهد کشید. داخل زخم با پانسمان پر می شود و طبق توصیه پزشک باید برای تعویض پانسمان ها عمل کنید.

در عمل باز کیست مویی احتمال عود دوباره بیماری پایین است اما از چند روز پس از جراحی ترشحاتی را از داخل زخم مشاهده خواهید کرد که طبیعی می باشد. در این روش اگر زخم عفونت کند به دلیل باز بودن ناحیه خطر تجمع چرک زیر پوست نخواهید داشت اما باید برای تعویض پانسمان ها و یا شستشوی زخم از پزشک یا فرد دیگری کمک بگیرید. این روش دوره نقاهت طولانی تری دارد و بیمار درد بیشتری را تجربه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه پانسمان کیست مویی را عوض کنیم؟

جراحی بسته کیست مویی

جراحی بسته کیست مویی

عمل بسته جراحی کیست مویی هم کاملاً مشابه روش باز می باشد ولی در این روش ناحیه کیست مویی به شکل بیضی بریده می شود و پس از خارج کردن عفونت و زائده های مو، آن ناحیه با بخیه بسته می شود و به همین دلیل امکان عفونت زخم در این روش بالاتر است و باید مطابق دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف نمایید. درمقایسه با روش عمل باز کیست مویی این روش به دلیل بخیه زدن زخم، طول درمان و نقاهت کمتری دارد اما احتمال عود بیماری بالاست.

در مطلب عمل جراحی کیست مویی هریک از این روش ها را به طور کامل و همراه با عکس و فیلم توضیح داده ایم:

بیشتر بخوانید : عمل جراحی کیست مویی به روش باز و بسته چگونه است؟

عمل جراحی فلپ کیست مویی

فلپ کیست مویی

 این روش که مشابه جراحی پلاستیک می باشد برای مواردی استفاده می شود که ناحیه کیست مویی به دلیل شدت علائم و پیشرفته شدن، بسیار گود و عمیق شده و برای بستن ناحیه زخم از جراحی پلاستیک استفاده می کنند. به این شکل که بعد از برش محل و تخلیه کامل کیست، برای بستن آن بخشی از پوست اطراف را روی ناحیه کیست می کشند و آن را بخیه می زنند.

تزریق فنل

 • ابتدا بی حسی موضعی تزریق میشود.
 • سپس فنل را که یک ترکیب شیمیایی ضد عفونی کننده است، به داخل کیست مویی تزریق میشود.
 • این روش ممکن است چندین بار تکرار شود تا کیت به طور کامل خشک شود.
 • درنهایت این روش درمانی باعث سخت شدن و بسته شدن ضایعه خواهد شد.

⚠ این روش درمانی عود بسیار بالایی دارد و امکان برگشت بیماری بسیار زیاد است و به عنوان راه درمان پیشنهاد نمیشود.

بیشتر بخوانید: چسب فیبرین برای کیست مویی چیست؟

درمان کیست مویی در خانه

با استفاده از روش های زیر می توانید به درمان کیست مویی در خانه بپردازید البته این روش ها قطعی نبوده و فقط در کاهش علائم و عفونت به طور موقت موثر خواهند بود. جهت مشاهده فیلم تخلیه کیست مویی در خانه، در پرتوکلینیک حضور بیابید.

درمان خانگی کیست مویی
 •  نشستن روزانه ۲۰ دقیقه در وان آب گرم می تواند درد را تسکین دهد و احتمال اینکه ورم کیست بدتر شود را کاهش می دهد.
 • مکمل های ویتامین C و روی می توانند به روند بهبودی کمک کنند. ویتامین A در ترمیم بافت نیز کمک می کند. برای دوز مناسب این مکمل ها با پزشک مشورت کنید.
 • روغنهای اساسی مانند روغن درخت چای و روغن مریم گلی ممکن است به تسکین درد کیست کمک کرده و حتی ممکن است عفونت را از بین ببرد.
 • روغن کرچک به کاهش التهاب کمک میکند.
 • از ژل آلوئه ورا و عصاره روغن درخت چای برای کاهش عفونت استفاده کنید.
 • در صورت عفونی شدن ناحیه کیست مویی می توانید شست و شوی کیست مویی با سرکه سیب را امتحان کنید.
 • روی بالش یا کوسن نرم بنشینید.

سوالات متداول درباره درمان کیست مویی با لیزر

چه زمانی باید برای درمان کیست مویی به پزشک مراجعه نمود؟

در صورت بروز علائمی مثل تب شدید، خونریزی و ترشح چرک و عفونت، درد شدید دنبالچه و کمر، مشاهده سوراخ روی پوست باید به پزشک مراجعه کنید.

آیا کیست مویی در زنان هم ایجاد می شود؟

سینوس مویی به دلیل موهای ضخیم بدن به خصوص موهای درشت و مجعد ایجاد می شود. بیشتر در مردان شایع است اما زنان نیز می توانند با این مشکل مواجه شوند.

آیا کیست مویی بدون جراحی به خودی خود بهبود می یابد؟

اگر سینوس پیلونیدال عفونی نشده باشد، نیازی به درمان جراحی نیست.

در پرتو کلینیک برای بیمارهای خانم پزشک خانم هست؟

برای راحتی بانوان عزیز دستیار خانم در کلینیک هست که تمامی کارهای لازم را انجام می دهند و با استفاده از گان های مخصوص جراحی تنها ناحیه کیست قابل مشاهده است.

بهترین روش درمان سرپایی کیست مویی بدون جراحی چیست؟

لیزر کیست مویی با کمترین میزان درد و خونریزی، بدون بازگشت و عوارض، بدون نیاز به بستری شدن و نقاهت کوتاه مدت

بعد از درمان و عمل کیست مویی چه زمانی می توانم به فعالیت های معمول خود برگردم؟

بعد از جراحی لیزر می توانید از روز سوم به سرکار بروید. اگر تحت عمل جراحی فلپ قرار گرفته اید یا بخیه زده اید، می توانید پس از ۲ هفته به سرکار بروید. در هر صورت، در ۲ هفته اول باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کرد. اگر بخیه دارید، باید تا ۴ هفته از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید.

آیا امکان بازگشت کیست مویی پس از عمل با لیزر وجود دارد؟

خیر. لیزر تنها روشی است که بیماری را از ریشه درمان کرده و کیست را به طور کامل تخلیه می کند.در نتیجه امکان بازگشت آن ۰ است.

در درمان کیست مویی با لیزر پوست ناحیه مورد نظر برش داده می شود؟

بله با اشعه لیزر co2 برش ظریفی داده می شود بدون اینکه بافت اطراف آن صدمه ببیند.

آیا لیزر کیست مویی درد دارد؟

حین درمان هیچ دردی با لیزر حس نمی کنید و ناحیه کیست با بی حسی موضعی بی حس خواهد شد.

آیا کیست مویی خطرناک است؟

سینوس پیلونیدال یا کیست مویی حاوی بقایای مو و پوست است. ممکن است منجر به عفونت زیر پوستی شود و در این صورت جراحی توصیه می شود. مشکل جدی و خطرناکی نیست.

می توانید فایل پی دی اف این مطلب را مطالعه کنید:

24 دیدگاه دربارهٔ «درمان کیست مویی با لیزر در تهران *بدون جراحی* ✔»

 1. سلام من ورزش بدنسازی انجام میدم و کیست مویی دارم اگه با لیزر درمان کنم چه مدت بعدش میتونم برم باشگاه ؟ و اینکه ایا اطلاع دارین لیزر کیست مویی در بیمارستان بقیه الله انجام میدن یا نه؟

 2. من حدود ۱ ماه پیش کیست مویی مو لیزر کردم تو کلینیک شما و بهم گفتین که بعد اینکه بخیه هامو کشیدم موهای اون قسمت و اصلاح کنم اما من تنها هستم و کسی نیست برام اینکارو انجام بده خودم هم دستم نمیرسه به اون قسمت که موهاشو بزنم میخاستم بدونم آیا اگه موها بمونن خطر داره و اینکه میتونم برای رفع موهای اون ناحیه الان برم لیزر موهای زائد بعد از عمل اشکالی نداره؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله بهتر است که موهای زائد مرتبا اصلاح شوند و لیزر بهترین روش برای از بین بردن این موها هست . اگر روی زخم بسته شده و چرک و عفونت ندارد خیر مشکلی نیست.

 3. سلام من الان کیست مویی همراه با چرک و عفونت دارم ینی اگه بخام بیام برای لیزر توی این وضعیت درمان میشه یا اینکه باید صبر کنم تا چرکش خشک بشه؟ منظورم اینه که ممکنه در حین عمل هم چرک ازش خارج بشه و ایا اشکالی نداره این موضوع الان میتونم برای درمان بیام؟

 4. سلام من حدود یک ساله که کیست مویی دارم و اصلا وضعیتش وخیم نیست و رشد نکرده و هیچ تغییری نداشته کیست بزرگ هم نشده فقط با دارو سعی کردم بهتر بشه الان برای اینکه کامل از بین بره میتونم لیزر کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   دارو به صورت موقت از شدت بیماری جلوگیری می کند اما مصرف این داروها مثل انتی بیوتیک در طول یکسال خطرناک بوده و عوارض دارد . بله می توانید الان برای درمان با لیزر اقدام کنید.

 5. سلام میشه لطفا یکم در مورد عفونت و خروج چرک و خونابه بعد از لیزر کیست مویی بگین من چند روزی هست عمل کردم و چند بار ازش خونابه اومده چرا؟ اخه گفتن تو روش درمان کیست مویی بدون جراحی این عوارض نیست ولی….

 6. من شغلم نگهبانی هست و الان دو روزه که خیلی درد شدیدی توی کمرم حس میکنم و انگار کیست مویی که داشتم به آبسه تبدیل شده حالت التهاب و قرمزی هم داره اما بخاطر شغلم نمیتونم بستری بشم میخاستم بدونم واقعا جراحی لیزری کیست مویی نیازی به بستری و نقاهت نداره و میتونم بعدش به کارم ادامه بدم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به شدت وخامت کیست و تخصص پزشکی که اینکار را انجام می دهد و دستگاه لیزر دارد . نسبت به جراحی سنتی نقاهت کمتری دارد اما به این معنی نیست که از کلینیک پس از درمان به محل کار بروید بهتر است چند روزی استراحت داشته باشید اما در مقایسه با جراحی مثلا اگر نیاز به دو هفته استراحت مطلق باشد در روش لیزر نهایتا ۳ الی ۴ روز کافی است.

 7. سلام دکتر عزیز
  بنده یکبار کیست مویی عمل‌کردم به‌روش باز هرکاری کردیم زخم بسته نشد و در نهایت بزور با دازو‌بستیم که بعد چند مدت باز عود کرد بار دوم عمل‌کردم به صورت باز اینسری به راحتی زخم در کمترین زمان حل شد
  الان چند روزی هست در ناحیه عمل درد دارم
  منتها جای تیغ جراحی مقداری زخم شده و ظاهرش مثل کیست مویی یا سوراخ شدن نیست مثل علائم عروق سوز منتها ترشح خیلی کم داره می‌تونه علائم اود باشه
  در ضمن بنده ۱۲۰ کیلو‌وزنمه و‌چاقم میتونم لیزری جراحی کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه روش جراحی باز عوارض که گفتید را دارد . از عمل دوم تا الان چه مدت می گذرد؟ اگر کمتر از یک ماه است ممکن است عوارض جراحی باشد و نشانه عود نیست . برای لیزر با کلینیک تماس بگیرید و توسط مشاوران ما راهنمایی شوید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به زمان مراجعه و پیشرفت بیماری دارد اگر خیلی ناحیه کیست وسیع باشد با بی حسی نخاعی انجام می شود ولی اگر در مراحل اولیه که کیست گسترده نشده مراجعه کند بی حسی موضعی استفاده می شود.

 8. من ۲ روزه ی جوش پایین کمرم زده که خیلی کوچیکه و اندازه ی عدسه . وقتی دست بهش میزنم درد داره ولی تو حالت عادی نه . امروز ترکوندمش و ازش ی تیکه مایع سفید زد بیرو با ی دونه خیلی ریز سیا . ایا این کیست مویی هست لطفا جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   بله ممکن است کیست مویی باشد و نباید خودتان دستکاری کنید. در مرحله اول به یک دکتر پوست مراجعه کنید تا مشخص شود بعد از آن برای درمان اقدام کنید. بدون معاینه و ویزیت نمی توان تشخیص داد.

 9. سلام من الان ۸ روزه که عمل لیزر کیست مویی انجام دادم ولی امروز متوجه شدم از ناحیه کیست کمی خونابه میاد مشکلی نیست؟ و اینکه الان بخام برم مسافرت مشکلی نیست میتونم برم؟

  1. سلام دوست عزیز
   وجود کمی خونابه بعد از عمل طبیعی است و مشکلی نیست. برای مسافرت هم نباید ساعت طولانی در حالت نشسته در ماشین باشید و روی سطوح سفت و سخت ننشینید و زیر خود بالشتک نرم قرار دهید. در نهایت با جراح معالج خودتان مشورت نمایید.

 10. سلام من کارمندم و باید برای لیزر کیست مویی اقدام کنم میخاستم بدونم باید بیشتر از ۳ روز مرخصی بگیرم و خونه بمونم؟ دوران نقاهت با لیزر چقدر هست و ایا بعدش میتونم روی صندلی سرکارم بنشینم یا نباید در حالت نشسته باشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   معمولاً ۱ تا ۳ روز طول می کشد و بعد از آن هم بهتر است ساعت های زیادی را در حالت نشسته نباشید و یا از بالشت های دوناتی مخصوص روی صندلی تان استفاده نمایید.

 11. سلام من چند وقته که کیست مویی دارم و با دیدن فیلم های عمل واقعا میترسم برم عمل کنم میخاستم لیزر کنم آیا لیزر کیست مویی درد دارد؟ و اینکه مدت زمان عمل کیست مویی با لیزر چقدر طول میکشه حدوداً؟ اگر پیشرفته باشه و آبسه هم داشته باشم چقدر زمان میبره درمان با لیزر؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای شما موقع عمل با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود و دردی را حس نمی کنید. درمان با لیزر حدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه زمان می برد و طول می کشد. بسته به اندازه کیست و پیشرفت بیماری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا