درمان شقاق با عسل + طریقه استفاده?

درمان شقاق با عسل

راهکار خانگی درمان شقاق مقعدی با عسل به این صورت است که ترکیبی از عسل خام و روغن زیتون اصل را با هم مخلوط می کنید و برای مدت ۲۰ دقیقه آن را روی زخم شقاق قرار می دهید و بر روی شکم یا به صورت دمر می خوابید. عسل دارای خاصیت ضد باکتری بوده و یک آنتی اکسیدان خوراکی است که با افزایش اکسید نیتریک باعث تسریع بهبود زخم مقعدی و بهبود گردش خون می شود.

برای تهیه داروی شقاق مقعدی با عسل بهتر است حتماً از عسل خام که حرارت زیادی ندیده است استفاده شود. 

درمان خانگی شقاق مقعدی با عسل

شقاق مقعدی یکی از بیماری های رایج نشیمنگاهی بوده که باعث ایجاد زخم باسن، ترک و شکاف در ناحیه مقعد می شود. به دلیل حساس بودن این ناحیه و امکان عفونت آن یکی از روش های معجزه درمان شقاق در خانه، مالیدن عسل بر روی آن می باشد. 

عسل ماده خوراکی است که خاصیت ضدالتهابی و ترمیم کنندگی دارد و به همین دلیل برای بهبود زخم شقاق در مراحل اولیه این بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. 

در صورتی که مدت زیادی از فیشر گذشته باشد و یا به شقاق مزمن تبدیل شده باشد روش های خانگی مثل عسل یا کپسول ویتامین ای برای درمان شقاق نتیجه بخش نبوده و باید با روش هایی مثل عمل جراحی شقاق یا لیزر شقاق درمان را ادامه داد. 

?برای تعیین نوبت و درمان شقاق با لیزر به صورت سرپایی در پرتو کلینیک تماس بگیرید: ۰۲۱۸۶۰۸۴۹۷۳ ?

بیشتر بخوانید: هزینه درمان شقاق با لیزر+ قیمت لیزر گوشت اضافه?

مراحل درمان شقاق با عسل ?

نحوه استفاده از عسل برای شقاق

برای درمان خانگی زخم مقعد ناشی از شقاق، با عسل به موم عسل و روغن زیتون اصل نیاز دارید: ابتدا باید موم عسل را در حرارت غیر مستقیم مثل مایکروفر قرار دهید تا بتوانید عسل را از آن جدا کنید. پس از اینکه موم عسل گرم شد مقداری مساوی از آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و روزانه ۲ الی ۳ مرتبه به مدت ۲۰ دقیقه روی زخم قرار دهید.

روغن زیتون یک ملین طبیعی است که می تواند به کاهش حرکات روده برای کاهش ناراحتی و درد مقعد در هنگام شقاق مقعد کمک کند. مخلوط روغن زیتون، عسل و موم زنبور عسل را می توان به عنوان یک راهکار طبیعی برای درمان شقاق مقعد در خانه استفاده کرد. کافی است مقادیر مناسبی از روغن زیتون، عسل و موم زنبور عسل را در ظرفی ترکیب کنید و در مایکروویو ذوب کنید تا موم زنبور عسل کاملا ذوب شود. اجازه دهید مخلوط خنک شود و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. برای نتیجه بهتر توصیه می شود این روند را چند بار در روز تکرار کنید.

pilesmedicine.in

درمان شقاق مقعدی با عسل تا چه اندازه  مؤثر است؟

تاثیر عسل در درمان شقاق

گاهی تصور می شود که عسل و یا سایر روش های خانگی برای درمان شقاق کافی می باشد و به همین دلیل شخص از درمان اصلی جا می ماند و در نتیجه بیماری روز به روز پیشرفت بیشتری می کند باید بدانید که اگر ۶ الی ۸ هفته از مدت زمان شقاق گذشته باشد به شقاق مزمن تبدیل شده و دیگر به جای روش های خانگی باید به دنبال درمان پزشکی باشید.

 میزان اثربخشی استفاده از عسل برای درمان شقاق با توجه به مرحله بیماری و اینک شقاق حاد(مراحل اولیه) بوده یا مزمن(پیشرفته) شده متغیر است. اگر شقاق درمان نشود و به شقاق مزمن تبدیل شود شکاف و زخم به عضله اسفنکتر نیز می رسد و برای درمان باید از روش های تهاجمی تری استفاده شود.

در هر صورت کاربرد عسل برای درمان شقاق و کاهش درد، خونریزی مقعد، سوزش و خارش مقعد را نمی توان نادیده گرفت. ترکیب عسل با ژل آلوئه ورا، روغن نارگیل و سرکه سیب نیز برای استعمال روی زخم شقاق استفاده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا